Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 825
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: Seraphic_Seal »

tomp pisze: 05 lis 2022, 18:15 Zastanawiam czy to jednorazowa akcja czy też chcą kontynuować. Jak jednorazowa to chyba spełniła swoje zadanie, sklep został rozreklamowany.
A to jakiś nowy sklep?
tomp pisze: 05 lis 2022, 18:15 Jedyny problem, że ktoś odbierze dubla do kolekcji.
No właśnie tu jest taki myk, że z minimalną oceną bgg 7.6 to nie ma co się bubli spodziewać. Komuś może się gra zdublować, może subiektywnie nie podejść ale obiektywnie mamy praktycznie gwarant dobrej gry.
tomp pisze: 05 lis 2022, 18:15 PS. Otwierał już ktoś paczkę przy paczkomacie i oddawał ją np. "uszkodzenie kartonu"? :twisted:
Kurcze, muszę to zapamiętać xdd

Tak z ciekawości sprawdziłem sobie, jak ta akcja wychodzi finansowo. Na przykładzie boxa premium.
Płacimy 500zł, 14 zł za paczkomat i rezerwujemy 17zł na ewentualny zwrot paczkomatem. 514/531 zł. Do tego dochodzą nam jakieś punkty lojalnościowe w tym sklepie - od razu odblokowujemy 2% stałego rabatu i jesteśmy złotówkę od 3%... a to cwaniaki xdd

A teraz gry - przeanalizowałem sobie kilka potencjalnych zestawów boxa premium z postów powyżej. Uwzględniałem ceny z allegro (bo smart) i ze sklepów poprzez planszeo (gdzie się dało kilka zamówień z jednego sklepu, żeby płacić raz za przesyłkę i by dany komplet gier wyszedł jak najtaniej). Gry z serii zachodnich królestw były jakieś dziwnie tanie - zestaw z taką dało się złożyć za już 620 zł. Na Brassa L w jednym sklepie była jakaś dziko duża promocja, i wtedy zestaw wyniósłby 618 zł. Ale poza tymi przypadkami wychodziło tak między 642-656 zł. Sprawdziłem też te tytuły na OLX (jakby ktoś chciał np 2 gry zostawić, a trzecią sprzedać). Na ogół dobrze trzymały ceny - nówki w cenach sklepowych, używki niewiele tańsze. Do czego zmierzam?

Płacąc 514 zł mamy okazję dorwać kilka fajnych gier, które faktycznie są warte ok. 650 zł (nie mamy tu już na wstępie zawyżonych gier jak w niektórych innych akcjach mystery box, dodatkowo z pewnym gwarantem jakości gier). Jesteśmy ponad 130zł do przodu. Jak nam się któraś nie spodoba, powinniśmy być ją w stanie dobrze sprzedać (ciężko przewidzieć jak bardzo po tej promocji ceny pójdą w dół, ale i tak powinniśmy wyjść na plus. Może nawet sprzedając wszystkie 3 pudła dalej nie bylibyśmy stratni). Oczywiście jest ryzyko - ale to ryzyko będzie nas kosztować co najwyżej ok. 30 zł, których nikt nam za wysyłkę nie zwróci. No chyba, że zakombinować tak jak w poście powyżej proponowano, na "uszkodzony karton" xdd ewentualnie jak dowiemy się z internetu co w paczce jest i jej nie odbierzemy z paczkomatu, to chyba za darmo sobie do nadawcy wróci.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: shuji »

Seraphic_Seal pisze: 05 lis 2022, 18:39
Płacimy 500zł, 14 zł za paczkomat
Od 500 zł mają wysyłkę gratis. Dorzuciłem kostkę za 1,95 i wskoczyło gratis :)
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 965
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 666 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: Bart Henry »

Opłacalność jest bardzo prosta do policzenia. Każdą z gier w zestawie dostajemy za 76% ceny w tym konkretnym sklepie. Bazując na prawdopodobnym zestawie Premium, mamy:
  • Wielki Mur za niecałe 177 zł (najtaniej w innym sklepie za 236 zł z wliczoną wysyłką)
  • Brass: Lancashire za nieco ponad 174 zł (najtaniej w innym sklepie za 179 zł + wysyłka)
  • Aeon's End Legacy za niecałe 141 zł (najtaniej w innym sklepie za 174,59 zł + wysyłka)
do tego wysyłka gratis po dodaniu jakiejś pierdoły do zamówienia.
To są dobre ceny, ale haczyk jest taki, że właśnie takie gry musimy kupić. Może warto się z kimś dogadać na podzielenie paczki? ;)
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: shuji »

