"Przeciwko Obcym" - fanowski MOD do Obcy RPG

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Orbek
Posty: 30
Rejestracja: 08 paź 2021, 02:08
Has thanked: 33 times
Been thanked: 11 times

"Przeciwko Obcym" - fanowski MOD do Obcy RPG

Post autor: Orbek »

Gdyby komuś umknął post na polskim fanpage'u Obcego, wrzucam go też tutaj ;)

"Przeciwko Obcym"
Zainspirowany grą „Czworo przeciw ciemności” (wyd. FoxGames) zrobiłem coś na rodzaj moda do Obcego.
Tworzymy bohatera/ów, wybieramy cel misji i eksplorujemy generowane losowo lokacje. Tryb jest od jednego do kilku graczy. Gra jest szybka na maks godzinkę, bez potrzeby wcześniejszego przygotowania. Ot, siadamy, turlamy i dobrze się bawimy. Założeniem jest rozegranie trzeciego aktu randomowej przygody.
Oczywiście wszystkie statystyki, tabele ataków i karty ekwipunku są z podręcznika podstawowego gry „Obcy: Gra fabularna”. Karty postaci pomniejszyłem do rozmiaru kart aby były wygodne w transporcie i rozgrywaniu w terenie.
Głównym założeniem projektu jest dać graczom to, co każdy erpeg obiecuje ale nie daje - wyjmij kostki, stwórz postać i graj.
Choć jestem nowy w RPG, to zauważyłem, że w praktyce to działa tak tylko od strony graczy, bo MG musi się zawsze srogo przygotować.
W moim wariancie godzimy się na pewną umowność, ale frajda jest jak w dobrej planszówce.
Nie równam tego do pełnoprawnej sesji, ale jest duża swoboda, uniwersum i mechanika z erpega 😉
No i naprawdę jest zero przygotowań.
Szatę graficzną celowo utrzymuję minimalistyczną aby ułatwić poprawki i tworzenie własnych modyfikacji, nowych misji, kart itp.

Do gry poza podstawowym zestawem kości przyda się również k10 i k4/8

https://drive.google.com/drive/folders/ ... share_link

P.S.
Ten kilkudziesięciostronicowy mod wraz z kartami ekwipunku i pomniejszonymi KP może też służyć jako ekstrakt z Obcego do normalnych sesji RPG.

P.S. 2
Projekt jest we wczesnej fazie, więc wszelkie uwagi są mile widziane.

Zdjęcia:
Spoiler:
ODPOWIEDZ