Runar (Diego Fonseca)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1685
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 882 times

Runar (Diego Fonseca)

Post autor: XLR8 »

Obrazek
Runar is a competitive board game for 1-4 players. Each player leads a group of three Viking Heroes who must survive the icy northern lands - populated by strange and dangerous creatures - while attempting to recover mythical Runic Gems and precious divine objects.

Opposing Heroes will stand in your way as your Vikings try to prove their worth to the Asgardian Gods, hoping to be chosen to fight alongside them in the final battle. A Runar campaign unfolds over five games in which players will face gradually more complex and always different scenarios.
Each player will use their Actions Deck, made up of the cards of each of their three Heroes, to activate the Vikings under their control, influence the course of the game, and unleash their powerful Skills and Talents.

By taking advantage of the Tactics at their disposal, each player can best deploy their forces and manipulate their Actions Deck to best predict and respond to their opponent's actions.
At the end of each game, the Heroes will evolve and gain upgrades in the form of powerful magical items and divine artifacts. By the time the last game is reached, each player must have prepared their Vikings to the best of their ability to prove that they are leading the most valiant group of Heroes.

—description from the publisher

https://boardgamegeek.com/boardgame/369995/runar
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1685
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 882 times

Re: Runar (Diego Fonseca)

Post autor: XLR8 »

Czacha niedługo rusza z kampanią.
Gra była prezentowana na ale graniu i widziałem, że cieszyła się sporym zainteresowaniem więc może ktoś się wypowie po partii :)
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 258
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 149 times
Been thanked: 85 times

Re: Runar (Diego Fonseca)

Post autor: TOMEQ »

Cena chyba nie będzie rozpieszczać.
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1685
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 882 times

Re: Runar (Diego Fonseca)

Post autor: XLR8 »

TOMEQ pisze: 27 lis 2022, 10:27 Cena chyba nie będzie rozpieszczać.
Mnie bardziej martwią opinie jak np ta Asi "zagrałam tylko raz więc się w ogóle nie wypowiem".
Gdyby gra była naprawdę bardzo dobra, to mimo okrojonej wersji powinna się obronić.
radekmajeski
Posty: 36
Rejestracja: 22 paź 2022, 07:29
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: Runar (Diego Fonseca)

Post autor: radekmajeski »

XLR8 pisze: 27 lis 2022, 10:55
TOMEQ pisze: 27 lis 2022, 10:27 Cena chyba nie będzie rozpieszczać.
Mnie bardziej martwią opinie jak np ta Asi "zagrałam tylko raz więc się w ogóle nie wypowiem".
Gdyby gra była naprawdę bardzo dobra, to mimo okrojonej wersji powinna się obronić.
biorac pod uwage, ze jej sie wszystko podoba, wszystko jest wow i super to rzeczywiscie dziwne
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 258
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 149 times
Been thanked: 85 times

Re: Runar (Diego Fonseca)

Post autor: TOMEQ »

True
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1685
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 882 times

Re: Runar (Diego Fonseca)

Post autor: XLR8 »

Spoiler:
Choć powiem szczerze patrząc na wszystkie filmiki na yt na temat tej gry to wygląda naprawdę bardzo solidnie.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2098
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Runar (Diego Fonseca)

Post autor: tomp »

obejrzałem 1 prezentację produktu (zastrzegam, że to może być zbyt mało informacji). wygląda to na operowanie na mini silniczkach + umiejkach bohaterów. wystaw karte, dostarcz kostki, optymalnie wykorzystaj. Całość wygląda bardziej na skirmish, niż epicką bitwę. Takie pykadełko do piwka. Zainteresował mnie tryb dotyczący walki z potworami. Nie było o tym za dużo informacji, ale jestem zaintrygowany czy ten tryb wyróżni się na tle wyspecjalizowanych gier tego typu, m.in. Zombicide lub Cthulhu DMD.
Brakuje mi w tym tego czegoś. Czuje po kościach, że to jedna z tych gier, gdzie zagram, ale nikomu nie zaproponuje. Fajne figurki, trochę pod komiksową estetykę.
Kupiłbym, tylko po to, aby pomalować. Nie wiem czy średnia cena per figurka przekona mnie do zakupu.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
akasha_wl
Posty: 174
Rejestracja: 08 sie 2019, 23:10
Has thanked: 24 times
Been thanked: 19 times

Re: Runar (Diego Fonseca)

Post autor: akasha_wl »

