Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
cahir
Posty: 261
Rejestracja: 30 gru 2008, 09:07
Lokalizacja: Vratislavia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: cahir »

osłabienie jako konsekwencję po meczu możesz dać na dowolnego zawodnika biorącego udział w tym meczu. Zawodnik kontuzjowany nie grał, więc tego osłabienia nie możesz dać na niego.
wiem, ale tu chodzi o piłkarza, który użył zdolności po meczu " kontuzja", a potem z konsekwencji meczu wyszło- przydziel osłabienie, ale rozumiem, że można, bo co nie zakazane;) zresztą nawet pasuje jego osłabienie do kontuzji.

nowe pytanko- trzecia liga to trzy karty 3 liga i 3 karty 3/2 liga, a druga liga zatem to 3/2 i 2/1, a pierwsza to sześc kart 1 liga? czy karta przeciwnika do scenariusza 2 z wyższej ligi to 3/2 jak gram w 3 lidze czy 2/1 ?
Jezus zbawia, Allah nagradza, Cthulhu pożera.
bulczan
Posty: 48
Rejestracja: 07 lis 2022, 16:12
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: bulczan »

cahir pisze: 11 gru 2022, 22:55
osłabienie jako konsekwencję po meczu możesz dać na dowolnego zawodnika biorącego udział w tym meczu. Zawodnik kontuzjowany nie grał, więc tego osłabienia nie możesz dać na niego.
wiem, ale tu chodzi o piłkarza, który użył zdolności po meczu " kontuzja", a potem z konsekwencji meczu wyszło- przydziel osłabienie, ale rozumiem, że można, bo co nie zakazane;) zresztą nawet pasuje jego osłabienie do kontuzji.

nowe pytanko- trzecia liga to trzy karty 3 liga i 3 karty 3/2 liga, a druga liga zatem to 3/2 i 2/1, a pierwsza to sześc kart 1 liga? czy karta przeciwnika do scenariusza 2 z wyższej ligi to 3/2 jak gram w 3 lidze czy 2/1 ?
w takim przypadku zrobiłbym chyba dokładnie tak samo :) tylko trzeba pamiętać o tym, że po wyleczeniu kontuzji i wstawieniu tego zawodnika do meczu to osłabienie nie znika i obowiązuje w pierwszym meczu, w którym zawodnik jest wystawiony do składu.

1 liga to 3 karty 1 ligi na spodzie i 3 karty 1/2 ligi na wierzchu. No chyba że wybierasz poziom wyżej niż trudny wtedy można zagrać 6 kartami z 1 ligi :D:D
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 953
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 653 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: Bart Henry »

lesar pisze: 11 gru 2022, 10:21 W podstawowej grze solo będziesz miał zawsze 6 znaczników, w instrukcji jest podany przykład dla 4 graczy gdzie użyjesz wszystkich kart czyli 8 znaczników. W zależności od liczby graczy i tego co wybiorą, znaczników może być od 6 do 8.
No właśnie nie. Zerknij w spoiler i zobacz, że znaczniki graczy to krok b), a 8 znaczników drużyn trzeba wyłożyć osobno, w kroku c). Setup gry nie wspomina o różnicowaniu liczby kart zespołów AI przy różnej liczbie graczy - zawsze to 3 per liga, czyli 6.
Spoiler:
bulczan pisze: 11 gru 2022, 14:55 teoretycznie rzuca się wszystkimi kośćmi od razu dla wszystkich drużyn, ale przecież nikt ci nie zabroni rzucać osobno dla każdej drużyny, może być to niezłe urozmaicenie ;)
Ale czemu tak się niby powinno rzucać? Z instrukcji wprost to nie wynika.
Spoiler:

