Metalowe monety

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Metalowe monety

Post autor: eveni »

roadrunner pisze: 24 cze 2021, 19:54 Ma ktos zdjecie jak wygladaja po wyjeciu z internetów?
Dość ładnie wykonane, tylko mało mniejszych nominałów.
Obrazek
Relo
Posty: 222
Rejestracja: 09 gru 2014, 09:32
Has thanked: 15 times
Been thanked: 33 times

Re: Metalowe monety

Post autor: Relo »

eveni pisze: 25 cze 2021, 18:06
roadrunner pisze: 24 cze 2021, 19:54 Ma ktos zdjecie jak wygladaja po wyjeciu z internetów?
Dość ładnie wykonane, tylko mało mniejszych nominałów.
Obrazek
Chyba nie mniejszych nominałów, tylko większych (przecież to czyste złoto) :wink:

Porównując do tych co były pokazywane na konwentach, to te są naprawdę atrakcyjne.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Metalowe monety

Post autor: eveni »

Relo pisze: 25 cze 2021, 19:26
eveni pisze: 25 cze 2021, 18:06
roadrunner pisze: 24 cze 2021, 19:54 Ma ktos zdjecie jak wygladaja po wyjeciu z internetów?
Dość ładnie wykonane, tylko mało mniejszych nominałów.
Obrazek
Chyba nie mniejszych nominałów, tylko większych (przecież to czyste złoto) :wink:

Porównując do tych co były pokazywane na konwentach, to te są naprawdę atrakcyjne.
Nominałów się na monetach nie dopatrzyłam, więc błędnie przyjęłam, że mniejsze to "1" (gry nie posiadam) :wink:
Lir
Posty: 273
Rejestracja: 14 mar 2010, 18:45
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 20 times
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Metalowe monety

Post autor: Lir »

Wielkość nawiązuje do średniowiecza :) Przelicznik umowny na potrzeby gry 1:3
Większe to srebro :) w Glory traktowane jako 1 (na wzór - Grosz Praski)
Mniejsze to złoto w Glory traktowane jako 3 (na wzór - Floren)


eveni pisze: 25 cze 2021, 19:35
Relo pisze: 25 cze 2021, 19:26
eveni pisze: 25 cze 2021, 18:06

Dość ładnie wykonane, tylko mało mniejszych nominałów.
Obrazek
Chyba nie mniejszych nominałów, tylko większych (przecież to czyste złoto) :wink:

Porównując do tych co były pokazywane na konwentach, to te są naprawdę atrakcyjne.
Nominałów się na monetach nie dopatrzyłam, więc błędnie przyjęłam, że mniejsze to "1" (gry nie posiadam) :wink:
Glory: A Game of Knights - rzuć okiem na grę, którą przygotowujemy! Zagramw.to / FB
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 491 times
Been thanked: 284 times

Re: Metalowe monety

Post autor: Atk »

Czyli polecacie zestaw? Bo zastanawiam się czy nie wziąć 2 od razu, bo jednak jedna paczka zdaje się mało. Tym bardziej, że chce wykorzystać je w innych grach (klimat monet mi nie robi)
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Metalowe monety

Post autor: eveni »

Atk pisze: 26 cze 2021, 17:24 Czyli polecacie zestaw? Bo zastanawiam się czy nie wziąć 2 od razu, bo jednak jedna paczka zdaje się mało. Tym bardziej, że chce wykorzystać je w innych grach (klimat monet mi nie robi)
Za te pieniądze polecam :) też żałuję, że dwóch zestawów nie kupiłam, bo grałam nimi ostatnio w smoczego Brzdęka na 2 osoby i było ich za mało (a przyjęłam srebrne za "1" a złote za "5").
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 491 times
Been thanked: 284 times

Re: Metalowe monety

Post autor: Atk »

eveni pisze: 26 cze 2021, 18:11
Atk pisze: 26 cze 2021, 17:24 Czyli polecacie zestaw? Bo zastanawiam się czy nie wziąć 2 od razu, bo jednak jedna paczka zdaje się mało. Tym bardziej, że chce wykorzystać je w innych grach (klimat monet mi nie robi)
Za te pieniądze polecam :) też żałuję, że dwóch zestawów nie kupiłam, bo grałam nimi ostatnio w smoczego Brzdęka na 2 osoby i było ich za mało (a przyjęłam srebrne za "1" a złote za "5").
Teraz to myślę czy 3 nie wziąć na wszelki wypadek 😂
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1114
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 855 times
Been thanked: 631 times

