Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: BOLLO »

Shodan pisze: 14 gru 2022, 09:58 Rozumiem, że to prototyp, jednak na tę chwilę zarówno same kości jak i planszetka (karta?) przeciwnika wyglądają aklimatycznie. Chyba, że Thorgal walczy akurat z wężem ;-)
Ja bym w ogóle wyrzucił tego tetrisa i ograniczył system do rzucania odpowiednich symboli na kościach, które później umieszczałoby się bezpośrednio w przeciwniku - rzucasz kośćmi i w zależności od tego co wypadło przydzielasz je na odpowiednie pola na planszetce wroga odpalając przypisane efekty. W takim systemie kluczowe byłoby budowanie odpowiedniego dice poll, oraz posiadanie zdolności do generowania przerzutów, itp.
Opcja z układaniem wartości kości na karcie przeciwnika niczym z gry Karciane Podziemia byłoby znacznie lepsze. Ale chyba muszę sam zagrać aby się przekonać bo może to nie jest wcale takie głupie.

Obrazek
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: japanczyk »

BOLLO pisze: 14 gru 2022, 11:41 Opcja z układaniem wartości kości na karcie przeciwnika niczym z gry Karciane Podziemia byłoby znacznie lepsze. Ale chyba muszę sam zagrać aby się przekonać bo może to nie jest wcale takie głupie.
Jak mozna mowic co byloby lepsze po pobieznym zapoznaniu sie z draftem mechaniki?
come on - przy czym ja uwazam rozwiazanie z Karcinaych podziemii za takie se co najwyzej, wiec rzucanie, ze byloby to lepsze jest... ekhm:P
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: BOLLO »

japanczyk pisze: 14 gru 2022, 11:56
BOLLO pisze: 14 gru 2022, 11:41 Opcja z układaniem wartości kości na karcie przeciwnika niczym z gry Karciane Podziemia byłoby znacznie lepsze. Ale chyba muszę sam zagrać aby się przekonać bo może to nie jest wcale takie głupie.
Jak mozna mowic co byloby lepsze po pobieznym zapoznaniu sie z draftem mechaniki?
come on - przy czym ja uwazam rozwiazanie z Karcinaych podziemii za takie se co najwyzej, wiec rzucanie, ze byloby to lepsze jest... ekhm:P
No przeca uderzyłem się w pierś :lol:
Ale chyba muszę sam zagrać aby się przekonać bo może to nie jest wcale takie głupie.
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Kal-El83 »

Rozwiązanie walki wygląda intrygująco. Jak na mój gust sprawia, że będę śledził wieści w temacie.
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 65 times
Been thanked: 118 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: loaru »

Nowa aktualizacja opisuje „unikalną” mechanikę akcji, kładzenia żetonów na karty i wzmacniania ich poprzez korzystanie z użytych kart akcji obok. Na pierwszy rzut oka to taki mix rozwiązań Vagrantsong i Marvel United.
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: khuba »

loaru pisze: 20 gru 2022, 14:59 Nowa aktualizacja opisuje „unikalną” mechanikę akcji, kładzenia żetonów na karty i wzmacniania ich poprzez korzystanie z użytych kart akcji obok. Na pierwszy rzut oka to taki mix rozwiązań Vagrantsong i Marvel United.
Nie do końca widzę tu nawiązania do wymienionych gier - według opisu brane są pod uwagę wszystkie akcje na lewo/o mniejszej wartości (przykład z wzmocnieniem akcji ataku poprzez zwiększenie jej numeru/pozycji w rzędzie) . Wygląda to całkowicie inaczej niż w MU gdzie patrzy się tylko na ikonki z poprzedniej karty (nawiązanie do Vagrantsong już mi totalnie umyka).
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 65 times
Been thanked: 118 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: loaru »

khuba pisze: 20 gru 2022, 15:15 Nie do końca widzę tu nawiązania do wymienionych gier - według opisu brane są pod uwagę wszystkie akcje na lewo/o mniejszej wartości (przykład z wzmocnieniem akcji ataku poprzez zwiększenie jej numeru/pozycji w rzędzie) . Wygląda to całkowicie inaczej niż w MU gdzie patrzy się tylko na ikonki z poprzedniej karty (nawiązanie do Vagrantsong już mi totalnie umyka).
W Vagrantsong masz umiętności w postaci kart, na które kładziesz żetony, aby je aktywować i zagrać te akcje z kart. Co do MU, to nawiązałem właśnie do combowania z poprzednią kartą. A właściwie do optymalizacji wyłożenia 2-3 kart tak, aby mieć jak najwięcej korzyści.
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: menelobej »

