Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
drzewko
Posty: 292
Rejestracja: 05 sie 2016, 09:37
Has thanked: 46 times
Been thanked: 294 times

Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: drzewko »

Atk pisze: 10 lis 2022, 22:19 Jestem po połowie instytucji, ale czyta mi się to wyjątkowo dobrze, a ja zawsze daleko trzymam się od instrukcji i tłumaczenia w naszej ekipe.
Skoro tak dobrze Ci się czyta to daj znać co się robi po meczu gdy np zagrało się kartę taktyki "libero". Czy znacznik koszulki wraca z powrotem na pierwotna strone czy nie?
Ostatnio zmieniony 11 lis 2022, 12:32 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 491 times
Been thanked: 284 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: Atk »

drzewko pisze: 11 lis 2022, 10:15 Skoro tak dobrze Ci się czyta to daj znać co się robi po meczu gdy np zagrało się kartę taktyki "libero". Czy znacznik koszulki wraca z powrotem na pierwotna strone czy nie?
Konczylem czytać instalacje o 2 w nocy po godzinnej walce z małym, więc ci teraz tego dokładnie nie powiem co sądzę, tym bardziej że nie mam teraz instrukcji, bo kibicuje z małym biegnącej mamie w Warszawie z okazji 11.11 ale na szybko na moje po meczu wraca na swoje pierwotna stronę. Libiero jest zagrany na czas meczu, w końcu nie ma karty piłkarza do tej koszulki.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2022, 12:34 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 491 times
Been thanked: 284 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: Atk »

Co do Libero. Przejrzałem na szybki instrukcje i z tego co widziałem mamy mieć 5 z piłką i 5 z tarczą. Libero na czas meczu, może nam zrobić zmianę jakbyśmy chcieli czymś zaskoczyc (6/4 lub 4/6)
Nowy mecz nowe wystawienie 5/5 nowe karty taktyki
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: Golfang »

Jestem po pierwszej partyjce solo. Wynik 48 pkt więc nie tak źle - statusy meczy - P, Z, Z, R, R, Z.

Co do Libero - to też tak uważam - że odwórcenie znacznika na druga stronę dotyczy TYLKO tego 1 meczu. Później wraca na swoją poprawną stronę.

Mam kilka innych pytań co do rozgrywki:
1. W czasie przygotowania do meczu wystawiamy piłkarzy. Na każdego musimy wstawić 1 znacznik niebieski. Możemy więcej (np gdy piłkarz ma umiejętność PRZED/PO MECZU). No i pytanie czy umiejętności te można odpalać wielokrotnie PRZED/PO MECZU? Chodzi mi o to czy jeśli położę w sumie 3 znaczniki niebieskie na 1 piłkarzu, mogę umiejętnosć PRZED MECZEM uruchomić dwa razy? (bo wiem że jeden musi zostać, bo jest to opłacenie kosztu wystawienia na mecz piłkarza).
2. Czy dobrze rozumiem tabelę końcowej punktacji? za 1 pozycję w tabeli (ale nie koniecznie nawyższą) otrzymujemy 15 pkt zwycięstwa? Nawet jak będziemy na 12 czy 13 pozycji w tabeli ale będziemy jako PIERWSI wśród wszystkich drużyn (także jeśli kilka drużyn okupuje to miejsce) to i tak dostajemy 15 pkt?
3. Czy na bramkarza też trzeba wkładać niebieski znacznik aby go wystawić do meczu? Ja grałem że tak. Ale z drugiej strony nie ma on swojego żetonu koszulki. Nie mam miejsca przy planszy boiska (są tylko napastnicy, pomocnicy i obrońcy). Dlatego wolę dopytać.
4. Karty taktyk podstwowych - podczas przygotowania do meczu zagrywamy kartę taktyki. Wybieramy z niej jedna i ustawiamy na boisku piłkarzy. Czy kartę tej taktyki odrzucamy? Czy zostaje nam na ręce do końca gry?
5. Karty taktyk - czy te karty są odrzucane po zagraniu czy zostają do końca gry nam na ręce?
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1217 times
Kontakt:

