Wojna o pierścień / War of the ring (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
tencogoniema
Posty: 216
Rejestracja: 09 lis 2004, 13:00
Lokalizacja: Himalaje
Has thanked: 36 times
Been thanked: 14 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: tencogoniema »

Wiadomo już coś o królach?
Pablo B
Posty: 52
Rejestracja: 16 maja 2018, 13:46
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Pablo B »

Na ten moment nie ma większych konkretów.Bylo zamieszanie odnośnie Króla Wampirów i na BBG jest jakieś info o zmianie nazwy tejże postaci.Z dodatków na ten moment Los Ereboru( który już posiadam) . W moim przypadku udało mi się wcześniej zakupić B5A, (teraz ogrywamy) bo obecnie cena to kosmos a i sztuk brak.Tak więc być moze nowe losy srodziemia nadejdą 🙂....... Ps.Pozdrowienia dla zapaleńców WOP, myślę że grono znacznie się już powiększyło od czasu kiedy to ostatnio pytalem😉
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Abizaas »

Jaki miks dodatków uważacie za najsłuszniejszy? Czy Panowie + Wojownicy to dobry pomysł czy raczej nie?

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Luko_b
Posty: 208
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 151 times
Been thanked: 63 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Luko_b »

Abizaas pisze: 04 wrz 2022, 21:04 Jaki miks dodatków uważacie za najsłuszniejszy? Czy Panowie + Wojownicy to dobry pomysł czy raczej nie?
Wojownicy to generalnie zly pomysl (z Panami czy bez). Dokladaj tylko Panow.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: sqb1978 »

Wszystkie coś wnoszà. Osobiście lubię grać w każdą konfigurację łącznie z czystą podstawką (nie grałem z samymi wojownikami jeszcze). Tylko warto mieć duży stół i matę, bo inaczej ciężko z miejscem.
Luko_b pisze: 05 wrz 2022, 11:31 Wojownicy to generalnie zly pomysl (z Panami czy bez). Dokladaj tylko Panow.
Rozwiniesz? Ciekawi mnie skąd taka opinia.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Abizaas »

Właśnie bardzo często słyszę opinie, że Wojownicy to bezsensowne udziwnienie gry które nie wnosi żadnych konkretów. Mi się w podstawkę gra bardzo dobrze, Panowie wprowadzają ciekawe zmiany i nowe możliwości a jednocześnie nie komplikują mocniej gry.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Luko_b
Posty: 208
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 151 times
Been thanked: 63 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Luko_b »

sqb1978 pisze: 05 wrz 2022, 14:23 Rozwiniesz? Ciekawi mnie skąd taka opinia.
Podstawka jest idealna. Panowie dodaja wiecej „tego samego”. Wojownicy dodaja frakcje i karty ktore psuja ten idealny balans pomiedzy Wolnymi Ludami i Cieniem. Grajac z Wojownikami z Wopa
robi sie bitewny pvp, bez klimatu, bez napiecia. Ten dodatek zupelnie niepotrzebnie komplikuje gre jednoczesnie zabierajac z niej to co najlepsze. Niby rzeczy z dodatku sa kanoniczne, niemniej w moim odczuciu „rozwadniaja” atmosfere i mechaniki WoPa.

Ja wywalilem ten dodatek po kilku rozgrywkach i gram tylko podstawka + Panowie.
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2022, 15:12 przez Luko_b, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
reggaetonero
Posty: 34
Rejestracja: 08 sty 2014, 21:38
Has thanked: 98 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: reggaetonero »

Czytałem sporo wątków na BGG jak i fanpage'ów i to co wysuwało się na pierwszy plan to przekonanie, że oba dodatki przesuwają balans ku stronie Przymierza. Panowie robią to w mniejszym stopniu niż Wojownicy. Jednak gra z oboma dodatkami powoduje nadmierną (wg opinii jakie czytałem) przewagę po stronie Przymierza. Stąd zauważalna część graczy sugeruje grę z jedym tylko dodatkiem lub tylko z Panami.
Taki kształtuje mi się generalny trend w wypowiedziach. Sam nigdy nie grałem z Wojownikami, ani Panami, jednak z wielkim zainteresowaniem śledziłem dyskusje na ten temat. Także to opinia teoretyka, a nie praktyka ;)
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Fojtu »

Ja już chyba kilka razy pisałem na ten temat w wątku, ogólnie wojownicy to dla mnie tragedia.

