Blood Rage - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Ardon
Posty: 14
Rejestracja: 07 lut 2020, 12:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Ardon »

krecony1 pisze: 22 sie 2021, 23:04
Ardon pisze: 22 sie 2021, 22:25 Witam.
Od pewnego czasu jestem zainteresowany tą grą, lecz ani w recenzjach, ani w filmach instruktażowych nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, od której zależy kupno.
Czym się różnią między sobą poszczególne klany i czy są zbalansowane? Bo z tego, co zrozumiałem z recenzji, wszystkie klany są całkowicie identyczne w rozgrywce (wszystkie mają taką samą pulę statystyk, takie same zdolności, niczym nie różniące się między sobą jednostki, brak frakcyjnych kart) i ich wybór na nic nie wpływa.
Jest tak jak piszesz. Wszystkie klany, z którymi startują gracze mają identyczne statystyki. Dopiero później, w trakcie gry, zagrywając wydraftowane karty oraz zdobywając nagrody w zwycięskich plądrowaniach gracze rozwijają swoje klany. Draftuje się z puli dostępnych dla wszystkich kart (brak oddzielnych kart dla poszczególnych klanów). Trudno zatem mówić w tym wypadku o balansie.
Szkoda. Ale wielkie dzięki🙂
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2817
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 839 times
Been thanked: 363 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Gromb »

No właśnie nie szkoda. Ta początkowa unifikacja jest tylko pozorna. Draft powoduje, że każdy klan od pierwszej ery zaczyna rozwijać się swoją indywidualną ścieżką. W praktyce nie ma dwóch takich samych klanów, rozwój sprawia, że są mocno indywidualne.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: shod »

Jest fanowski dodatek - Podarunek dla klanów. Od poczatku rozgrywki każdy klan posiada inne bonusy, które rozwija poprzez epoki. Można w tym przypadku chyba mówić o asymetryczności klanów. co do balansu się nie wypowiem, bo nie grałem z tym dodatkiem, aczkolwiek mam zamiar do sobie sprawić, bo wygląda to ciekawie.
Awatar użytkownika
voyden
Posty: 20
Rejestracja: 04 wrz 2020, 21:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: voyden »

Może ktoś będzie w stanie mi pomóc w tych kwestiach:
1. Mam zagrane rozwinięcie klanu Frigga's Succor - jeżeli wykonujesz akcję najazdu, to wystaw wojownika za darmo. Wykonuję akcję rozwinięcia potwora i wykonuję najazd tym potworem, czyli wytawiam figurkę w prowincji. Czy w tym przypadku też mogę wystawić wojownika za darmo w tej prowincji?
2. Jeżeli wystawiam potwora ciemnego Elfa w Yggdrasil i mając rozwinięcie klanu Frigga's Succor, czy też wystawiam w tym przypadku wojownika za darmo? Jeżeli tak, to gdzie?
7% zniżki w AM76
BGG collection
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2817
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 839 times
Been thanked: 363 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Gromb »

To jedna z potężniejszych kart z początkowej ery.
Lang w tej grze używa słownictwa i trzeba w razie wątpliwości literalnie podchodzić do opisów.
Ad1. Wystawiając figurkę podczas najazdu możesz wystawić dodatkowego wojownika. Ogranicza cię liczba wiosek w prowincji i limit wojowników, których możesz mieć wg toru klanu.
Ad2. Nie wiem czy dobrze cię zrozumiałem. Centralna prowincja nie ma limitu jednostek. Możesz dokładać w niej do oporu figurek.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
voyden
Posty: 20
Rejestracja: 04 wrz 2020, 21:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: voyden »