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: mat_eyo »

Golfang pisze: 14 lis 2022, 08:51 1. W czasie przygotowania do meczu wystawiamy piłkarzy. Na każdego musimy wstawić 1 znacznik niebieski. Możemy więcej (np gdy piłkarz ma umiejętność PRZED/PO MECZU). No i pytanie czy umiejętności te można odpalać wielokrotnie PRZED/PO MECZU? Chodzi mi o to czy jeśli położę w sumie 3 znaczniki niebieskie na 1 piłkarzu, mogę umiejętnosć PRZED MECZEM uruchomić dwa razy? (bo wiem że jeden musi zostać, bo jest to opłacenie kosztu wystawienia na mecz piłkarza).
Po skorzystaniu z umiejętności kartę piłkarza tapujesz, więc tylko raz na mecz.
Golfang pisze: 14 lis 2022, 08:51 2. Czy dobrze rozumiem tabelę końcowej punktacji? za 1 pozycję w tabeli (ale nie koniecznie nawyższą) otrzymujemy 15 pkt zwycięstwa? Nawet jak będziemy na 12 czy 13 pozycji w tabeli ale będziemy jako PIERWSI wśród wszystkich drużyn (także jeśli kilka drużyn okupuje to miejsce) to i tak dostajemy 15 pkt?
Te numery na tabeli punktowej to nie miejsca, a liczba punktów zdobytych w meczach. 15 pz masz za pierwsze miejsce w tabeli, nie ważne ile punktów zdobędziesz. Remisy są tu miękkie, wszyscy remisujący dostają nagrodę za miejsce, na którym remisują. Nie ma za to opisanego co z kolejnymi graczami, ale ja bym zastosował tu matematykę i logikę - jeśli dwóch graczy remisuje na pierwszym miejscu, to ten trzeci dostaje punkty za trzecie miejsce, bo takie de facto zajął.
Golfang pisze: 14 lis 2022, 08:51 3. Czy na bramkarza też trzeba wkładać niebieski znacznik aby go wystawić do meczu? Ja grałem że tak. Ale z drugiej strony nie ma on swojego żetonu koszulki. Nie mam miejsca przy planszy boiska (są tylko napastnicy, pomocnicy i obrońcy). Dlatego wolę dopytać.
Nie jest to nigdzie zapisane, ja bym zagrał, że musisz za niego zapłacić. W instrukcji stoi, że płaci się za każdą kartę piłkarza, której chcemy użyć w meczu. Chcesz użyć bramkarza - płacisz.
Golfang pisze: 14 lis 2022, 08:51 4. Karty taktyk podstwowych - podczas przygotowania do meczu zagrywamy kartę taktyki. Wybieramy z niej jedna i ustawiamy na boisku piłkarzy. Czy kartę tej taktyki odrzucamy? Czy zostaje nam na ręce do końca gry?
5. Karty taktyk - czy te karty są odrzucane po zagraniu czy zostają do końca gry nam na ręce?
Wszystkie zagrane karty taktyki wracają na rękę, możesz je zagrać ponownie w następnym tygodniu.


Niestety, po wczorajszej rozgrywce sam mam sporo pytań. Instrukcja do Eleven to mieszanina portalowskiego niechlujstwa w pisaniu zasad z syndromem "przecież zasady sportu, który opisuję, są powszechnie znane", który wcześniej widziałem np. w Baseball Highlights 2045.