Z każdą kolejną aktualizacją wychodzi na to, że posklejano ze sobą tak wiele różnych mechanik/rozwiązań z innych gier, że wróży to skrajnie dwojako: albo to będzie niegrywalna kupa, albo to będzie hit Portalu, raczej bez opcji średnie narracyjne euro 6,5/10. Jeszcze nie wiem w którą stronę szala się przechyla, czekam na jakiś gameplay na prototypie gry.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Miszon »

Będę miał możliwośc zagrać w prototyp, być może jeszcze w tym roku lub tuż po nim, to dam znać jak to wygląda.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Portal Games »

Gdyby kogoś ominął ten news to wskoczył kolejny update do gry planszowej Thorgal!

"Czy każda gra planszowa musi mieć nowatorską mechanikę? Czy każdy autor powinien do gry wcisnąć coś, czego świat gier planszowych jeszcze nie wiedział? Czy gracze, kupując grę, oczekują innowacyjności?

Uważam, że nie.

Stephen King głosi od lat, że pisanie książek to żadna natchniona misja, a zwykłe rzemiosło. Pisarz ma dobrze pisać, a nie starać się być mesjaszem narodów. Ja sam uważam, że ludzi genialnych, wybitnych, takich jak Garfield, Wursch, czy Cathala jest tylko kilku na świecie. Reszta z nas musi z całych sił starać się być jak najlepszymi w swoim rzemiośle. Być jak Stephen King. Tylko tyle i aż tyle.

Siadając do prac nad Thorgalem nie mieliśmy ambicji rewolucjonizowania branży gier. Nie szukaliśmy na siłę innowacyjności. Nie braliśmy klasycznych elementów mechaniki, by łamać je, by szukać nowego podejścia, by na siłę zaimponować recenzentom.

Było wręcz przeciwnie. Robimy klasyczną, dobrą przygodówkę. Ograjmy jak najwięcej gier tego gatunku, zobaczmy jakie są jego mocne strony, jakie są słabe, postarajmy się nie zgubić tych pierwszych, postarajmy się uniknąć tych drugich. Jesteśmy Stephenem Kingiem. Robimy dobrą planszówkę. Tylko tyle i aż tyle.

No i potem stało się coś nieoczekiwanego."

Pełna wersja jest dostępna tutaj: https://portalgames.pl/pl/thorgal-felieton-4/
Awatar użytkownika
goldsun
Posty: 563
Rejestracja: 11 cze 2021, 10:11
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 16 times
Been thanked: 196 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: goldsun »

Portal Games pisze: 21 gru 2022, 08:42 ...
No i potem stało się coś nieoczekiwanego."
...
Jak dla mnie, po przeczytaniu tego posta, pierwszy raz stało się coś nieoczekiwanego - mój poziom zainteresowania zmienił się z "ciekawe jak to wyjdzie" na "... eee, meh".
To jest taki efekt jaki widzę przy oglądaniu seriali.
1 odcinek - ok, coś się rozkręca, jakas tajemnica, może będzie coś ciekawego
2 odcinek - ok, coś kolejnego, kolejne postacie, kolejne zagadki ... ?
3 odcinek - fajna ta przedmowa i budowanie świata, ale przydałoby się coś konkretniejszego w końcu ...
4 odcinek - ... hrrrr, hrrr ... o, chyba przespałem
5 odcinek - eeee, jakoś mnie to nie bawi, szkoda czasu, w ogóle nie włączam
(to jest wersja rozszerzona, bo ostatnio ten 4-5 odcinek, to mam już w 2-3)

Jeżeli każdy update jest pisany na zasadzie:
- zrobiliśmy coś nowego i zajebistego
- pokażemy wam mechanikę
i tak na poważnie, to jest jakiś kawałek mechaniki tylko, z którego trudno wyobrazić sobie całość
poza tym, nie widać w tej mechanice klimatu Thorgala
to doprowadzacie drogi Portalu do pewnego znudzenia/znużenia tematem.