Bart Henry pisze: 05 lis 2022, 23:53 Opłacalność jest bardzo prosta do policzenia. Każdą z gier w zestawie dostajemy za 76% ceny w tym konkretnym sklepie. Bazując na prawdopodobnym zestawie Premium, mamy:
  • Wielki Mur za niecałe 177 zł (najtaniej w innym sklepie za 236 zł z wliczoną wysyłką)
  • Brass: Lancashire za nieco ponad 174 zł (najtaniej w innym sklepie za 179 zł + wysyłka)
  • Aeon's End Legacy za niecałe 141 zł (najtaniej w innym sklepie za 174,59 zł + wysyłka)
do tego wysyłka gratis po dodaniu jakiejś pierdoły do zamówienia.
To są dobre ceny, ale haczyk jest taki, że właśnie takie gry musimy kupić. Może warto się z kimś dogadać na podzielenie paczki? ;)
Przy tym zestawie ja mogę oddać aeons end jakby ktoś był chętny :D jak Kraków to nawet bez wysyłki
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 825
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: Seraphic_Seal »

shuji pisze: 05 lis 2022, 19:04
Seraphic_Seal pisze: 05 lis 2022, 18:39
Płacimy 500zł, 14 zł za paczkomat
Od 500 zł mają wysyłkę gratis. Dorzuciłem kostkę za 1,95 i wskoczyło gratis :)
O, byłem prawie pewny, że w regulaminie było coś o nie łączeniu tych boxów z innymi zamówieniami

"14. Nie ma możliwości łączenia Zamówień złożonych w ramach Akcji z innymi zamówieniami złożonymi w Sklepie." Ale to chyba tyczy się tego, że jak za dwa dni złożę inne zamówienie to mi ich już nie połączą do jednej wysyłki
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 861
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: Qrzy »

Ciekawe, jak zrealizują zakup, gdzie ktoś do loot boxa dołoży coś w przedsprzedaży, na przykład Dominant Species (grudzień) w świetle zapisu:
Zamówienia w ramach Akcji zostaną zrealizowane najpóźniej w przeciągu 10 dni roboczych od zakończenia Akcji.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 825
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: Seraphic_Seal »

Qrzy pisze: 06 lis 2022, 15:51 Ciekawe, jak zrealizują zakup, gdzie ktoś do loot boxa dołoży coś w przedsprzedaży, na przykład Dominant Species (grudzień) w świetle zapisu:
Zamówienia w ramach Akcji zostaną zrealizowane najpóźniej w przeciągu 10 dni roboczych od zakończenia Akcji.
"UWAGA! Nie ma możliwości rozbijania zamówień złożonych w przedsprzedaży. Jeśli w zamówieniu znajdą się produkty dostępne jak i te w przedsprzedaży, całe zamówienie zostanie wysłane razem z ostatnim dostępnym produktem.". Więc chyba box pójdzie dopiero z wysyłką gry z przedsprzedaży
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 861
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: Qrzy »

Seraphic_Seal pisze: 06 lis 2022, 18:20 "UWAGA! Nie ma możliwości rozbijania zamówień złożonych w przedsprzedaży. Jeśli w zamówieniu znajdą się produkty dostępne jak i te w przedsprzedaży, całe zamówienie zostanie wysłane razem z ostatnim dostępnym produktem.". Więc chyba box pójdzie dopiero z wysyłką gry z przedsprzedaży
Ale to stoi w sprzeczności z regulaminem akcji, który jest nadrzędny względem regulaminu sklepu w przypadku sprzeczności. :D
Awatar użytkownika
Warrtain
Posty: 139
Rejestracja: 12 cze 2022, 20:50
Has thanked: 174 times
Been thanked: 23 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: Warrtain »

Ktoś zamawiał na samym początku akcji? Można by porównać w przybliżeniu numery zamówienia żeby zobaczyć jaki ruch póki co mają dzięki akcji ;) Mój to ~28500,

Zobaczymy co z tego będzie, w najgorszym razie -17PLN event a w najlepszym zostanę z 3 grami fajnych wydawnictw, kolekcja dopiero jest zbierana więc fajna opcja.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 502 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: rav126 »

