Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
dragonstar
Posty: 98
Rejestracja: 05 gru 2016, 22:41
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: dragonstar »

kruker pisze: 04 lis 2022, 17:48
dragonstar pisze: 04 lis 2022, 17:41 To kto otwiera temat w grupówce od Portalu żeby było ze zniżką? ;)
Zostało 7 sztuk w sklepie Portalu. W sumie się nie dziwię, bo ze zniżką 15% wychodzi najtaniej w necie plus dodatkowo są koła zębate i nagroda Nobla.
Tam jest gdzies na stronie napisane, że jest tylko 7 sztuk?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4509
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1364 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: Hardkor »

dragonstar pisze: 04 lis 2022, 17:50
kruker pisze: 04 lis 2022, 17:48
dragonstar pisze: 04 lis 2022, 17:41 To kto otwiera temat w grupówce od Portalu żeby było ze zniżką? ;)
Zostało 7 sztuk w sklepie Portalu. W sumie się nie dziwię, bo ze zniżką 15% wychodzi najtaniej w necie plus dodatkowo są koła zębate i nagroda Nobla.
Tam jest gdzies na stronie napisane, że jest tylko 7 sztuk?
Przecież wyżej napisali jak to sprawdzic...
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 898
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 277 times
Been thanked: 278 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: Dako »

FOMO, FOMO widzę wszędzie :D
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: sitfun »

Ładnie kontrolują hype :D dorzucili kolejne 50 sztuk :D
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11038
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3380 times
Been thanked: 3270 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: japanczyk »

Ale cwaniaczki biznesmeni
No ale hej, poszlo im w ciągu 4h 137 sztuk za 800 zl
Na pewno nikt tam nie placze
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: sitfun »

japanczyk pisze: 04 lis 2022, 18:15 [...]
Na pewno nikt tam nie placze
Kto wie, może i płaczą 🤣
Obrazek
Awatar użytkownika
ŁOSADNIK
Posty: 63
Rejestracja: 25 sty 2022, 19:13
Lokalizacja: Michałowice
Been thanked: 1 time

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: ŁOSADNIK »

Ja już kupiłem obecnie mam zniżkę 15% jak ktoś chcę mogę zamówić i proszę mnie dopisać do listy osób z rabatami, chętnie pomogę :D
Łukasz Wielgus
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: maciej.kr »

Jak dla mnie przegięcie. Rozumiem że to Lacerda, rozumiem że super wydanie, kupuję gry za takie pieniądze ale tej gry za taką kwotę nie kupię.

Liczyłem ze cena będzie oscylowała wokół 450-550 PLN . Tyle kosztuje On Mars, Vinhos, Kanban i Escape Plan.
Lisboa z racji tego że przez wielu jest uznawana za numer 1 LAcerdy minimalnie powyzej 600 PLN .

Dla mnie przegięcie.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1656
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 362 times
Kontakt:

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: nidhog »

Myśłę, żę z uwagi naczęść komentarzy czas zmienic tytuł tematu na "Wiem ile kosztuje Weather Machine i nie mogę się z tym pogodzić".

Niestety koszty produkcji, Cena walut, FOMO. To wszystko ma wpływ.
A tak nawiasem mówiąć.
Jak ktoś wyrobił sobie renomę niezależnie od branży - to kosztuje.
Ubrania znanych projektantów, Występy znanych piosenkarzy, gaże znanych aktorów ,
Lacerda ma swoja markę, więć jego gry są drogie.
Nikt nikogo nie zmusza do wydania na grę 600-800 PLN. Mozna przecież kupić za to 2-3 inne.
Poziom cenowy był ustalony na KS i wiadome było, ze za 300 Portal tego nie wyda.
i przy okazji. Tlama Games w Czechach skończyło przedsprzedażową promocję i teraz jest taniej za SCD w Portalu ;P WIęc nie ma co marudzić. :)
Moje zbiórki - szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4509
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1364 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: Hardkor »

maciej.kr pisze: 05 lis 2022, 00:22 Jak dla mnie przegięcie. Rozumiem że to Lacerda, rozumiem że super wydanie, kupuję gry za takie pieniądze ale tej gry za taką kwotę nie kupię.