Przede wszystkim jak wspomniał Luko_p robi się z gry zbytni bitewniak, traci się dla mnie mocno duch tej gry. Do tego dwie dla mnie całkowicie skreślające wojowników kwestie to czas gry i ilość zasad. Dodatek dodaje jakąś godzinę gry i masę małych zasad do zapamiętania, co powoduje, że partie są za długie i sporo trzeba zaglądać do zasad. Lordowie mają relatywnie proste zasady poza paroma dziwnymi sytuacjami do ogarnięcia, a wojownicy mają 6 różnie działających frakcji + jeszcze ekstra talię kart.

Bardzo nie polecam, chyba że ktoś lubi długie partie skupione bardziej na wojnie, ale to raczej nie o to chodzi w WoPie.
Awatar użytkownika
tencogoniema
Posty: 216
Rejestracja: 09 lis 2004, 13:00
Lokalizacja: Himalaje
Has thanked: 36 times
Been thanked: 14 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: tencogoniema »

Zagralem ponad 100 partii z wojownikami i ostatnio wrocilismy do podstawki z Panami.
Boże dlaczego nie zrobiłem tego wcześniej???
Taka jakoś lekkość, w koncu nie było wyścigu zbrojeń Saruman vs Enty i Rohan.
Można było rozwinąć skrzydła na innych frontach.
Cień tak się podjaral że w końcu Erebor padł!!!
Co prawda glowa angmarczyka spadla zdjeta z ramion przez niewiastę z broda i toporem ale to nasza pierwsza partia gdzie Krasnoludy utracily stolice. Potem nikt już nie przejal się że Frodo zmierza po trupach przyjaciół zniszczyć pierścień.
Jutro kolejna partia również bez wojowników.
I chyba na długo zostaną na półce
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4631
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1940 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: warlock »

Szanowni, czy jakaś dobra dusza która posiada najnowszy dodruk ma opcję udostępnienia skanu poprawionych kart wskazanych w erracie? Chodzi mi o podstawkę i Panów Śródziemia. Prosiłem kiedyś Galaktę o udostępnienie kart do samodzielnego wydruku, ale nie zgodzili się, co jest trochę smutne, biorąc pod uwagę fakt, że społeczność zrobiła im darmową korektę ;).

Errata: https://kawanaplansze.znadplanszy.pl/wp ... mef5z2wE7w
mzdxtvtpxodyezkhfe
Posty: 28
Rejestracja: 21 paź 2021, 09:14
Has thanked: 33 times
Been thanked: 10 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: mzdxtvtpxodyezkhfe »

Dziady nawet nie chcą wrzucić u siebie na stronie poprawionej wersji instrukcji, więc nie dziwię się, że nie wysyłają skanów kart. Kup grę a później radź sobie sam

Edit: O tym, żeby jakoś numerować wersje instrukcji to już nawet nie ma co marzyć. Po kupnie gry lub dodatków i tak trzeba wszystko sprawdzać z nieoficjalną erratą.
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 441 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: vnzk »

warlock pisze: 13 wrz 2022, 13:38 Szanowni, czy jakaś dobra dusza która posiada najnowszy dodruk ma opcję udostępnienia skanu poprawionych kart wskazanych w erracie? Chodzi mi o podstawkę i Panów Śródziemia. Prosiłem kiedyś Galaktę o udostępnienie kart do samodzielnego wydruku, ale nie zgodzili się, co jest trochę smutne, biorąc pod uwagę fakt, że społeczność zrobiła im darmową korektę ;).
Niestety nie posiadam dodatku, tylko podstawkę z ostatniego druku. Wg erraty, jedynie karta Golluma została poprawiona (plus Moc Toma Bombadila jest poprawna, ale errata o tym wspomina).

Skan (pdf na zippyshare.com)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4631
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1940 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: warlock »

Ostatnio robiłem update erraty o błąd na karcie Zwierciadło Galadrieli (https://kawanaplansze.znadplanszy.pl/wp ... 6dxpCCUBsg). Kiedyś Planszowy Dobromir wysyłał mi poprawione karty uwzględnione w erracie, ale ponieważ ten błąd to świeża sprawa postanowiłem chałupniczą metodą zrobić własną wsuwkę tej karty do wydruku. Wybaczcie, nie znam się na edycji grafiki, zamazałem tło w jakimś edytorze online i nałożyłem pole tekstowe w wordzie :D. Ale rozmiar jest generalnie ok, na roboczo da radę :D. Do pobrania tutaj: https://kawanaplansze.znadplanszy.pl/wp ... HcKtEBUCu0
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Piaskoryb »

Czytam te erraty i w sumie to detale poprawiąjące zrozumienie tekstu, ale pomimo błędów i tak wyciągałem te same wnioski jak i po poprawce w erracie.