Tym bardziej, że brakuje mi podejścia "od ogółu do szczegółu". Niby coś było ogólnego na początku, ale to tylko jakieś luźne wzmianki.
Wiemy, że coop, wiemy, że 4 postacie, wiemy, że różne scenariusze.
Ale nie wiemy
- czy to są luźne, oddzielne scenariusze, czy kampania powiązanych scenariuszy (edit: poszukałem sobie i znalazłem całkiem gdzieś indziej, czyli nie w update'ach, że to mają być niezależne scenariusze)
- czy w każdym scenariuszu wymagane są te 4 postacie, czy może być mniej
- jak wygląda rozwój postaci, czym się różnią
- jakie są przykładowe cele scenariuszy, kampanii - co powoduje wygraną/przegraną graczy

To jest oczywiście tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać, ale po prostu czuję lekkie znudzenie/znużenie.
Nasunęły mi się po tym update jakieś pytania, ale nawet nie chce mi się ich pisać, bo ... kiedyś może to ktoś wyjaśni, a jak nie, ... to nie ...
--
Dołączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
sinuhePL
Posty: 39
Rejestracja: 20 sty 2020, 11:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: sinuhePL »

Mnie z kolei zastanawia dlaczego w grze kooperacyjnej o Thorgalu jedna z postaci którą można kierować jest Kriss de Valnor. Przecież ona była antagonistką w komiksach. Mam nadzieję że to będzie jakoś fabularnie uwzględnione bo myśl o Aarici i Kriss de Valnor przybijających sobie żółwika po udane akcji w grze jakoś mnie odrzuca.
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Backero »

Jak dla mnie w ogóle zestaw postaci powinien być inny. Wywaliłbym albo Triss albo Aaricię. Dodałbym możliwość grania którąś z postaci, z którymi Thorgal od czasu do czasu współpracuje, a tu naprawdę jest z czego wybierać. Mam nadzieję, że będą jeszcze dostępne, jeżeli zdecydują się na streach goale.
sinuhePL
Posty: 39
Rejestracja: 20 sty 2020, 11:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: sinuhePL »

Ale muszą być kobiety
No to mogli dać Louve
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3380
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: psia.kostka »

sinuhePL pisze: 21 gru 2022, 10:33
Ale muszą być kobiety
No to mogli dać Louve
No pewnie mogli, trzeba bylo isc na jakies kompromisy. O wyborze postaci byl, zdaje sie, jeden z wpisow w pamietniku. Ja Thorgala znam tylko z widzenia, mam swiadomosc kultu itp, czytalem chyba tylko Łucznikow lata temu. Kriss znam i "te blondynke" z widzenia rozpoznaje. Gra musi zaciekawic tez takich ignorantow jak ja, nie tylko uber wyznawcow, znajacych smaczki "kto z kim". Zaciekawic tzn sprawic abym wylozyl pieniadze, a czy potem to sie bedzie mi fabularnie spinac, to moze byc juz poza spektrum biznesu ;)

Temat nie jest oczywisty, bo ktos powie, ze chce 4 dorosle postacie, a inny, ze przeciez bedzie gral z dziecmi i musza byc mlodociani, aby "sie wcielic". Zawsze beda niezadowoleni. Autor musi zaryzykowac i cos zdecydowac.

Co do slusznych uwag goldsun, to obecnie chyba jest to bardziej snucie basni, budowanie swiadomosci tytulu, a prawdziwe budowanie hajpu w kampanii. Hajp to beda figurki, nie ma co sie czarowac, ze ktos wygra internety i KS, bo ma ciekawa mechanike kartami :P Inna sprawa, ze Portal i ich kampanie czasem budzily watpliwosci. Ale kazda kolejna to szansa, ze bedzie lepiej.

Na pewno bedzie wesolo :) Kanapowi futbolisci maja mundial, dla nas swietem sa kampanie KS znanych IP.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: sliff »

Po takich zapowiedziach spodziewam się że hajp to będzie grubszy papier w księdze scenariuszy.

Zupełnie nie kupuje tego marketingu. A te powtarzane jak mantra informacje o rzekomej niezwykłości bardziej przywodzą mi na myśl cytat z gry o tron - 'Any man who must say, "I am the King", is no true king.'
Ostatnio zmieniony 21 gru 2022, 15:45 przez sliff, łącznie zmieniany 1 raz.
sinuhePL
Posty: 39
Rejestracja: 20 sty 2020, 11:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: sinuhePL »

psia.kostka pisze: 21 gru 2022, 11:17
sinuhePL pisze: 21 gru 2022, 10:33
Ale muszą być kobiety
No to mogli dać Louve
No pewnie mogli, trzeba bylo isc na jakies kompromisy. O wyborze postaci byl, zdaje sie, jeden z wpisow w pamietniku. Ja Thorgala znam tylko z widzenia, mam swiadomosc kultu itp, czytalem chyba tylko Łucznikow lata temu. Kriss znam i "te blondynke" z widzenia rozpoznaje. Gra musi zaciekawic tez takich ignorantow jak ja, nie tylko uber wyznawcow, znajacych smaczki "kto z kim". Zaciekawic tzn sprawic abym wylozyl pieniadze, a czy potem to sie bedzie mi fabularnie spinac, to moze byc juz poza spektrum biznesu ;)

Temat nie jest oczywisty, bo ktos powie, ze chce 4 dorosle postacie, a inny, ze przeciez bedzie gral z dziecmi i musza byc mlodociani, aby "sie wcielic". Zawsze beda niezadowoleni. Autor musi zaryzykowac i cos zdecydowac.

