Awaken Realms

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4405
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: Awaken Realms

Post autor: Hardkor »

Flowenol pisze: 29 cze 2022, 16:08
Hardkor pisze: 29 cze 2022, 15:52
Flowenol pisze: 29 cze 2022, 15:45 No to ja dorzucę swój kamyczek wściekłości :evil: do ogródka AR: to co mnie wkurza to brak szacunku do polskiego rynku, do polskiego gracza. Ich kanał na YT nie ma żadnego kontentu po polsku, ich strona internetowa nie ma wersji pl, nie wspomnę o opóźnieniach wersji pl. Kuriozum to TG, którą finalnie w całości otrzymałem po prawie 4 latach (sic!) w marcu tego roku.

Może to nie byłoby dziwne gdyby to była jakaś zagraniczna firma krzak, ale to są Polacy!

Po ostatnim rozpakowywaniu ISSV do spółki z Asią z onTable gdzie nawet napisów nie dorobiono staciłem nadzieję i mówię pas. Być może nasz rynek jest za malutki, choć patrząc po ciągłych brakach (wykupieniach) ich gier w sklepach śmiem sądzić, że nie jesteśmy znowu tacy mali i czas zacząć się szanować.

Doskonałym przykładem są Włosi i to co zrobili z Dying light 2. Totalny bojkot i to za co? Za brak włoskiego dubbingu, napisy włoskie dostali.
Tak widzę ten post:
No i właśnie dlatego wydawnictwa takie jak AR mają nas w de i nic się nie zmieni, bo po co? Wystarczy jak znajdzie się ktoś co napisze, to co napisałeś :|

Dlatego szanuję Portalowców, którzy zarówno tworzą kontent dla polskiego gracza jak, i zagranicznego, bo wymaga to znaczących nakładów pracy i wysiłku a nie tylko odcinania kuponów od fajnych figurek.
Powiedz sobie, że żartujesz. W porównaniu do wersji angielskiej jesteśmy dla nich niszą. 7 miejsce pod względem krajów (z czego i tak ludzie czasem nie biorą w ojczystym języku). Tłumaczenie gier na masę języków co generuje ogromne koszta (tłumaczenia, testy, logistyka). Narzekanie dla narzekania, bo nie ma polskiej strony i kanału na yt xDDDDDD
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1592
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Awaken Realms

Post autor: nidhog »

A ja dodam, ze gdyby nie wydawali gier po polsku pewnie nawet część osób nie wiedziałaby, że AR jest z Poslki.
jakoś tych samych zarzutów nie ma do Archon Studio za brak polskiej wersji gier ;)
Ja oczywiście nie mam do nich , I jedni i drudzy celują w klienta anglojęzycznego, ponieważ to najlepsze rozwiązania biznesowo.
Ja jestem dumny, że mamy tak prężnie działające firmy w branży. Mimo, że mam sporo zastrzeżen do ich pracy ;)
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Flowenol
Posty: 92
Rejestracja: 16 sty 2020, 16:21
Has thanked: 20 times
Been thanked: 20 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Flowenol »

Hardkor pisze: 29 cze 2022, 17:32 Powiedz sobie, że żartujesz. W porównaniu do wersji angielskiej jesteśmy dla nich niszą. 7 miejsce pod względem krajów (z czego i tak ludzie czasem nie biorą w ojczystym języku). Tłumaczenie gier na masę języków co generuje ogromne koszta (tłumaczenia, testy, logistyka). Narzekanie dla narzekania, bo nie ma polskiej strony i kanału na yt xDDDDDD
Ale ja nie narzekam. W swojej kolekcji mam gry z logiem AR i te bez ich loga, bo np. jeszcze z czasów Fabryki Gier Historycznych.

Napisałem co mnie irytuje/smuci/co chciałbym aby się zmieniło i nie czepiam się firm zagranicznych tylko AR bo zrobienie równoległego materiału po polsku (tak wiem u Asi są ale to są Asi materiały a nie AR) nie stanowi dla nich wielkiej bariery językowej. Dla ciebie jest to xDD dla mnie nie jest.

Lubię jak Portal mnie „głaszcze” po polsku i lubię ich materiały po angielsku, a argument, że tłumaczenie gier generuje ogromne koszty uważam za nietrafiony. W prywatnym interesie każdy ponosi koszty: prowadzenia reklamy, mediów społecznościowych czy tłumaczeń w zależności od rynku/kraju gdzie produkt chce się sprzedać, ale ja traktuję to jako coś naturalnego. Chcesz zarabiać ponosisz nakłady za różne rzeczy i ciężko harujesz na swoje.