Jak zaczynasz kolekcję, to myślę, że pewnie będziesz zadowolony. Ja z początku też co jakaś promocja to kupowałem :) Teraz jednak patrzę na wypełnione dwa kallaxy i stwierdzam - no nie wcisnę ;) Dlatego bardziej wybrednie podchodzę już do promocji :)
Awatar użytkownika
Warrtain
Posty: 139
Rejestracja: 12 cze 2022, 20:50
Has thanked: 174 times
Been thanked: 23 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: Warrtain »

rav126 pisze: 07 lis 2022, 14:26 Jak zaczynasz kolekcję, to myślę, że pewnie będziesz zadowolony. Ja z początku też co jakaś promocja to kupowałem :) Teraz jednak patrzę na wypełnione dwa kallaxy i stwierdzam - no nie wcisnę ;) Dlatego bardziej wybrednie podchodzę już do promocji :)
No ja też nie biorę wszystkiego jak leci tylko już mam jakąś bazę, wiem co mi się podoba oraz w co będę miał z kimś grać ;) Ja też tutaj nie widzę ryzyka bo można tylko zyskać na fajnych gierkach/zostawić sobie 1 labo 2 tytuły którymi faktycznie jestem zainteresowany a pozostałe na olx/lub po prostu nie odebrać z paczkomatu po pierwszych komentarzach co w środku. Fajnie jakby było Tainted Grail ;)

Obecnie właśnie też kupuje tylko na promocjach a ceny się na tyle trzymają że kupuje nówki w cenach używek na olx Więc nawet tych 10-20% nie jestem stratny jakbym potrzebował niektóre tytuły upłynnić ;)

Nie bardzo mam też gdzie postawić kallaxa więc muszę się i tak kontrolować z zakupami xd
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: shuji »

Warrtain pisze: 07 lis 2022, 12:05 Ktoś zamawiał na samym początku akcji? Można by porównać w przybliżeniu numery zamówienia żeby zobaczyć jaki ruch póki co mają dzięki akcji ;) Mój to ~28500,

Zobaczymy co z tego będzie, w najgorszym razie -17PLN event a w najlepszym zostanę z 3 grami fajnych wydawnictw, kolekcja dopiero jest zbierana więc fajna opcja.
28453, złożone przedwczoraj
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2082
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 429 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: tomp »

shuji pisze: 07 lis 2022, 15:29
Warrtain pisze: 07 lis 2022, 12:05 Ktoś zamawiał na samym początku akcji? Można by porównać w przybliżeniu numery zamówienia żeby zobaczyć jaki ruch póki co mają dzięki akcji ;) Mój to ~28500,

Zobaczymy co z tego będzie, w najgorszym razie -17PLN event a w najlepszym zostanę z 3 grami fajnych wydawnictw, kolekcja dopiero jest zbierana więc fajna opcja.
28453, złożone przedwczoraj
To raczej nie ma sensu. Chyba, że macie prosty sposób, aby dowiedzieć się jaki jest % zamówień na mystery boxy pośró∂ innych zamówień
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Warrtain
Posty: 139
Rejestracja: 12 cze 2022, 20:50
Has thanked: 174 times
Been thanked: 23 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: Warrtain »

tomp pisze: 07 lis 2022, 15:39
shuji pisze: 07 lis 2022, 15:29
Warrtain pisze: 07 lis 2022, 12:05 Ktoś zamawiał na samym początku akcji? Można by porównać w przybliżeniu numery zamówienia żeby zobaczyć jaki ruch póki co mają dzięki akcji ;) Mój to ~28500,

Zobaczymy co z tego będzie, w najgorszym razie -17PLN event a w najlepszym zostanę z 3 grami fajnych wydawnictw, kolekcja dopiero jest zbierana więc fajna opcja.
28453, złożone przedwczoraj
To raczej nie ma sensu. Chyba, że macie prosty sposób, aby dowiedzieć się jaki jest % zamówień na mystery boxy pośró∂ innych zamówień
Nie chodzi o samą ilość zakupionych boxów a bardziej w jaki sposób ta akcja wpływa na zakupy na stronie, co w sumie bez danych jak to wygląda poza tą akcją też nie daje dokładnych informacji ale zawsze to coś.
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Dyskusje - okazje nie do przegapienia

Post autor: Atk »

Propi pisze: 04 lis 2022, 20:08 Obstawiam, że podstawą każdego zestawu jest Tortuga 2199 :)
Bardzo fajna, nie wiem czemu tak ciśnięta gra. Nie ma może wodotrysków, ale gra mi się w nią przyjemnie, a jestem raczej euro sucharzysta. Pluję sobie w brodę, że nie wziąłem na wyprzedaży jak była koło 100, tylko dlatego, że mamy już w ekipie ta grę od premiery.