Liczyłem ze cena będzie oscylowała wokół 450-550 PLN . Tyle kosztuje On Mars, Vinhos, Kanban i Escape Plan.
Lisboa z racji tego że przez wielu jest uznawana za numer 1 LAcerdy minimalnie powyzej 600 PLN .

Dla mnie przegięcie.
Skoro wszystkie gry, które wymieniles zostały wydane lata temu to jakim cudem nowa gra, gdy jest kryzys ma być w tej samej cenie?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 935
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 326 times
Been thanked: 383 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: sliff »

maciej.kr pisze: 05 lis 2022, 00:22 Jak dla mnie przegięcie. Rozumiem że to Lacerda, rozumiem że super wydanie, kupuję gry za takie pieniądze ale tej gry za taką kwotę nie kupię.

Liczyłem ze cena będzie oscylowała wokół 450-550 PLN . Tyle kosztuje On Mars, Vinhos, Kanban i Escape Plan.
Lisboa z racji tego że przez wielu jest uznawana za numer 1 LAcerdy minimalnie powyzej 600 PLN .

Dla mnie przegięcie.
Skoro minimalnie powyżej 600, No to jest 615 w przedsprzedaży bez rabatów, w czym problem ?
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: Lolas »

maciej.kr pisze: 05 lis 2022, 00:22 Dla mnie przegięcie.
Bywasz czasem w sklepach spożywczych?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3508
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: psia.kostka »

Lolas pisze: 05 lis 2022, 02:07
maciej.kr pisze: 05 lis 2022, 00:22 Dla mnie przegięcie.
Bywasz czasem w sklepach spożywczych?
A maja tam planszowki? Jesli nie, to po co? :lol:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: czeczot »

Hardkor pisze: 05 lis 2022, 00:46
Skoro wszystkie gry, które wymieniles zostały wydane lata temu to jakim cudem nowa gra, gdy jest kryzys ma być w tej samej cenie?
Bo jak wydawali poprzednie gry to USD był po 3,7 zł a teraz jest po 4,7
dragonstar
Posty: 98
Rejestracja: 05 gru 2016, 22:41
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: dragonstar »

czeczot pisze: 05 lis 2022, 06:59
Hardkor pisze: 05 lis 2022, 00:46
Skoro wszystkie gry, które wymieniles zostały wydane lata temu to jakim cudem nowa gra, gdy jest kryzys ma być w tej samej cenie?
Bo jak wydawali poprzednie gry to USD był po 3,7 zł a teraz jest po 4,7
No to wystarczy poczekać kilka lat na kolejnego KS gdzie będzie można zamówić oraz aż dolar wróci do 3.7 ;).

A na serio wszyscy rozmawiamy o frustracji na lini hype/ fomo / chciał(a)bym mieć wszystko vs cena. A odnośnie cen w okolicach 620 to znowu fomo bo czemu to samo bo „czemu tak drogo jak bez dodatku i zębatek”. KS i planszówki w końcu doszły do punktu kiedy to już jest względnie drogie hobby.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: Abizaas »

Ale dlaczego porównujecie cenę do On Marsa narzekając, że powinno być to samo. Ta cena nie pojawiła się z zachcianki portalu. Poza czynnikami jak cena dolara, największy wpływ miała cena na KS:

On Mars 89$
Weather Machine 129$

W dużym uproszczeniu jest to różnica około 200zł (ignorując VAT, przesyłkę i zaokrąglając). Aktualna cena w sklepach jest wyższa od On Marsa o około 115zł po starej cenie On Marsa (500zł) i 65zł wyższa od aktualnej ceny On Marsa.

W mojej opinii cena jest jest adekwatna do tego co otrzymujemy. Grałem w parę Lacerd i każda była warta swojej ceny.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4101
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: brazylianwisnia »

maciej.kr pisze: 05 lis 2022, 00:22 Jak dla mnie przegięcie. Rozumiem że to Lacerda, rozumiem że super wydanie, kupuję gry za takie pieniądze ale tej gry za taką kwotę nie kupię.

Liczyłem ze cena będzie oscylowała wokół 450-550 PLN . Tyle kosztuje On Mars, Vinhos, Kanban i Escape Plan.
Lisboa z racji tego że przez wielu jest uznawana za numer 1 LAcerdy minimalnie powyzej 600 PLN .