Co do drugiego argumentu, że jesteśmy 7 rynkiem dla nazwijmy to „firm growych”, to nie potrafię się odnieść, bo nie wiem na ile krajów jest to miejsce na 10 to słabo ale na 195 wszystkich lub nawet zawężając się do UE+UK+US to wychodzi 29. To 7 z 29 jest niezłym imho wynikiem.

To, że gracze kupują gry po angielsku wynika tylko z faktu, że gier nie ma lub wychodzą tylko po angielsku. Sam mam takich wiele. Pewnie połowa mojej kolekcji to gry angielskie lub wymienione z angielskiego na polski. No ale miało być o AR a robi się mały offtop więc kończę :D
Flowenol
Posty: 92
Rejestracja: 16 sty 2020, 16:21
Has thanked: 20 times
Been thanked: 20 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Flowenol »

nidhog pisze: 29 cze 2022, 17:36 A ja dodam, ze gdyby nie wydawali gier po polsku pewnie nawet część osób nie wiedziałaby, że AR jest z Poslki.
jakoś tych samych zarzutów nie ma do Archon Studio za brak polskiej wersji gier ;)
Ja oczywiście nie mam do nich , I jedni i drudzy celują w klienta anglojęzycznego, ponieważ to najlepsze rozwiązania biznesowo.
Ja jestem dumny, że mamy tak prężnie działające firmy w branży. Mimo, że mam sporo zastrzeżen do ich pracy ;)
Ja też jestem dumny, a co do zastrzeżeń to też je mam i o nich napisałem. Fakt, że powinienem od razu coś skrobnąć o swoich pozytywnych emocjach związanych z grami AR bo nikt mi w głowie nie siedzi, a tak jak już wcześniej pisałem mam ich sporo a Adama Kwapińskiego pewnie mam wszystkie z wyjątkiem Orginis.
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Miszon »

Hardkor pisze: 29 cze 2022, 17:32W porównaniu do wersji angielskiej jesteśmy dla nich niszą. 7 miejsce pod względem krajów
Tutaj akurat drugie zdanie przeczy pierwszemu więc nieco kulą w płot ta argumentacja ;-) . 7 miejsce to przecież bardzo wysoko.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Awaken Realms

Post autor: feniks_ciapek »

Flowenol pisze: 29 cze 2022, 15:45 No to ja dorzucę swój kamyczek wściekłości :evil: do ogródka AR: to co mnie wkurza to brak szacunku do polskiego rynku, do polskiego gracza.
Trochę się zgadzam, a trochę nie. Pewnie, miło by było, gdyby firma o takich zasobach (bo wiemy, że mają), pochyliła się także nad naszym rodzimym rynkiem, z którego też pochodzi część ich klientów.

Natomiast nie dopatrywałbym się tutaj "braku szacunku", a raczej konkretnej biznesowej decyzji. To jednak jest spora różnica.

Przy czym nikt nie broni domagać się różnych rzeczy, to zawsze daje producentowi jakiś sygnał, że może jego kalkulacje są błędne. Ale sam bojkotować AR z tego powodu nie zamierzam. Wystarczy, że przestają wydawać gry, które mnie interesują :D
kiniol1
Posty: 132
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:15
Has thanked: 217 times
Been thanked: 28 times

Re: Awaken Realms

Post autor: kiniol1 »

Flowenol pisze: 29 cze 2022, 15:45 No to ja dorzucę swój kamyczek wściekłości :evil: do ogródka AR: to co mnie wkurza to brak szacunku do polskiego rynku, do polskiego gracza.
A to ciekawe spostrzeżenie. Mam szczerze mówiąc zupełnie odwrotne. Ja byłem mocno zdziwiony i to właśnie wywołało u mnie poczucie, że bardzo szanują polskich graczy, jak robili kickstartera the Edge i był do wyboru język polski. Cena tej gry mogła odstraszać polskiego klienta a ilość tekstu do przetłumaczenia była niemała. Czy im się opłacało tę grę tłumaczyć na polski? Wydaje mi się, że nie. Przypominam, że gra nie jest dostępna w retailu. Mimo to zrobili polską wersję i jak robili kickstartera wersji 1.6 to również był dostępny nasz język. Kolejne gry, które wydawali zawsze były w polskiej wersji. Inne wydawnictwa takie jak phalanx, archon studio board &dice nie zawsze mają polskie wersje swoich gier.
Probe9
Posty: 2449
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 640 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Probe9 »

