W co dziś grałaś / grałeś ???

Relacje z pojedynczych gier, raporty z sesji oraz rozgrywki rpg na forum.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: W co dziś grałaś / grałeś ???

Post autor: Yuri »

Dazir pisze: 07 gru 2022, 06:48 ...
Wczoraj:
Nauka gry w a touch Of evil - miód, klimat szklankami można pic. Rewelacja i „odkrycie” roku. W weekend zapowiada się kilka rozgrywek, na początek banshee ale kusi mnie tez statek widmo…
Statek Widmo jest rewelacyjny, ale ta jego salwa ostrzeliwując miasto potrafi być zabójcza :) Jak ograsz już wszystkich Villainow to pamiętaj że na stronie FFP jest kilku do druku, a oficjalnych. No i na BGG jest mini-kampania fanowska oparta o film "Braterstwo Wilków". Rewelacyjna dodam jak i sam film.

Cieszę się, że gra się podoba. Też mi przypadła do gustu, że tak to ujmę :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: W co dziś grałaś / grałeś ???

Post autor: Dazir »

Yuri pisze: 07 gru 2022, 07:27 Statek Widmo jest rewelacyjny, ale ta jego salwa ostrzeliwując miasto potrafi być zabójcza :) Jak ograsz już wszystkich Villainow to pamiętaj że na stronie FFP jest kilku do druku, a oficjalnych. No i na BGG jest mini-kampania fanowska oparta o film "Braterstwo Wilków". Rewelacyjna dodam jak i sam film.

Cieszę się, że gra się podoba. Też mi przypadła do gustu, że tak to ujmę :)
Braterstwo mam już ściągnięte :) teraz trzeba to wydrukowac. Myślałem tez o decku Tristana tylko nie wiem czy nie za wcześnie.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: W co dziś grałaś / grałeś ???

Post autor: Yuri »

Deck Tristana ? Tego nie znam. Polecam też Investigation Deck, autorstwa bodajże NinjaDorga na BGG, ale to na spokojnie jak chwilę pograsz, bo dodaje kolejną warstwę.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: W co dziś grałaś / grałeś ???

Post autor: Dazir »

Yuri pisze: 07 gru 2022, 08:26 Deck Tristana ? Tego nie znam. Polecam też Investigation Deck, autorstwa bodajże NinjaDorga na BGG, ale to na spokojnie jak chwilę pograsz, bo dodaje kolejną warstwę.
To jest właśnie deck Tristana Hall AKA ninjadorg;)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: W co dziś grałaś / grałeś ???

Post autor: Yuri »

Dazir pisze: 07 gru 2022, 14:52
Yuri pisze: 07 gru 2022, 08:26 Deck Tristana ? Tego nie znam. Polecam też Investigation Deck, autorstwa bodajże NinjaDorga na BGG, ale to na spokojnie jak chwilę pograsz, bo dodaje kolejną warstwę.
To jest właśnie deck Tristana Hall AKA ninjadorg;)
A to, aż tak go nie znałem :) Koniecznie dorzuć jeszcze to :

https://boardgamegeek.com/filepage/1105 ... hase-chart
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: W co dziś grałaś / grałeś ???

Post autor: kinioo »

U mnie wreszcie wjechało na stół Aeon's End....tak wiem.

Leżało na półce już baaaaardzo długo (1sza edycja).

Oj, nie wiem czemu tyle czekałem! Ależ to jest miodne!

Z racji iż uwielbiam Dominiona oraz granie solo to tutaj jest strzał w 10kę.

Po rozegraniu kilku partii wciągnęło mnie...zacząłem szukać dodatków...War Eternal...

Udało mi się strafić prawie-nówkę Aeon's End Podstawkę (2ga edycja) wraz z Dodatkiem 'Wieczna Wojna' (War Eternal) w cenie mniejszej niż sama podstawka, więc fajo.

Druga edycja graficznie dużo ładniejsza.

Lecimy z tematem zatem...

Pozdro,
K.
Ostatnio zmieniony 10 gru 2022, 12:45 przez kinioo, łącznie zmieniany 1 raz.
Sorki za brak polskich znakow....
Kal-El83
Posty: 1136
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 238 times
Been thanked: 120 times

Re: W co dziś grałaś / grałeś ???

Post autor: Kal-El83 »

Scrabble szybkie 2-0 z bratem (334-222,320-229) partie w rekreacyjnym tempie 20’ na osobę. On bez formy a ja na chillku ;)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
sferoida
Posty: 77
Rejestracja: 11 sty 2021, 13:13
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 29 times
Been thanked: 50 times

Re: W co dziś grałaś / grałeś ???