Co do slusznych uwag goldsun, to obecnie chyba jest to bardziej snucie basni, budowanie swiadomosci tytulu, a prawdziwe budowanie hajpu w kampanii. Hajp to beda figurki, nie ma co sie czarowac, ze ktos wygra internety i KS, bo ma ciekawa mechanike kartami :P Inna sprawa, ze Portal i ich kampanie czasem budzily watpliwosci. Ale kazda kolejna to szansa, ze bedzie lepiej.

Na pewno bedzie wesolo :) Kanapowi futbolisci maja mundial, dla nas swietem sa kampanie KS znanych IP.
Dla kogoś kto nie czytał komiksów to wszystko jedno które postacie znajdą się w grze - przecież i tak ich nie zna. Ewentualnie będzie patrzył na opis tych postaci w materiałach związanych z grą i tutaj przyznam, że Kriss de Valnor ma większy potencjał marketingowy. Z kolei dla osób znających komiks taki wybór postaci będzie co najmniej kontrowersyjny - i może zniechęcić do gry takie osoby, więc kwestie fabularne też powinny być w spektrum biznesowym. Mam po prostu nadzieję że dodanie Kriss do drużyny Thorgala było przynajmniej przemyślane i jakoś uzasadnione.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3380
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: psia.kostka »

sliff pisze: 21 gru 2022, 11:39 hajp to będzie grubszy papier w księdze scenariuszy.
To staly punkt programu. Bede wrecz rozczarowany, jesli nie bedzie takiego SG.
Kredowy papier, płótnowanie, papier czerpany. Oh boy, can't wait! 8)
'Any man who must say, "I am the King", is no true king.'
Trzeba czekac. Jak zaprezentuja co maja i bedzie kasztan, to pierwszy zakrzykne "Król jest nagi!" :lol:
sinuhePL pisze: 21 gru 2022, 11:51 Kriss de Valnor ma większy potencjał marketingowy
Kriss = $$$
sinuhePL pisze: 21 gru 2022, 11:51 może zniechęcić do gry takie osoby
Kupia, nie maja wyjscia :lol: Thorgal is Thorgal, czekali na to 30lat.
(Poza tym chyba na okladce nie bedzie wzmianki o niescislosciach fabularnych ;))
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
sinuhePL
Posty: 39
Rejestracja: 20 sty 2020, 11:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: sinuhePL »

psia.kostka pisze: 21 gru 2022, 12:02 Kupia, nie maja wyjscia :lol: Thorgal is Thorgal, czekali na to 30lat.
(Poza tym chyba na okladce nie bedzie wzmianki o niescislosciach fabularnych ;))
Nie mogę odpowiadać za innych ale ja decyzję podejmę dopiero po pojawieniu się recenzji i zobaczeniu gameplay'u. Trzymam kciuki za Portal żeby to był hit.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3380
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: psia.kostka »

Masz racje, ze haslo "kazdy chce gre z Vaderem" nie implikuje jednoznacznie -> zrobmy kooperacje dla 4graczy: Luke, Obi-Wan, Han i Vader.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: gogovsky »

sinuhePL pisze: 21 gru 2022, 12:15
psia.kostka pisze: 21 gru 2022, 12:02 Kupia, nie maja wyjscia :lol: Thorgal is Thorgal, czekali na to 30lat.
(Poza tym chyba na okladce nie bedzie wzmianki o niescislosciach fabularnych ;))
Nie mogę odpowiadać za innych ale ja decyzję podejmę dopiero po pojawieniu się recenzji i zobaczeniu gameplay'u. Trzymam kciuki za Portal żeby to był hit.
Jesteś promilem na rynku pozdrawiam. Via Heroes 3 czy Wiedźmin.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
sinuhePL
Posty: 39
Rejestracja: 20 sty 2020, 11:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: sinuhePL »