The Edge na KS 1.6 miał 236 wsparć z Polski. Phalanx najczęściej daje próg 150 wsparć z kraju żeby grę lokalizować. Hannibal&Hamilcar miał 67 wsparć z Polski, Race to Moscow 44. To jednak spora różnica. No i oczywiście można by powiedzieć że byłoby ich więcej gdyby ta wersja PL była, no ale wciąż poniżej 150 bo taki był próg dla polskiej wersji. Archon przetłumaczył Wolfensteina na polski, a wsparć od nas było 119.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
kiniol1
Posty: 132
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:15
Has thanked: 217 times
Been thanked: 28 times

Re: Awaken Realms

Post autor: kiniol1 »

Probe9 pisze: 30 cze 2022, 21:00 The Edge na KS 1.6 miał 236 wsparć z Polski. Phalanx najczęściej daje próg 150 wsparć z kraju żeby grę lokalizować. Hannibal&Hamilcar miał 67 wsparć z Polski, Race to Moscow 44. To jednak spora różnica. No i oczywiście można by powiedzieć że byłoby ich więcej gdyby ta wersja PL była, no ale wciąż poniżej 150 bo taki był próg dla polskiej wersji. Archon przetłumaczył Wolfensteina na polski, a wsparć od nas było 119.
Zgoda. Nigdzie nie napisałem, że te wydawnictwa nie wydają gier po polsku, tylko że nie wszystkie. Pierwszy Edge miał 95 wsparć z Polski więc również poniżej progu 150.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Curiosity »

Flowenol pisze: 29 cze 2022, 15:45 No to ja dorzucę swój kamyczek wściekłości :evil: do ogródka AR: to co mnie wkurza to brak szacunku do polskiego rynku, do polskiego gracza.
No to może tak: fakt, że wydają gry po polsku w drugiej turze nie jest oznaką nieszanowania rynku i graczy. Bo tym samym nie szanują też Niemców, Włochów, i całej reszty, która dostaje gry po wersji angielskiej. A co mają powiedzieć np. Rumuni czy Węgrzy (strzelam), skoro AR nie wydaje gier w tych językach? Na nich to chyba plują i wycierają sobie nimi podłogę 8)

Tak samo pewnie nie uważasz, że np. wydawnictwo "Upper Deck" nie szanuje nikogo, bo swoje gry (LE:Alien, Predator i inne) wydaje tylko po angielsku.

Czyli jedynym problemem jest - jak sądzę - fakt, że AR to Polacy. Zastanawiam się, dlaczego uważasz, że mają obowiązek wydawać cokolwiek po polsku? Są w Polsce piosenkarze (zespoły), tworzące wyłącznie po angielsku. Czy oni nie szanują polskiego melomana?

Kiedyś mi się wydawało, że będąc Polakiem, mam obowiązki wobec Polski, jakiś dług wobec społeczeństwa i że powinienem kochać ten kraj. Teraz już tak nie myślę. W zasadzie dochodzę do wniosku, że nie byłoby źle, gdyby powstały jakieś Stany Zjednoczone Europy, których Polska byłaby po prostu regionem. Wspólne prawo, wspólny rynek, waluta, kiedyś pewnie też język, bo to nieuniknione.

Nie chcę pisać dyrdymałów, że ten kraj nic mi nie dał, że traktuje mnie "z buta", bo tak nie myślę. Żyje mi się tu po prostu dobrze, ZDECYDOWANIE wolę się posługiwać językiem polskim w mowie i w piśmie, ba, jestem jednym z nielicznych zwolenników dubbingu wszędzie gdzie się da! Cieszę się, że mogłem się tu wychować, czegoś nauczyć, że mogę pracować i czuć się wolnym. Ale jednocześnie nie mam żadnej głębszej więzi. O, taki przykład: uwielbiam piłkę nożną, ale klubową, nie reprezentacyjną. Na Ligę Mistrzów mogę patrzeć w nieskończoność, a mecze międzypaństwowe mogłyby nie istnieć. Porażka polskich piłkarzy w jakimś meczu? Wzruszenie ramion. Porażka mojego klubu w lidze? Zepsuty weekend. 8)