Ale ja nie o tym :)

Chciałem napisać kilka przemyśleń na temat Wojny o Pierścień i tak zbyt długo z tym zwlekałem.

Otóż, moja przygoda z Wojną o Pierścień zaczęła się od odrzucenia. Pierwsze podejście do tej gry pomimo że koncepcja mi się podobała to skończyło się rozczarowaniem. Duża gra, duża instrukcja, dużo figurek którym trzeba pomalować chociaż podstawki i bardzo długi czas gry... Zawiedziony odłożyłem tą grę a potem sprzedałem i nie żałowałem. Jednak zawsze jak z kimś rozmawiałem o planszówkach i grach, zawsze, ale to zawsze gdzieś tam z tyłu w ciemności świeciła iskierka przypominająca o WoP...

Otóż, WoP zawsze był gdzieś z tyłu głowy, bo jestem też wielkim fanem twórczości Profesora od dziecka można powiedzieć a z biegem lat jego twórczość tylko nabierała wartości w moich oczach i tylko wzbijała się na kolejne wyżyny. Przynajmniej raz do roku wracam do książek (zwykle jesienią) i przynajmniej raz w roku oglądam trylogię wersje rozszerzoną (często po prostu dzieląc ją na godzinne odcinki ale jednak) i wiem to że ta miłość do twórczości Tolkiena nie przeminie. A do tego uważam się za gracza, lubię gry każdego rodzaju, studiuje je często czy to elektroniczne czy planszowe, czy klasyki czy nowości. Dodając jedno do drugiego wynik zawsze był taki że gdzieś tam jest WoP od którego się odbiłem, odpuściłem z lenistwa/ może nie ten nastrój/ a może po prostu nie był na tą grę czas. To też nie tak że tematem nie byłem zainteresowany, od czasu do czasu czytałem fora i relacje, oglądnąłem jakąś rozgrywkę z całej potyczki w WoP itd. Tak czy siak, wiedziałem na temat tej gry jedno - że Wojna o Pierścień to gra wybitna i unikalna.

Bo Wojna o Pierścień zaiste jest grą wybitną i unikalną nie tylko w skali planszówek ale gier woogóle. A to już o czymś świadczy. Dlatego uznałem że chce mieć tą grę w kolekcji. I tak oto nastąpił wielki powrót wielkiej gry i nie wyolbrzmię jeśli napiszę że był to Powrót Króla.
Może i przemawia przeze mnie fan Tolkiena i Władcy Pierścieni, ale coś się odmieniło. Gra tym razem nie wydaje się taka duża (może dlatego że przerabiałem już większe? :P ) a instrukcja nie taka straszna, a wręcz bardzo intuicyjna. I tak o to Wojna o Pierścień stanęła przede mną otworem wraz ze wszystkimi jej darami.

Zaiste WoP to prawdziwy unikat. Czasem zdaża się że powstanie dzieło w dowolnym medium wybitne i ponadczasowe, dzieło doskonałe w swojej istocie którego nie da się juz powtórzyć nawet temu twórcy które stworzył coś takiego wcześniej. Trafienie jedyne w swoim rodzaju, jak stworzenie Silmarili, dzieło którego nie da się powtórzyć i uważam że tym właśnie jest Wojna o Pierścień. Mechaniki połączone ze światem trylogii, alternatywne wydarzenia, wybory które kreują unikalną historię 3 ery i wydarzeń w Śródziemiu. Arcydzieło.

Jeśli ktoś się zastanawia, czy warto mieć tą grę, to odpowiedziałbym że warto. Nawet jeśli będzie leżeć jak książki i czekać, to gdy już się ją wyciągnie, czeka nas wielka przygoda w Wojnie o Pierścień i starcie sił dobra ze złem, wybory, epickie bitwy i niesamowita historia każdej rozgrywki.

