Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Miszon
Posty: 2511
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: Miszon »

drzewko pisze: 22 lis 2022, 10:55 Ale Twój cytat tylko potwierdza, że instrukcja jest nieprecyzyjna.
Tu się zgadzam. Ciekawy jest też przypadek tych symboli pod siłą piłkarzy, że trzeba się domyślać, co to może być (to w wątku z zasadami).[/quote]
Ale portal nie umie pisać instrukcji i to jest fakt.
Jest lepiej, ale jeszcze nie najlepiej. Szczególnie w tak złożonych grach.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: menelobej »

Skoro ktoś zdefiniował kluczowe dla gry pojęcie piłkarza w instrukcji, a potem tak dość swobodnie sobie nim operuje, to świadczy to niedbałym podejściu wydawcy do oferowanego produktu albo niedopracowaniu zasad. Szkoda, bo interesuję się tą grą, choć bardziej jako o grze solo. Na więcej osób jakoś nie czuję co jest celem tej gry skoro miejsce w tabeli to nie jest główny wyznacznik wygranej. Rozumiem, że zarządzanie klubem całościowo się liczy, ale po to się dobrze zarządza, żeby robić jak najlepszy wynik. Chociaż widzę pewne możliwości do przyjęcia gry z jej elementami jako bazy do dokonania własnych ulepszeń.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: Portal Games »

Cześć! Jeden z członków podrzucił na grupie Fani Portal Games pomysł... a my poszliśmy o krok dalej! Tak powstała pomoc z porządkiem rundy do Eleven. Może się Wam przydać, dlatego udostępniamy również tutaj: https://portalgames.blob.core.windows.n ... ia_WWW.pdf


PS. Dzięki za wcześniejszy feedback, bierzemy do serca i wracamy do pracy!
radekmajeski
Posty: 36
Rejestracja: 22 paź 2022, 07:29
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: radekmajeski »

Portal Games pisze: 22 lis 2022, 12:56 Cześć! Jeden z członków podrzucił na grupie Fani Portal Games pomysł... a my poszliśmy o krok dalej! Tak powstała pomoc z porządkiem rundy do Eleven. Może się Wam przydać, dlatego udostępniamy również tutaj: https://portalgames.blob.core.windows.n ... ia_WWW.pdf


PS. Dzięki za wcześniejszy feedback, bierzemy do serca i wracamy do pracy!
bardziej przydalaby sie nam sensowna instrukcja i brak bledow
Awatar użytkownika
Luk83bb
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2021, 06:09
Has thanked: 57 times
Been thanked: 24 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: Luk83bb »

Panowie pytanie. Czy edycja gamefound zawiera wszystkie, większość czy tylko niektóre dodatki? Pewnie to ostatnie, bo pudełko chyba się nie zwiększyło? Czy do solo wystarczy sama podstawka czy będzie czuć malizną:):?
maciek-jagiel
Posty: 29
Rejestracja: 13 mar 2022, 16:30
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: maciek-jagiel »

Luk83bb pisze: 23 lis 2022, 16:50 Panowie pytanie. Czy edycja gamefound zawiera wszystkie, większość czy tylko niektóre dodatki? Pewnie to ostatnie, bo pudełko chyba się nie zwiększyło? Czy do solo wystarczy sama podstawka czy będzie czuć malizną:):?
Ja jestem po pierwszej rozgrywce solo i gra się bardzo przyjemnie. W pudełku masz 6 scenariuszy solo które oczywiście nie są do jednokrotnego ogrania. A jak się spodoba to kupisz sobie kampanię solo. Zresztą wg BBG to ta gra jest polecana zwłaszcza pod solo ( choć na razie jest mało głosów)
maciek-jagiel
Posty: 29
Rejestracja: 13 mar 2022, 16:30
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: maciek-jagiel »

Czy jest jakaś możliwość udostępnienia dodatkowych 2 scenariuszów solo których nie ma w podstawce ? Do samodzielnego druku lub foto itp ?
Czy to dodatek tylko dla wspierających i nie ma takiej możliwości ?
bulczan
Posty: 49
Rejestracja: 07 lis 2022, 16:12
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: bulczan »

