Gloomhaven - inserty

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Gloomhaven - inserty

Post autor: kamil018 »

A właśnie skoro temat insertów został przywołany, właśnie się zastanawiam nad zakupem, ale większość recenzji/porównań jest z 2018 roku a wtedy ich było mniej na rynku teraz widzę minimum 4 firmy, czyli warbox, redrewno, geekmood i e-raptor, który z nich obecnie jest najlepszym rozwiązaniem czy są może jeszcze inni producenci z ciekawszymi/lepszymi rozwiązaniami?
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 841
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 269 times
Been thanked: 251 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Dako »

kamil018 pisze: 26 lip 2022, 09:31 A właśnie skoro temat insertów został przywołany, właśnie się zastanawiam nad zakupem, ale większość recenzji/porównań jest z 2018 roku a wtedy ich było mniej na rynku teraz widzę minimum 4 firmy, czyli warbox, redrewno, geekmood i e-raptor, który z nich obecnie jest najlepszym rozwiązaniem czy są może jeszcze inni producenci z ciekawszymi/lepszymi rozwiązaniami?
Imho kupując (płacąc za jakiegokolwiek dowolnego producenta insert prawie połowę ceny gry) ten z reDrewno to jest szansa, że "będzie Pan zadowolony"... :D
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Mr_Fisq »

Ja korzystałem z Warboxa i byłem zadowolony - jestem paranoikiem i koszulkuję wszystko jak leci - w reDrewno może to być problemem.
(nie pamiętam tylko czy wtedy byłem na etapie koszulek premium, czy cienkich...)

Edit:
W kwestii reDrewna kierowałem się deklaracjami samego producenta.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: eveni »

Mr_Fisq pisze: 26 lip 2022, 10:56 Ja korzystałem z Warboxa i byłem zadowolony - jestem paranoikiem i koszulkuję wszystko jak leci - w reDrewno może to być problemem.
(nie pamiętam tylko czy wtedy byłem na etapie koszulek premium, czy cienkich...)
W reDrewno wchodzą wszystkie karty w zwykłych koszulkach. Ja mam ich insert i w premium mam tylko to co się często tasuje, czyli talie modyfikatorów i talie kart akcji graczy. Odnośnie konkretnej firmy mam dużego Glooma w insercie od reDrewno, a małego w Warbox. Polecam obie firmy :)
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: olsszak »

Urkeith pisze: 26 lip 2022, 09:01
olsszak pisze: 26 lip 2022, 01:16 a wystarczyło zainwestować parę złoty w insert...
parę złotych... ;) każdy sobie radzi jak może, niektórzy może nie chcą wydawać dodatkowych 200zl
Czas to pieniądz - u mnie setup bez insertu to było 45-60 minut, a teraz może 15 minut. Wolę ten zaoszczędzony czas spędzić na graniu w kolejny scenariusz albo zarabiając na kolejne gry ;)
Wiem co mówię, bo w Gloomhaven mam rozegrane 80-90 partii.
kamil018 pisze: 26 lip 2022, 09:31 A właśnie skoro temat insertów został przywołany, właśnie się zastanawiam nad zakupem, ale większość recenzji/porównań jest z 2018 roku a wtedy ich było mniej na rynku teraz widzę minimum 4 firmy, czyli warbox, redrewno, geekmood i e-raptor, który z nich obecnie jest najlepszym rozwiązaniem czy są może jeszcze inni producenci z ciekawszymi/lepszymi rozwiązaniami?
Akurat do Gloomhaven polecam Warbox (graliśmy ileś razy na kopii kolegi z tym insertem). Ja osobiście mam insert Broken Token, który przywiozłem w 2017 z Essen, gdzie urzekły mnie pudełeczka na poszczególne grupy wrogów (tokeny i karty) z grafiką :)

kamil018 pisze: 26 lip 2022, 10:46 Pieniążki to nie problem, w zaoszczędzonym czasie na rozkładaniu i składaniu tej gry na przestrzeni tych kilkudziesięciu rozgrywek zarobię ich znacznie więcej niż te "dodatkowe" 250-300 zł, ale tutaj już każdy sam musi pomyśleć co się mu bardziej opłaca 🙂 gra do tej pory była rozłożona non stop na stole to nie było tego problemu ale jak przyszło ją złożyć i teraz się myśli o rozłożeniu to jednak najzwyczajniej szkoda tego czasu i się człowiek zniechęca zanim zacznie w ogóle 😅
Re drewno wygląda fajnie ma rozwiązania podobne do warboxa jeżeli chodzi o potwory ale te mniejsze żetony się wydają bardziej dostępne, dziękuję 🥰
O własnie to co Kamil napisał o oszczędności :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Isuriel
Posty: 6
Rejestracja: 30 gru 2018, 13:06
Has thanked: 2 times

Re: Gloomhaven - inserty

Post autor: Isuriel »

Cześć wszystkim
W związku z powyższym wątkiem stoję przed wyborem insertu. Obecnie na celowniku mam Warbox-owy i ten od e-raptora problem taki że zrobiłem już z kiedyś zapas koszulek premium ( od rebela ) do małych i dużych kart i chciałbym mieć pewność że insert to pomieści. Czy Ktoś z Was ma może podobny doświadczenie? Nie ma opcji na wymianę koszulek na inne / pozbawienie części kart koszulek. Podejrzewa że znajdzie się ktoś równie jak ja chorobliwie koszulkujacy cacuszka z kolekcji :)

Z góry dzięki za pomoc i wsparcie
Pozdrawiam i życzę miłego dnia
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Gloomhaven - inserty

Post autor: RaYell »

Isuriel pisze: 09 gru 2022, 10:47 Cześć wszystkim
W związku z powyższym wątkiem stoję przed wyborem insertu. Obecnie na celowniku mam Warbox-owy i ten od e-raptora problem taki że zrobiłem już z kiedyś zapas koszulek premium ( od rebela ) do małych i dużych kart i chciałbym mieć pewność że insert to pomieści. Czy Ktoś z Was ma może podobny doświadczenie? Nie ma opcji na wymianę koszulek na inne / pozbawienie części kart koszulek. Podejrzewa że znajdzie się ktoś równie jak ja chorobliwie koszulkujacy cacuszka z kolekcji
Mam GH z insertem Warbox i wszystko w koszulkach premium i niestety nie ma opcji żeby wszystko weszło. O ile karty w pojemnikach z insertu da się zmieścić to problemem są te koperty z bohaterami - nie ma szans żeby w kopercie zmieścić wszystkie karty klasowe i talię modyfikatorów ataku. Ja sobie to ogarnąłem w ten sposób że znalazłem sobie dodatkowe pudełko na karty modyfikatorów ataku i wtedy reszta na styk się mieści.
ODPOWIEDZ