Re: Metalowe monety

Post autor: bajbaj »

Ostatnio kupiłem monety do Pax Viking. Zestaw 60 srebrnych i 20 złotych. Monety nie mają nominałów. W grze srebrna ma wartość 1, złota 5, ale można to zmienić zgodnie z upodobaniami i doraźnymi potrzebami.
Świetnie się prezentują - szczególnie złote (mniejsze od srebrnych, ale zdecydowanie grubsze i cięższe). Kosztują co prawda 90-100 PLN, ale jestem bardzo zadowolony z zakupu.
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 02 lip 2021, 13:04 przez bajbaj, łącznie zmieniany 1 raz.
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Metalowe monety

Post autor: shod »

ja sprzedałem Maracaibo, ale zostawiłem sobie monety. Są naprawdę solidne i używam ich w rożnych grach, bo właśnie chciałem taki uniwersalny zestaw. Do Wieśka też się chyba będą nadawać ;). Wychodzą co prawda drożej niż te do Pax Viking czy Glory, ale są 3 nominały.
azazelmo
Posty: 887
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 276 times

Re: Metalowe monety

Post autor: azazelmo »

eveni pisze: 25 cze 2021, 18:06
roadrunner pisze: 24 cze 2021, 19:54 Ma ktos zdjecie jak wygladaja po wyjeciu z internetów?
Dość ładnie wykonane, tylko mało mniejszych nominałów.
Obrazek
Ma ktoś może pomysł jak dokoptować do tego zestawu jakieś miedziaki? Chciałem wykorzystać zestaw do innych gier (Istambuł kościany, Cyklady itp.), ale brakuje mi małych nominałów. Dwójki, jedynki, egal.
Nieźle gdyby jakoś przystawał do epoki (XIV- XVII wiek). Jakiś szeląg, denar czy coś takiego. Chodzi mi oczywiście o falsyfikaty albo po prostu monety w stylu epoki.
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 491 times
Been thanked: 284 times

Re: Metalowe monety

Post autor: Atk »

Monety od Glory odebrałem w sobotę, wczoraj miałem okazję nimi zagrać. Nie mamy w ekipie innych monet, nikt też wcześniej takim dodatkiem do gry nie grał, więc nie mamy porównania.

Na nas zrobiły wrażenie. Nie są jakieś lekkie (z drugiej strony nie wiem co to ciężkie momenty), brzęczą fajnie, nie żałuję kupienia 2 zestawów. Całej ekipie się podobały, że zaczęli rozmyślać gdzie jeszcze nimi można zagrać.
Dla mnie na +
Awatar użytkownika
battledwarf
Posty: 121
Rejestracja: 26 mar 2016, 12:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 25 times
Been thanked: 24 times

Re: Metalowe monety

Post autor: battledwarf »

Spoiler:
link nie działa, czy masz może gdzieś link do aktualnej oferty lub zdjęcie jak Twoje wyglądają? będę wdzięczny.
Odświeżam temat tez chetnie bym cos zakupił, większośc oferowanych już jest niedostępna w polskich sklepach, zostaja czeskie lub te z drawlab. ja poszukuje takie żeby miały nominały 1, 3, 5, 10. Widziałem że maracaibo ma bardzo ładne w nieco innych nominałach ale chyba najbliżej odpowiadające moim oczekiwaniom. te średniowieczne uniwersalne tez były ładne ale już niestety nie znalazłem w polskich sklepach.

macie jakieś propozycje?
Chętnie zagram w gry planszowe w okolicach Żernik Wrocławskich lub Świętej Katarzynie:)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Metalowe monety

Post autor: Yuri »

battledwarf pisze: 13 lis 2022, 20:46
Spoiler:
link nie działa, czy masz może gdzieś link do aktualnej oferty lub zdjęcie jak Twoje wyglądają? będę wdzięczny.
...
Kurka chętnie ogromnie bym pomógł, ale dziś wyjechałem na 6 tygodni do Dęblina i wracam na Wigilię dopiero :( Niemniej jak się przypomnisz wtedy to z przyjemnością w domu zrobię zdjęcie monet i je tu wrzucę. Nadal sprawdzają się rewelacyjnie od czasu kiedy wrzucałem tutaj o nich info :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
emka
Posty: 308
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 42 times