Nigdy nie byłem fanem komputerowych managerów piłkarskich, samą piłką nożną też jakoś niespecjalnie się interesuję, jednak taki manager w formie gry planszowej bardzo mnie zainteresował, szczególnie pod solo. W związku z tym mam pytanie, czy da się przyjemnie pograć w tą grę bez wiedzy o różnych taktykach i ogólnie kiepskiej wiedzy o piłce nożnej?
radekmajeski
Posty: 36
Rejestracja: 22 paź 2022, 07:29
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: radekmajeski »

bulczan pisze: 27 lis 2022, 00:33 Nigdy nie byłem fanem komputerowych managerów piłkarskich, samą piłką nożną też jakoś niespecjalnie się interesuję, jednak taki manager w formie gry planszowej bardzo mnie zainteresował, szczególnie pod solo. W związku z tym mam pytanie, czy da się przyjemnie pograć w tą grę bez wiedzy o różnych taktykach i ogólnie kiepskiej wiedzy o piłce nożnej?
da sie, bo tworcy tez mieli kiepska wiedze o pilce. To nie jest gra od maniakow pilki dla maniakow pilki. To zwykly euras osadzony w klimacie
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: Atk »

radekmajeski pisze: 27 lis 2022, 08:29
bulczan pisze: 27 lis 2022, 00:33 Nigdy nie byłem fanem komputerowych managerów piłkarskich, samą piłką nożną też jakoś niespecjalnie się interesuję, jednak taki manager w formie gry planszowej bardzo mnie zainteresował, szczególnie pod solo. W związku z tym mam pytanie, czy da się przyjemnie pograć w tą grę bez wiedzy o różnych taktykach i ogólnie kiepskiej wiedzy o piłce nożnej?
da sie, bo tworcy tez mieli kiepska wiedze o pilce. To nie jest gra od maniakow pilki dla maniakow pilki. To zwykly euras osadzony w klimacie
Kojarzę, że autor gry ma coś związanego z piłką, chociaż mogę się mylić.
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 239
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 64 times
Been thanked: 35 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: ravenone »

Gra pod solo bardzo dobrze działa i mechanicznie to faktycznie głównie euro z nutką losowości.
Jest masa bzdur niezwiązanych z piłką nożną o czym pisałem wyżej.

Tymczasem za mną pierwsza kampania z dodatku solo. Zagrałem w niej 7 sezonów i jest to ciekawsze doznanie niż pojedyncze scenariusze.
Najważniejszą zmianą jest możliwość zostania na kolejny sezon w tym samym klubie. Możemy zatrzymać do dwóch kart piłkarza i dwóch personelu. Resztę sprzedajemy za 2$ każdy, więc na start mamy czasem 20+ kasy, więc można poszaleć, ale i cele scenariusza są wtedy zupełnie inne.
W 7 lat udało mi się raz wygrać 3 ligę, raz 2 ligę, a w pierwszej ledwo się utrzymałem;).

Pytanie czy dodatki Turniej Międzynarodowy i Międzynarodowi gracze dużo wnoszą do gry? Czy to po prosto więcej tych samych piłkarzy o podobnych statystykach i drużyny o większej sile?
I są gdzieś w sieci same instrukcje dodatków? Bo nie mogę znaleźć.
adman
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:22
Lokalizacja: k/Olsztyna
Been thanked: 18 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: adman »

Właśnie obejrzałem film jak Trzewiczek tłumaczy zasady. Mam w domu 12 letniego piłkarza i nawet mnie ten tytuł zachęcił. Tylko, że podstawowym warunkiem jest, aby gra dobrze chodziła solo i żeby była choć namiastka rozgrywania meczów, a nie tylko rzucanie kostkami za wynik.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem wypowiedzi powyżej, ale wychodzi mi, że bez dodatków nie ma dobrego solo, i rozgrywek.
Poproszę o sprostowanie, ewentualnie informację które dodatki załatwiają sprawę.
sprzedam: duzy zestaw x-wing 1.0 i inne wynalazki
kupię: dodatek do gears of war...
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4078
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: brazylianwisnia »

