Moje małe Everdell/My lil' Everdell (James A. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 193 times

Moje małe Everdell/My lil' Everdell (James A. Wilson)

Post autor: MaciekK5454 »

kulka
Posty: 150
Rejestracja: 30 wrz 2016, 14:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 31 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: kulka »

Poczekamy zobaczymy. Nie skreślam definitywnie, ale na razie wyleczyłem się z wersji junior (Catan, Wsiąść do pociągu).
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4475
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: My lil Everdell (James A. Wilson)

Post autor: garg »

Ja bym wziął za te pięknie i słodkie myszki na obrazku :D .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4635
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: My lil Everdell (James A. Wilson)

Post autor: warlock »

Nareszcie setting i szata graficzna tej gry nie będą mylące ;). Bo Everdell ma wygląd rodzinnej gry, ale to mimo wszystko optymalizacyjny mózgożer ;). Na pierwszy rzut oka to może być bardzo fajny produkt.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: My lil Everdell (James A. Wilson)

Post autor: eveni »

Unboxing:
https://m.youtube.com/watch?v=uYBSjAkKL14

Wiek od 6 lat, więc ja kupię na pewno do grania z córką 😍 (oby tylko mechanika była fajna).
Awatar użytkownika
Koklusz
Posty: 116
Rejestracja: 26 lis 2020, 16:47
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: My lil Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Koklusz »

Brałbym do gry z dziećmi :)

Gdzie, kiedy i za ile? Mało o tym informacji.
Awatar użytkownika
Szaqis
Posty: 30
Rejestracja: 13 wrz 2010, 00:14

Re: My lil Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Szaqis »

https://www.youtube.com/watch?v=49gsGhU ... ntLabGames

Tutaj jest pełny gameplay.
Wygląda genialnie - jako uproszczona wersja Everdell, ale nadal jest dużo rzeczy do pokombinowania dla dzieci. Dla 7 latka będzie jak znalazł.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: My lil Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Ładnie wygląda więc się sprzeda, to bardziej niż pewne :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 193 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: MaciekK5454 »

kulka pisze: 02 gru 2022, 11:14 Poczekamy zobaczymy. Nie skreślam definitywnie, ale na razie wyleczyłem się z wersji junior (Catan, Wsiąść do pociągu).
Faktycznie, z wersjami junior jest trochę jak z LEGO Duplo. Super na pewnym etapie, ale dzieciaki szybko rosną i po dwóch sezonach idzie to w kąt i właściwe nie wiadomo co z tym zrobić.

Biorąc pod uwagę jak ta gra wygląda, oraz że to jest Everdell to zapewne Rebel będzie chciał to wydać, bo to trochę pieniądze leżące na ulicy. Tym bardziej że wydawca ostatnio sporo wydaje dla młodszych graczy. Pytanie tylko kiedy i za ile.

Patrząc po dostępnych materiałach, mechanika Dobrego Roku wydaje się ciekawsza, ale na korzyść mini Everdella przemawia to, że jest to gra niezależna językowa, a zatem bardziej adekwatna dla młodszych dzieciaków.

Jeżeli się pojawi na polskim rynku pewnie kupię, ale raczej tylko jako fan koncepcji artystycznej gry i żeby sobie uzupełnić całość kolekcji Everdell.
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Rigidigi »

MaciekK5454 pisze: 03 gru 2022, 07:59
Faktycznie, z wersjami junior jest trochę jak z LEGO Duplo. Super na pewnym etapie, ale dzieciaki szybko rosną i po dwóch sezonach idzie to w kąt i właściwe nie wiadomo co z tym zrobić.
Lego Duplo jest zajebiste przecież. 😎

