Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
szczudel
Posty: 1429
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 98 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: szczudel »

Cardgamedb.com ma wszystko ładnie posortowane.
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 18 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Harth »

Wothan pisze: 14 sie 2021, 19:33 Ktoś podpowie jak na podstawie ikon cyklów na kartach "Gra o Tron: Gra Karciana" ustalić jakie to cykle i ile tam powinno być kart? Poszukałem po necie, ale widzę tylko bazy poszczególnych kart.
https://thronesdb.com/
Mam/Miałem
3Trolle 7%
pwoloszun
Posty: 451
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 537 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: pwoloszun »

Wothan pisze: 14 sie 2021, 19:33 Ktoś podpowie jak na podstawie ikon cyklów na kartach "Gra o Tron: Gra Karciana" ustalić jakie to cykle i ile tam powinno być kart? Poszukałem po necie, ale widzę tylko bazy poszczególnych kart.
Tutaj jest baza wszystkich kart:
https://thronesdb.com/search

Zasadniczo: kazdy cykl to dokladnie 6x20 = 120 unikalnych kart, po 3 kopie kazda.
Kazdy duzy dodatek (tzw deluxe box) to dokladnie 52 unikalne karty, po 3 kopie kazda.
Podcast dżentelmeni przy stole:
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: maciej.kr »

Przeglądałem 35 str dotyczących tej gry ale nie łapię do końca i proszę o wyjaśnienie starych wyjadaczy w tym temacie. Czy 2 albo 3 podstawki które pozwalają na zbudowanie 60 kart decku dla różnych frakcji powinno być pierwszym rozwinięciem gry po tym jak ogra się jako tako podstawkę. Chodzi mi grę 2 osobową głównie.
Po co w takim razie duże dodatki dla konkretnych frakcji np Starków czy lanisterow. Chodzi o różnorodność kart? O to żeby przeciwnik nie wiedział jak wygląda nasz deck? To po co 3 podstawki? I czy to że mam 3 duże dodatki dla nocnej straży Starków i lanisterow powoduje że granie frakcjami martellow barathheonów i inne będzie słabe bo frakcje bez dodatków będą słabsze? Udało mi się skompletować na tyle duży zestaw że próbuję teraz jakoś konkretnie ogarnąć od czego zacząć i jak to rozwijać.
szczudel
Posty: 1429
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 98 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: szczudel »

Na 1 podstawce trudno jest w pełni wykorzystać mechanikę gry, taką choćby jak duplikowanie postaci. Oczywistym jest, że skoro nie mamy do dyspozycji maksymalnej ilości kart jakie można do talii włożyć to nasz deck nie będzie optymalny. Jest to o tyle ważne, że w podstawce są karty absolutnie genialne dla każdej z frakcji.

Duże dodatki często pomagają rozwinąć jakąś mechanikę która w podstawce dla frakcji była tylko lekko zarysowana. Skutkowało to tym, że dało się budować nowe typy decków albo wzmocnić ( choć to nieznacznie) istniejące.

Generalnie gra wchodzi na obroty dopiero mając 3xCore Set. Można ją dziesiątkami godzin ogrywać ( zmieniając frakcje) i się doskonale bawić. Dodatki byly po to aby trzymać graczy w grze, aby meta nie kostniała. Szczerze mówiąc do domowego grania poleciłbym 3xCS i jeżeli wyłonią się ulubione frakcje to kupić im dodatki, ale to w przypadku gdy gracz naprawdę chce eksperymentować z budowaniem talii. W przeciwnym przypadku polecilbym przeglądnięcie wszystkich kart i proxowanie tego co nam dobrze "rozwija" ulubiony deck.
Awatar użytkownika
AndreV
Posty: 214
Rejestracja: 11 lis 2016, 07:13
Has thanked: 139 times
Been thanked: 50 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: AndreV »

Czy ktoś ma komplet żetonów robionych na zamówienie? Czy takie zestawy istnieją?
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 18 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Harth »

AndreV pisze: 11 sie 2022, 11:29 Czy ktoś ma komplet żetonów robionych na zamówienie? Czy takie zestawy istnieją?
Coś takiego?:
Spoiler:
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Awatar użytkownika
AndreV
Posty: 214
Rejestracja: 11 lis 2016, 07:13
Has thanked: 139 times
Been thanked: 50 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: AndreV »

