Cywilizacja: Poprzez wieki (3. edycja) - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Ryszard2280
Posty: 28
Rejestracja: 18 kwie 2021, 18:04
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki (3. edycja) - pytania i wątpliwości

Post autor: Ryszard2280 »

W którym momencie mojej tury otrzymuję z pudełka żółte i niebieskie znaczniki z zamorskie terytorium?
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 855
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki (3. edycja) - pytania i wątpliwości

Post autor: Qrzy »

Ryszard2280 pisze: 23 maja 2021, 08:41 W którym momencie mojej tury otrzymuję z pudełka żółte i niebieskie znaczniki z zamorskie terytorium?
W momencie skolonizowania go. ;) Co wcale nie musi oznaczać Twojej tury, precyzując.

Z pytania bije przekonaniem, że jest to powtarzane, jak produkcja, ale to jednorazowy bonus. :)
Ryszard2280
Posty: 28
Rejestracja: 18 kwie 2021, 18:04
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki (3. edycja) - pytania i wątpliwości

Post autor: Ryszard2280 »

Qrzy pisze: 23 maja 2021, 08:43
Ryszard2280 pisze: 23 maja 2021, 08:41 W którym momencie mojej tury otrzymuję z pudełka żółte i niebieskie znaczniki z zamorskie terytorium?
W momencie skolonizowania go. ;) Co wcale nie musi oznaczać Twojej tury, precyzując.

Z pytania bije przekonaniem, że jest to powtarzane, jak produkcja, ale to jednorazowy bonus. :)
Nadal jestem przekonany że kostki na dole karty to efekt stały, chyba że źle interpretuję "stałość"
Ryszard2280
Posty: 28
Rejestracja: 18 kwie 2021, 18:04
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki (3. edycja) - pytania i wątpliwości

Post autor: Ryszard2280 »

Qrzy pisze: 23 maja 2021, 08:43
Ryszard2280 pisze: 23 maja 2021, 08:41 W którym momencie mojej tury otrzymuję z pudełka żółte i niebieskie znaczniki z zamorskie terytorium?
W momencie skolonizowania go. ;) Co wcale nie musi oznaczać Twojej tury, precyzując.

Z pytania bije przekonaniem, że jest to powtarzane, jak produkcja, ale to jednorazowy bonus. :)
Już rozumiem, efekt stały to np. Posiadanie dwóch żółtych znaczników więcej
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 855
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki (3. edycja) - pytania i wątpliwości

Post autor: Qrzy »

Ryszard2280 pisze: 23 maja 2021, 09:39 Nadal jestem przekonany że kostki na dole karty to efekt stały, chyba że źle interpretuję "stałość"
Tak, jest to efekt stały, rozpatrywany raz, podczas kolonizacji (zob. instrukcja, strona 7).
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki (3. edycja) - pytania i wątpliwości

Post autor: litk »

Mam pytanie odnośnie budowy cudów. Z tego co rozumiem to podczas budowy kopalń czy farm zużywany znaczniki surowców które wyprodukowaliśmy na kartach kopalń i farm, z kolei do budowy etapu cudu w instrukcji jest napisane żeby brać niebieskie znaczniki z banku, dlaczego nie z kart kopalń, nie rozumiem tego?
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 855
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki (3. edycja) - pytania i wątpliwości

Post autor: Qrzy »

litk pisze: 06 sty 2022, 17:31 Mam pytanie odnośnie budowy cudów. Z tego co rozumiem to podczas budowy kopalń czy farm zużywany znaczniki surowców które wyprodukowaliśmy na kartach kopalń i farm, z kolei do budowy etapu cudu w instrukcji jest napisane żeby brać niebieskie znaczniki z banku, dlaczego nie z kart kopalń, nie rozumiem tego?
Sprawa jest dość prosta.
Tak samo jak w przypadku budowy dowolnego budynku, zużywany surowce, co oznacza zdjęcie niebieskich znaczników z kart kopalń - do banku.
Natomiast dodatkowa rzecz w przypadku budowy cudu, to oznaczenie wybudowania jego etapu - do tego właśnie pobieramy niebieski znacznik z banku.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2022, 14:50 przez Qrzy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 950
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 358 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki (3. edycja) - pytania i wątpliwości

Post autor: yrq »

Precyzując: płacisz za etap cudu normalnie, ściągając znaczniki z kopalni. Za to jeden z banku kładziesz na tym etapie.
W praktyce po prostu jedna niebieska kostka jest odkładana na kartę i nie wraca do banku.