Post autor: sferoida »

A ja od kilkunastu dni nie poznaję mojej żony. Kilka lat cisza w temacie planszówkowym, a teraz co parę dni ćwiczymy nowy tytuł. Przy okazji jest z kim ograć świeżo zakupione pozycje.
Pograliśmy w: Kingdomino Prehistoria, Hero Realms, Elekt, Nie drażnij smoka, Everdell, a dzisiaj poznaliśmy Sagradę.
Rozrzut tematyczny spory, ale badam co przypadnie do gustu.
W kolejce czeka Agrikola, Posiadlośc Szaleństwa, Na skrzydłach, Robinson i być może kilka innych. Muszę uważać, żeby jej nie zmęczyć :)
pozdrawiam Radek
thindaloss
Posty: 9
Rejestracja: 01 lip 2022, 14:44
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 1 time

Re: W co dziś grałaś / grałeś ???

Post autor: thindaloss »

Betrayal 3 Edycja - pierwsze 3 (napewno nie ostatnie) gierki przyspieszonej posiadłości szaleństwa. Na 4 graczy polecam, nie wiem jak na inną ilość chodzi
sferoida
Posty: 77
Rejestracja: 11 sty 2021, 13:13
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 29 times
Been thanked: 50 times

Re: W co dziś grałaś / grałeś ???

Post autor: sferoida »

Zamki Burgundii Big Box, ale jeszcze bez dodatków. Zagraliśmy pierwszą rozgrywkę, w 3 osoby, dobre 3 godziny.
Łoo matko, ale mnie wymęczyło fizycznie. Jak mawiają młodzi "ryje w mózgu"
Oczywiście bardzo pozytywnie
pozdrawiam Radek
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1217
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 429 times

Re: W co dziś grałaś / grałeś ???

Post autor: kastration »

Zakończyliśmy cykl 10 gier w Clash of Cultures w dniach 24.12.2022-07.01.2023. Co mogę powiedzieć? Chyba wejdzie na 2. miejsce topki. Wikingowie drugi raz z rzędu w grze 2-osobowej zmasakrowali przeciwnika, ech. Tym razem ja byłem tym rozjechanym, ale chociaż dotrwałem do końca. Muszę opracować jakiś lepszy plan zbrojeń na tak militarną nację (no chyba że będę musiał nią znów grać :D ).
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
sferoida
Posty: 77
Rejestracja: 11 sty 2021, 13:13
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 29 times
Been thanked: 50 times

Re: W co dziś grałaś / grałeś ???

Post autor: sferoida »

"Na skrzydłach" - na razie podstawka i na razie 2x w 2 osoby (ja + żona)
I drugi raz dostałem łupnia
pozdrawiam Radek
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1365
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: W co dziś grałaś / grałeś ???

Post autor: Emil_1 »

Ankh i Android netrunner
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: W co dziś grałaś / grałeś ???

Post autor: Gromb »

A my dzisiaj wróciliśmy do Królestwa Królików.
Mimo, że graliśmy we dwójkę, było wrednie :twisted:

Obrazek
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Uncle_Grga
Posty: 549
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 83 times
Been thanked: 277 times

Re: W co dziś grałaś / grałeś ???

Post autor: Uncle_Grga »

Blood rage i Londyn
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: W co dziś grałaś / grałeś ???

Post autor: seki »

Poszukiwanie Planety X na 3 graczy w trybie experckim. Bardzo źle zacząłem, robiłem poszukiwania które niezbyt zwiększały moją wiedzę a rywale miałem wrażenie, że idę po swoje. Całą grę goniłem, trochę teorii ogłosiłem bez pełnej wiedzy. Ostatecznie 3 z nich były fałszywe. Jakimś cudem odszukałem planetę X w tej samej rundzie co przeciwnicy, co więcej w tym samym czasie obiegu słońca co dało mi max punktów za jej znalezienie i jak się okazało w teoriach zapunktowalem cenniejsze planety niż rywale i ostatecznie wygrałem 4 punktami. Jak się okazuje w tej grze nie trzeba mieć pełnej wiedzy jeśli zagra się sprytnie a rywale nie będą pilnować każdego aspektu gry. Wiedza i dedukcja to jedno, gra to drugie.

Poza tym zagrałem Małe epickie podziemia, drugą partie. W pierwszej doszedłem do bossa, w drugiej poległem w akcie 1 i właściwie nic z tym nie mogłem zrobić. Ta gra, choć daje poczucie gry w duży dungeon crawler jest na mój gust zbyt losowa.
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 510 times
Been thanked: 153 times

Re: W co dziś grałaś / grałeś ???