Spoiler:
Krzywdząca ocena, tym bardzie że nieprawdziwa. Radzę obejrzeć choćby recenzje Zatoki Kupców, a nie powtarzać tego typu opinie bez pokrycia. A fakt, że większość recenzentów wystawia pozytywne oceny wałkowany był wielokrotnie, również przez nich samych (mówiąc wprost: wstępna selekcja na bazie gustu i szkoda na czasu na męczenie się z tytułami, które nie podchodzą już na starcie).
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8759
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2675 times
Been thanked: 2357 times

Re: Runar (Diego Fonseca)

Post autor: Curiosity »

Proszę skupić się na rozmowie o grze a nie na ocenianiu recenzentów. Od tego jest osobny temat.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 258
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 149 times
Been thanked: 85 times

Re: Runar (Diego Fonseca)

Post autor: TOMEQ »

Diego Fonseca stworzył też Stworologię... Hmmm
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Re: Runar (Diego Fonseca)

Post autor: Mendaks »

Zapraszam was na kilka słów o grze Runar.

https://youtu.be/pLQ7DF2Pyew
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1685
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 882 times

Re: Runar (Diego Fonseca)

Post autor: XLR8 »

Ruszyła kampania. Wsparłem gołą podstawkę mimo, że się wahałem do końca. Dodatki to raczej więcej tego samego, a że nie będę grał raczej nigdy kampanii to je olałem. Wszelkie minusy jakie podają recenzenci prawdopodobnie da się doszlifować za pomocą homerules jak w BRW.
MiszasziM
Posty: 74
Rejestracja: 29 mar 2021, 15:06
Has thanked: 6 times

Re: Runar (Diego Fonseca)

Post autor: MiszasziM »

Byłem zainteresowany ale Alex z Boardgame Co. mnie przekonał, aby odpuścić. Gra opiera się na kampanii, a ja nie znajdę czasu i ludzi, aby całą przechodzić w stałym gronie. Trochę szkoda, bo wyglądała na spoczko pykadełko.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1685
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 882 times

Re: Runar (Diego Fonseca)

Post autor: XLR8 »

MiszasziM pisze: 29 lis 2022, 22:45 Byłem zainteresowany ale Alex z Boardgame Co. mnie przekonał, aby odpuścić. Gra opiera się na kampanii, a ja nie znajdę czasu i ludzi, aby całą przechodzić w stałym gronie. Trochę szkoda, bo wyglądała na spoczko pykadełko.
Gra nie opiera się na kampanii. W niej jedynie chodzi o możliwość odkucia się po porażce, bo przegrany wybiera kolejny scenariusz,.s co za tym idzie chyba warunki zwycięstwa i możliwości punktowania.
radekmajeski
Posty: 36
Rejestracja: 22 paź 2022, 07:29
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: Runar (Diego Fonseca)

Post autor: radekmajeski »

XLR8 pisze: 30 lis 2022, 07:25
MiszasziM pisze: 29 lis 2022, 22:45 Byłem zainteresowany ale Alex z Boardgame Co. mnie przekonał, aby odpuścić. Gra opiera się na kampanii, a ja nie znajdę czasu i ludzi, aby całą przechodzić w stałym gronie. Trochę szkoda, bo wyglądała na spoczko pykadełko.
Gra nie opiera się na kampanii. W niej jedynie chodzi o możliwość odkucia się po porażce, bo przegrany wybiera kolejny scenariusz,.s co za tym idzie chyba warunki zwycięstwa i możliwości punktowania.
Testowalem to. To jest gra, ktora opiera sie na scenariuszach, ktore tworza cos co mozna nazwac kampania.
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Re: Runar (Diego Fonseca)

Post autor: Mendaks »

MiszasziM pisze: 29 lis 2022, 22:45 Byłem zainteresowany ale Alex z Boardgame Co. mnie przekonał, aby odpuścić. Gra opiera się na kampanii, a ja nie znajdę czasu i ludzi, aby całą przechodzić w stałym gronie. Trochę szkoda, bo wyglądała na spoczko pykadełko.
Przecież tam możesz spokojnie możesz rozłożyć grę na szybką rozgrywkę nawet bez scenariusza. Na końcu instrukcji są podane przykładowe ułożenia planszy. Kampania daje możliwość rozwijania postaci po przez ich rozwijanie i dokupowanie im wyposażenia.
MiszasziM
Posty: 74
Rejestracja: 29 mar 2021, 15:06
Has thanked: 6 times