Po prostu taka jest mądrość etapu wersji junior. Są używane tylko kilka lat, ale robią swoją robotę.
Moja młodsza córka ma teraz 6 lat i ona by ciągle w coś grała. Ale jeszcze nie czyta, więc właśnie szukam coraz ambitniejszych tytułów, które są ładne i coś oferują mechanicznie. Mam nadzieję że ten Everdell się wbije w tę lukę. O ile nie zabiją ceną.. :lol:
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: tekknoboy »

kulka pisze: 02 gru 2022, 11:14 Poczekamy zobaczymy. Nie skreślam definitywnie, ale na razie wyleczyłem się z wersji junior (Catan, Wsiąść do pociągu).
my Little scythe jest spoko!
Dajmy szanse!
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: andrzejstrzelba »

MaciekK5454 pisze: 03 gru 2022, 07:59 ...po dwóch sezonach idzie to w kąt i właściwe nie wiadomo co z tym zrobić.
Trzeba sprzedać bez żalu i kupić coś nowego dla już starszego towarzystwa.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: My lil Everdell (James A. Wilson)

Post autor: litk »

Nie jest niezależna językowo, tam są teksty na kartach.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: eveni »

kulka pisze: 02 gru 2022, 11:14 (...) na razie wyleczyłem się z wersji junior
A u mnie właśnie odwrotnie. Córka ma 7 lat i pomimo grania od 4 lat dalej nie wykazuje słynnego w internetach "ogrania" :lol: Za to bardzo chętnie gra w wersje Junior (mamy Wsiąść do pociągu, Andor, Epoka kamienia i Carcassonne).
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 193 times

Re: My lil Everdell (James A. Wilson)

Post autor: MaciekK5454 »

litk pisze: 03 gru 2022, 09:12 Nie jest niezależna językowo, tam są teksty na kartach.
A faktycznie. Jest trochę tekstów.
kulka
Posty: 150
Rejestracja: 30 wrz 2016, 14:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 31 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: kulka »

tekknoboy pisze: 03 gru 2022, 08:28
kulka pisze: 02 gru 2022, 11:14 Poczekamy zobaczymy. Nie skreślam definitywnie, ale na razie wyleczyłem się z wersji junior (Catan, Wsiąść do pociągu).
my Little scythe jest spoko!
Dajmy szanse!
Do listy dopisałbym też Carcassonne Junior, zwykły jest po prostu lepszy. A Little Scythe tak, jak najbardziej, wyjątek który potwierdza regułę ;)
Alextasha
Posty: 265
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: My lil Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Alextasha »

MaciekK5454 pisze: 03 gru 2022, 10:05
litk pisze: 03 gru 2022, 09:12 Nie jest niezależna językowo, tam są teksty na kartach.
A faktycznie. Jest trochę tekstów.
ale na szczęście (przynajmniej z tych kart co widać) jest to naprawdę mało, takie "get" "take" "give" więc można łatwą ściągę przygotować

Edit: w unboxingu widziałam że jest klika kart z dłuższym tekstem ale jest to dosłownie 1 zdanie
SPRZEDAM >> *click*
chida
Posty: 4
Rejestracja: 07 lut 2020, 18:01

Re: My lil Everdell (James A. Wilson)

Post autor: chida »

My z mężem uwielbiamy wersję dorosłą, a córka ma dopiero rok, więc chętnie kupimy wersję dziecięcą by w odpowiednim momencie wprowadzić (ale to jeszcze kilka lat czekania)
dave20_
Posty: 56
Rejestracja: 18 sie 2021, 18:43
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Re: My lil Everdell (James A. Wilson)

Post autor: dave20_ »

Biorę w ciemno!
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 404
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 589 times
Been thanked: 384 times

Re: My lil Everdell (James A. Wilson)

Post autor: kuleczka91 »

No wreszcie wyjdzie wersja Everdella na mój poziom :lol: Ogólnie lubię Everdella, ale jestem strasznie cienka w tej grze. Ja do teraz się zastanawiam jak ludzie tam potrafią kręcić wyniki na ponad 100 punktów ;)
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: My lil Everdell (James A. Wilson)