Ad1 dzięki. Tylko chodzi mi o to że nie wykonuję akcji najazdu, tylko najazd jest robiony w ramach rozwinięcia potwora. Dlatego mam wątpliwość czy wtedy opcja wystawienia wojownika w ramach rozwinięcia klanu Frigga's Succor jest w pełni legalną. ))
Ad2. Tak oczywiście wiem o limitach. Tylko moja wątpliwość polega na tym że w regułach mamy info że nie możemy wystawiać wojowników bezpośrednio do Yddrasil, ale w ramach rozwinięcia potwora Dark Elf, można go wystawić bezpośrednio do Yddrasil , i czy w tym przypadku działa rozwinięcie klanu Frigga's Succor , gdzie miałbym wystawić wojownika za darmo do Yddrasil.
7% zniżki w AM76
BGG collection
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2817
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 839 times
Been thanked: 363 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Gromb »

Ad1. Wg mnie tak możesz, to efekt combo.
Ad2. Karta bierze górę nad instrukcją jeżeli to najazd to masz prawo, zgodnie z FAQ 1.1
Niestety, nie wiem jak brzmi treść karty po angielsku.
EDIT :
Sprawdziłem na BGG bo to problematyczna karta. Obie odpowiedzi na TAK. :wink:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Badmint
Posty: 2
Rejestracja: 19 gru 2020, 01:06

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Badmint »

Mam takie pytanie czy jeśli zagram rozwinięcie wojownika np. Wódz krasnoludów, gdzie akcja rozwinięcia i akcja najazdu są darmowe, to czy mogę zagrać najpierw kartę rozwinięcia i nie wykonywać od razu akcji najazdu?
Vulturius
Posty: 89
Rejestracja: 23 cze 2016, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Vulturius »

Badmint pisze: 29 sty 2022, 18:08 Mam takie pytanie czy jeśli zagram rozwinięcie wojownika np. Wódz krasnoludów, gdzie akcja rozwinięcia i akcja najazdu są darmowe, to czy mogę zagrać najpierw kartę rozwinięcia i nie wykonywać od razu akcji najazdu?
Tak, akcja najazdu nie jest obligatoryjna.
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Nidhogg »

Vulturius pisze: 30 sty 2022, 15:38
Badmint pisze: 29 sty 2022, 18:08 Mam takie pytanie czy jeśli zagram rozwinięcie wojownika np. Wódz krasnoludów, gdzie akcja rozwinięcia i akcja najazdu są darmowe, to czy mogę zagrać najpierw kartę rozwinięcia i nie wykonywać od razu akcji najazdu?
Tak, akcja najazdu nie jest obligatoryjna.
Uściślając, nie musisz wykonać najazdu ale możesz go wykonać tylko w momencie zagrania karty rozwoju. Nie można najazdu "przechować" na później.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Morgon »

Mam pytanie właśnie o te potwory które mają darmowe rozwinięcie i akcję najazdu. Ponieważ każde rozwinięcie potwora daje natychmiastowy darmowy najazd to rozumiem, że chodzi o to, że takiego potwora rozwija się za darmo i za każdym razem jego najazd jest darmowy tak?
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 343 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: itsthisguyagain »

Morgon pisze: 17 wrz 2022, 17:50 Mam pytanie właśnie o te potwory które mają darmowe rozwinięcie i akcję najazdu. Ponieważ każde rozwinięcie potwora daje natychmiastowy darmowy najazd to rozumiem, że chodzi o to, że takiego potwora rozwija się za darmo i za każdym razem jego najazd jest darmowy tak?
Pomyśl tak: Każdy potwór ma jakąś zasadę specjalną. Wódz Krasnoludów i Żołnierz Hel mają zasadę specjalną, że akcja rozwoju karty potwora oraz akcja najazdu jest darmowa czyli kiedy zagrywasz kartę kosztuje cię to 0 punktów szału (przy zagraniu karty jest też natychmiastowy darmowy najazd każdym potworem tu też) natomiast kiedy ta karta leży już na planszy gracza oraz masz tego potwora w rezerwie możesz nim wykonać najazd i ten najazd kosztuje cię to 0 punktów szału.