W ogóle gdzieś ostatnio była jakaś promka wyprzedażowa FCM...może to znak?
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1149
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 503 times
Been thanked: 333 times

Re: Dyskusje - okazje nie do przegapienia

Post autor: Propi »

Atk pisze: 07 lis 2022, 21:47
Propi pisze: 04 lis 2022, 20:08 Obstawiam, że podstawą każdego zestawu jest Tortuga 2199 :)
Bardzo fajna, nie wiem czemu tak ciśnięta gra. Nie ma może wodotrysków, ale gra mi się w nią przyjemnie, a jestem raczej euro sucharzysta. Pluję sobie w brodę, że nie wziąłem na wyprzedaży jak była koło 100, tylko dlatego, że mamy już w ekipie ta grę od premiery.
Na rynku jest po prostu za dużo gier, które są "okej". Nie ma na nie czasu, miejsca w kolekcji, ani energii podczas spotkań z ludźmi.
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Dyskusje - okazje nie do przegapienia

Post autor: Atk »

Propi pisze: 07 lis 2022, 22:46
Atk pisze: 07 lis 2022, 21:47
Propi pisze: 04 lis 2022, 20:08 Obstawiam, że podstawą każdego zestawu jest Tortuga 2199 :)
Bardzo fajna, nie wiem czemu tak ciśnięta gra. Nie ma może wodotrysków, ale gra mi się w nią przyjemnie, a jestem raczej euro sucharzysta. Pluję sobie w brodę, że nie wziąłem na wyprzedaży jak była koło 100, tylko dlatego, że mamy już w ekipie ta grę od premiery.
Na rynku jest po prostu za dużo gier, które są "okej". Nie ma na nie czasu, miejsca w kolekcji, ani energii podczas spotkań z ludźmi.
Owszem ale teraz jeszcze spojrzeć na cenę. W okolicach 100 z gry ok robiła się bardzo fajna pozycja. Poza tym grałem w wiele gier które są Ok, ale do Tortugii trochę im nadal brakowało.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Dyskusje - okazje nie do przegapienia

Post autor: shuji »

Atk pisze: 07 lis 2022, 23:07
Propi pisze: 07 lis 2022, 22:46
Atk pisze: 07 lis 2022, 21:47

Bardzo fajna, nie wiem czemu tak ciśnięta gra. Nie ma może wodotrysków, ale gra mi się w nią przyjemnie, a jestem raczej euro sucharzysta. Pluję sobie w brodę, że nie wziąłem na wyprzedaży jak była koło 100, tylko dlatego, że mamy już w ekipie ta grę od premiery.
Na rynku jest po prostu za dużo gier, które są "okej". Nie ma na nie czasu, miejsca w kolekcji, ani energii podczas spotkań z ludźmi.
Owszem ale teraz jeszcze spojrzeć na cenę. W okolicach 100 z gry ok robiła się bardzo fajna pozycja. Poza tym grałem w wiele gier które są Ok, ale do Tortugii trochę im nadal brakowało.
Ludzie o czym wy mówicie, przecież ta gra ma 7.2 na bbg
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: shuji »

a możliwe, że od phalanxa będzie scythe albo zimna wojna?
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: bajbaj »

Promocja chyba "zażarła", ponieważ droższy zestaw jest już niedostępny. I teraz pytanie, czy wyjście droższego wynikało z (a) mniejszej liczby zestawów czy może (b) przekonania - zob. choćby dyskusja w tym wątku - że kasztanów w środku raczej nie będzie, a można trafić na znakomicie wycenione gry, które są obecnie na topie (choćby Wielki Mur i Tainted Grail). Podobne pytania, ale postawione na odwrót, można zadać względem tańszych zestawów, które wciąż są możliwe do nabycia, tj. (a) czy jest ich po prostu więcej, czy też (b) potencjalni kupujący obawiają się, że w tym zestawie nie będzie tego, czego oczekują?

Takie wieczorne rozkminy z wiadomej części ciała...
Awatar użytkownika
malpka
Posty: 272
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:43
Has thanked: 149 times
Been thanked: 23 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: malpka »

Tak z ciekawości zapytam - ominęli jakoś możliwość zwrotu w ciągu 14 dni?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10905
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: japanczyk »

Jak mieliby ominąć?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: rastula »

pewnie trzeba zwrócić całość :mrgreen:
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: Curiosity »

japanczyk pisze: 09 lis 2022, 08:58 Jak mieliby ominąć?
jakoś
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 861
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: Qrzy »

malpka pisze: 09 lis 2022, 07:35 Tak z ciekawości zapytam - ominęli jakoś możliwość zwrotu w ciągu 14 dni?
Nie.
ODPOWIEDZ