Super, gdzie i za ile?😂
Harth pisze: 11 sie 2022, 22:24
AndreV pisze: 11 sie 2022, 11:29 Czy ktoś ma komplet żetonów robionych na zamówienie? Czy takie zestawy istnieją?
Coś takiego?:
Spoiler:
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: maciej.kr »

Cześć., mam pytanie

Czy jeżeli nie stosuje sztandarów i żadnych agend to mój deck może składać się z dowolnej liczby kart danej frakcji i kart neutralnych? Rozumiem że agendy są po to żeby mieszać karty różnych frakcji?
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Michałku »

Wybierasz ród i możesz mieć karty danego rodu plus neutralne. Dopiero agendy (w szczególności banery) pozwalają na odstępstwa od tej reguły czyli np. dodanie nielojalnych kart innego rodu. Wszystko jest zawsze opisane na agendzie, którą wybierasz.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: maciej.kr »

Michałku pisze: 15 sie 2022, 18:18 Wybierasz ród i możesz mieć karty danego rodu plus neutralne. Dopiero agendy (w szczególności banery) pozwalają na odstępstwa od tej reguły czyli np. dodanie nielojalnych kart innego rodu. Wszystko jest zawsze opisane na agendzie, którą wybierasz.
Czyli jak chce grać jedną frakcją i wrzucić trochę kart neutralnych to nie wybieram żadnej agendy.

I drugie pytanie :czy kolejność rostrzygania starć jest zawsze taka sama narzucona najpierw militarna potem władzy i potem intryga - sorry jak pokręciłem nazwy
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Michałku »

1. Nie. Możesz grać jedna frakcją i mieć agendę. W dodatkach wyszły agendy, które nie dodają kart innych rodów a dają inne bonusy. Powiem więcej - nie widzę sensu grania bez agendy. Zawsze dają jakieś fajne bonusy lub zmieniają możliwości konstrukcji talii.

2. Nie ma ustalonej kolejności rozgrywania wyzwań. Możesz inicjować je w dowolnej kolejności. Nie musisz nawet wszystkich, możesz w ogóle zrezygnować z atakowania. Niektóre karty pozwalają nawet niektóre typy wyzwać zainicjować więcej niż raz w turze (patrz np. Khal Drogo z core setu).
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: maciej.kr »

Michałku pisze: 15 sie 2022, 18:52 1. Nie. Możesz grać jedna frakcją i mieć agendę. W dodatkach wyszły agendy, które nie dodają kart innych rodów a dają inne bonusy. Powiem więcej - nie widzę sensu grania bez agendy. Zawsze dają jakieś fajne bonusy lub zmieniają możliwości konstrukcji talii.

2. Nie ma ustalonej kolejności rozgrywania wyzwań. Możesz inicjować je w dowolnej kolejności. Nie musisz nawet wszystkich, możesz w ogóle zrezygnować z atakowania. Niektóre karty pozwalają nawet niektóre typy wyzwać zainicjować więcej niż raz w turze (patrz np. Khal Drogo z core setu).
Dziękuję za wyjaśnienie.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1955
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 189 times
Been thanked: 830 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Neoptolemos »

Drodzy i szanowni, wieści z frontu GoT!

- dziś w Poznaniu odbywa się pierwsze granie na żywo od niepamiętnych czasów, oby był to pomyślny zwiastun!
- w zeszłą sobotę z Radkiem i Makakiem nawiedzieliśmy Nationalsy w Niemczech i wywieźliśmy skalp w postaci tytułu mistrzowskiego ;)
- organizuję druk fanowskich dodatków (tych, które podtrzymuję grę w epoce post-FFG) - odpowiedni wątek tutaj.

Przy okazji zachęcam do ogarniania grania na żywo, wiem że są chętni (również nowi gracze!) w Krakowie, w Warszawie jest nas kilku, Poznań się reaktywował, w Sączu pewnie też się ktoś znajdzie. Nie wiem jak pozostałe mety, ale jak to mówią - szukajcie, a znajdziecie!
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
pwoloszun
Posty: 451
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 537 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: pwoloszun »

Neoptolemos pisze: 15 wrz 2022, 11:01 Drodzy i szanowni, wieści z frontu GoT!

