Aeon's End - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
pawi1999
Posty: 16
Rejestracja: 09 mar 2021, 09:21
Has thanked: 4 times

Re: Aeon's End - pytania i wątpliwości

Post autor: pawi1999 »

Cześć,
Moje pytanie dotyczy kart ulokowanych jednocześnie na dwóch sąsiadujących bramach. Jak wygląda przyznawanie dodatkowych obrażeń takim kartom?
Mamy np. falę pirotechniki czy jakoś tak, która musi być umieszczona na dwóch sąsiadujących bramach i zadaje 4 obrażenia. Do tej pory grałem tak, że jeżeli umieszczę ją na 3. i 4. bramie to ta karta zada 6 obrażeń. Jeżeli będzie umieszczona na 2. i 3. to zada 5 obrażeń.
Czy jest to prawidłowy sposób gry?
aeiou871
Posty: 976
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 308 times
Been thanked: 430 times

Re: Aeon's End - pytania i wątpliwości

Post autor: aeiou871 »

pawi1999 pisze: 13 lis 2022, 23:47 Cześć,
Moje pytanie dotyczy kart ulokowanych jednocześnie na dwóch sąsiadujących bramach. Jak wygląda przyznawanie dodatkowych obrażeń takim kartom?
Mamy np. falę pirotechniki czy jakoś tak, która musi być umieszczona na dwóch sąsiadujących bramach i zadaje 4 obrażenia. Do tej pory grałem tak, że jeżeli umieszczę ją na 3. i 4. bramie to ta karta zada 6 obrażeń. Jeżeli będzie umieszczona na 2. i 3. to zada 5 obrażeń.
Czy jest to prawidłowy sposób gry?
prawidłowo, jak najbardziej. Takie Zaklęcie zajmuje obie bramy, więc korzysta z premii przyznawanych przy aktywacji Zaklęcia z obu bram.
Bursky
Posty: 2
Rejestracja: 24 gru 2022, 17:20
Has thanked: 1 time

Re: Aeon's End - pytania i wątpliwości

Post autor: Bursky »

Hej. Ruszyłem dziś w końcu gierkę i sporo pytań się pojawiło :D Większości zapomniałem, ale mam 1 odnośnie Gnieworodnego. Jeśli wylosuję kartę natarcia a Gniewko ma powiedzmy tylko 1 żeton furii, to może użyć tej karty? Skoro musi stracić 3 żetony na koniec tury? Czy normalnie trzeba zagrać tę kartę i odrzucić tyle żetonów furii, ile się da? (Max 3 oczywiście)
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: Aeon's End - pytania i wątpliwości

Post autor: Erni »

Zagrać normalnie i odrzucić tyle żetonów furii ile jest, oczywiście nie więcej niż trzy.
Bursky
Posty: 2
Rejestracja: 24 gru 2022, 17:20
Has thanked: 1 time

Re: Aeon's End - pytania i wątpliwości

Post autor: Bursky »

Okej dzięki :D Kolejna wątpliwość, aczkolwiek wydaje mi się, że wiem jak jest, bo byłoby to za proste w przeciwnym przypadku.

Obrazek

Chodzi o odrzucenie. Muszę wydać eter, za który mogę coś kupić czy wydaje TYLKO na odrzucenie tej mocy i nic za to kupić nie mogę?
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 94 times
Been thanked: 42 times

Re: Aeon's End - pytania i wątpliwości

Post autor: Damon22 »

Tylko odrzucenie mocy.
Innykamil
Posty: 7
Rejestracja: 28 paź 2022, 18:27
Has thanked: 3 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Innykamil »

Siema wszystkim. Która wersja karty W256 jest poprawna?? Odrzuć 2 zaklęcia czy odrzuć 2 karty? Bo już nie wiem która była w woreczku z poprawką :?
aeiou871
Posty: 976
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 308 times
Been thanked: 430 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aeiou871 »

Innykamil pisze: 12 sty 2023, 12:24 Siema wszystkim. Która wersja karty W256 jest poprawna?? Odrzuć 2 zaklęcia czy odrzuć 2 karty? Bo już nie wiem która była w woreczku z poprawką :?
2 karty
Innykamil
Posty: 7
Rejestracja: 28 paź 2022, 18:27
Has thanked: 3 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Innykamil »

Siema. W podstawowej talii nemezis w wiecznej wojnie są ataki lub moce które każą np odrzucić karty o najwyższej wartości. Chodzi o najdroższe karty? Bo też jest karta na której jest normalnie napisane o odrzucaniu najdroższej karty z ręki czy coś. Jak wy rozpatrujecie tą " Najwyższą wartość " :?:
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1270 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: seki »

Innykamil pisze: 13 sty 2023, 22:27 Siema. W podstawowej talii nemezis w wiecznej wojnie są ataki lub moce które każą np odrzucić karty o najwyższej wartości. Chodzi o najdroższe karty? Bo też jest karta na której jest normalnie napisane o odrzucaniu najdroższej karty z ręki czy coś. Jak wy rozpatrujecie tą " Najwyższą wartość " :?:
Tak, najdroższą kartę odrzucasz
Innykamil
Posty: 7
Rejestracja: 28 paź 2022, 18:27
Has thanked: 3 times

