Wioska: Gra o Budowaniu Osady / Hamlet: The Village Building Game (D. Chircop)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 766
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Wioska: Gra o Budowaniu Osady / Hamlet: The Village Building Game (D. Chircop)

Post autor: _Berenice_ »

Notka ze strony wydawcy:

When you think of a Village builder you sometimes think of card tableaux or static hex tile grids.

Think again!

Lots of buildings, all with different shapes, all fitting together in interesting ways.

One central Hamlet that the players contribute to, with its own self-forming demand and supply economy.

Villagers walking through the Hamlet, delivering food to households and building resources to construction sites.

And one day, the Church will finally be built, and the once-little Hamlet has become a fledgling town.

Who will be the biggest benefactor when that happens?


Obrazek

A ode mnie garść wrażeń i opinii: https://youtu.be/Bh2ivV7FzXM
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4755
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1260 times
Been thanked: 1469 times

Re: Hamlet: The Village Building Game (D. Chircop)

Post autor: Mr_Fisq »

Galakta właśnie zapowiedziała polską wersję:

Źrodło: FB Galakty

Edit:
Niedługo ma ruszyć produkcja - wszystko jest przetłumaczone i zaakceptowane przez wydawcę.
Sprzedam: Dochodzi: Necromunda. Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero), figurki do Kill Team, Stargrave - SF, Postapo.
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Re: Wioska: Gra o budowaniu osady / Hamlet: The Village Building Game (D. Chircop)

Post autor: Miszon »

zainteresowałem się, nie powiem. Ciekawe, kiedy premiera, skoro już jest w produkcji.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Darkstorm
Posty: 872
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 141 times
Been thanked: 218 times

Re: Wioska: Gra o Budowaniu Osady / Hamlet: The Village Building Game (D. Chircop)

Post autor: Darkstorm »

O mnie też zaciekawiło. Aczkolwiek mam już Suburbię. Bardzo te gry są do siebie podobne? (pomijając czasy w jakich są osadzone oczywiście :wink: )
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1199
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 296 times

Re: Wioska: Gra o Budowaniu Osady / Hamlet: The Village Building Game (D. Chircop)

Post autor: siepu »

Nie mają że sobą nic wspólnego. Suburbia to układanie wlasnego miasta z kafelków, hamlet to wyścig po punkty gdzie wspólne miasto rozrasta się trochę przy okazji.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1624
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 748 times
Been thanked: 1110 times

Re: Wioska: Gra o Budowaniu Osady / Hamlet: The Village Building Game (D. Chircop)

Post autor: ave.crux »



Parę słów od planszowych bestii o wiosce
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 308
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 173 times
Been thanked: 259 times

Re: Wioska: Gra o Budowaniu Osady / Hamlet: The Village Building Game (D. Chircop)

Post autor: salaba »

Dla zainteresowanych przyszłym dodatkiem, można posłuchać i podejrzeć jak to ma wyglądać, zanim KS ruszy :)

https://youtu.be/BUHwREfAl4c
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4755
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1260 times
Been thanked: 1469 times

Re: Wioska: Gra o Budowaniu Osady / Hamlet: The Village Building Game (D. Chircop)

Post autor: Mr_Fisq »

Galakta podzieliła się polską instrukcją:
http://galakta.pl/download/Wioska_instr ... SFFbnUvlh8

Źródło: FB Galakty
Sprzedam: Dochodzi: Necromunda. Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero), figurki do Kill Team, Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 308
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 173 times
Been thanked: 259 times

Re: Wioska: Gra o Budowaniu Osady / Hamlet: The Village Building Game (D. Chircop)

Post autor: salaba »

Właśnie wpadła w moje ręce gra w wersji oryginalnej KS i muszę przyznać, że jestem dość zszokowana całym tym szumem o wielkość elementów, zbyt małe surowce i rozklejający się kościół. Dla mnie wszystkie elementy są jak najbardziej OK. Elementy wcale nie są za małe aoznaczenia na kaflach są czytelne. Kościół może i jest najsłabszym elementem gry, ale to czysty gratis, bo są funkcjonalne i bardziej praktyczne kafle kościoła.

Wiadomo, autor uległ "nagonce" i będzie upgrade pack, ale serio fala niezadowolenia uważam była niepotrzebna i popsuła odbiór tytułu tym, którzy wahali się z zakupem.
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 308
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 173 times
Been thanked: 259 times

Re: Wioska: Gra o Budowaniu Osady / Hamlet: The Village Building Game (D. Chircop)

Post autor: salaba »

Ha ha, wątek gry raczej skromny, więc wychodzi, że odpowiadam sobie, ale :D

Udało mi się rozegrać dwie partie na 2 osoby i powiem jedno, gra jest super. Dokładnie coś czego szukałam, idealne uzupełnienie kolekcji. Na więcej osób zapewne będzie jeszcze ciekawiej :D

Co mi się mega podoba:
- każda rozgrywka jest inna
- jest satysfakcja z rozbudowywania wioski
- wymaga skupienia i kontroli tego co kto robi, jakie kafle kupuję, więc jest trochę mózgożerna, ale nie przytłacza
- wyścig jest wyczuwalny i do końca nie jest pewne kto wygra (o ile nie zrobi się jakiś katastrofalnych błędów)
- jest trochę wredna, ale nie zdążyło mi się bym nie miała co robić nawet jeśli przeciwnik popsuł mi plany
- bardzo ładnie prezentuje się na stole

Mechaniki dbania o łańcuch dostaw (osiołki), mini zabawa z układaniem kafli - czy pasuje, gdzie najlepiej położyć by zmaksymalizować punkty są oraz fakt, że surowce należą do wszystkich, każdy je może wyprodukować - wszystko to jest po prostu mega i daje bardzo unikalne wrażenia z rozgrywki.

Aktualnie nie widzę minusów. Gra jest dokładnie tym czego się spodziewałam i oby dzięki Galakcie więcej osób ją poznało, to wtedy i na wydanie dodatku będzie szansa. Brawo Galakta, za wyłapanie tej perełki decyzję o wydaniu :)

Mam nadzieję, że ten wątek się ożywi kiedy ludzie dostaną już swoje egzemplarze i zaczną grać :)
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Wioska: Gra o Budowaniu Osady / Hamlet: The Village Building Game (D. Chircop)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:28 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
kasiul3k
Posty: 104
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 98 times
Kontakt:

Re: Wioska: Gra o Budowaniu Osady / Hamlet: The Village Building Game (D. Chircop)

Post autor: kasiul3k »

Chciałabym dorzucić parę słów od siebie :)

Awatar użytkownika
salaba
Posty: 308
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 173 times
Been thanked: 259 times

Re: Wioska: Gra o Budowaniu Osady / Hamlet: The Village Building Game (D. Chircop)

Post autor: salaba »

Jeśli ktoś jest zainteresowany dodatkiem a nie chce bawić się w zbiorówki lub wspieraczki to dodatek można w przedsprzedaży kupić w mepel.pl

https://mepel.pl/hamlet-by-the-lake-edycja-kickstarter

Ja zamówiłam, po obejrzeniu rozgrywki fajnie to wygląda mechanicznie a grę bardzo lubię :)
ODPOWIEDZ