1) Gra solo. Są scenariusze, ale nigdzie nie jest napisane, czy można grać bez nich. Ja zagrałem solo partię, w której moja żona odpadał w czwartej turze pierwszej rundy, więc transformowałem sobie rozgrgrywkę dwuosobową w solo, bez scenariusza, nie wiem, czy to legalne.
2) Koszulki. Grę zaczynam mając 5 obrońców i 5 atakujących. Może się to rozjechać już w setupie, kiedy dobiorę weterana i później, kiedy kupię kolejnych piłkarzy. Rozumiem, że zagrywając kartę taktyki mogę sobie koszulki na planszetce przestawiać jak chcę, chyba że reprezentują kartę piłkarza, wtedy tylko w obrębie jego pozycji. Dla przykładu, mam środkowego napastnika #9 z tarczą (obrona), nie mam takiego piłkarza. Widzę, że przciwnik będzie grał mocno środkiem, więc zagrywam kartę taktyki np. 3-5-2 i przemieszczam tego środkowego napastnika do środka pola, bo tam chcę mieć tarczę. Jest to ok, bo nie mam żadnego piłkarza przypisanego do #9?
3) Ustawienie. Rozumiem, że karta taktyki określa mi liczbę piłkarzy w poszczególnych sekcjach, ale nie ich konkretne pozycje? Czyli ustawiając 4-3-3 mogę zagrać np. jedną koszulkę na prawej pomocy i dwóch środkowych pomocników, prawa pomoc pusta? Albo wrzucić wsyzstkich trzech pomocników do środka? Cytując instrukcję:
UWAGA: Możesz mieć 1–3 znaczników Koszulki w każdej ze środkowych Stref i maksymalnie 1 znacznik Koszulki w każdej Strefie Skrzydła (łącznie do 3 znaczników Koszulki w każdej Sekcji Skrzydła).
Niestety napisane jest to tak, że można to różnie interpretować.
Pytam, bo karty przeciwników miewają niesmetryczne ustwienia, np. 2 napastników, jeden na środku, drugi po lewej stronie, z prawym skrzydłem pustym.
4) Strzałka przy znaczniku siły niektórych piłkarzy - czy ktoś możem i powiedzieć, co ona oznacza?
Ostatnio zmieniony 14 lis 2022, 19:24 przez mat_eyo, łącznie zmieniany 1 raz.
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: Golfang »

mat_eyo pisze: 14 lis 2022, 09:32 Niestety, po wczorajszej rozgrywce sam mam sporo pytań. Instrukcja do Eleven to mieszanina portalowskiego niechlujstwa w pisaniu zasad z syndromem "przecież zasady sportu, który opisuję, są powszechnie znane", który wcześniej widziałem np. w Baseball Highlights 2045.

1) Gra solo. Są scenariusze, ale nigdzie nie jest napisane, czy można grać bez nich. Ja zagrałem solo partię, w której moja żona odpadał w czwartej turze pierwszej rundy, więc transformowałem sobie rozgrgrywkę dwuosobową w solo, bez scenariusza, nie wiem, czy to legalne.
2) Koszulki. Grę zaczynam mając 5 obrońców i 5 atakujących. Może się to rozjechać już w setupie, kiedy dobiorę weterana i później, kiedy kupię kolejnych piłkarzy. Rozumiem, że zagrywając kartę taktyki mogę sobie koszulki na planszetce przestawiać jak chcę, chyba że reprezentują kartę piłkarza, wtedy tylko w obrębie jego pozycji. Dla przykładu, mam środkowego napastnika #9 z tarczą (obrona), nie mam takiego piłkarza. Widzę, że przciwnik będzie grał mocno środkiem, więc zagrywam kartę taktyki np. 3-5-2 i przemieszczam tego środkowego napastnika do środka pola, bo tam chcę mieć tarczę. Jest to ok, bo nie mam żadnego piłkarza przypisanego do #9?
3) Ustawienie. Rozumiem, że karta taktyki określa mi liczbę piłkarzy w poszczególnych sekcjach, ale nie ich konkretne pozycje? Czyli ustawiając 4-3-3 mogę zagrać np. jedną koszulkę na prawej pomocy i dwóch środkowych pomocników, prawa pomoc pusta? Albo wrzucić wsyzstkich trzech pomocników do środka? Cytując instrukcję:
UWAGA: Możesz mieć 1–3 znaczników Koszulki w każdej ze środkowych Stref i maksymalnie 1 znacznik Koszulki w każdej Strefie Skrzydła (łącznie do 3 znaczników Koszulki w każdej Sekcji Skrzydła).
Niestety napisane jest to tak, że można to różnie interpretować.
Pytam, bo karty przeciwników miewają niesmetryczne ustwienia, np. 2 napastników, jeden na środku, drugi po lewej stronie, z prawym skrzydłem pustym.
4) Strzałka przy znaczniku siły niektórych piłkarzy - czy ktoś możem i powiedzieć, co ona oznacza?
Hej to ja odwdzięczę się swoją interpretacją:
1. Wg mnie scenariusz to dobra wola gracza. chcesz to grasz w scenariusz - nie to grasz bez.
2. Nie może Ci się rozjechać. Nawet jeśli kupisz 6 piłkarzy z piłką - to do meczu możesz wystawić TYLKO 5 z nich. Trzeba niestety ale balansować drużynę. To samo dotyczy bramkarzy - jeśli będziesz miał kupionych dwóch do meczu możesz wystawić tylko jednego z nich. Do meczu nie możesz wystawić dwóch piłkarzy z tym samym numerem. Przestawiasz sobie numerację jak chcesz między pozycjami - nic nie stoi na przeszkodzie aby w ataku grał piłkarz z numerem 4.
3. Taktyka mówi ilu piłkarzy masz mieć obrony ilu ataku i ilu pomocników. Możesz ustawić 3 napasników na środku a na skrzydłach żadnego. Twój wybór
4. niestety też nie wiem...