Post autor: kozz84 »

warlock pisze: 02 gru 2022, 12:26 Nareszcie setting i szata graficzna tej gry nie będą mylące ;). Bo Everdell ma wygląd rodzinnej gry, ale to mimo wszystko optymalizacyjny mózgożer ;). Na pierwszy rzut oka to może być bardzo fajny produkt.
W pełni się zgadzam. Wreszcie wyjdzie Everdell, w który będę mógł zagrać z dziećmi.
Awatar użytkownika
SosnowyPatyk
Posty: 159
Rejestracja: 20 gru 2021, 21:51
Has thanked: 113 times
Been thanked: 123 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: SosnowyPatyk »

kulka pisze: 03 gru 2022, 12:39
tekknoboy pisze: 03 gru 2022, 08:28
kulka pisze: 02 gru 2022, 11:14 Poczekamy zobaczymy. Nie skreślam definitywnie, ale na razie wyleczyłem się z wersji junior (Catan, Wsiąść do pociągu).
my Little scythe jest spoko!
Dajmy szanse!
Do listy dopisałbym też Carcassonne Junior, zwykły jest po prostu lepszy. A Little Scythe tak, jak najbardziej, wyjątek który potwierdza regułę ;)
Carcassonne Junior to nie rozumiem koncepcji, bo w zwykłe Carcassonne moja 5-latka gra - wiadomo, że nie wcina się komuś z grubasem w miasto, bo to nie ten wiek :) ma też problem z chłopami ale generalnie miasta drogi buduje, wie kiedy opłaca się jej postawić budowniczego, więc wydaje mi się że tu wersja junior jest zbędna. Natomiast Everdell dla dzieciaków to świetna wiadomość, a wydaje mi się że może być też dobrym wprowadzeniem dla dorosłych w większe gry, którzy zagrają we Wsiąść Do Pociągu, Catana, czy Carcassonne i tyle bo reszta ma wg nich za duży próg wejścia i przy tłumaczeniu zasad już kręcą nosem.
komu? czemu? - ludziom, osobom, planszówkom
z kim? z czym? - z osobą, z planszówką
ludzią - narzędnik słowa ludzia, gdyby istniało ;)
Bartas_
Posty: 88
Rejestracja: 02 gru 2014, 14:52
Lokalizacja: Bydgoszcz / Fordon
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: My lil Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Bartas_ »

Ktoś się orientuje czy można to kupić na terenie EU ?

widzę tylko ofertę ze sklepu wydawcy po 35$ co byłoby do zaakceptowania, ale dokładać kolejne 85$ na wysyłkę i cła, to już trochę przesada ;)
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 193 times

Re: My lil Everdell (James A. Wilson)

Post autor: MaciekK5454 »

Bartas_ pisze: 07 gru 2022, 08:13 Ktoś się orientuje czy można to kupić na terenie EU ?

widzę tylko ofertę ze sklepu wydawcy po 35$ co byłoby do zaakceptowania, ale dokładać kolejne 85$ na wysyłkę i cła, to już trochę przesada ;)
Hej, istnienie tej gry zostało ogłoszone 3 dni temu, gra pojawiła się na razie w sklepie u wydawcy w US, na inne wersje, także EU pewnie trzeba chwilę poczekać :)
Bartas_
Posty: 88
Rejestracja: 02 gru 2014, 14:52
Lokalizacja: Bydgoszcz / Fordon
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: My lil Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Bartas_ »

MaciekK5454 pisze: 07 gru 2022, 09:12
Bartas_ pisze: 07 gru 2022, 08:13 Ktoś się orientuje czy można to kupić na terenie EU ?

widzę tylko ofertę ze sklepu wydawcy po 35$ co byłoby do zaakceptowania, ale dokładać kolejne 85$ na wysyłkę i cła, to już trochę przesada ;)
Hej, istnienie tej gry zostało ogłoszone 3 dni temu, gra pojawiła się na razie w sklepie u wydawcy w US, na inne wersje, także EU pewnie trzeba chwilę poczekać :)
Jakoś przegapiłem fakt, krótkiego życia gry :) dzięki za informacje, poczekam, aż jakiś europejski sklep się zainteresuje.
Bo, że to się sprzeda to nie mam wątpliwości :)
ODPOWIEDZ