gogovsky pisze: 21 gru 2022, 12:32
sinuhePL pisze: 21 gru 2022, 12:15
psia.kostka pisze: 21 gru 2022, 12:02 Kupia, nie maja wyjscia :lol: Thorgal is Thorgal, czekali na to 30lat.
(Poza tym chyba na okladce nie bedzie wzmianki o niescislosciach fabularnych ;))
Nie mogę odpowiadać za innych ale ja decyzję podejmę dopiero po pojawieniu się recenzji i zobaczeniu gameplay'u. Trzymam kciuki za Portal żeby to był hit.
Jesteś promilem na rynku pozdrawiam. Via Heroes 3 czy Wiedźmin.
Chyba jednak nie bo na Wiedźmina się skusiłem. No ale tam jak gra będzie kiepska to będę miał przynajmniej sporo ładnych figurek do pomalowania
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: gogovsky »

sinuhePL pisze: 21 gru 2022, 12:34
gogovsky pisze: 21 gru 2022, 12:32
sinuhePL pisze: 21 gru 2022, 12:15

Nie mogę odpowiadać za innych ale ja decyzję podejmę dopiero po pojawieniu się recenzji i zobaczeniu gameplay'u. Trzymam kciuki za Portal żeby to był hit.
Jesteś promilem na rynku pozdrawiam. Via Heroes 3 czy Wiedźmin.
Chyba jednak nie bo na Wiedźmina się skusiłem. No ale tam jak gra będzie kiepska to będę miał przynajmniej sporo ładnych figurek do pomalowania
Królewiczu złoty chodzi, że instrukcje/gameplay herosów/wiedźmina przed kupnem i po kupnie przeczytało/obejrzalo około 0.1 %, a reszta hajpuje :D Większość osób nie wchodzi na updaty ani komentarze na KS przykład to np darkest dungeon czy ta gra z klimatu Prince od Persia gdzie zerżneli wszystko z massive darkness były komentarze wielkimi literami wszędzie trąbili, że scam a do końca chyba było ponad 2000 backerów, bo ludzie nie wycofali wsparcia, więc heh.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
sinuhePL
Posty: 39
Rejestracja: 20 sty 2020, 11:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: sinuhePL »

gogovsky pisze: 21 gru 2022, 12:43
sinuhePL pisze: 21 gru 2022, 12:34
gogovsky pisze: 21 gru 2022, 12:32
Jesteś promilem na rynku pozdrawiam. Via Heroes 3 czy Wiedźmin.
Chyba jednak nie bo na Wiedźmina się skusiłem. No ale tam jak gra będzie kiepska to będę miał przynajmniej sporo ładnych figurek do pomalowania
Królewiczu złoty chodzi, że instrukcje/gameplay herosów/wiedźmina przed kupnem i po kupnie przeczytało/obejrzalo około 0.1 %, a reszta hajpuje :D Większość osób nie wchodzi na updaty ani komentarze na KS przykład to np darkest dungeon czy ta gra z klimatu Prince od Persia gdzie zerżneli wszystko z massive darkness były komentarze wielkimi literami wszędzie trąbili, że scam a do końca chyba było ponad 2000 backerów, bo ludzie nie wycofali wsparcia, więc heh.
E, chyba trochę przesada z tym 0.1%, na pewno jakaś część hajpuje ale żeby prawie wszyscy?
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: sopel82 »

Backero pisze: 21 gru 2022, 10:12 Jak dla mnie w ogóle zestaw postaci powinien być inny. Wywaliłbym albo Triss albo Aaricię. Dodałbym możliwość grania którąś z postaci, z którymi Thorgal od czasu do czasu współpracuje, a tu naprawdę jest z czego wybierać.
Triss? Chyba ci się uniwersum pomyliło ;-)

Kriss de Valnor to legenda i ma jak najbardziej sens. Właściwie pewnie chyba tylko co do niej i Thorgala nie było wątpliwości. Thorgal nie raz z nią - jak piszesz - współpracował, no i są ludzie, którzy lubią sobie czasem zagrać "złą/negatywną" (lub po prostu niejednoznaczną) postacią. Ale tak naprawdę bez większej ilości szczegółów na temat gry ciężko mówić o trafności wyboru postaci, tj jak się w całą grę wpisują.
psia.kostka pisze: 21 gru 2022, 10:23 Ale muszą być kobiety, bo jest XXI wiek. Nie ma co drążyć. #tęcza
Trochę jednak pojechałeś za daleko. Rozumiem jeszcze czepiać się, jeśli byłyby to postacie drugorzędne, ale zarówno bez Kriss jak i Aaricii nie byłoby całej serii... więc taki wybór kompletnie nie powinien dziwić, zarówno w tym wieku, jak i w poprzednim.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
ODPOWIEDZ