Dorzucam kolejne pytania:
  1. Czy zmieniając taktykę mogę dowolnie przesuwać koszulki? Zdaje się, że tak, ale pozwalałoby to na szybkie przesunięcie ofensywnych graczy na obronę, a defensywnych na atak, co niestety jest mocnym ruchem. Oczywiście mówię o piłkarzach-anonach, bez karty.
  2. Rozumiem, że wylosowana konsekwencja meczu, nawet gdy jest pozytywna, jest zawsze odpalana, nie ma opcjonalności. Przykładowo, gdy mam trening, a jedyną opcją do wytrenowania jest mój weteran, to muszę go "postarzeć"?
  3. I jeszcze coś tricky. Jest sobie Lopez, który potrafi anulować trafienie przeciwnika na koniec meczu. Jest też karta Kontrataku, która dopisze nam bramkę, jeżeli gramy czterema obrońcami, a środkowy napastnik przeciwnika nie strzelił bramki.
    Spoiler:
    Pytania brzmią:
    1. czy np. przy wyniku 0:1, gdy środkowy napastnik tę bramkę strzelił, można Lopezem anulować to trafienie i doliczyć sobie bramkę, robiąc z tego 1:0?
    2. Jeżeli powyższe można wykonać, to czy tak samo można postąpić przy np. 1:2 i anulować tę konkretną bramkę środkowego napastnika, a nie np. skrzydłowego?

      Ja uważam, że karta Kontrataku powinna wprost mówić o tym, że warunek sprawdza się po rozpatrzeniu Sekcji ze środkowym napastnikiem rywali, przed "PO MECZU" (czyli przed odpaleniem umiejętności Lopeza). Przy czym przy takiej interpretacji pozostaje inne pytanie:
    3. Co jeżeli środkowy napastnik rywali strzeli dzięki umiejętności "PO MECZU"? Wtedy de facto jednak strzelił, więc niekoniecznie sposób rozpatrzenia, o jakim napisałem powyżej, rozwiązuje wszystkie problemy.
    Sporo mogłoby pomóc zadanie sobie najpierw pomocniczego pytania: w jakim momencie powinniśmy rozpatrywać spełnienie warunków kart taktyk, takich jak Kontratak?
Awatar użytkownika
cahir
Posty: 261
Rejestracja: 30 gru 2008, 09:07
Lokalizacja: Vratislavia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: cahir »

tylko trzeba pamiętać o tym, że po wyleczeniu kontuzji i wstawieniu tego zawodnika do meczu to osłabienie nie znika i obowiązuje w pierwszym meczu, w którym zawodnik jest wystawiony do składu.
a to nie jest tak, że co tydzień są osobne okienka najpierw na zdjęcie znacznika kontuzji, a potem na zdjęcie wszystkich czasowych zdolności +/- :?: Musiałoby chyba być napisane przy osłabieniu- " w najbliższym meczu w którym zagra ten zawodnik" a chyba takich nie ma poleceń...
Jezus zbawia, Allah nagradza, Cthulhu pożera.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 953
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 653 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: Bart Henry »

Tymczasowe zdejmujesz tylko tym przydzielonym do meczu, z tego co pamiętam.
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: Miszon »

Bart Henry pisze: 12 gru 2022, 00:42
bulczan pisze: 11 gru 2022, 14:55 teoretycznie rzuca się wszystkimi kośćmi od razu dla wszystkich drużyn, ale przecież nikt ci nie zabroni rzucać osobno dla każdej drużyny, może być to niezłe urozmaicenie ;)
Ale czemu tak się niby powinno rzucać? Z instrukcji wprost to nie wynika.
Spoiler:
Rzekłbym, że z tego fragmentu wynika wprost coś przeciwnego: rzucamy dla każdej drużyny, a nie dla jednej zastosowując ten wynik dla wszystkich. Tu jest cały czas liczba pojedyncza. W dodatku ma to sens tematyczny - przecież każda toczy swój własny mecz, a nie wszystkie jeden.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 63 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: krisow »

Grasz we dwóch, wybieracie po 6 rywali z 8 możliwych, więc masz takie możliwości dla graczy:
- obaj wylosowali 6 takich samych drużyn (bierzecie 6 znaczników),
- jedna drużyna jest inna (bierzecie 7 znaczników),
- dwie drużyny są inne (bierzecie 8 znaczników).
[EDIT]
To co powyżej, chyba jednak źle interpretowałem. Bierzemy zawsze 8 znaczników zgodnie z zapisem w instrukcji. Nawet jak nie gramy z jakąś drużyną to w tabeli jest ona umieszczona.