adman pisze: 29 lis 2022, 13:07 Właśnie obejrzałem film jak Trzewiczek tłumaczy zasady. Mam w domu 12 letniego piłkarza i nawet mnie ten tytuł zachęcił. Tylko, że podstawowym warunkiem jest, aby gra dobrze chodziła solo i żeby była choć namiastka rozgrywania meczów, a nie tylko rzucanie kostkami za wynik.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem wypowiedzi powyżej, ale wychodzi mi, że bez dodatków nie ma dobrego solo, i rozgrywek.
Poproszę o sprostowanie, ewentualnie informację które dodatki załatwiają sprawę.
Myślę że najważniejsze co trzeba sobie uzmysłowić to że to nie jest FIFA the board game, nawet to nie jest Football Manager the board game a eurasek o abstrakcyjnym zarządzaniu klubem. Jeszcze nie zagrałem ale wygląda to naprawdę dobrze, po przeczytaniu instrukcji wygląda mi to na solidny kawałek gry.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Sawmody
Posty: 98
Rejestracja: 16 wrz 2019, 17:23
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 57 times
Been thanked: 7 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: Sawmody »

adman pisze: 29 lis 2022, 13:07 Właśnie obejrzałem film jak Trzewiczek tłumaczy zasady. Mam w domu 12 letniego piłkarza i nawet mnie ten tytuł zachęcił. Tylko, że podstawowym warunkiem jest, aby gra dobrze chodziła solo i żeby była choć namiastka rozgrywania meczów, a nie tylko rzucanie kostkami za wynik.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem wypowiedzi powyżej, ale wychodzi mi, że bez dodatków nie ma dobrego solo, i rozgrywek.
Poproszę o sprostowanie, ewentualnie informację które dodatki załatwiają sprawę.
Dodatek solo wprowadza kampanię, ale generalnie rozgrywka solo z samą podstawką jest taka sama. W podstawce jest 6 scenariuszy (8 w wersji Gamefound).
Swoje mecze zawsze rozgrywasz w pełni. Rzucasz kostką jedynie za mecze drużyn NPC.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: Portal Games »

Cześć! Przypominamy, że na podstawie pomysłu członka grupy Fani Portal Games przygotowaliśmy plik PDF - to pomoc z porządkiem rundy, która jest do pobrania tutaj: https://portalgames.pl/pl/eleven-plik-pdf-do-pobrania/

PS. Dajcie znać, jakiego filmu o Eleven jeszcze potrzebujecie? Czekamy na feedback!
Veto
Posty: 157
Rejestracja: 09 gru 2006, 16:27
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: Veto »

Szukam jakiejś recenzji tej gry. Niestety, albo takowej nie ma, albo jest umieszczona na tak niszowym portalu, że nie ma go na pierwszych 3 stronach wyszukiwarki :(
Czy ktoś z szanownego grona natknął się i może polecić jakąś recenzję z prawdziwego zdarzenia (tzn. nie taką złożoną z kilkunastu zdań w poście na Facebooku) ?
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: buhaj »

Portal Games pisze: 29 lis 2022, 16:47 Cześć! Przypominamy, że na podstawie pomysłu członka grupy Fani Portal Games przygotowaliśmy plik PDF - to pomoc z porządkiem rundy, która jest do pobrania tutaj: https://portalgames.pl/pl/eleven-plik-pdf-do-pobrania/

PS. Dajcie znać, jakiego filmu o Eleven jeszcze potrzebujecie? Czekamy na feedback!
Potrzebujemy filmu bardziej szczegółowego i bez błędów. Wylapalem dwa: jeden dotyczący rynku personelu i ten sam dotyczący rynku sponsorów (potocznie mówiąc) - otóż po pobraniu karty następna nie wchodzi na jej miejsce ale są przesuwane w prawo. Drugi błąd jest dużo poważniejszy bo dotyczy rozpatrywania meczu.
Podsumowując: potrzebujemy videoinstrukcji szczegółowej, bez błędów oraz pokazującej np rozszerzenia. Dodam, że sam filmik jest przyjemny i prezes wprowadza niezly klimat :)
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: buhaj »