Do czego dążę - nie uważam, że Awaken Realms ma jakiś obowiązek, żeby w ogóle cokolwiek wydawać po polsku. A skoro już to robi, to chwała im za to i nie mam problemu, że jest to dostępne rok później. Jak by mi zależało, to bym wziął wersję EN. Oni też mogliby powiedzieć: "słuchajcie", to dla nas robota i koszty, od dziś robimy tylko po angielsku, uczcie się języka". I pewnie nikt by nie mógł do niech mieć o to pretensji.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Flowenol
Posty: 92
Rejestracja: 16 sty 2020, 16:21
Has thanked: 20 times
Been thanked: 20 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Flowenol »

Curiosity pisze: 01 lip 2022, 00:54
Flowenol pisze: 29 cze 2022, 15:45 No to ja dorzucę swój kamyczek wściekłości :evil: do ogródka AR: to co mnie wkurza to brak szacunku do polskiego rynku, do polskiego gracza.


Czyli jedynym problemem jest - jak sądzę - fakt, że AR to Polacy. Zastanawiam się, dlaczego uważasz, że mają obowiązek wydawać cokolwiek po polsku? Są w Polsce piosenkarze (zespoły), tworzące wyłącznie po angielsku. Czy oni nie szanują polskiego melomana?
Masz rację. Problemem dla mnie jest to, że w odróżnieniu od angielskich wydawców twórcy z AR są Polakami i przygotowanie gry w rodzimym języku nie stanowi większego problemu. Ba podejrzewam, że gra/pomysł gry rodzi się po polsku. A dowodem, że można wydać grę i całą resztę tzw. otoczkę od razu w obu językach jest jest Ignacy Trzewiczek i jego Portal.

Dla mnie wydawanie gry po polsku czy jakimkolwiek języku danego kraju nie jest wyznacznikiem szacunku. Choć są tacy co tak uważają, vide mój przykład z brakiem dubbingu włoskiego w DL2. Włosi podnieśli wielkie halo i jakoś nikt do nich o to pretensji nie miał. Wydanie produktu w języku narodowym danego kraju jest decyzją czysto biznesową, natomiast zrobienie dodatkowego kontentu: np. unboxingu, nagranie rozgrywki, pogaduch z graczami etc. taką decyzją nie jest. I o braku takowych działań ze strony AR pisałem. Chciałbym aby to się zmieniło. Chciałbym aby polskie firmy, polscy wydawcy „głaskali i dopieszczali nas” :wink: po polsku.

Znów wrócę do Portalu bo oni są dla mnie pewnym wzorcem, punktem odniesienia jak powinno to wyglądać. Może dlatego też mam ich gier najwięcej w mojej kolekcji, bo oprócz tego, że wydają/robią gry w moim guście to zastanawiając się nieraz co kupić gdzieś w głowie siedzi właśnie to jaki dodatkowy wysiłek w to wkładają, jakie zdania zapamiętuję i jakie pozytwyne emocje to we mnie wzbudza, czy choćby nakręca :wink:

A co do muzyki polskiej - obecnie, współczesnych (nowych) zespołów/wokalistek/wokalistów nie słucham i nie będę się rozwijał dlaczego, bo to nie wątek o tym. Napiszę, że jest kilka perełek (na palcach jedne ręki mogę wyliczyć) podobających mi się (np. taki Riverside czy Brodka) i przyznaję, że prawie wszyscy śpiewają po angielsku, ale o swoich płytach czy piosenkach gadają przede wszystkim po polsku :P
Curiosity pisze: 01 lip 2022, 00:54 Kiedyś mi się wydawało, że będąc Polakiem, mam obowiązki wobec Polski, jakiś dług wobec społeczeństwa i że powinienem kochać ten kraj. Teraz już tak nie myślę. W zasadzie dochodzę do wniosku, że nie byłoby źle, gdyby powstały jakieś Stany Zjednoczone Europy, których Polska byłaby po prostu regionem. Wspólne prawo, wspólny rynek, waluta, kiedyś pewnie też język, bo to nieuniknione.
Smutne to jest co napisałeś. Już z jednym związkowym krajem mieliśmy do czynienia i ja więcej nie chcę.
Curiosity pisze: 01 lip 2022, 00:54 Nie chcę pisać dyrdymałów, że ten kraj nic mi nie dał, że traktuje mnie "z buta", bo tak nie myślę. Żyje mi się tu po prostu dobrze, ZDECYDOWANIE wolę się posługiwać językiem polskim w mowie i w piśmie, ba, jestem jednym z nielicznych zwolenników dubbingu wszędzie gdzie się da! Cieszę się, że mogłem się tu wychować, czegoś nauczyć, że mogę pracować i czuć się wolnym.Ale jednocześnie nie mam żadnej głębszej więzi.
Ostatniego zdania nie rozumiem, bo czytając to co napisałeś to przecież więzi nie masz z „tym krajem”, tylko z ludźmi, którzy tu w Polsce żyli, żyją i będą żyli po nas.
Curiosity pisze: 01 lip 2022, 00:54 O, taki przykład: uwielbiam piłkę nożną, ale klubową, nie reprezentacyjną. Na Ligę Mistrzów mogę patrzeć w nieskończoność, a mecze międzypaństwowe mogłyby nie istnieć. Porażka polskich piłkarzy w jakimś meczu? Wzruszenie ramion. Porażka mojego klubu w lidze? Zepsuty weekend. 8)
Mi piłka nożna już od wielu lat powiewa, bo nasi reprezentanci od blisko 30/40 lat przyzwyczaili nas do porażek i one już tak nie bolą. Ba wręcz stały nam (mi) się obojętne, ale porażki siatkarzy czy szczypiornistów już bolą strasznie 😢 i ciężko się po nich pozbierać. Tiaaa smutek i kilka dni w plecki.

Ligi Mistrzów nie oglądam, bo właśnie nie czuję żadnej głębszej wiezi z zespołem więc trudno o emocje. Cieszą sukcesy Lewego, Milika, Piątka czy kiedyś Kuby Błaszczykowskiego oraz Łukasza Piszczka, ale o nich raczej czytam niż oglądam.
Curiosity pisze: 01 lip 2022, 00:54 Do czego dążę - nie uważam, że Awaken Realms ma jakiś obowiązek, żeby w ogóle cokolwiek wydawać po polsku. A skoro już to robi, to chwała im za to i nie mam problemu, że jest to dostępne rok później. Jak by mi zależało, to bym wziął wersję EN. Oni też mogliby powiedzieć: "słuchajcie", to dla nas robota i koszty, od dziś robimy tylko po angielsku, uczcie się języka". I pewnie nikt by nie mógł do niech mieć o to pretensji.
Jak napisałem, zresztą jak czytam i wydaje mi się, też się z tym zgadzasz: to decyzja biznesowa, a czy byłaby słuszna czas by pokazał.

Dzięki wielkie za twoje spostrzeżenia :D no i zrobił się troche offtop/nie offtop.

Patrząc po postach może trzeba było założyć wątek pt.” Czy ważny jest dla ciebie dodatkowy kontent(materiały) w języku polskim” zamiast się czepiać tylko AR…
Ostatnio zmieniony 01 lip 2022, 09:38 przez Flowenol, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Awaken Realms

Post autor: japanczyk »

Flowenol pisze: 01 lip 2022, 09:22 Masz rację. Problemem dla mnie jest to, że w odróżnieniu od angielskich wydawców twórcy z AR są Polakami i przygotowanie gry w rodzimym języku nie stanowi większego problemu. Ba podejrzewam, że gra/pomysł gry rodzi się po polsku.[/b] A dowodem, że można wydać grę i całą resztę tzw. otoczkę od razu w obu językach jest jest Ignacy Trzewiczek i jego Portal.
XD
Sorry, ale mylisz sie tak bardzo xD
Raz, ze przygotowanie gry w jezyku polskim to ogromny nakład pracy
Dwa, ze obecnie gry są tworzone w jezyku angielskim, wiec pomysl wcale sie nie rodzi po polsku
Znów wrócę do Portalu bo oni są dla mnie pewny punktem odniesienia jak powinno to wyglądać. Może dlatego też mam ich gier najwięcej w mojej kolekcji, bo oprócz tego, że wydają/robią gry w moim guście to zastanawiając się nieraz co kupić gdzieś w głowie siedzi właśnie to jaki dodatkowy wysiłku w to wkładają, jakie zdania zapamiętuję i jakie pozytwyne emocje to we mnie wzbudza, czy choćby nakręca :wink:
Ale dla Portalu polski rynek ejst dodatkiem do ich angielskich zarobków i miedynarodowych hitow - wydawanie gier w Polsce to dla nich hobby (chociaz Ignacy powiedzial, ze ostatnio sie to zmienilo)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4405
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: Awaken Realms

