Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
menelobej
Posty: 400
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 92 times
Been thanked: 199 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: menelobej »

Jak dla mnie to jeśli ktoś faktycznie celowo atakuje kanał z subskrypcjami wielkości ok. 54 tysięcy to naprawdę musi ziać nienawiścią do autora tego kanału, bo to jakaś abstrakcja się wydaje. Ani kasy ani sławy z tego nie wyciągniesz jako haker więc... albo przypadek albo świat naprawdę odpłynął w nieznanym kierunku.
NeXuS AlphA
Posty: 221
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 86 times
Been thanked: 76 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: NeXuS AlphA »

Dla mnie to raczej przypadek tj. w znaczeniu niepersonalnego ataku. Ilość phishingu jaka lata po sieci jest w moim odczuciu bardzo duża. Skoro coś celowane jest w zdobycie dostępów do YT to na cel bierze osoby działające na YT. Jeśli dobrze pamiętam to nawet na FB GTTV czy coś, pisał o tym że np. do niego też kiedyś weszli i starano się kartę podczepioną wykorzystać do opłacenia adwordsów.

Wracając, naprawdę nawet przy minimalnym wysilku wystarczy wpisac w Google frazę "youtube tesla hack" i zobaczyć jak to jest rozlegle... Personalnie autor kanalu w tym przypadku ma - w mojej ocenie zjawiska - raczej zerowe znaczenie a już na pewno bardzo odlegle od "ziania nienawiścią do autora tego kanału"... Co najwyżej jego wielkość widowni jak już.
Dlatego szukanie dziury w całym na kształt "złe kanalie zaatakowały mojego idola, ale dobrze wiemy jakimi nićmi szyty jest ten spisek" uważam za błędny kierunek, bo ci co robią takie ataki na kanały raczej wiedzą jak z tego wyciągnąć kasę. Ot pierwsze z brzegu: https://www.bbc.com/news/technology-61749120
Asurmar
Posty: 325
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 118 times
Been thanked: 175 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Asurmar »

Ja już sam nie wiem, jak to jest z tym GTTV. Byłem przekonany, że ta jego megalomania i syndrom oblężonej twierdzy, to jakieś skrzywienie (moim zdaniem niegroźne). Ale faktycznie ludzie na tym forum - recenzenci, ludzie z branży - cieszą się z nieszczęścia Piotrka, starają się go zdyskredytować.
GapcioMaluszek
Posty: 153
Rejestracja: 30 paź 2019, 13:10
Has thanked: 11 times
Been thanked: 38 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: GapcioMaluszek »

Asurmar pisze: 04 gru 2022, 10:07 Ja już sam nie wiem, jak to jest z tym GTTV. Byłem przekonany, że ta jego megalomania i syndrom oblężonej twierdzy, to jakieś skrzywienie (moim zdaniem niegroźne). Ale faktycznie ludzie na tym forum - recenzenci, ludzie z branży - cieszą się z nieszczęścia Piotrka, starają się go zdyskredytować.
Szczerze, ja tu nie widzę cieszenia się. Prędzej obojętność.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2098
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomp »

@NeXuS AlphA
Chodzi mi o to, że jak można łączyć 2 niezależne wydarzenia. Pełno jest filmów na youtube, które są zgłaszane pod kątem propagowanych treści.
Czym innym jest przejęcie konta. A ni pierwsze nie wynika z drugiego, ani drugie z pierwszego.
Zastanawiam się kto tworzy takie zagadkowe powiązania.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4481
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1439 times
Been thanked: 1102 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: garg »

Asurmar pisze: 04 gru 2022, 10:07 Ja już sam nie wiem, jak to jest z tym GTTV. Byłem przekonany, że ta jego megalomania i syndrom oblężonej twierdzy, to jakieś skrzywienie (moim zdaniem niegroźne). Ale faktycznie ludzie na tym forum - recenzenci, ludzie z branży - cieszą się z nieszczęścia Piotrka, starają się go zdyskredytować.
A na kilku ostatnich stronach tego wątku gdzie dostrzegłeś radość?
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