Re: Runar (Diego Fonseca)

Post autor: MiszasziM »

Mendaks pisze: 30 lis 2022, 10:45 Przecież tam możesz spokojnie możesz rozłożyć grę na szybką rozgrywkę nawet bez scenariusza. Na końcu instrukcji są podane przykładowe ułożenia planszy. Kampania daje możliwość rozwijania postaci po przez ich rozwijanie i dokupowanie im wyposażenia.
Hehe, no ale ja nie chcę grać ciągle w krótkie potyczki, ze świadomością, że w grze czekają jeszcze opcje rozwinięcia bohaterów. :)
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 974
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 683 times

Re: Runar (Diego Fonseca)

Post autor: Bart Henry »

MiszasziM pisze: 30 lis 2022, 12:47
Mendaks pisze: 30 lis 2022, 10:45 Przecież tam możesz spokojnie możesz rozłożyć grę na szybką rozgrywkę nawet bez scenariusza. Na końcu instrukcji są podane przykładowe ułożenia planszy. Kampania daje możliwość rozwijania postaci po przez ich rozwijanie i dokupowanie im wyposażenia.
Hehe, no ale ja nie chcę grać ciągle w krótkie potyczki, ze świadomością, że w grze czekają jeszcze opcje rozwinięcia bohaterów. :)
Z tego co wyczytałem, a dałem z siebie całe 30% by to znaleźć, to w potyczkach bohaterowie są już maksymalnie rozwinięci.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4507
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1364 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Runar (Diego Fonseca)

Post autor: Hardkor »

MiszasziM pisze: 30 lis 2022, 12:47
Mendaks pisze: 30 lis 2022, 10:45 Przecież tam możesz spokojnie możesz rozłożyć grę na szybką rozgrywkę nawet bez scenariusza. Na końcu instrukcji są podane przykładowe ułożenia planszy. Kampania daje możliwość rozwijania postaci po przez ich rozwijanie i dokupowanie im wyposażenia.
Hehe, no ale ja nie chcę grać ciągle w krótkie potyczki, ze świadomością, że w grze czekają jeszcze opcje rozwinięcia bohaterów. :)
Dokładnie. Mam to samo. Mega mnie dziwi, że kampania to ma być podstawa tej gry. Dla mnie chyba będzie skip z tego powodu.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
kiniol1
Posty: 135
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:15
Has thanked: 226 times
Been thanked: 28 times

Re: Runar (Diego Fonseca)

Post autor: kiniol1 »

Ciekawi mnie ile osób z Polski to wspiera. Nie widzę licznika wsparć na stronie Czachy. Nie ma czy jestem ślepy?
Awatar użytkownika
Blacezard
Posty: 59
Rejestracja: 30 mar 2020, 01:46
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times

Re: Runar (Diego Fonseca)

Post autor: Blacezard »

kiniol1 pisze: 30 lis 2022, 15:22 Ciekawi mnie ile osób z Polski to wspiera. Nie widzę licznika wsparć na stronie Czachy. Nie ma czy jestem ślepy?
Właśnie to mnie najbardziej zaskoczyło w tej kampanii. Patrząc po ilościach na samym KS chyba zwyczajnie nie ma sensu tego pokazywać. Co do samego Runar to zbyt duże ryzyko przynajmniej dla mnie i wolę jak będzie opcja uzupełnić sobie Rebirth o jakiś dodatek.
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 93 times
Been thanked: 93 times

Re: Runar (Diego Fonseca)

Post autor: Rigidigi »

Czy wiadomo, czy gra będzie później w normalnej sprzedaży?

Zastanawiam się nad podstawka, a ewentualnie później dokupić dodatki jeśli gra będzie tego warta. Nie mam dużego doświadczenia w KS, więc nie wiem jakimi prawami się rządzą takie akcje szczególnie jeśli macza w tym palce Czacha 💀
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 258
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 149 times
Been thanked: 85 times

Re: Runar (Diego Fonseca)

Post autor: TOMEQ »

Pierwsze prawo KS - zagrasz w grę za rok, dwa albo 3... :D
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2098
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Runar (Diego Fonseca)

Post autor: tomp »

TOMEQ pisze: 04 gru 2022, 10:09 Pierwsze prawo KS - zagrasz w grę za rok, dwa albo 3... :D
Drugie prawo KS. Szybciej zagrasz w wersje retail, niż własną wersję z KS
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
ODPOWIEDZ