Dla mnie przegięcie.
Jest drogo. Sam obstawiałem 500, po zmianie kursu i wypowiedzi Ignacego 600zl a i tak to przebili. Ciężko jednak mieć pretensje do Portalu. Raczej do EGG bo gra już u nich jest zdecydowanie droższa od wcześniejszych.

Na tą chwile nakład się nie kończy. Nie trzeba decydować teraz albo nigdy. Z taką cena najlepiej odczekać i przemyśleć sensowność zakupu. Szczególnie że już za rogiem kolejny "next big thing" od Lacerdy.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
dragonstar
Posty: 98
Rejestracja: 05 gru 2016, 22:41
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: dragonstar »

Abizaas pisze: 05 lis 2022, 08:59 Ale dlaczego porównujecie cenę do On Marsa narzekając, że powinno być to samo. Ta cena nie pojawiła się z zachcianki portalu. Poza czynnikami jak cena dolara, największy wpływ miała cena na KS:

On Mars 89$
Weather Machine 129$

W dużym uproszczeniu jest to różnica około 200zł (ignorując VAT, przesyłkę i zaokrąglając). Aktualna cena w sklepach jest wyższa od On Marsa o około 115zł po starej cenie On Marsa (500zł) i 65zł wyższa od aktualnej ceny On Marsa.

W mojej opinii cena jest jest adekwatna do tego co otrzymujemy. Grałem w parę Lacerd i każda była warta swojej ceny.
Z jednej strony tak, a z drugiej Portal sprzedaje podstawkę + dodatek + zębatki za 799, ale jak wiemy są osoby, które mają zniżkę -15% czyli wychodzi 680. Myślę, że nadal zarabiają. W pozostałych sklepach podstawka jest za około 618, dodatek 100+, brak zębatek (na KS $19 + vat). Więc myślę można dojść do wniosku, że jednak można było coś taniej zrobić.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: Abizaas »

dragonstar pisze: 05 lis 2022, 10:05
Z jednej strony tak, a z drugiej Portal sprzedaje podstawkę + dodatek + zębatki za 799, ale jak wiemy są osoby, które mają zniżkę -15% czyli wychodzi 680. Myślę, że nadal zarabiają. W pozostałych sklepach podstawka jest za około 618, dodatek 100+, brak zębatek (na KS $19 + vat). Więc myślę można dojść do wniosku, że jednak można było coś taniej zrobić.
Ja tu nie widzę, na jakiej podstawie możemy tak wnioskować.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
dragonstar
Posty: 98
Rejestracja: 05 gru 2016, 22:41
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: dragonstar »

Abizaas pisze: 05 lis 2022, 10:12
dragonstar pisze: 05 lis 2022, 10:05
Z jednej strony tak, a z drugiej Portal sprzedaje podstawkę + dodatek + zębatki za 799, ale jak wiemy są osoby, które mają zniżkę -15% czyli wychodzi 680. Myślę, że nadal zarabiają. W pozostałych sklepach podstawka jest za około 618, dodatek 100+, brak zębatek (na KS $19 + vat). Więc myślę można dojść do wniosku, że jednak można było coś taniej zrobić.
Ja tu nie widzę, na jakiej podstawie możemy tak wnioskować.
680 - zębatki (80 - zróbmy po taniości) - dodatek (80 - znowu po taniosci) = 520
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: maciej.kr »

brazylianwisnia pisze: 05 lis 2022, 10:01
maciej.kr pisze: 05 lis 2022, 00:22 Jak dla mnie przegięcie. Rozumiem że to Lacerda, rozumiem że super wydanie, kupuję gry za takie pieniądze ale tej gry za taką kwotę nie kupię.

Liczyłem ze cena będzie oscylowała wokół 450-550 PLN . Tyle kosztuje On Mars, Vinhos, Kanban i Escape Plan.
Lisboa z racji tego że przez wielu jest uznawana za numer 1 LAcerdy minimalnie powyzej 600 PLN .