Post autor: Hardkor »

Flowenol pisze: 29 cze 2022, 15:45

Czyli jedynym problemem jest - jak sądzę - fakt, że AR to Polacy. Zastanawiam się, dlaczego uważasz, że mają obowiązek wydawać cokolwiek po polsku? Są w Polsce piosenkarze (zespoły), tworzące wyłącznie po angielsku. Czy oni nie szanują polskiego melomana?

Masz rację. Problemem dla mnie jest to, że w odróżnieniu od angielskich wydawców twórcy z AR mówią po polsku i przygotowanie gry w rodzimym języku nie stanowi większego problemu. Ba podejrzewam, że gra/pomysł gry rodzi się po polsku. A dowodem, że można wydać grę i całą resztę tzw. otoczkę od razu w obu językach jest jest Ignacy Trzewiczek i jego Portal.

Dla mnie wydawanie gry po polsku czy jakimkolwiek języku danego kraju nie jest wyznacznikiem szacunku. Choć są tacy co tak uważają, vide mój przykład z brakiem dubbingu włoskiego w DL2. Włosi podnieśli wielkie halo i jakoś nikt do nich o to pretensji nie miał. Wydanie produktu w języku narodowym danego kraju jest decyzją czysto biznesową, natomiast zrobienie dodatkowego kontentu: np. unboxingu, nagranie rozgrywki, pogaduch z graczami etc. taką decyzją nie jest. I o braku takowych działań ze strony AR pisałem. Chciałbym aby to się zmieniło ale jak widać pozostaję odosobniony.
A teraz to głupoty piszesz. AR przygotowuje gry po angielsku i dopiero potem je tłumaczy na inne języki. Zresztą co to za argument, że "mówią po polsku" ? Myślisz, że to Marcin Świerkot siedzi i tłumaczy nazwy z Etherfields :D ? Od tego są odpowiednie osoby zatrudnione do tłumaczenia. Tak samo z innymi językami. Bierze się osoby, które znają język i mają ku temu podstawy (doświadczenie i/lub studia w odpowiednim kierunku), a nie ekipa, bo "mówi po polsku". Co do dubbingu w DL2 to akurat pierwsze słyszę, że nikt nie miał pretensji, bo czytałem trochę komentarzy na ten temat i akurat widziałem kompletnie odwrotnie. Osobiście też tak uważam, że włosi zachowali się jak buce robiąc bomb review, bo nie ma DUBBINGU. Nie lokalizacji, tylko DUBBINGU! Już nie mówiąc o nagłówkach typu "brak dubbingu to obraza narodu włoskiego", ale to nie wiem na ile ich słowa, a na ile clickbaitowy tytuł. A co do unboxingów etc no spoko rozumiem, fajnie by było w PL to widzieć, ale jednak to są zawsze koszta. Prezes nagra drugi film w PL, to nie zrobi czegoś innego. Filmy wydaje na swoim kanale i kanale Asi - oba prawie zawsze po angielsku (chyba tylko przy zapowiedzi w czasie kampanii ISS Vanguard było u niej coś w PL z Marcinem). A co do Portalu - czy ty widzisz skale porównawczą tych gier? AR wydaje fabularne kolosy, które mają masę tekstu. Portal o wiele mniejsze gry. Owszem są kolosy wielkościowe jak Ankh, ale jednak to jest kropla w porównaniu do takiego Etherfields choćby.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Gromb »

Dla mnie to jednak plus, że nasze wydania są później. Dzięki temu można wyłapać pomyłki, ponieważ anglojęzyczni gracze wyłapują błędy, więc jeżeli jest czas, możemy otrzymać erratę w naszym języku, instrukcje 2.0 lub inne poprawione i zauważone niedociągnięcia. W tym przypadku wolę poczekać, niż frustrować się, że mam droga grę wymagająca liftingu.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Flowenol
Posty: 92
Rejestracja: 16 sty 2020, 16:21
Has thanked: 20 times
Been thanked: 20 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Flowenol »