Post autor: gregoff »

Radlands wczoraj. Dwie rozgrywki... I w grach szybkich pojedynkowych po prostu mój top 1. A dopiero moje pierwsze rozgrywki ;)
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: W co dziś grałaś / grałeś ???

Post autor: Gromb »

Dzisiaj grane było w GWT.
Ależ to były emocje. Nie sądziłem, że pędzenie krów przez prerie może dać tyle zabawy. Bardzo dobra gra i czekam z niecierpliwością na kolejne spotkanie.

Obrazek
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: W co dziś grałaś / grałeś ???

Post autor: seki »

Ja w Ginkgopolis. Syn zaskoczył nas blitz zakończeniem gry, uprzednio zdobywając przewagi na najważniejszych dzielnicach. Po raz kolejny przegrywamy z kretesem. To gra, w którą grać nie potrafię chociaż robię co mogę. Za każdym razem siadam myśląc "łatwa gra, teraz mi pójdzie dobrze" a potem łapie się na błędach, chwytam za głowę i przeklinam widząc co mógłbym zrobić lepiej. Świetna gra.

Obrazek
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: W co dziś grałaś / grałeś ???

Post autor: Veridiana »

Od ponad miesiąca na stole tylko Frostpunk :twisted: , na sieci dodatkowo liga TTA. Choć muszę przyznać, że w obliczu postapokaliptycznych zmagań budowa cywilizacji zeszła na dalszy plan... :P
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: W co dziś grałaś / grałeś ???

Post autor: Dazir »

Trudvang Legends - pomimo hate'u gra mi siadła. Ma swoje wady i uproszczenia, ale historia, wątki, zadania poboczne nadrabiają. Dobrze się przy tym bawię. Ogromny potencjał na dodatki, mam nadzieję, że CMON dotrzyma zobowiązania z KS.

Space Hulk 4ed - "Stand fast Brothers, Purge this ship of the alien filth!" i tyle w temacie ;)

I na boku nauka Village Attacks oraz Dark Rituals Mallus Maleficarum.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: W co dziś grałaś / grałeś ???

Post autor: Gromb »

Dziś wjechała Europe Divided.
Z racji wojny za naszą granicą długo się ociągaliśmy z tym tytułem. Samo odczucie z gry bardzo specyficzne. Opisy na kartach wydarzeń czasem sprawiały, że ciary chodziły po plecach, a podczas gry, niektóre karty powodowały niepokojące skojarzenia z obecną sytuacją na geopolitycznej scenie. Nie ma tu epickich bitew, jest strategia i planowe konsekwentne działanie oraz realizowanie swojego celu, jednak zmienna sytuacja podczas kolejnych tur może powodować, że trzeba cały czas obserwować co robi przeciwnik i na bieżąco dostosowywać się do zmiennych warunków.

Obrazek
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: W co dziś grałaś / grałeś ???

Post autor: Yuri »

Wczoraj miałem okazję zagrać dwuosobową partyjkę we wzbogaconą wersję KS "Defenders of the Last Stand". Od dawna przygotowywałem się do rozgrywki, pomalowałem wszystkie figsy, zrobiłem insert, podrukowałem niezbędne pomoce. W tle puściłem odpowiednią nutkę i oddałem się rozgrywce...
Spoiler:
Gra oferuje mi to czego od niej oczekiwałem, tj. leciutko strawny miks "Eldritch Horroru" i "Pandemica" w klimacie post-apo. W trakcie gry nasz Strażnik broniąc tytułowego Ostatniego Bastionu, może zmutować i uzyskać nowe cechy (ale jak przesadzi to zamieni się w Potworność i zasili szeregi sił Pukea), zbierać różnorodny sprzęt (3 kategorie wg unikatowości), wykonywać zadania osobiste, czy udawać się na dalekie Przygody testując 1 z 4 umiejętności. Oczywiście mamy Cechy Postaci "darmowe" i takie odpalane punktami Karmy. Bardzo fajnie rozwiązano system kart które pobieramy co rundę i które możemy użyć do przeróżnych czynności, tj. od klasycznego zwiększenia puli kości, po sabotaż szybów naftowych stawianych przez siły 4 Złoli zbliżających się do Bastionu, zdobywanie Specjalnych Przedmiotów, szybszą podróż motocyklem, skryty atak na Złola i odebranie mu 1pkt życia, itd, itd.
Gra również po pomalowaniu pieknie prezentuje się na stole.
Jedyne dwa zarzuty jakie przychodzą mi do głowy po pierwszej partii to że gra nie zmieści się na malutkim stole jak widać i o ile jest lekkostrawną, fajną pozycją to jednak partie zajmują minimum 2h.
Nie jest to powszechnie dostępny tytuł, ale niemniej jeżeli gdzieś znajdziecie to szczerze polecam!