A na czym polega to pierwsze i ostatnie ostrzeżenie? Bo zapachniało silnorękim. To może świadczyć, że nie tylko dostał nazwiska ale i adresy!
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Asurmar
Posty: 325
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 118 times
Been thanked: 175 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Asurmar »

garg pisze: 04 gru 2022, 13:08
Asurmar pisze: 04 gru 2022, 10:07 Ja już sam nie wiem, jak to jest z tym GTTV. Byłem przekonany, że ta jego megalomania i syndrom oblężonej twierdzy, to jakieś skrzywienie (moim zdaniem niegroźne). Ale faktycznie ludzie na tym forum - recenzenci, ludzie z branży - cieszą się z nieszczęścia Piotrka, starają się go zdyskredytować.
A na kilku ostatnich stronach tego wątku gdzie dostrzegłeś radość?
Mam zacytować? Co drugi wpis brzmi, „nie cieszę się, ale jednak się cieszę”. W języku niemieckim jest na to ładna nazwa: schadenfreude
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Widze ze GTTV niczego sie nie nauczyl po ataku na konto. Zero refleksji....dalej ludzie "obok" to kanalie i patole. Co on ma pod kopułą....?
Strk89
Posty: 21
Rejestracja: 14 lis 2020, 20:21
Has thanked: 1 time
Been thanked: 25 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Strk89 »

Gambit pisze: 03 gru 2022, 23:13 Jestem w stanie uwierzyć, że są osoby w "branży", które chciałyby Piotrowi zaszkodzić. Nie dlatego, że wiem kto, ani nie dlatego, że to ja :) Po prostu czas jakiś temu w przypadkowej rozmowie z jednym z moich nieregularnych widzów, dowiedziałem się o tym, że ktoś inny z braci recenzenckiej (w liczbie mnogiej) mówi o mnie same niemiłe rzeczy. Takie w stylu że jestem fałszywy, że nie powinno mi się wierzyć i tym podobne. Zatem mimo iż z reguły wierzę w ludzi, to tu jestem skłonny uwierzyć, że ktoś z naszej "rodziny" chce zrobić Piotrowi koło pióra. W to, że zdobył info o kogo chodzi od Google, może mniej, ale nie zmienia to faktu.
Myślę, że tutaj nie ma żadnych wątpliwości. Każdy kto odnosi sukces (a powiedzmy sobie szczerze, Piotr łączy pracę z hobby i niewiele ludzi może powiedzieć to samo) ma pewnie jakichś wrogów. Różnica między Pawłem z GeekFactora, Tobą, Asią z OnTable, chłpakami z KPiB, chłopakami z gradania (i innymi ludźmi ze środowiska) a Piotrem jest to, że nie ściemniacie, a jeżeli popełnicie jakiś błąd (merytoryczny czy jakiś inny) to staracie się go sprostować. A jeżeli kłamczuszka złapiesz na kłamstwie i ten nadal upiera się przy swoim to o czym to świadczy?...
NeXuS AlphA
Posty: 221
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 86 times
Been thanked: 76 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: NeXuS AlphA »

Co do wspominanej tu kwestii jakoby Piotr otrzymał informacje kto go zgłasza. Przeglądając komentarze na YT widzę że to takie trochę "na pl.Czerwonym rozdają rowery"...

Yosz poprosił o odniesienie się do tego i... cóż stwierdził że nie powiedzial, iż takie dane posiadł od Googla ale ogolnie że chodzi bardziej o to że dobył "pewną wiedzę jak to sprawdzić", że "(...) jeśli uważasz że ktoś minusuje Twoje filmy to można to sprawdzić, podobnie że zgloszeniami".
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rastula »

NeXuS AlphA pisze: 05 gru 2022, 02:54 Co do wspominanej tu kwestii jakoby Piotr otrzymał informacje kto go zgłasza. Przeglądając komentarze na YT widzę że to takie trochę "na pl.Czerwonym rozdają rowery"...