Re: Metalowe monety

Post autor: emka »

battledwarf pisze: 13 lis 2022, 20:46 macie jakieś propozycje?
Ja polecam monety z brazylijskiego sklepu Moedas, właśnie trwa na forum kolejna zbiórka na wspólne zamówienie. Mają dużo fajnych monet pod konkretne tytuły, można znaleźć coś dla siebie.
Awatar użytkownika
battledwarf
Posty: 121
Rejestracja: 26 mar 2016, 12:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 25 times
Been thanked: 24 times

Re: Metalowe monety

Post autor: battledwarf »

emka pisze: 16 lis 2022, 20:15
battledwarf pisze: 13 lis 2022, 20:46 macie jakieś propozycje?
Ja polecam monety z brazylijskiego sklepu Moedas, właśnie trwa na forum kolejna zbiórka na wspólne zamówienie. Mają dużo fajnych monet pod konkretne tytuły, można znaleźć coś dla siebie.
Spoiler:
A możesz podlinkować miejsce do tej zbiórki?
Chętnie zagram w gry planszowe w okolicach Żernik Wrocławskich lub Świętej Katarzynie:)
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1611
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 358 times
Kontakt:

Re: Metalowe monety

Post autor: nidhog »

battledwarf pisze: 17 lis 2022, 00:37
emka pisze: 16 lis 2022, 20:15
battledwarf pisze: 13 lis 2022, 20:46 macie jakieś propozycje?
Ja polecam monety z brazylijskiego sklepu Moedas, właśnie trwa na forum kolejna zbiórka na wspólne zamówienie. Mają dużo fajnych monet pod konkretne tytuły, można znaleźć coś dla siebie.
Spoiler:
A możesz podlinkować miejsce do tej zbiórki?

A tu: viewtopic.php?f=55&t=77387 - zapraszam.

Natomiast wypowiem sie ogólnie.
zacznę od tego, ze skoro potrzebujesz monety w nominałach 1,3,5 i 10 - To dokładnie takie ( plus nominał 20) - maja monety do Scythe. Metalowych widziałem z 3 rodzaje.

Uniwersalne - ja jestem mega zadowolony z tych z tlama games. I polecam każdemu. Moja 3-letnia córka bawi się nimi czasem i nie zauważyłem ubytków, a chyba nie ma lepszych testerów ds zniszczeń niż dzieci :)
W razie czego mam tam 6% zniżki. No i będę robił zamówienie u nich w przeciągu 2 tygodni max. Mają tez inne dedykowane monety do gier. Komuś zamawiałem tam monety do Pax Pamir.

Moedas & Co. te są piękne, ale niestety nie jest to tania zabawa. Przewinęło mi się ich sporo z racji poprzedniej zbiórki. Część z nich spokojnie można traktować jako uniwersalne. Tylko jedna srebrna moneta mi sie nie podobała, bo błyszczała jak psu jajca ( podobno sie tak mówi). Ale to tez kwestia gustu moim zdaniem.

Drawlab. Ma bardzo ładne monety. Kończy się kampania niedługo - mozna się jeszcze załapać.

Wyczaiłem tez w Polsce sklep, który regularnie ma monety DrawLab, a czasem wprowadza jakieś znienacka pewnie sprowadzane od naszych żółtych braci z Chin. Niektóre są nawet ciekawe. Niestety trzeba sprawdzać czy są, bo ewidentnie nie zamawia sklep tego dużo i stosunkowo szybko znikają. https://rgfk.pl/k/36/monety
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
battledwarf
Posty: 121
Rejestracja: 26 mar 2016, 12:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 25 times
Been thanked: 24 times

Re: Metalowe monety

Post autor: battledwarf »