Oczywiście każdy tutaj lubi i ceni tą grę. Jednak musiałem napisać parę słów ku chwale tej giereczki. Może kiedyś spróbuje Rebelie, ponoć też jest świetną grą :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 268
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 271 times
Been thanked: 112 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: preshiq »

Świetny tekst. Idę tą samą ścieżką jako miłośnik twórczości Tolkiena. Gra czeka na półce na swój czas ale ani myślę o sprzedaży 🙂
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: RUNner »

Tymczasem wszedłem na stronę Galakty i zauważyłem, że mata jest w transporcie i ma być niby dostępna w grudniu. Ciekawe ile będzie kosztować, choć ja i tak kupię. Denerwuje mnie sytuacja, gdy figurki się na polu nie mieszczą. Z matą ten problem nie powinien się pojawić. Jedyny minus dla mnie jest taki, że posiadam pasma górskie dopasowane do mniejszej planszy i będę musiał kupić większe ;)
Ostatnio zmieniony 30 paź 2022, 19:27 przez RUNner, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 268
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 271 times
Been thanked: 112 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: preshiq »

RUNner pisze: 30 paź 2022, 18:37 Tymczasem wszedłem na stronę Galakty i zauważyłem, że mata jest w transporcie i ma być niby dostępna w grudniu. Ciekawe ile będzie kosztować, choć ja i tak kupię. Dneruje mnie sytuacja, gdy figurki się na polu nie mieszczą. Z matą ten problem nie powinien się pojawić. Jedyny minus dla mnie jest taki, że posiadam pasma górskie dopasowane do mniejszej planszy i będę musiał kupić większe ;)
A jaki rozmiar ma ta mata ? Bo wogole przegapiłem gdzieś tego newsa że Galakta to u nas wyda. Czy jest w ogóle gdzieś jakieś pelne info o pełnych parametrach tej maty i jakieś dokładne fotki ?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: RUNner »

Ponoć ma mieć rozmiar planszy z edycji anniversary.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Marek Ch.
Posty: 70
Rejestracja: 18 lut 2021, 17:49
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 41 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Marek Ch. »

preshiq pisze: 30 paź 2022, 19:20 A jaki rozmiar ma ta mata ? Bo wogole przegapiłem gdzieś tego newsa że Galakta to u nas wyda. Czy jest w ogóle gdzieś jakieś pelne info o pełnych parametrach tej maty i jakieś dokładne fotki ?
https://www.aresgames.eu/games/war-of-t ... deluxe-mat
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: lesar »

Po czym poznać, mam na myśli oznaczenie/kod na pudełku, że 2ed. to najnowszy dodruk z poprawionymo kartami?
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Piaskoryb »

lesar pisze: 31 paź 2022, 15:54 Po czym poznać, mam na myśli oznaczenie/kod na pudełku, że 2ed. to najnowszy dodruk z poprawionymo kartami?
Ogólnie ostatnio (chyba w tamtym roku) prawie wogóle nie było w sklepach Wojny o Pierścień. Więc raczej to co jest to nowsze wydania. Dodam że te opisy z Erraty co niby mają poprawiać czytelność opisu wcale nie są jakieś super ważne, tym bardziej że po sprawdzeniu i czytaniu opisów dochodziłem do tych samych konkluzji. Tak samo jak znajomi.
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 325
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 140 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: olocop »

Na BGG wrzuciłem, za zgodą oryginalnego autora (Rafamir'a), tłumaczenie opisu przykładowej rozgrywki w Wojnę o Pierścień. Tłumaczenie posiada parę zmian w stosunku do oryginału, jak przesunięcie momentu odkładania kości Postaci na pole poszukiwań (wcześniejsza kolejność wprowadzała niejasności w interpretacji), dodanie odrzucenia nadmiarowej karty w 7 turze (poprawione w komentarzach pod oryginalnym plikiem) oraz spis kolejności kart w taliach ułatwiający rozegranie przykładowej rozgrywki krok po kroku.
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
Lailonn
Posty: 168
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 63 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Lailonn »

Czy Paladin Sleeves Beorn 68x120mm pasują na karty tak, by weszły w wypraskę? Wiem, że typowe tarota są ciut za szerokie
1. Zamki Burgundii 2. Clash of Cultures 3. Barrage 4. Food Chain Magnate 5. Terraformacja Marsa 6. Keyflower 7. Boonlake 8. Wyspa Skye 9. Podwodne Miasta 10. Great Western Trail: Argentyna - kolejność losowa
Awatar użytkownika
upadly_bankowiec
Posty: 249
Rejestracja: 11 lis 2018, 13:48
Has thanked: 58 times
Been thanked: 122 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: upadly_bankowiec »

Lailonn pisze: 20 lis 2022, 00:07 Czy Paladin Sleeves Beorn 68x120mm pasują na karty tak, by weszły w wypraskę? Wiem, że typowe tarota są ciut za szerokie
Moje dedykowe koszulki do wopa od sleeve kings mają taki sam rozmiar. Jak je na chama wciśniesz to wejdą, tylko stos będzie za duży. U mnie wypraska wyleciała.
Mój kanał na youtube na którym możesz poznać/przypomnieć sobie zasady gier.
ODPOWIEDZ