Yosz poprosił o odniesienie się do tego i... cóż stwierdził że nie powiedzial, iż takie dane posiadł od Googla ale ogolnie że chodzi bardziej o to że dobył "pewną wiedzę jak to sprawdzić", że "(...) jeśli uważasz że ktoś minusuje Twoje filmy to można to sprawdzić, podobnie że zgloszeniami".
wszystko jasne
kliknął na taki link "zobacz kto minusuje twój profil na YT".
Darkstorm
Posty: 865
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 139 times
Been thanked: 217 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Darkstorm »

BOLLO pisze: 04 gru 2022, 17:22 Widze ze GTTV niczego sie nie nauczyl po ataku na konto. Zero refleksji....dalej ludzie "obok" to kanalie i patole. Co on ma pod kopułą....?
Przyznaję, że nie oglądam wszystkiego co Troll wrzuca, ale nie zaobserwowałem by w swoich nagraniach obrażał innych. Czy ktoś mógłby mi pokazać choć jeden link gdzie Troll kogoś obraża?
Serio, jak tak Was ten Troll boli to go nie oglądajcie.
Strk89
Posty: 21
Rejestracja: 14 lis 2020, 20:21
Has thanked: 1 time
Been thanked: 25 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Strk89 »

Darkstorm pisze: 05 gru 2022, 09:49
BOLLO pisze: 04 gru 2022, 17:22 Widze ze GTTV niczego sie nie nauczyl po ataku na konto. Zero refleksji....dalej ludzie "obok" to kanalie i patole. Co on ma pod kopułą....?
Przyznaję, że nie oglądam wszystkiego co Troll wrzuca, ale nie zaobserwowałem by w swoich nagraniach obrażał innych. Czy ktoś mógłby mi pokazać choć jeden link gdzie Troll kogoś obraża?
Serio, jak tak Was ten Troll boli to go nie oglądajcie.
Serio, jak cie ten topic tak boli to go nie czytaj
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Darkstorm pisze: 05 gru 2022, 09:49
BOLLO pisze: 04 gru 2022, 17:22 Widze ze GTTV niczego sie nie nauczyl po ataku na konto. Zero refleksji....dalej ludzie "obok" to kanalie i patole. Co on ma pod kopułą....?
Przyznaję, że nie oglądam wszystkiego co Troll wrzuca, ale nie zaobserwowałem by w swoich nagraniach obrażał innych. Czy ktoś mógłby mi pokazać choć jeden link gdzie Troll kogoś obraża?
Serio, jak tak Was ten Troll boli to go nie oglądajcie.
Nie trzeba kogoś oglądać aby mimo to wiedzieć co się dzieje w "świecie". Piotrek niestety od dłuższego czasu zaczyna się zapętlać, tracić znajomych i zaufanie wśród odbiorców, jednocześnie obrażając wprost ludzi którzy dobrze mu życzą. Mam wrażenie że każdą pomoc traktuje jak atak na jego planszówkowe królestwo....tym razem wyzywając ludzi od kanali i patologii przegiął a błądzenie i motanie się we własnych wypowiedziach nie pokazuję go w dobrym świetle.

Markowi z jego ekipy też "ktoś" wyrządził krzywdę i ukradli KIA Stinger z parkingu....jescze chyba Carlos się trzyma bez szwanku.
Tym samym ja już odpuszczam....nie ma sensu tego ciągnąć skoro ktoś nie rozumie własnych błędów a ludzi dobrej woli nie chcę słuchać. Czasem z przykrością trzeba na to spojrzeć z boku ale odpuścić by ktoś sam mógł się zreflektować. Czy w tym przypadku tak będzie? Nie sądze ale na temat Trolla z GameTrolla już się nie wypowiem. THE END
Gambit pisze: 03 gru 2022, 23:13 Jestem w stanie uwierzyć, że są osoby w "branży", które chciałyby Piotrowi zaszkodzić. Nie dlatego, że wiem kto, ani nie dlatego, że to ja :) Po prostu czas jakiś temu w przypadkowej rozmowie z jednym z moich nieregularnych widzów, dowiedziałem się o tym, że ktoś inny z braci recenzenckiej (w liczbie mnogiej) mówi o mnie same niemiłe rzeczy. Takie w stylu że jestem fałszywy, że nie powinno mi się wierzyć i tym podobne. Zatem mimo iż z reguły wierzę w ludzi, to tu jestem skłonny uwierzyć, że ktoś z naszej "rodziny" chce zrobić Piotrowi koło pióra. W to, że zdobył info o kogo chodzi od Google, może mniej, ale nie zmienia to faktu.
Niepokojące jest Tomku to co piszesz.....
Darkstorm
Posty: 865
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 139 times
Been thanked: 217 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Darkstorm »