No i kolejne pytanie :) jak się rozstawia piłkarza z numerem 68? Grałem jako pusta koszulka... ale czy dobrze?
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1217 times
Kontakt:

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: mat_eyo »

Golfang pisze: 14 lis 2022, 19:16 2. Nie może Ci się rozjechać. Nawet jeśli kupisz 6 piłkarzy z piłką - to do meczu możesz wystawić TYLKO 5 z nich. Trzeba niestety ale balansować drużynę. To samo dotyczy bramkarzy - jeśli będziesz miał kupionych dwóch do meczu możesz wystawić tylko jednego z nich. Do meczu nie możesz wystawić dwóch piłkarzy z tym samym numerem. Przestawiasz sobie numerację jak chcesz między pozycjami - nic nie stoi na przeszkodzie aby w ataku grał piłkarz z numerem 4.
Nie, tutaj się mylisz. Doczytałem na bgg, autor potwierdził. Przez odpowiednie zakupy możesz zmieniać charakter swojej drużyny na ofensywny i defensywny.

Scenariusze w grze solo są opcjonalne, to też udało mi się znaleźć na bgg. Grając solo ze scenariuszem nadal dobieramy kartę celu.
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: Golfang »

mat_eyo pisze: 14 lis 2022, 19:43
Golfang pisze: 14 lis 2022, 19:16 2. Nie może Ci się rozjechać. Nawet jeśli kupisz 6 piłkarzy z piłką - to do meczu możesz wystawić TYLKO 5 z nich. Trzeba niestety ale balansować drużynę. To samo dotyczy bramkarzy - jeśli będziesz miał kupionych dwóch do meczu możesz wystawić tylko jednego z nich. Do meczu nie możesz wystawić dwóch piłkarzy z tym samym numerem. Przestawiasz sobie numerację jak chcesz między pozycjami - nic nie stoi na przeszkodzie aby w ataku grał piłkarz z numerem 4.
Nie, tutaj się mylisz. Doczytałem na bgg, autor potwierdził. Przez odpowiednie zakupy możesz zmieniać charakter swojej drużyny na ofensywny i defensywny.
Czykli jak kupisz 5 piłkarzy ze znakiem piłki (ofensywnych) to możesz wystawić 10 koszulek z tym znaczkiem? Niestety ale w instrukcji nie ma nigdzie informacji na ten temat, a wręcz przeciwnie jest jasno napisane że ma być 5/5... To znaczy że instrukcja jest skopana
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1217 times
Kontakt:

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: mat_eyo »