Dlatego Wódz Krasnoludów jest najlepszym potworem gdyż można go spokojnie tracić i w następnej epoce wykonać nim najazd za 0 szału gdyż ponieważ: patrz zasada specjalna na karcie.
Chrostek84
Posty: 73
Rejestracja: 20 lip 2010, 18:28
Has thanked: 6 times
Been thanked: 26 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Chrostek84 »

Taka sytuacja . Mam rozwinięcie klanu Posiłki Friggi. Zagrywam Trolla na ostatnie wolne miejsce w prowincji, ale jedno z miejsc w prowincji zajmuje Wojownik przeciwnika, którego Troll zabija pojawiając się w prowincji. Czy mogę wstawić w to miejsce swojego wojownika z karty Posiłki Friggi, czy aby skorzystać z tego rozwinięcia musiałoby być jeszcze jedno wolne miejsce w momencie wystawiania Trolla ?
Jwill5555
Posty: 13
Rejestracja: 20 cze 2021, 02:30
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Jwill5555 »

Chrostek84 pisze: 16 paź 2022, 20:54 Taka sytuacja . Mam rozwinięcie klanu Posiłki Friggi. Zagrywam Trolla na ostatnie wolne miejsce w prowincji, ale jedno z miejsc w prowincji zajmuje Wojownik przeciwnika, którego Troll zabija pojawiając się w prowincji. Czy mogę wstawić w to miejsce swojego wojownika z karty Posiłki Friggi, czy aby skorzystać z tego rozwinięcia musiałoby być jeszcze jedno wolne miejsce w momencie wystawiania Trolla ?
Był ten temat poruszany na BGG i dokładnie do tego samego pytania odniósł się Thiago Aranha (producent i tester Blood Rage'a).
W wolnym tłumaczeniu odpowiedział, że te akcje są wywoływane w tym samym czasie i to aktywny gracz decyduje w jakiej kolejności przeprowadzić wywołane akcje. Więc możesz najpierw ściągnąć wojownika przeciwnika a później wstawić swojego.

Pozdrawiam.
Haisenberg83
Posty: 123
Rejestracja: 12 wrz 2021, 20:36
Has thanked: 141 times
Been thanked: 27 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Haisenberg83 »

Kilka wątpliwości, więc prośba o doprecyzowanie.

1. Rozwinięcie Jarla "Pan Toporów". Rozwinięcie kosztuje 3 pkt szału i robię najazd. Jarl spada do Walhalli i w następnej epoce chcę zrobić najazd. Najeżdża on za darmo bo jest Jarlem? Czy za 3 pkt szału bo jest rozwinięty? Graliśmy że za darmo, ale w sumie karta rozwinięcia zakrywa na planszy tekst że "Jarl najeżdża za darmo" więc nie mam pewności.

2. Rozwinięcie klanu "Posiłki Friggi" Podczas najazdu mogę za darmo dorzucić wojownika do prowincji. Czy podczas najazdu drakarem też mogę wybrać jedną lub drugą prowincję i dorzucić wojownika? Niby fiord to nie prowincja, ale z drugiej strony skoro może plądrować to może się zalicza też do prowincji. Wydaje mi się że jakiś czas temu czytałem o tym że można, ale teraz nie mogę tego nigdzie znaleźć.

3. Robię plądrowanie w prowincji gdzie są wolne miejsca we wioskach, ale w sąsiednich prowincjach nie ma rywali, żeby mogli dołączyć do bitwy. Są tam jednak moi wojownicy. Czy oni mogą dołączyć do plądrowania tak jakby się tam odbywała bitwa? Myślałem że nie ma takiej opcji, ale dzisiaj na BGA ku mojemu zdziwieniu była taka możliwość z której skorzystałem.

4. Karta bitwy "Wzrok Heimdalla" Ma wartość równą najwyżej sile karty rywala. Czy jeśli ktoś zagra "Prymat Thora" gdzie anuluje umiejętności specjalne kart rywali to "Wzrok Heimdalla" ma wtedy wartość zero?