Natomiast formalne rozwiązanie jest po to, że czasem budujesz etap za darmo (np. z żółtej karty albo Kleopatry) i wtedy płacisz 0 z kopalń ale i tak z banku bierzesz kostkę na kartę cudu.
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki (3. edycja) - pytania i wątpliwości

Post autor: maciej.kr »

mam pytanie:

Czy jak kupiłem podstawkę i dodatek to od razu wymieniać karty z podstawki i dokładać z dodatku czy lepiej pograć trochę podstawką?
Zazwyczaj gram podstawową grą i później dokladam dodatek ale z tego co wiem to trochę kart jest do podmiany które były w podstawowej grze
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki (3. edycja) - pytania i wątpliwości

Post autor: Kal-El83 »

Ja bym wrzucił i losował liderów i cuda. Są też zrebalansowane karty które lepiej podmienić od razu.
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki (3. edycja) - pytania i wątpliwości

Post autor: maciej.kr »

Mam pytanie odnośnie cudów. Nie łapie czy efekty z cudów z epoki Antyk i dwóch pierwszych tur wprowadzają bonusy jednorazowe czy stałe. Chodzi mi o to że w instrukcji jest jasno opisane że cuda z ery 3 tak działają. Mam świadomość że kolos rosyjski nie będzie co turę dawał mi jednego poziomu militarnego a tadz Mahal niebieskiej kostki ale już punkty kultury? Głównie o nie chodzi czy też są jednorazowe czy zwiększają się co turę.
Arius
Posty: 1407
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 293 times
Been thanked: 159 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki (3. edycja) - pytania i wątpliwości

Post autor: Arius »

maciej.kr pisze: 20 lis 2022, 16:14 Mam pytanie odnośnie cudów. Nie łapie czy efekty z cudów z epoki Antyk i dwóch pierwszych tur wprowadzają bonusy jednorazowe czy stałe. Chodzi mi o to że w instrukcji jest jasno opisane że cuda z ery 3 tak działają. Mam świadomość że kolos rosyjski nie będzie co turę dawał mi jednego poziomu militarnego a tadz Mahal niebieskiej kostki ale już punkty kultury? Głównie o nie chodzi czy też są jednorazowe czy zwiększają się co turę.
Produkcja kultury co runde. Produkcja nauki też. Siła z kolosa to bonus stały jednorazowy. Biała kulka z piramid również jednorazowy.
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 855
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki (3. edycja) - pytania i wątpliwości

Post autor: Qrzy »

Arius pisze: 20 lis 2022, 16:24 Siła z kolosa to bonus stały jednorazowy. Biała kulka z piramid również jednorazowy.
Troszkę zamieszałeś . :)
Są to zwyczajnie efekty trwałe, zupełnie jak te dotyczące produkcji. Są z Tobą cały czas kiedy masz wybudowany cud.
Należy po prostu rozróżniać ikony oznaczające przyrost czegoś od tych oznaczających otrzymanie czegoś raz na czas posiadania karty.
Tak więc, gdy karta cudu na samym dole ma symbol czegoś, co co turę produkujemy (żywność, surowce, nauka, kultura), to jest to stałe zwiększenie tej produkcji. W pozostałych przypadkach otrzymujemy na stałe (póki karta jest w grze) biały(e) / żółty(e) / czerwony(e) / niebieski(e) znacznik(i) / buźkę / siłę / modyfikator kolonizacji itd.
MowMiStefan
Posty: 628
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 67 times
Been thanked: 162 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki (3. edycja) - pytania i wątpliwości

Post autor: MowMiStefan »

To to to --->
Qrzy pisze: 21 lis 2022, 09:54Należy po prostu rozróżniać ikony oznaczające przyrost czegoś od tych oznaczających otrzymanie czegoś raz na czas posiadania karty.
To ja dodam jeszcze, że w przypadku kart technologii kolejna ta sama karta (usprawniająca dany aspekt) zastępuje poprzednią, np: Kartografia --> Nawigacja --> Satelity - aktywna jest tylko najnowsza i jej efekt.
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
slezak21
Posty: 9
Rejestracja: 08 lut 2022, 02:37
Has thanked: 2 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki (3. edycja) - pytania i wątpliwości

Post autor: slezak21 »

Karta "Do broni" każde zmniejszać liczbę akcji cywilnych. Pytanie, czy to zmniejszenie dotyczy tylko najbliższej tury gracza, czy obowiązuje do końca gry?
Ostatnio zmieniony 29 maja 2023, 20:56 przez slezak21, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki (3. edycja) - pytania i wątpliwości

Post autor: Veridiana »

To nie jest zmniejszenie, to jest wydanie. czyli jednorazowe. działa tylko na jedną turę.
ODPOWIEDZ