Co do rzucania, ja dla każdej drużyny robię to osobno. Nie widzę logicznego uzasadnienia dla jednego rzutu dla każdego koloru, który spowoduje, że w danej kolejce wszystkie "niebieskie" drużyny przegrają.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2022, 16:29 przez krisow, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 953
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 653 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: Bart Henry »

krisow pisze: 12 gru 2022, 16:17 Grasz we dwóch, wybieracie po 6 rywali z 8 możliwych: masz takie możliwości dla graczy:
- obaj wylosowali 6 takich samych drużyn (bierzecie 6 znaczników),
- jedna drużyna jest inna (bierzecie 7 znaczników),
- dwie drużyny są inne (bierzecie 8 znaczników).
Ma to sens, tylko to trochę nadinterpretacja tego, co mamy wprost napisane w instrukcji. Według mnie gramy z 6 rywalami, ale w lidze zespołów jest 9 lub więcej, więc przesuwamy wszystkie znaczniki. To by odpowiadało punktacji na koniec gry, która przewiduje pozycję "9+".
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 63 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: krisow »

@Bart Henry, możesz mieć rację. Zaraz po napisaniu posta sobie to uświadomiłem. Może po prostu trzeba to traktować tak, że liga to zawsze 8 zespołów automatycznych plus liczba graczy, a gra odzwierciedla jedynie 6 kolejek ;)
Barolek
Posty: 88
Rejestracja: 29 lip 2013, 20:22
Has thanked: 67 times
Been thanked: 71 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: Barolek »

Ja mam pytanko odnośnie zasady zdejmowania kartek i kontuzji.
W instrukcji w dziale "przed meczem" punkt czwarty mówi o tym, że ze wszystkich kart personelu i piłkarzy ściągamy po jednym żetonie kontuzji lub zawieszenia. Natomiast w pomocy gracza na ostatnich stronach gdzie wyjaśnione są kontuzje i zawieszenia, jest tam możliwość wyczerpania karty W TRAKCIE MECZU aby taki żeton zdjąć. Czy jest to ta sama zasada napisana w dwóch różnych miejscach czy są to dwie osobne możliwości ściągania tych żetonów?
Obrazek
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: mat_eyo »

Ta sama zasada.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 953
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 653 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: Bart Henry »

Scenariusz drugi, przygotowanie ma taki akapit:
Jako kartę celu weź "Liczy się tylko wynik". Odłóż do pudełka kartę Celu "Derby" - nie może zostać ona użyta w tym scenariuszu.
Jedyna interpretacja, jaka przychodzi mi na myśl jest taka, że jedną spośród dwóch kart, z których wybieramy cel, ma być "Liczy się tylko wynik". Drugą losujemy spośród reszty, z wyłączeniem karty "Derby". Nadal jest możliwość wyboru celu, nie trzeba brać "Liczy się tylko wynik". Rozumiecie to tak samo? "Weź" jest mocno nieprecyzyjne.
bulczan
Posty: 48
Rejestracja: 07 lis 2022, 16:12
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: bulczan »

Bart Henry pisze: 17 gru 2022, 17:24 Scenariusz drugi, przygotowanie ma taki akapit:
Jako kartę celu weź "Liczy się tylko wynik". Odłóż do pudełka kartę Celu "Derby" - nie może zostać ona użyta w tym scenariuszu.
Jedyna interpretacja, jaka przychodzi mi na myśl jest taka, że jedną spośród dwóch kart, z których wybieramy cel, ma być "Liczy się tylko wynik". Drugą losujemy spośród reszty, z wyłączeniem karty "Derby". Nadal jest możliwość wyboru celu, nie trzeba brać "Liczy się tylko wynik". Rozumiecie to tak samo? "Weź" jest mocno nieprecyzyjne.
Można to też interpretować tak, że jako kartę celu mamy użyć właśnie "Liczy się tylko wynik". Inne karty celu są możliwe do dobrania także w czasie gry, gdy inna akcja nam na to pozwoli.
Awatar użytkownika
cahir
Posty: 261
Rejestracja: 30 gru 2008, 09:07
Lokalizacja: Vratislavia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: cahir »

1)pytanko o decyzję zarządu- chyba balanga u sponsora, która w następstwie sprawia, że cała strefa bosika ma -1 siły. Ale jak doczytałem, koszulki nie mogą mieć siły mniejszej od jeden, zatem skoro możemy przenosić karty piłkarzy przed meczem między strefami, to chyba słaba ta konsekwencja czy ja coś pomijam?

2) premia na piłkarzu działa też po wytrenowaniu, nawet jak jest taka sama?