- dziś w Poznaniu odbywa się pierwsze granie na żywo od niepamiętnych czasów, oby był to pomyślny zwiastun!
- w zeszłą sobotę z Radkiem i Makakiem nawiedzieliśmy Nationalsy w Niemczech i wywieźliśmy skalp w postaci tytułu mistrzowskiego ;)
- organizuję druk fanowskich dodatków (tych, które podtrzymuję grę w epoce post-FFG) - odpowiedni wątek tutaj.

Przy okazji zachęcam do ogarniania grania na żywo, wiem że są chętni (również nowi gracze!) w Krakowie, w Warszawie jest nas kilku, Poznań się reaktywował, w Sączu pewnie też się ktoś znajdzie. Nie wiem jak pozostałe mety, ale jak to mówią - szukajcie, a znajdziecie!
Gratulacje! Niestety takie czasy, ze znow dobrze bic Niemcow :|
Podcast dżentelmeni przy stole:
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 18 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Harth »

Szukam maty dla 2 graczy (jak na zdjęciu), ale nie ma jej już w sklepach. Wiecie, gdzie można zamawiać materiałowe maty w podobnym rozmiarze (66 x 91 cm)? Ewentualnie może ktoś z Was ma taką na sprzedaż? :wink:
Spoiler:
Mam/Miałem
3Trolle 7%
szczudel
Posty: 1429
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 98 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: szczudel »

O ile się nie mylę to materiałowa mata to po prostu gumowa mata (mam 91^2 do Matki smoków). Jeżeli nie przeszkadza Ci nie pasujący design to warto się zainteresować matą do X-winga - one są bodajże w rozmiarze 91x91. Szczerze to taka 61x91 jest chyba trochę mała na taki zwykły stół, z drugiej strony ta 91 jest o te 2 cm minimalnie za duża. Także nie wiem czy najlepszym rozwiązaniem nie będa dwie zwykłe jednoosobowe maty, szczególnie, że ten layout wcale sie nie przydaje po 2/3 grze.
Awatar użytkownika
AndreV
Posty: 214
Rejestracja: 11 lis 2016, 07:13
Has thanked: 139 times
Been thanked: 50 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: AndreV »

Jakby co na BrokenEgg jest black friday na żetony do GoTa LCG
Awatar użytkownika
AndreV
Posty: 214
Rejestracja: 11 lis 2016, 07:13
Has thanked: 139 times
Been thanked: 50 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: AndreV »

Jeśli macie kupione niezależnie żetony to z jakich i ilu korzystacie względem tych oryginalnych tekturowych?
Wosho
Posty: 1433
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 175 times
Been thanked: 140 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Wosho »

Jak ktos gral turniejowo i z jakims sukcesem to ma od groma zestawow zetonow z roznych turniejow, czesto mega fajnych :)
shd
Posty: 6
Rejestracja: 15 cze 2021, 18:25

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: shd »

Ile obecnie jest wart cały set GoT 2nd Ed LCG (wszytko co możliwe PL + EN) + dodrukowane dodatki naklejone fanowskie na oryginalnych kartach + 3 klastry Ultra Pro i karty w środku popakowane ?
Awatar użytkownika
AndreV
Posty: 214
Rejestracja: 11 lis 2016, 07:13
Has thanked: 139 times
Been thanked: 50 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: AndreV »

Dwa miesiace temu za wszystko co wyszlo PL i ANG, poza fanowskimi, na olx dalem 750zl
vader777
Posty: 111
Rejestracja: 13 lis 2015, 12:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: vader777 »

Gra jeszcze ktoś?co myślicie o fanowskich dodatkach?
szczudel
Posty: 1429
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 98 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: szczudel »

Nie gram, głównie przez fanowskie dodatki. Nie podoba mi sie kierunek w jakim ta gra szła pod koniec żywota i w jakim fanowskie dodatki i erraty kierunku ją pchnęły.
Czekam aż mi trochę dzieci podrosną aby w domu z rodziną pograć.
pwoloszun
Posty: 451
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 537 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: pwoloszun »

szczudel pisze: 23 sty 2023, 14:14 Nie gram, głównie przez fanowskie dodatki. Nie podoba mi sie kierunek w jakim ta gra szła pod koniec żywota i w jakim fanowskie dodatki i erraty kierunku ją pchnęły.
Hej,

Mozesz rozwinac mysl? Co Ci sie konkretnie nie podoba, nawet tak krotko/haslowo?

Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam!
Podcast dżentelmeni przy stole:
ODPOWIEDZ