5 - 5 ma być podczas setupu, nigdzie później nie ma takiej informacji. Jest za to informacja o tym, że nie możesz przestawiać koszulek kiedy chcesz, robisz to tylko kupując piłkarzy lub kiedy inne efekty na to pozwalają.
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 491 times
Been thanked: 284 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: Atk »

mat_eyo pisze: 14 lis 2022, 20:23 5 - 5 ma być podczas setupu, nigdzie później nie ma takiej informacji. Jest za to informacja o tym, że nie możesz przestawiać koszulek kiedy chcesz, robisz to tylko kupując piłkarzy lub kiedy inne efekty na to pozwalają.
Ja to rozumiałem jako startowe rozłożenie piłkarzy na początku każdego tygodnia. Później jest to modyfikowane przez wprowadzenie piłkarzy do meczu. Jak na moje można to normalnie modyfikować dając 10 z pilka. Jeśli oczywiście nr na to pozwalają.
Co do wyższego nr niż nr na koszulkach, jest to w instrukcji gdzieś. Jeśli nie mamy piłkarza z danym nr koszulki lub jest większy niż dostępne na koszulkach dajemy zawsze koszulkę bez numeru.
Chyba nie chodzi o modyfikowanie kiedy kupujesz piłkarza, tylko zależy jakiego na daną pozycję wprowadzasz. Możesz mieć kilki z tym samym nr ale innym obrazkiem piłka/tarcza. Wtedy na mecz wybierasz 1 x nich o odpowiednie pezekladasz koszulkę.
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: Golfang »

mat_eyo pisze: 14 lis 2022, 20:23 5 - 5 ma być podczas setupu, nigdzie później nie ma takiej informacji. Jest za to informacja o tym, że nie możesz przestawiać koszulek kiedy chcesz, robisz to tylko kupując piłkarzy lub kiedy inne efekty na to pozwalają.
Tylko co jeśli kupisz 2 piłkarzy z tym samym numerem, ale jeden ma piłeczkę a drugi tarczę? Powinno się dowolnie móc modyfikować - wystawiając odpowiedniego do meczu (tylko 1 z nich może grać w ciągu meczu)?
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1217 times
Kontakt:

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: mat_eyo »

No tak, modyfikujesz przydzielając zawodnika do meczu. Przydzielasz gościa z piłką, jego koszulkę odwracasz na piłkę. W następnym spotkaniu do tego samego meczu przydzielasz dlatego numeru piłkarza z tarczą, odwracasz koszulkę na tarczę. To akurat logiczne i nie widzę tu problemu.
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: Golfang »

mat_eyo pisze: 17 lis 2022, 18:46 No tak, modyfikujesz przydzielając zawodnika do meczu. Przydzielasz gościa z piłką, jego koszulkę odwracasz na piłkę. W następnym spotkaniu do tego samego meczu przydzielasz dlatego numeru piłkarza z tarczą, odwracasz koszulkę na tarczę. To akurat logiczne i nie widzę tu problemu.
ale to właśnie zaprzeczyłeś swoim poprzednim słowom - że można tylko gdy kupujesz przestawić.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1217 times
Kontakt:

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: mat_eyo »

Napisałem kiedy kupujesz lub inne efekty na to pozwalają. Innym efektem jest np. przydzielenie piłkarza do meczu. Ewentualnie zamień sobie kupowanie na przydzielanie do meczu i będzie lepsza definicja.
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 491 times
Been thanked: 284 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: Atk »

mat_eyo pisze: 17 lis 2022, 19:54 Napisałem kiedy kupujesz lub inne efekty na to pozwalają. Innym efektem jest np. przydzielenie piłkarza do meczu. Ewentualnie zamień sobie kupowanie na przydzielanie do meczu i będzie lepsza definicja.
a faktycznie trzeba przekrecac jak sie kupi. Malo logiczne. Przeciez kupiony pilkarz, moze nigdy nie zagrac, to czemu jego koszulka ma byc od razu zmieniana hmm
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: lesar »

1. Akcję dodatkową za 2 zasoby zielone, prócz podstawowej to robię od razu przy swojej akcji podstawowej czy czekam jak wróci do mnie kolejka czy dowolnie?