Hardkor pisze: 01 lip 2022, 09:37 AR przygotowuje gry po angielsku i dopiero potem je tłumaczy na inne języki. Zresztą co to za argument, że "mówią po polsku" ? Myślisz, że to Marcin Świerkot siedzi i tłumaczy nazwy z Etherfields :D ? Od tego są odpowiednie osoby zatrudnione do tłumaczenia. Tak samo z innymi językami. Bierze się osoby, które znają język i mają ku temu podstawy (doświadczenie i/lub studia w odpowiednim kierunku), a nie ekipa, bo "mówi po polsku".
Dlatego napisałem, podejrzewam a nie, że mam pewność, a skoro piszesz z taką pewnością to zakładam, że masz rację, że ich gry od razu powstają po angielsku i najpierw jest angielski a potem tłumaczenie na polski. Dla mnie jest to dziwne bo jako człowiekowi myślącemu po polsku wygodniej jest coś wymyślić w moim jęzku a potem to tłumaczyć, a nie działać odwrotnie. Jeśli tak robią wielki szacun, bo jest to mega trudne i niestadardowe podejście.
Hardkor pisze: 01 lip 2022, 09:37 A co do unboxingów etc no spoko rozumiem, fajnie by było w PL to widzieć, ale jednak to są zawsze koszta.
O widzisz jak pięknie napisałeś. Ja wydaję na wasze gry, a wy doceniając to robicie fajną niespodziankę mimo, że to kosztuje. I to jest właśnie wzajemny szacunek.

My wydajemy grę, ty ją kupujesz a my doceniając to, że wybrałeś nas spośród kilkunastu wydawców dziękujemy czymś ekstra dodatkowym. Czy to jest dziwne? Nie wydaje mi się, bo konkurencja i to nie tylko w tej branży jest duża i wygrywasz podejściem do klienta.
Hardkor pisze: 01 lip 2022, 09:37 A co do Portalu - czy ty widzisz skale porównawczą tych gier? AR wydaje fabularne kolosy, które mają masę tekstu. Portal o wiele mniejsze gry. Owszem są kolosy wielkościowe jak Ankh, ale jednak to jest kropla w porównaniu do takiego Etherfields choćby.
A czujesz różnicę w portfelu między grami Portalu a AR, bo ja tak. Poza tym oprócz TG i Etherfields, która ich gra jest jeszcze fabularnym kolosem, bo chyba nie Nemesis czy Wielki mur? Nie piszę o ISSV bo jeszcze jej nie ma.
Flowenol
Posty: 92
Rejestracja: 16 sty 2020, 16:21
Has thanked: 20 times
Been thanked: 20 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Flowenol »

japanczyk pisze: 01 lip 2022, 09:35 Ale dla Portalu polski rynek ejst dodatkiem do ich angielskich zarobków i miedynarodowych hitow - wydawanie gier w Polsce to dla nich hobby (chociaz Ignacy powiedzial, ze ostatnio sie to zmienilo)
No widzisz jakie fajne hobby mieli. Można było? Można. A teraz jak napisałeś to już się zmieniło. Ciekawe dlaczego.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4405
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: Awaken Realms

Post autor: Hardkor »

Flowenol pisze: 01 lip 2022, 10:18
BO mi się już cytować dokładnie nie chce. Tak widzę różnicę. Teraz jest ona większa. Wcześniej kupno gry od AR to nie były o wiele większe koszta niż taki Ankh :) Wciaż jest to jednak masa figurek i mało tekstu vs masa tekstu i mało/średnio figurek :) A co do doceniania to ja doceniam, że oni w ogóle te gry wydają w PL, bo moim zdaniem dużego zarobku na tym nie mają. Ale to takie wróżenie z fusów.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Wehr
Posty: 330
Rejestracja: 27 maja 2008, 19:10
Lokalizacja: C.K.S.M.K.Kraków/Zakopane
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Wehr »

japanczyk pisze: 01 lip 2022, 09:35
Flowenol pisze: 01 lip 2022, 09:22 Masz rację. Problemem dla mnie jest to, że w odróżnieniu od angielskich wydawców twórcy z AR są Polakami i przygotowanie gry w rodzimym języku nie stanowi większego problemu. Ba podejrzewam, że gra/pomysł gry rodzi się po polsku.[/b] A dowodem, że można wydać grę i całą resztę tzw. otoczkę od razu w obu językach jest jest Ignacy Trzewiczek i jego Portal.
XD
Sorry, ale mylisz sie tak bardzo xD
Raz, ze przygotowanie gry w jezyku polskim to ogromny nakład pracy
Dwa, ze obecnie gry są tworzone w jezyku angielskim, wiec pomysl wcale sie nie rodzi po polsku
Czasu i pieniędzy. Tłumacz, redakcja, korekta, dtp. Zależnie od objętości to idzie w tysiące zł.
Obecnie: Agricola, Bitwy Westeros, 7 Cudów
Moja kolekcja
A to bym chciał :-P
gogovsky
Posty: 2180
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: Awaken Realms

