Rezygnacja ze wspieraczki

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Alextasha
Posty: 271
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 34 times
Been thanked: 107 times

Rezygnacja ze wspieraczki

Post autor: Alextasha »

Pytanko odnośnie różnych portali wspieraczkowych (zwłaszcza Wspieram.to), czy po opłaceniu naszego progu, można zrezygnować ze wsparcia projektu i prosić o zwrot pieniędzy? Wiem że w przypadku nieufundowanych projektów to nie ma problemu, kasa jest zwracana. Mam tu na myśli jeśli jednak zmieniłam zdanie albo z różnych przyczyn już tej nagrody nie chcę a projekt odniósł sukces
SPRZEDAM >> *click*
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 937
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 328 times
Been thanked: 383 times

Re: Rezygnacja ze wspieraczki

Post autor: sliff »

za regulaminem
Wspierający nie może wycofać udzielonego przez niego wsparcia finansowego, nawet jeżeli Projekt przed terminem upływu okresu trwania kampanii osiągnął wskazaną przez Projektodawcę kwotę potrzebną na jego realizację.

Typowo po kampanii można odzyskać od wydawcy wpłatę pomniejszoną o prowizję i koszty wspieraczki, ale nie jest to w żaden sposób gwarantowane i zawsze należy wczytać się jaka jest polityka zwrotów.
toblakai
Posty: 1287
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 231 times
Been thanked: 251 times

Re: Rezygnacja ze wspieraczki

Post autor: toblakai »

Żeby byla jasność- zrezygnować ze wsparcia możesz, ale pieniądze odzyskasz dopiero po zakończeniu kampanii, bo do tego momentu pieniądze są zablokowane.

Zgodnie z prawem powinieneś odzyskać całość wpłaconych środków- żadne potrącenie na rzecz prowizji dla operatora nie powinno miec miejsca. Odnosi sie to do polskich platform.

Polskie wspieraczki działają w obrębie tych samych regulacji co normalne sklepy.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1390
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 172 times

Re: Rezygnacja ze wspieraczki

Post autor: Emil_1 »

Stracisz ok. 15%. Lepiej zostawić i sprzedać jak przyjdzie po cenie zakupu.
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11177
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3391 times
Been thanked: 3311 times

Re: Rezygnacja ze wspieraczki

Post autor: japanczyk »

Emil_1 pisze: 25 lis 2022, 14:19 Stracisz ok. 15%. Lepiej zostawić i sprzedać jak przyjdzie po cenie zakupu.
To na KSie, nie na wspieram.to
Alextasha
Posty: 271
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 34 times
Been thanked: 107 times

Re: Rezygnacja ze wspieraczki

Post autor: Alextasha »

Dzięki za odpowiedzi :D
SPRZEDAM >> *click*
ODPOWIEDZ