ave.crux pisze: 30 lis 2022, 13:12 Wywróżę z fusów, że po backupie Piotr wyjedzie z tekstem, że to źli hejterzy, którzy mu ciągle pod materiałami dają łapkę w dół i rzucają hejty w komentarzach włamali się na konto.
Poproszę Cię teraz, żebyś wywróżył najbliższe numery w totka :wink:
Praktycznie rzecz biorąc sprawdziło się to co wróżyłeś :D
mineralen
Posty: 978
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 576 times
Been thanked: 647 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mineralen »

Gambit pisze: 03 gru 2022, 23:13 (...) dowiedziałem się o tym, że ktoś inny z braci recenzenckiej (w liczbie mnogiej) mówi o mnie same niemiłe rzeczy. Takie w stylu że jestem fałszywy, że nie powinno mi się wierzyć i tym podobne.
Uspokójcie się tam w Kościach Pionach i Bastionach!!
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2074
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 140 times
Been thanked: 370 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: walkingdead »

BOLLO pisze: 05 gru 2022, 11:59
Markowi z jego ekipy też "ktoś" wyrządził krzywdę i ukradli KIA Stinger z parkingu....jescze chyba Carlos się trzyma bez szwanku.
Tym samym ja już odpuszczam....nie ma sensu tego ciągnąć skoro ktoś nie rozumie własnych błędów a ludzi dobrej woli nie chcę słuchać. Czasem z przykrością trzeba na to spojrzeć z boku ale odpuścić by ktoś sam mógł się zreflektować. Czy w tym przypadku tak będzie? Nie sądze ale na temat Trolla z GameTrolla już się nie wypowiem. THE END
Nie rozumiem. Wyciągasz jakąś prywatę z życia tych ludzi czy sugerujesz, że ktoś z premedytacją ukradł typowi auto w ramach kary za jego działalność recenzencką?
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 492
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 252 times
Been thanked: 443 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: vnzk »

walkingdead pisze: 05 gru 2022, 15:28
BOLLO pisze: 05 gru 2022, 11:59 Markowi z jego ekipy też "ktoś" wyrządził krzywdę i ukradli KIA Stinger z parkingu...
Nie rozumiem. Wyciągasz jakąś prywatę z życia tych ludzi czy sugerujesz, że ktoś z premedytacją ukradł typowi auto w ramach kary za jego działalność recenzencką?
Jeszcze gdyby ukradli mu KIA a podłożyli Teslę, wtedy widziałbym jakieś wspólne punkty obu spraw. A tak, Bollo, chyba trochę za daleko idące wnioski :wink:
Ostatnio zmieniony 05 gru 2022, 23:47 przez vnzk, łącznie zmieniany 1 raz.
Asurmar
Posty: 325
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 118 times
Been thanked: 175 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Asurmar »

Ja oglądam sobie czasem co jest grane w GTTV i nie kojarzę żadnych akcji z Kią. A ludzie którzy GTTV nie oglądają, wręcz ignorują i ostentacyjnie okazują obojętność wiedzą kogo się tam obraża i wyciągają na forum jakieś prywaty. A potem się dziwią, że Troll ma manię prześladowczą ;P
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 785
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 156 times
Been thanked: 534 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: VivoBrezo »

mineralen pisze: 05 gru 2022, 14:34
Gambit pisze: 03 gru 2022, 23:13 (...) dowiedziałem się o tym, że ktoś inny z braci recenzenckiej (w liczbie mnogiej) mówi o mnie same niemiłe rzeczy. Takie w stylu że jestem fałszywy, że nie powinno mi się wierzyć i tym podobne.
Uspokójcie się tam w Kościach Pionach i Bastionach!!
Wypraszam sobie. My to mówimy z otwartą przyłbicą :lol:
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
menelobej
Posty: 400
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 92 times
Been thanked: 199 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: menelobej »