Post autor: gogovsky »

Wykastrowane gry CMON bez często połowy zawartości po roku, dwóch jak się gra okaże sukcesem to rzeczywiście wzór heh, broń Cię Panie Boże od takich wzorów.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
shuji
Posty: 1270
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Awaken Realms

Post autor: shuji »

Nie jestem na bieżąco z soszialami AR, ale może coś przebąkiwali jakie kampanie albo ile kampanii planują w przyszłym roku ? Cokolwiek wiadomo jakie mają plany?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4405
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: Awaken Realms

Post autor: Hardkor »

shuji pisze: 10 lis 2022, 08:51 Nie jestem na bieżąco z soszialami AR, ale może coś przebąkiwali jakie kampanie albo ile kampanii planują w przyszłym roku ? Cokolwiek wiadomo jakie mają plany?
Cisza z tego co mi wiadomo. W sumie teraz wiemy tylko, że mają jakieś nowe IP i to będzie chyba następna kampania.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Awaken Realms

Post autor: brazylianwisnia »

shuji pisze: 10 lis 2022, 08:51 Nie jestem na bieżąco z soszialami AR, ale może coś przebąkiwali jakie kampanie albo ile kampanii planują w przyszłym roku ? Cokolwiek wiadomo jakie mają plany?
Można strzelać że 2 będą nie licząc AR lite. Ciekawi mnie czy zdecydują się na sequel Etherfields. Wygląda na to że chyba nie bo dali do kupna w PM ISS więc szkoda bo po takim feedbacku otwiera się możliwość na zrobienie wersji ulitmate 3.0 ;⁠-⁠)
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4405
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: Awaken Realms

Post autor: Hardkor »

brazylianwisnia pisze: 10 lis 2022, 10:14
shuji pisze: 10 lis 2022, 08:51 Nie jestem na bieżąco z soszialami AR, ale może coś przebąkiwali jakie kampanie albo ile kampanii planują w przyszłym roku ? Cokolwiek wiadomo jakie mają plany?
Można strzelać że 2 będą nie licząc AR lite. Ciekawi mnie czy zdecydują się na sequel Etherfields. Wygląda na to że chyba nie bo dali do kupna w PM ISS więc szkoda bo po takim feedbacku otwiera się możliwość na zrobienie wersji ulitmate 3.0 ;⁠-⁠)
Chyba gra się aż tak dobrze nie przyjęła.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Awaken Realms

Post autor: brazylianwisnia »

Hardkor pisze: 10 lis 2022, 10:31
brazylianwisnia pisze: 10 lis 2022, 10:14
shuji pisze: 10 lis 2022, 08:51 Nie jestem na bieżąco z soszialami AR, ale może coś przebąkiwali jakie kampanie albo ile kampanii planują w przyszłym roku ? Cokolwiek wiadomo jakie mają plany?
Można strzelać że 2 będą nie licząc AR lite. Ciekawi mnie czy zdecydują się na sequel Etherfields. Wygląda na to że chyba nie bo dali do kupna w PM ISS więc szkoda bo po takim feedbacku otwiera się możliwość na zrobienie wersji ulitmate 3.0 ;⁠-⁠)
Chyba gra się aż tak dobrze nie przyjęła.
Zależy co masz na myśli przez przyjęcie. Sprzedała się dobrze, oceny ma dobre i jest to świetna gra która jak by oszlifować byłaby wybitna. Wydaje się jednak że nie ma takiego "marketingu" jak np TG..
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Awaken Realms

Post autor: polwac »

Teraz dopiero się zorientowałem, że przy ISS nie było(nie wiedziałem), żadnego pakieciku promocyjnego następnej gry. Kiedyś to była u AR norma.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
ODPOWIEDZ