Veto pisze: 30 lis 2022, 08:37 Szukam jakiejś recenzji tej gry. Niestety, albo takowej nie ma, albo jest umieszczona na tak niszowym portalu, że nie ma go na pierwszych 3 stronach wyszukiwarki :(
Czy ktoś z szanownego grona natknął się i może polecić jakąś recenzję z prawdziwego zdarzenia (tzn. nie taką złożoną z kilkunastu zdań w poście na Facebooku) ?
Poczytaj to forum. Nic lepszego nie znajdziesz bo tu są opinie graczy
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5598
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 780 times
Been thanked: 1218 times
Kontakt:

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: mat_eyo »

Portal Games pisze: 29 lis 2022, 16:47 PS. Dajcie znać, jakiego filmu o Eleven jeszcze potrzebujecie? Czekamy na feedback!
Potrzebuję filmu, na którym ktoś z Waszego wydawnictwa siada do kompa, zbiera wszystkie wątpliwości i pytania z bgg i forum, a następnie tworzy FAQ.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 158 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: Zet »

Veto pisze: 30 lis 2022, 08:37 Szukam jakiejś recenzji tej gry. Niestety, albo takowej nie ma, albo jest umieszczona na tak niszowym portalu, że nie ma go na pierwszych 3 stronach wyszukiwarki :(
Czy ktoś z szanownego grona natknął się i może polecić jakąś recenzję z prawdziwego zdarzenia (tzn. nie taką złożoną z kilkunastu zdań w poście na Facebooku) ?
https://youtu.be/-nlNsXeGXUI
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: menelobej »

Na podstawie powyższej recenzji można wyciągnąć wniosek, że gra solo (Club Stories) w formie przerobionej na wieloosobową grę euro (ELEVEN) działa satysfakcjonująco dla gracza w zasadzie tylko w trybie solo. To w sumie ma sens :)
Awatar użytkownika
Luk83bb
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2021, 06:09
Has thanked: 57 times
Been thanked: 24 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: Luk83bb »

mat_eyo pisze: 30 lis 2022, 09:04
Portal Games pisze: 29 lis 2022, 16:47 PS. Dajcie znać, jakiego filmu o Eleven jeszcze potrzebujecie? Czekamy na feedback!
Potrzebuję filmu, na którym ktoś z Waszego wydawnictwa siada do kompa, zbiera wszystkie wątpliwości i pytania z bgg i forum, a następnie tworzy FAQ.
jeszcze jak by się przyznali do błędu z kafelkiem stadionowym "sklep z pamiątkami" i dali jasną deklarację, że kafelki podmienią/ dorobią naklejki to dla mnie byłoby bosko:)
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: krisow »

Jest jakieś oficjalne potwierdzenie, że ten kafelek "Sklep z pamiątkami" jest błędnie wydrukowany?
Awatar użytkownika
Luk83bb
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2021, 06:09
Has thanked: 57 times
Been thanked: 24 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: Luk83bb »

krisow pisze: 30 lis 2022, 13:34 Jest jakieś oficjalne potwierdzenie, że ten kafelek "Sklep z pamiątkami" jest błędnie wydrukowany?
Wydrukowany jest i może dobrze, ale jest zupełnie bezwartościowy. Wydajesz 3, żeby zarobić 6 (jak wybudujesz w pierwszym tygodniu!), a do tego wzrasta Ci koszt stadionowy, więc wychodzi na to, że możesz zarobić na nim 1 pieniążka:) i to tylko jak wybudujesz ten sklep w pierwszym tygodniu. W następnych jesteś stratny na tym...
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 763
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 478 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: _Berenice_ »

I nasza opinia. W telegraficznym skrócie: najbardziej nie podobało nam się to, że w to graliśmy, ale za to bardzo przypadło nam do gustu to, że już więcej nie musimy w to grać - przynajmniej jeśli chodzi o rozgrywki wieloosobowe.

https://youtu.be/m-g3wvYOAJI
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
ODPOWIEDZ