5. Karta bitwy "Fala Odyna" Każdy gracz niszczy wszystkie swoje figurki oprócz jednej. Czy zagrywający tę kartę też powinien zniszczyć swoje figurki oprócz jednej?

6. Rozwinięcie klanu "Ochrona Friggi" Możesz zapłacić jeden pkt szału by zapobiec zniszczeniu jednej z twoich figurek. Czy mogę w ten sposób się ochronić przed "Falą Odyna"? Czy dotyczy się to tylko zniszczeniu po przegranej bitwie? I czy mogę od razu zapłacić np 3 pkt i ocalić 3 figurki? Czy jest to tylko jedna figurka podczas jednej akcji/bitwy?

7. Rozwinięcia klanu "Domena Friggi" Zapłać jeden pkt szału żeby zrobić najazd z Walhalli. Jest to dodatkowy koszt najazdu czy całkowity? Np mogę Ognistym Gigantem z Walhalli najechać za 1 pkt szału czy za 5 (4+1)? Niby na karcie nie ma nic na temat, że jest to dodatkowy koszt, ale patrząc że jest to darmowe rozwinięcie klanu to byłoby Mega mocne jak na darmowy koszt rozwinięcia.
Jwill5555
Posty: 13
Rejestracja: 20 cze 2021, 02:30
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Jwill5555 »

Haisenberg83 pisze: 02 lis 2022, 18:27 Kilka wątpliwości, więc prośba o doprecyzowanie.

1. Rozwinięcie Jarla "Pan Toporów". Rozwinięcie kosztuje 3 pkt szału i robię najazd. Jarl spada do Walhalli i w następnej epoce chcę zrobić najazd. Najeżdża on za darmo bo jest Jarlem? Czy za 3 pkt szału bo jest rozwinięty? Graliśmy że za darmo, ale w sumie karta rozwinięcia zakrywa na planszy tekst że "Jarl najeżdża za darmo" więc nie mam pewności.
W tym przypadku płacisz tylko za rozwinięcie Jarla przy zagraniu karty 3 pkt szału. Jeżeli chcesz możesz zrobić darmowy najazd w tym samym ruchu.
Każdy następny najazd (rozwiniętym) jarlem w kolejnych epokach jest darmowy.