2. Podczas przygotowania meczu wybieram jedną kartę taktyki, jaką chcę z 2 formacjami lub z 1 formacją i efektem. Wg tej zagranej karty ustawiam koszulki. Podczas rozpatrywania meczu, po odkryciu karty przeciwnika mam kilka opcji do wyboru:
a) korzystam z efektu wcześniej zagranej karty taktyki
b) nie korzystam z efektu wcześniej zagranej karty i nie zagrywam innej karty taktyki
c) zagrywam drugą karte taktyki i korzystam z jej efektu, nawet jeżeli pierwszą kartą taktyki była karta z efektem
Czy dobrze zrozumiałem?

3. W grze od 2 graczy, jak wiecej niż jedna osoba gra z tą samą drużyną to jak liczymy punkty tej drużyny? A co w przypadku gdy to jest 6 runda?

4. Co oznaczają strzałki od 1 do 3 na kartach piłkarzy pod ich siłą?

5. Karty Weteranów tylko przy setupie biorą udział, czy potem w rozgrywce można je jeszcze zdobywać?

6. Które żetony infrastruktury stadionowej dają efekty rozpatrywane podczas Produkcji? Są takie w podstawce czy tylko w dodatku? Dostrzegam tylko takie co dają premię ale tylko od razu (jednorazową) i punkty na koniec gry. Coś mi umknęło?
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: Miszon »

lesar pisze: 19 lis 2022, 21:42
4. Co oznaczają strzałki od 1 do 3 na kartach piłkarzy pod ich siłą?
Na BGG ktoś zasugerował, że może to symbole dla daltonistów. Jeden znaczek to młodzik, trzy to weteran.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: Miszon »

Portal Games pisze: 22 lis 2022, 12:56 Cześć! Jeden z członków podrzucił na grupie Fani Portal Games pomysł... a my poszliśmy o krok dalej! Tak powstała pomoc z porządkiem rundy do Eleven. Może się Wam przydać, dlatego udostępniamy również tutaj: https://portalgames.blob.core.windows.n ... ia_WWW.pdf


PS. Dzięki za wcześniejszy feedback, bierzemy do serca i wracamy do pracy!
A co oznaczają takie symbole:
^
Pod siłą piłkarza?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: lesar »

Miszon pisze: 22 lis 2022, 13:45 A co oznaczają takie symbole:
^
Pod siłą piłkarza?
To są oznaczenia: weterana - 3 strzałki oraz młodzika 1 strzałka. Nic więcej.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: Miszon »

Ok, czyli potwierdziły się przypuszczenia.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: krisow »

Dalej kwestia weteranów, można ich kupować czy tylko dostajemy jednego na starcie. W instrukcji nie ma nic o nich oprócz informacji o przygotowaniu do gry.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1217 times
Kontakt:

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: mat_eyo »

Skoro nie ma informacji jak można ich kupować, to nie można ich kupować. Być może są jakieś efekty na innych kartach, które dorzucają weteranów do składu.
Awatar użytkownika
Luk83bb
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2021, 06:09
Has thanked: 56 times
Been thanked: 24 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: Luk83bb »

Jestem po przeczytaniu instrukcji, jeszcze przed grą i mam pytanko. Niektóre efekty nakazują do piłkarzy dołożyć znacznik zawieszenia czy kontuzji. Jaki jest tego sens skoro PRZED meczem jeden taki znacznik można ściągnąć za darmo z każdej karty?
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: Miszon »

Znacznik zdejmujesz w 4 kroku "przygotwania do meczu, który następuje już po wyborze składu (krok 3). Czyli do składu go nie możesz wstawić.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Luk83bb
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2021, 06:09
Has thanked: 56 times
Been thanked: 24 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: Luk83bb »

Jeśli tak to teraz się to fajnie i sensownie spina. Dzięki
ODPOWIEDZ