Tutaj recenzja w wersji PL dla zainteresowanych:
http://kostkarnia.blogspot.com/2016/08/ ... stand.html
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: W co dziś grałaś / grałeś ???

Post autor: Yuri »

Dzisiaj sprawdziłem kolejny tytuł, tj. "Pulp Detective" z dodatkami i matą.
Taki komplet:
Spoiler:
Gra to szybka jednoosobówka (choć istnieje i wariant dwuosobowy) oparta o okładki magazynów detektywistycznych z USA z lat 20-50 ubiegłego wieku. Sama podstawka to fajny szkielet, ale dopiero dodatki fajnie rozwijają grę i wymagają myślenia wielowątkowego. W grze prowadzimy śledztwo w konkretnej sprawie (bodajże 12 jest dostępnych, każdy z unikatową mechaniką) i finalnie określenie osoby która za tym stoi (tutaj też mamy zwykłych złoli, Mastermindów, Nemesisów i 6 członków pewnego niecnego Klubu, wszyscy z fajnymi mechanikami). Zdecydowanie nie można narzekać na regrywalność którą oferuje małe pudełko mieszczące tą grę. Jest nawet tryb kampanii, a nawet dwa :)
Co ważne mechanika gry wspaniale współgra z tematyką. Jeżeli odpowiednio połączymy odkryte i "zdane" elementy śledztwa to uzyskujemy przerzuty koścmi. Rewelacyjnie mi się to zgrywało w czasie gry i zwyczajnie chciałem odkryć kolejny etap i odpowiednio go umieścić w Main Plot, lub jednym z SubPlotów. Super rozwiązane. W grze z dodatkami mamy Lokacje, Pomocników, karty DoubleCross kiedy ktoś chce nas wykiwać, jednorazowe Przedmioty (mamy 4 zestawy ich do wyboru 1 na początek gry), opcje rzutu kością dodatkową Gazeciarza, lub Podziemia... itd, itd. Jeżeli puścicie sobie w tle soundtrack z "L.A. Noire", lub jeszcze lepiej naszego rodzimego "Jacka Orlando" i zanurzycie się/dopowiecie sobie historię, którą odkrywacie poprzez grafiki i krótkie ich opisy to naprawdę czeka Was fajna przygoda w klimacie noir.
Partyjki są szybkie i spokojnie w jeden wieczór można rozegrać ich kilka bez uczucia znużenia. Ilość zmiennych w tej grze powoduje, że zdecydowanie żadna partia nie będzie taka sama.
Spoiler:
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 659
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 240 times
Been thanked: 357 times

Re: W co dziś grałaś / grałeś ???

Post autor: Otorek »

Dzisiaj udało mi się rozegrać partie w świeżą Halls of Hegra. Rozgrywka była typowym rozpoznaniem bojem, bo kardynalny błąd przed wydarzenie Coup, przekreśło szanse na wygraną, ale udało się przetrwać na tyle długo aby zobaczyć większość mechaniki.

Gra przypomina Lanzerath Ridge gdzie rozgrywke napędzają wydarzenia z kart + parcie przeciwnika do przodu. Tutaj mamy mniej taktyki, natomiast nadbudowa euro zarządzania zapasami i podległymi Norwegami znacznie rozbudowuje całość doświadczenia. Duża ilość zmiennych, sporo miejsc z losowością, nadliczbowe karty wydarzeń i nieprzewidziane trudności na pewno zapewniają sporą regrywalność, choć dopiero jak uda mi się ją pokonać będe mógł się wypowiedzieć czy same zmienne likwidują wrażenie, że "wszystko już tam zobaczyłem". Jest kilka modyfikacji rozgrywki o karty misji, zaawansowane wydarzenia i modyfikacje poziomu trudności.

Jakość wykonania i prezencja na stole solidna szkolna 5. Samo zapoznanie się z grą na początku powoduje mały niepokój, rozłożenie gry wymaga dłuższej chwili z instrukcją, ale na szczęście to jednorazowa niedogodność, gdyż większość torów ma oznaczenia w jakim stanie zaczynają.
Spoiler:
ODPOWIEDZ