Haisenberg83 pisze: 02 lis 2022, 18:27 2. Rozwinięcie klanu "Posiłki Friggi" Podczas najazdu mogę za darmo dorzucić wojownika do prowincji. Czy podczas najazdu drakarem też mogę wybrać jedną lub drugą prowincję i dorzucić wojownika? Niby fiord to nie prowincja, ale z drugiej strony skoro może plądrować to może się zalicza też do prowincji. Wydaje mi się że jakiś czas temu czytałem o tym że można, ale teraz nie mogę tego nigdzie znaleźć.
Możesz dorzucić darmowego wojownika do sąsiadującej z fiordem prowincji.
Haisenberg83 pisze: 02 lis 2022, 18:27 3. Robię plądrowanie w prowincji gdzie są wolne miejsca we wioskach, ale w sąsiednich prowincjach nie ma rywali, żeby mogli dołączyć do bitwy. Są tam jednak moi wojownicy. Czy oni mogą dołączyć do plądrowania tak jakby się tam odbywała bitwa? Myślałem że nie ma takiej opcji, ale dzisiaj na BGA ku mojemu zdziwieniu była taka możliwość z której skorzystałem.
Jeżeli wywołujesz plądrowanie wszyscy gracze decydują zaczynając od tego z lewej czy dołączają do bitwy z sąsiednich prowincji. Jeżeli tylko ty masz wojowników w sąsiednich prowincjach możesz przesunąć dowolną ilość na wolne miejsca w plądrowanej prowincji. Bitwy w takiej sytuacji oczywiście nie ma.
Haisenberg83 pisze: 02 lis 2022, 18:27 4. Karta bitwy "Wzrok Heimdalla" Ma wartość równą najwyżej sile karty rywala. Czy jeśli ktoś zagra "Prymat Thora" gdzie anuluje umiejętności specjalne kart rywali to "Wzrok Heimdalla" ma wtedy wartość zero?
Tutaj nie mam pewności, ale gram tak, że ma wartość zero, gdyż "Prymat Thora" anuluje umiejętności specjalne a to jest taka umiejętność tej karty.
Haisenberg83 pisze: 02 lis 2022, 18:27 5. Karta bitwy "Fala Odyna" Każdy gracz niszczy wszystkie swoje figurki oprócz jednej. Czy zagrywający tę kartę też powinien zniszczyć swoje figurki oprócz jednej?
Tak, dotyczy to wszystkich graczy. Figurki do zniszczenia wybiera każdy "właściciel" figurek.
Haisenberg83 pisze: 02 lis 2022, 18:27 6. Rozwinięcie klanu "Ochrona Friggi" Możesz zapłacić jeden pkt szału by zapobiec zniszczeniu jednej z twoich figurek. Czy mogę w ten sposób się ochronić przed "Falą Odyna"? Czy dotyczy się to tylko zniszczeniu po przegranej bitwie? I czy mogę od razu zapłacić np 3 pkt i ocalić 3 figurki? Czy jest to tylko jedna figurka podczas jednej akcji/bitwy?
Możesz ochronić się przed Falą Odyna i zapłacić po 1 pkt szału za każdą ocaloną jednostkę. Mało tego - może zdarzyć się, że uczestniczysz w bitwie, gdzie dwóch graczy zagrywa kartę Fala Odyna, wtedy rozpatrujesz każdą kartę oddzielnie i jeżeli chcesz ocalić jedną jednostkę to musisz zapłacić 2 pkt szału.
Jeżeli Cię na to stać to możesz ocalić dowolną ilość jednostek po zagraniu karty Fala Odyna a później dodatkowo jeszcze ocalić jednostki po przegranej bitwie.
Haisenberg83 pisze: 02 lis 2022, 18:27 7. Rozwinięcia klanu "Domena Friggi" Zapłać jeden pkt szału żeby zrobić najazd z Walhalli. Jest to dodatkowy koszt najazdu czy całkowity? Np mogę Ognistym Gigantem z Walhalli najechać za 1 pkt szału czy za 5 (4+1)? Niby na karcie nie ma nic na temat, że jest to dodatkowy koszt, ale patrząc że jest to darmowe rozwinięcie klanu to byłoby Mega mocne jak na darmowy koszt rozwinięcia.
Po zagraniu karty "Domena Friggi" płacisz 1 pkt szału za najazd dowolną jednostką umieszczoną wcześniej w Walhalli. Nie płacisz jej "osobistego" kosztu najazdu.

Pozdro.
Haisenberg83
Posty: 123
Rejestracja: 12 wrz 2021, 20:36
Has thanked: 141 times
Been thanked: 27 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Haisenberg83 »

Jaka jest kolejność rozpatrywania/dokładania kart w bitwie w przypadku gdy jest zagrana karta że każdy niszczy wszystkie figurki oprócz jednej? Najpierw niszczymy figurki i później ewentualnie zagrywamy karty które można dołożyć po odkryciu kart bitew? Czy najpierw dokładamy te karty a dopiero po dołożeniu tych kart niszczymy figurki?
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 960
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 83 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Leinadus »

Haisenberg83 pisze: 07 gru 2022, 14:56 Jaka jest kolejność rozpatrywania/dokładania kart w bitwie w przypadku gdy jest zagrana karta że każdy niszczy wszystkie figurki oprócz jednej? Najpierw niszczymy figurki i później ewentualnie zagrywamy karty które można dołożyć po odkryciu kart bitew? Czy najpierw dokładamy te karty a dopiero po dołożeniu tych kart niszczymy figurki?
Najpierw niszczysz figurki
Haisenberg83
Posty: 123
Rejestracja: 12 wrz 2021, 20:36
Has thanked: 141 times
Been thanked: 27 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Haisenberg83 »