Spoiler:
Hej bardzo Ci dziękuję za obszerne info zwrotne.
1. Jesli chodzi o Drawlab to oni nie maja nominałów oglądałem je, chyba że maja jakies których nie widziałem. maja z nominałami?
2. Co do stronki polskiej która poleciłeś to na ta nie trafiłem w necie przeglądam tam monetki. uniwerslane 24 monety to 130zł a te 24 to bedzie mało.
3. o jakich mówisz uniwersalnych? podeslij link lub zdjecie jak wyglądaja
4. Scythe miałem w ręce ale one są bardzo mocno związane z grą maja na monetkach wizerunki i symbole frakcji
5. ta stronę Brazilijską nie do końca kojarzę jak tam te ceny czytać np monety do Maracaibo kosztuja 30 euro za cały zestaw 58 monet tak? to przy obecnym kursie daje 150zł + przesyłka + jakis podatek Vat + urzad celny to ile to wyjdzie ponad 200zł za ten komplet?
6. Czy ktoś z Was widział monety metalowe do Rococo bo wyglądaja ładnie i sa jeszcze w polskich sklepach z rozsądne pieniądze
Chętnie zagram w gry planszowe w okolicach Żernik Wrocławskich lub Świętej Katarzynie:)
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1611
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 358 times
Kontakt:

Re: Metalowe monety

Post autor: nidhog »

battledwarf pisze: 17 lis 2022, 20:23
Spoiler:
Hej bardzo Ci dziękuję za obszerne info zwrotne.
1. Jesli chodzi o Drawlab to oni nie maja nominałów oglądałem je, chyba że maja jakies których nie widziałem. maja z nominałami?
2. Co do stronki polskiej która poleciłeś to na ta nie trafiłem w necie przeglądam tam monetki. uniwerslane 24 monety to 130zł a te 24 to bedzie mało.
3. o jakich mówisz uniwersalnych? podeslij link lub zdjecie jak wyglądaja
4. Scythe miałem w ręce ale one są bardzo mocno związane z grą maja na monetkach wizerunki i symbole frakcji
5. ta stronę Brazilijską nie do końca kojarzę jak tam te ceny czytać np monety do Maracaibo kosztuja 30 euro za cały zestaw 58 monet tak? to przy obecnym kursie daje 150zł + przesyłka + jakis podatek Vat + urzad celny to ile to wyjdzie ponad 200zł za ten komplet?
6. Czy ktoś z Was widział monety metalowe do Rococo bo wyglądaja ładnie i sa jeszcze w polskich sklepach z rozsądne pieniądze

3. https://www.tlamagames.com/en/accessori ... ych-minci/ oraz dodatkowy nominał https://www.tlamagames.com/en/accessori ... dnoty--10/
Przy czym wciąz pozwalają mi na podmianę na zestaw z nominałem 10 zamiast 20. Rezultat zbiórki. Niestety ceny ze zbiórki na kilka zestawów nie chcą dać :) Ale mam 6% rabatu jak coś.
5. Jeżeli uzbieramy zamówienie za 800 eur dostaniemy 15% zniżki. Ta cena która CI podam jest orientacyjna ze względu na odległy tremin wysyłki. Ale na ta chwile wychodzi 31,77 eur + vat + kilka pln za odprawę + kw w Polsce - tak ponad 200 PLN za komplet.
Przy czym pozwolę sobie podsumować. Nie da się niestety zrobić tak, że dostaniesz monety ładne, dobrze wykonane, z odpowiednimi nominałami i do tego tanie :) Zawsze któreś z wymienionych nie pasuje.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
battledwarf
Posty: 121
Rejestracja: 26 mar 2016, 12:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 25 times
Been thanked: 24 times

Re: Metalowe monety

Post autor: battledwarf »

nidhog pisze: 17 lis 2022, 20:41
Spoiler:


nooo te są bardzo ładne i w rozsądnej cenie :)
Chętnie zagram w gry planszowe w okolicach Żernik Wrocławskich lub Świętej Katarzynie:)
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 271
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 63 times
Been thanked: 107 times

Re: Metalowe monety

Post autor: yaro_ »

Wygląda na to że polski sklep rgfk.pl nawiązał współpracę z Moedasem i mają w ofercie wszystkie ich monety.
Czas realizacji: 120 dni, aczkolwiek miałem szczęście i po 20 dniach paczuszka przyszła :) Niektóre mają na stanie.
Ceny... no cóż mało atrakcyjne i jeszcze od nowego roku poszły w górę.
Ja w grudniu załapałem się jeszcze na monetki do Barrage za 166 i muszę przyznać prezentują się wyśmienicie. Grube i ciężkie.
Spoiler:
Polecam :)
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1611
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 358 times
Kontakt:

Re: Metalowe monety

Post autor: nidhog »

yaro_ pisze: 04 sty 2023, 09:23 Wygląda na to że polski sklep rgfk.pl nawiązał współpracę z Moedasem i mają w ofercie wszystkie ich monety.
Czas realizacji: 120 dni, aczkolwiek miałem szczęście i po 20 dniach paczuszka przyszła :) Niektóre mają na stanie.
Ceny... no cóż mało atrakcyjne i jeszcze od nowego roku poszły w górę.
Ja w grudniu załapałem się jeszcze na monetki do Barrage za 166 i muszę przyznać prezentują się wyśmienicie. Grube i ciężkie.
Spoiler:
Polecam :)
Jak coś trwa zbiórka na te monety - wydaje mi się, ze ceny atrakcyjniejsze :) Zbieram chętnych do końca stycznia.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 862
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 270 times
Been thanked: 253 times

Re: Metalowe monety

Post autor: Dako »

Jakiś czas temu zastanawiałem się nad zakupem uniwersalnych monet do gier.
Na te czeskie się nie załapałem i w końcu wybrałem produkt z Aliexpress dokładnie ten zestaw:
https://pl.aliexpress.com/item/1005003344111639.html
I szczerze jestem pozytywnie zaskoczony bo oprócz całkiem porządnego skórzanego (eko-skóra) pokrytego fakturą skóry krokodyla mieszka z okiem ( rzecz gustu :? ) otrzymujemy zestaw 60 naprawdę fajnych monet.
30 monet x 1(antyczne żelazo) (średnica 20mm, grubość 2mm)
15 monet z 5(antyczna miedź) (średnica 22mm, grubość 2mm)
10 monet x 10(srebro) (średnica 25mm, grubość 2mm)
5 monet x 50(złoto) (średnica 30mm, grubość 2mm)
Waga ich jest całkiem odczuwalna bo duża złota 50 waży 8g, srebrna 10 - 4g, miedziana 5 - 3g, żelazna 1 też ok 2-3g
Dla porównania polskie monety 5zł - 6g, 2zł-4g, 1zł-4g, 50gr-3g
Monety do Wiedźmin Stary Świat ważą każda po 5g.
Fakt, że brakuje 20 ale myślę, że jakoś to przeżyję :)
Obrazek porównujący wielkość:
Obrazek

PS.
Miałem nie pisać ale obecnie na Ali jest promka "Powrót do szkoły" i taki zestaw można kupić za 99 pln z darmową wysyłką (cena zmienia się w koszyku).
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1611
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 358 times
Kontakt:

Re: Metalowe monety

Post autor: nidhog »

Dako pisze: 21 sie 2023, 14:03 Jakiś czas temu zastanawiałem się nad zakupem uniwersalnych monet do gier.
Na te czeskie się nie załapałem i w końcu wybrałem produkt z Aliexpress dokładnie ten zestaw:
Czeskie cały czas są w sprzedaży - Nawet dodali nominał 50.
Raz na jakiś czas komuś zamawiam :)
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
samuraj1369
Posty: 410
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 141 times
Been thanked: 147 times

Re: Metalowe monety

Post autor: samuraj1369 »

nidhog pisze: 21 sie 2023, 14:11
Dako pisze: 21 sie 2023, 14:03 Jakiś czas temu zastanawiałem się nad zakupem uniwersalnych monet do gier.
Na te czeskie się nie załapałem i w końcu wybrałem produkt z Aliexpress dokładnie ten zestaw:
Czeskie cały czas są w sprzedaży - Nawet dodali nominał 50.
Raz na jakiś czas komuś zamawiam :)
Można prosić o jakiś link?
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 862
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 270 times
Been thanked: 253 times

Re: Metalowe monety

Post autor: Dako »

nidhog pisze: 21 sie 2023, 14:11 Czeskie cały czas są w sprzedaży - Nawet dodali nominał 50.
Raz na jakiś czas komuś zamawiam :)
Tak wiem, pisałem o tamtej grupówce ale chciałem też sprawdzić coś innego no i mam mieszek ;)
samuraj1369 pisze: 21 sie 2023, 14:15 Można prosić o jakiś link?
https://www.tlamagames.com/en/accessori ... ych-minci/
ODPOWIEDZ