3) gram scenariusz inwestor, który daje punkty za nie używanie sponsora. tymczasem scenariusz impreza sponsora każe ci pozyskać sponsora jeśli to możliwe, zatem nie mogę nic z tym zrobić i trzeba go wziąć?

4)czy polecenie "wybierz z rynku transferowego" dotyczy całego 5 kartowego? np. kupowanie piłkarzy w scenariuszu "inwestor" przed rozpoczęciem gry?
Jezus zbawia, Allah nagradza, Cthulhu pożera.
KrzysztofTM
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2020, 13:45
Has thanked: 2 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: KrzysztofTM »

Mam pytanie odnośnie siły piłkarza. Czy można go wytrenować do 6 czy tylko do 4? . Drużyny 1 ligowe mają piłkarzy o sile 5.
bulczan
Posty: 48
Rejestracja: 07 lis 2022, 16:12
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: bulczan »

KrzysztofTM pisze: 06 sty 2023, 23:00 Mam pytanie odnośnie siły piłkarza. Czy można go wytrenować do 6 czy tylko do 4? . Drużyny 1 ligowe mają piłkarzy o sile 5.
na kartach mają siłę tylko do 4, ale można też wzmocnić zawodnika żetonami tymczasowego lub stałego wzmocnienia, więc przy sprzyjających okolicznościach można stworzyć piłkarza o sile 6.
Awatar użytkownika
cahir
Posty: 261
Rejestracja: 30 gru 2008, 09:07
Lokalizacja: Vratislavia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: cahir »

Wracam z pytaniami:
1)czy polecenie "wybierz z rynku transferowego" dotyczy całego 5 kartowego? np. kupowanie piłkarzy w scenariuszu "inwestor" przed rozpoczęciem gry?
2) osłabienie całej strefy gry, dotyczy- obrona, pomoc, atak, czy jeszcze dodatkowo skrzydeł, jak przy rozstrzyganiu meczu?
3) scenariusz 5- szkolenie młodzieży: biura w tym scenariuszu też nie można budować? czy kupno młodzika, który nie ma szans mieć specjalizacji, to od razu osłabienie, czy dopiero po wytrenowaniu sprawdzamy czy nie ma partnera?
Jezus zbawia, Allah nagradza, Cthulhu pożera.
Gargi
Posty: 77
Rejestracja: 29 gru 2021, 23:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: Gargi »

A powiedzcie mi dlaczego w przygotowaniu małych herbów do położenia na 0 pkt w tabeli bierze się 8 znaczników? Nie powinno być 6 tych klubów z którymi gramy? Chodzi mi o stronę 10 na której jest przygotowanie do gry i duże zdjęcie tabeli ligi
Obrazek
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: staniach21 »

Gargi pisze: 14 maja 2023, 11:42 A powiedzcie mi dlaczego w przygotowaniu małych herbów do położenia na 0 pkt w tabeli bierze się 8 znaczników? Nie powinno być 6 tych klubów z którymi gramy? Chodzi mi o stronę 10 na której jest przygotowanie do gry i duże zdjęcie tabeli ligi
Obrazek
To kolejne uproszczenie w Eleven, bierzesz 8 klubów, bo dla 8 klubów rozpatrujesz rzuty kośćmi. Natomiast gracz z 6 z 8. Czemu tak jest?
Nie wiadomo, ale tego, że jest to poprawna forma rozgrywki jestem pewny. Nie znam ligi piłkarskiej, w której grasz z 6 przeciwnikami zamiast z 8, ale coś musiało za taki stan rzeczy odpwoiadać. Pewnie też długość rozgrywki. Myśle, że nie ma problemu, żebyś brał tylko herby, z którymi będziesz grał. Chociaż oczywiście to będzie wpływało na punkty końcowe, bo dostajesz adekwatnie do zajętego miejsce, więc już na start będziesz max. 7, a nie 9
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 953
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 653 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: Bart Henry »

Dokładnie na tej samej stronie wątku jest o tym dyskusja i do tego samego wniosku doszliśmy wtedy.
Gargi
Posty: 77
Rejestracja: 29 gru 2021, 23:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: Gargi »