Hmmm
Też tak myślałam, ale ostatnio na BGA jak grałem to się zdziwiłem jak najpierw musiałem dorzucić ewentualne karty dodatkowe które mogę zagrać po odkryciu kart, a dopiero na sam koniec niszczyliśmy figurki i po zniszczeniu figurek już nie było możliwości dołożyć kart tylko było podsumowanie i koniec bitwy. Stąd moje pytanie i nie ukrywam że oczekiwałem potwierdzenia tego co się dzieje na BGA (Board Game Arena)
Bober_213
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2022, 06:28
Has thanked: 3 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Bober_213 »

Cześć, po kilkunastu rozgrywkach, przeczytaniu instrukcji i głębokich rozkminkach pojawiło się kilka pytań:
1. Czy figurki pozostają na planszy na koniec ery czy wracają do rezerwy? Nie jest to opisane w instrukcji.
2. Widziałem oficjalna interpretację, że posiłki friggi nie aktywują się przy korzystaniu z karty błogosławieństwo lokiego, ale co przy najeździe z valhalli? To juz jest normalna akcja najazdu.
3. Czy posiłki friggi zadziałają jeśli najeżdżam yggdrasil mrocznym elfem? Czytając zasady literalnie „najazdu” nie można wykonywać bezpośrednio na yggdrasil. posiłki friggi mówią o najeździe wiec nie mam tu pewności.
4. Czy ognisty gigant najeżdżając prowincje niszczy rownież drakary w sąsiadującym fiordzie?
5. Kiedy przeciwnik korzysta z karty wyzwanie tyra i nie uda mu się splądrować już raz splądrowanej prowincji, czy inny gracz może ją splądrować?
6. Czy zawsze należy w bitwie wyłożyć czerwoną kartę (jeśli się posiada)? Gdzieś czytałem o blefowaniu np kartą rozwinięcia. No i pytanie czy jeżeli jedyna czerwoną są oczy heimdalla to też muszę ją wyłożyć
7. W przypadku remisu wszyscy gracze PRZEGRYWAJĄ czy w tej sytuacji działa błogosławieństwo lokiego?
8. Czy tura kończy się po splądrowaniu wszystkich prowincji niezależnie od tego że graczom pozostał szał?

Z góry dzięki za odpowiedź, wiem że część się na bank powtarza ale nie dałem rady przebrnąć przez wszystkie 21 stron
Haisenberg83
Posty: 123
Rejestracja: 12 wrz 2021, 20:36
Has thanked: 141 times
Been thanked: 27 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Haisenberg83 »

Bober_213 pisze: 12 gru 2022, 08:17 Cześć, po kilkunastu rozgrywkach, przeczytaniu instrukcji i głębokich rozkminkach pojawiło się kilka pytań:
1. Czy figurki pozostają na planszy na koniec ery czy wracają do rezerwy? Nie jest to opisane w instrukcji.
2. Widziałem oficjalna interpretację, że posiłki friggi nie aktywują się przy korzystaniu z karty błogosławieństwo lokiego, ale co przy najeździe z valhalli? To juz jest normalna akcja najazdu.
3. Czy posiłki friggi zadziałają jeśli najeżdżam yggdrasil mrocznym elfem? Czytając zasady literalnie „najazdu” nie można wykonywać bezpośrednio na yggdrasil. posiłki friggi mówią o najeździe wiec nie mam tu pewności.
4. Czy ognisty gigant najeżdżając prowincje niszczy rownież drakary w sąsiadującym fiordzie?
5. Kiedy przeciwnik korzysta z karty wyzwanie tyra i nie uda mu się splądrować już raz splądrowanej prowincji, czy inny gracz może ją splądrować?
6. Czy zawsze należy w bitwie wyłożyć czerwoną kartę (jeśli się posiada)? Gdzieś czytałem o blefowaniu np kartą rozwinięcia. No i pytanie czy jeżeli jedyna czerwoną są oczy heimdalla to też muszę ją wyłożyć
7. W przypadku remisu wszyscy gracze PRZEGRYWAJĄ czy w tej sytuacji działa błogosławieństwo lokiego?
8. Czy tura kończy się po splądrowaniu wszystkich prowincji niezależnie od tego że graczom pozostał szał?