VivoBrezo pisze: 06 gru 2022, 07:27
mineralen pisze: 05 gru 2022, 14:34
Gambit pisze: 03 gru 2022, 23:13 (...) dowiedziałem się o tym, że ktoś inny z braci recenzenckiej (w liczbie mnogiej) mówi o mnie same niemiłe rzeczy. Takie w stylu że jestem fałszywy, że nie powinno mi się wierzyć i tym podobne.
Uspokójcie się tam w Kościach Pionach i Bastionach!!
Wypraszam sobie. My to mówimy z otwartą przyłbicą :lol:
Ale tak czysto hipotetycznie chciałbym zauważyć, że skoro grudzień to taki familijno-świąteczny miesiąc, Kevin w Wigilię na Polsacie, przygotowania do Świąt i Sylwestra i wychodzi na to, że tak średnio jest z czego skleić dramki, bo kto by tam w grudniu miał czas je rozkręcać. No więc tak czysto hipotetycznie, gdyby chociaż na początku grudnia wybuchła taka duża drama, z największym zasięgowi kanałem na YT to... a słuchacze czekają co miesiąc na dramki. Oczywiście to tylko niczym nie poparte dywagacje podczas porannej podróży metrem, ale... 😁
Awatar użytkownika
SosnowyPatyk
Posty: 159
Rejestracja: 20 gru 2021, 21:51
Has thanked: 113 times
Been thanked: 123 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: SosnowyPatyk »

A propo Kości, Pionów i Bastionów ;)

Obrazek
komu? czemu? - ludziom, osobom, planszówkom
z kim? z czym? - z osobą, z planszówką
ludzią - narzędnik słowa ludzia, gdyby istniało ;)
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 813
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 128 times
Been thanked: 384 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kurdzio »

To i ja dorzucę od siebie, niech wam będzie miło bracia z Trójmiasta (i okolic) :D
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 06 gru 2022, 10:34 przez kurdzio, łącznie zmieniany 2 razy.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Darkstorm
Posty: 865
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 139 times
Been thanked: 217 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Darkstorm »

menelobej pisze: 06 gru 2022, 08:26
VivoBrezo pisze: 06 gru 2022, 07:27
mineralen pisze: 05 gru 2022, 14:34

Uspokójcie się tam w Kościach Pionach i Bastionach!!
Wypraszam sobie. My to mówimy z otwartą przyłbicą :lol:
Ale tak czysto hipotetycznie chciałbym zauważyć, że skoro grudzień to taki familijno-świąteczny miesiąc, Kevin w Wigilię na Polsacie, przygotowania do Świąt i Sylwestra i wychodzi na to, że tak średnio jest z czego skleić dramki, bo kto by tam w grudniu miał czas je rozkręcać. No więc tak czysto hipotetycznie, gdyby chociaż na początku grudnia wybuchła taka duża drama, z największym zasięgowi kanałem na YT to... a słuchacze czekają co miesiąc na dramki. Oczywiście to tylko niczym nie poparte dywagacje podczas porannej podróży metrem, ale... 😁

W sumie to ja bym chętnie posłuchał grudniowej dramki o Trollu. Bo czytam w tym wątku jak to Troll obraża innych ale choć jednego udokumentowanego przykładu jakoś nikt nie potrafił pokazać (nazwanie złodzieja kanalią się nie liczy). Padały za to w odpowiedzi np. uwagi żebym nie czytał tego wątku, od gościa który jedyne swoje 3 posty jakie napisał na forum to posty cisnące Trollowi. Super.

Tak więc chętnie bym posłuchał jakiejś "merytorycznej" dramki na ten temat :wink:
ODPOWIEDZ