Nie wydaje się Wam że punktacja jest mocno zawyżona? Przed chwilą rozegrałem partie i zdobyłem 52 punkty w 3 lidze. Karty bardzo dobrze wchodziły i w sumie nie wiem jak mógłbym w to lepiej zagrać. I to była rozgrywka solo bez scenariusza, a scenariusze zmieniają grę i dodają różne utrudnienia. Chyba jedynym wyjściem w zagraniu w scenariusz jest skupienie się na zadaniu a punkty można traktować jako dodatek
Awatar użytkownika
Adrian_P
Posty: 34
Rejestracja: 02 gru 2019, 09:25
Has thanked: 13 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: Adrian_P »

Tak, mam podobne wrażenie, dlatego skupiam się na przyjemności z rozgrywki, nie ciułaniu punktów na siłę.

Ja z kolei chcę dopytać, bo nie wiem czy dobrze rozumuję. Czasem trafi się efekt, który da nam możliwość „dobrania” jednej lub kilku kart czy to sponsora, czy personelu i zachowania jednej. Dobieram wtedy z kart już wyłożonych czy ze stosu, z którego się wykłada? Gram, że dobieram ze stosu, z którego się wykłada, w myśl zasady: „wybierz” z kart odkrytych, „dobierz” z kart zakrytych.
cahir pisze: 23 sty 2023, 09:28 Wracam z pytaniami:
1)czy polecenie "wybierz z rynku transferowego" dotyczy całego 5 kartowego? np. kupowanie piłkarzy w scenariuszu "inwestor" przed rozpoczęciem gry?
2) osłabienie całej strefy gry, dotyczy- obrona, pomoc, atak, czy jeszcze dodatkowo skrzydeł, jak przy rozstrzyganiu meczu?
Ad.1 Myślę, że tak, bo ideą niedostępności dwóch skrajnych lewych kart było pewnie to, aby wyłączyć je podczas akcji kupna, a dać możliwość zdobycia dzięki efektom z kart. Jest to w instrukcji na stronie 15 przy zatrudnieniu piłkarza i powtarza się przy kolejnych akcjach (zatrudniania personelu i zdobywania sponsora).

Ad.2 Według instrukcji ze strony 8 boisko składa się z 9 stref w 5 sekcjach czyli osłabienie strefy oznacza, że osłabiasz tylko mały wycinek boiska (tam gdzie pojedynczy piłkarze są), a nie całą sekcję jak skrzydło, atak, pomoc czy obronę.
Awatar użytkownika
cahir
Posty: 261
Rejestracja: 30 gru 2008, 09:07
Lokalizacja: Vratislavia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: cahir »

Adrian_P pisze: 18 maja 2023, 06:22
Ja z kolei chcę dopytać, bo nie wiem czy dobrze rozumuję. Czasem trafi się efekt, który da nam możliwość „dobrania” jednej lub kilku kart czy to sponsora, czy personelu i zachowania jednej. Dobieram wtedy z kart już wyłożonych czy ze stosu, z którego się wykłada? Gram, że dobieram ze stosu, z którego się wykłada, w myśl zasady: „wybierz” z kart odkrytych, „dobierz” z kart zakrytych.
też tak gram, poza tym jakby było inaczej nie odrzucałoby się pozostałych kart.
Jezus zbawia, Allah nagradza, Cthulhu pożera.
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: uyco »

mam wątpliwość dot. interpretacji karty taktyki Gra na remis - czy mogę umieścić 3 „krzyżyki” na jednym zawodniku by dać po jednej „kropelce” trzem przypisanym piłkarzom? zapis jest niejasny. jeśli byłoby napisane „po jednym na każdym” byłoby jaśniej.


Obrazek
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game - zasady, pytania

Post autor: Golfang »

uyco pisze: 04 cze 2023, 20:59 mam wątpliwość dot. interpretacji karty taktyki Gra na remis - czy mogę umieścić 3 „krzyżyki” na jednym zawodniku by dać po jednej „kropelce” trzem przypisanym piłkarzom? zapis jest niejasny. jeśli byłoby napisane „po jednym na każdym” byłoby jaśniej.


Obrazek
Wydaje się że tak - możesz umieścić np na jednym piłkarzu 3 X aby dać innemu 3 + oraz na innym piłkarzu 2 x aby dać innemu 2 +
----------------
10% flamberg.com.pl
ODPOWIEDZ