Dla mnie przegięcie.
Jest drogo. Sam obstawiałem 500, po zmianie kursu i wypowiedzi Ignacego 600zl a i tak to przebili. Ciężko jednak mieć pretensje do Portalu. Raczej do EGG bo gra już u nich jest zdecydowanie droższa od wcześniejszych.

Na tą chwile nakład się nie kończy. Nie trzeba decydować teraz albo nigdy. Z taką cena najlepiej odczekać i przemyśleć sensowność zakupu. Szczególnie że już za rogiem kolejny "next big thing" od Lacerdy.
TAk jak pisałem w poprzednim poście. To moje subiektywne odczucie że przegięli z ceną. Każdy ma prawo do swojej opinii . Podobnie jak Ty oczekiwałem ceny na poziomie 500 PLN z małym hakiem.
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: trixon »

maciej.kr pisze: 05 lis 2022, 10:17
brazylianwisnia pisze: 05 lis 2022, 10:01
maciej.kr pisze: 05 lis 2022, 00:22 Jak dla mnie przegięcie. Rozumiem że to Lacerda, rozumiem że super wydanie, kupuję gry za takie pieniądze ale tej gry za taką kwotę nie kupię.

Liczyłem ze cena będzie oscylowała wokół 450-550 PLN . Tyle kosztuje On Mars, Vinhos, Kanban i Escape Plan.
Lisboa z racji tego że przez wielu jest uznawana za numer 1 LAcerdy minimalnie powyzej 600 PLN .

Dla mnie przegięcie.
Jest drogo. Sam obstawiałem 500, po zmianie kursu i wypowiedzi Ignacego 600zl a i tak to przebili. Ciężko jednak mieć pretensje do Portalu. Raczej do EGG bo gra już u nich jest zdecydowanie droższa od wcześniejszych.

Na tą chwile nakład się nie kończy. Nie trzeba decydować teraz albo nigdy. Z taką cena najlepiej odczekać i przemyśleć sensowność zakupu. Szczególnie że już za rogiem kolejny "next big thing" od Lacerdy.
TAk jak pisałem w poprzednim poście. To moje subiektywne odczucie że przegięli z ceną. Każdy ma prawo do swojej opinii . Podobnie jak Ty oczekiwałem ceny na poziomie 500 PLN z małym hakiem.
Zagadaj do kogoś ze zniżką w sklepie Portalu, odsprzedaj zębatki i dodatek. Wyjdzie Ci 500 z małym hakiem. Dużo pracy to nie kosztuje, a na pewno znajdą się chętni na dodatki.
Atk
Posty: 1401
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 498 times
Been thanked: 286 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: Atk »

maciej.kr pisze: 05 lis 2022, 00:22 Jak dla mnie przegięcie. Rozumiem że to Lacerda, rozumiem że super wydanie, kupuję gry za takie pieniądze ale tej gry za taką kwotę nie kupię.

Liczyłem ze cena będzie oscylowała wokół 450-550 PLN . Tyle kosztuje On Mars, Vinhos, Kanban i Escape Plan.
Lisboa z racji tego że przez wielu jest uznawana za numer 1 LAcerdy minimalnie powyzej 600 PLN .

Dla mnie przegięcie.
To może nie doczytałes, że to będzie największą gra Lacerdy. Dziwiłem się już wcześniej, że Portal zaczyna badanie rynku od potencjalnie najdroższej gry.
Gra na KS wychodziła 130e + wysyłka, więc ciężko było liczyć na ceny podobne do innych jego gier. Tym bardziej, że może nie zauważyłeś, przy dodruku Kanban EV, to ceny chyba dobrze nawet się nie ruszyły i wszędzie widziałem koło 580zl 🤔. Patrząc na obecne ceny (a nie z premier gry przed laty, gdzie obecnie inflacja goni inflację, a rząd nie pomaga w jej zatrzymaniu i umocnieniu zł względem e/$) to największy WM nie wychodzi wcale tak kolosalnie drogo, bo raptem jakieś 30zl (porównuje WM do Kanban EV w aleplanszowki)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11038
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3380 times
Been thanked: 3270 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: japanczyk »

Dla uporzadkowania dyskusji zamykam temat
Cena jest juz znana - zapraszam do dyskusji io grze w temacie o grze
Cene juz chyba przeanalizowano na kazdym poziomie
Zablokowany