Z góry dzięki za odpowiedź, wiem że część się na bank powtarza ale nie dałem rady przebrnąć przez wszystkie 21 stron
1. Zostają
2. Hmmm. Nie mam pewności, ale według mnie, tak, ponieważ jest to akcja najazdu i ten wojownik powinien być z rezerwy a nie z Valhalli :-)
3. Tak
4. Nie mam pewności, ale według mnie nie powinien niszczyć drakarów.
5. Nie bardzo wiem jak miałby to zrobić (chyba jest tylko jedna karta umożliwiająca plądrować już splądrowaną prowincję) Może dołączyćdo bitwy, ale nie splądruje jej nawet jak wygra tylko wygra bitwę.
6. Nie ma takiego obowiązku. Możesz wykładać jaką chcesz kartę.
7. Działa
8. Tak. Ostatnia splądrowana prowincja to automatycznie koniec epoki.
Jwill5555
Posty: 13
Rejestracja: 20 cze 2021, 02:30
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Jwill5555 »

1. Pozostają.
2. Najeżdżając z Walhalli również korzystasz z posiłków Friggi.
3. Działają.
4. Tak, niszczysz również drakkary.
5. Możesz ją splądrować, tylko musisz mieć również kartę lub postać, która to umożliwia.
6. Przy bitwie zagrywasz dowolną kartę, nie musi być czerwona.
7. Działa bo przegrałeś walkę.
8. Tak, w momencie splądrowania wszystkich prowincji kończy się runda. Niewykorzystany szał przepada.

Pozdro.
Bober_213
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2022, 06:28
Has thanked: 3 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Bober_213 »

Wielkie dzięki za odpowiedzi!
Dalej wertuję instrukcję i pojawiły się kolejne wątpliwości:
1. Wsparcie (podczas wywołania plądrowania) posiadam w sąsiadującej prowincji figurki i przychodzi moja kolej na decyzję czy dołączam czy nie, decyduję, że nie ale kolejny gracz dołożył swoją figurkę i kolejka znowu doszła do mnie (w prowincji pozostają wolne wioski) czy mogę zmienić zdanie i dołączyć do bitwy? Czy jest jak z szałem i trzeba wykonywać akcję bo jeśli powie się pas to spada do „0”. W instrukcji napisane jest ze proces powtarza się do momentu, aż wszyscy gracze spasują, a nie jak gdzieś czytałem na forum „konsekwentnie spasują” lub oczywiście gdy zabraknie wiosek.
2. Podczas fazy zagrania kart w bitwie, kartę specjalna (np. oczy heimdalla, która może być wyłożona po zagraniu kart) jako pierwszy może położyć osoba wywołująca plądrowanie, czy jeśli jej nie dołoży (bo aktualnie wygrywa bez niej) może ja dołożyć kiedy następny gracz to zrobi i plądrujący już tę przewagę traci. Innymi słowy czy w tym przypadku też działa zasada jak pas to pas.
Awatar użytkownika
Kajdi
Posty: 200
Rejestracja: 11 cze 2013, 19:21
Has thanked: 31 times
Been thanked: 63 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Kajdi »

W obu przypadkach możesz zareagować na poczynania przeciwnika, nawet jeśli pierwotnie spasowałeś.
Haisenberg83
Posty: 123
Rejestracja: 12 wrz 2021, 20:36
Has thanked: 141 times
Been thanked: 27 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Haisenberg83 »

Czy w jednym fiordzie mogą być 2 lub więcej drakarów lub potwór który jest traktowany jak drakar i inne drakary? Wydaje mi się że tak bo ograniczenia dotyczą tylko wiosek i na BGA można ale czy faktycznie tak jest?
ODPOWIEDZ