Re: Aeon's End - pytania i wątpliwości

Post autor: Innykamil »

seki pisze: 18 sty 2021, 17:31
arcanum pisze: 18 sty 2021, 17:19 Witam, mam jedno pytanie odnośnie zaklęć: niektóre zaklęcia mają efekt "gdy przygotowane". Czy z tego efektu można korzystać od razu w tej samej turze, w której się to zaklęcie przygotowało, czy dopiero w kolejnej, po ewentualnym nie aktywowaniu go w fazie aktywacji?
Od razu w tej samej turze.
Siema. Trafiłem na pytanie. A to nie jest tak, że np. w pierwszej turze w fazie głównej przygotowuje zaklęcie z efektem gdy przygotowane, a dopiero w drugiej rundzie na końcu fazy aktywacji korzystam z tego efektu o ile nie odpale zaklęcia w tej turze??
sasquach
Posty: 1820
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 933 times
Been thanked: 581 times

Re: Aeon's End - pytania i wątpliwości

Post autor: sasquach »

Innykamil pisze: 17 sty 2023, 21:32 Siema. Trafiłem na pytanie. A to nie jest tak, że np. w pierwszej turze w fazie głównej przygotowuje zaklęcie z efektem gdy przygotowane, a dopiero w drugiej rundzie na końcu fazy aktywacji korzystam z tego efektu o ile nie odpale zaklęcia w tej turze??
Było by to sprzeczne z zasadami:
Możesz rozpatrzyć efekt dowolnego przygotowanego Zaklęcia ze słowem kluczowym „Gdy przygotowane”, który odnosi się do fazy głównej. Taki efekt może zostać rozpatrzony podczas tej samej tury, w której dane Zaklęcie zostało przygotowane lub podczas każdej następnej tury, w której Zaklęcie pozostaje przygotowane.
Innykamil
Posty: 7
Rejestracja: 28 paź 2022, 18:27
Has thanked: 3 times

Re: Aeon's End - pytania i wątpliwości

Post autor: Innykamil »

sasquach pisze: 18 sty 2023, 00:02
Innykamil pisze: 17 sty 2023, 21:32 Siema. Trafiłem na pytanie. A to nie jest tak, że np. w pierwszej turze w fazie głównej przygotowuje zaklęcie z efektem gdy przygotowane, a dopiero w drugiej rundzie na końcu fazy aktywacji korzystam z tego efektu o ile nie odpale zaklęcia w tej turze??
Było by to sprzeczne z zasadami:
Możesz rozpatrzyć efekt dowolnego przygotowanego Zaklęcia ze słowem kluczowym „Gdy przygotowane”, który odnosi się do fazy głównej. Taki efekt może zostać rozpatrzony podczas tej samej tury, w której dane Zaklęcie zostało przygotowane lub podczas każdej następnej tury, w której Zaklęcie pozostaje przygotowane.
Ok. Dzięki za sprostowanie.
Będzie łatwiej :D
bulczan
Posty: 48
Rejestracja: 07 lis 2022, 16:12
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Aeon's End - pytania i wątpliwości

Post autor: bulczan »

na niektórych zaklęciach jest dodatkowy efekt - echo. co on oznacza?
aeiou871
Posty: 976
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 308 times
Been thanked: 430 times

Re: Aeon's End - pytania i wątpliwości

Post autor: aeiou871 »

bulczan pisze: 06 lut 2023, 18:01 na niektórych zaklęciach jest dodatkowy efekt - echo. co on oznacza?
Efekt aktywacji takiego zaklęcia jest aktywowany dwukrotnie. Za każdym razem uwzględniane są także ewentualne bonusy ze specjalnych bram.
sasquach
Posty: 1820
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 933 times
Been thanked: 581 times

Re: Aeon's End - pytania i wątpliwości

Post autor: sasquach »

aeiou871 pisze: 06 lut 2023, 18:32
bulczan pisze: 06 lut 2023, 18:01 na niektórych zaklęciach jest dodatkowy efekt - echo. co on oznacza?
Efekt aktywacji takiego zaklęcia jest aktywowany dwukrotnie. Za każdym razem uwzględniane są także ewentualne bonusy ze specjalnych bram.
Dokładnie to wszystkie efekty efekty działają na obie aktywacje, nie tylko te z bram.
Stasia
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2023, 12:45

Re: Aeon's End - pytania i wątpliwości

Post autor: Stasia »

Witam, mam pytanie odnośnie Aeon's end Nowy Początek. Rozpoczeliśmy wczoraj ekspedycję. Pierwsza nie sprawiła nam kłopotu, jednakże przy rozkladaniu kolejnej mam kilka pytań.
1. Czy w każdej kolejnej bitwie(a przynajmniej w bitwie nr 2) na nowo tworzymy talię gracza (czy pozostajemy przy zakupionych kartach z 1 bitwy?)?
3) Czy możemy zmienić postać?
4) Czy na nowo rozkladamy talię zasobów,? Czy przy zmianie talii zasobów (zastąpienie obecnych zasobów zasobami z koszar) wymieniana grupa zasobów jest wykluczona z dalszych bitew? Jeżeli nie to kiedy wykluczamy karty?
Bardzo proszę o pomoc, bo będzie rozwód 😅
aeiou871
Posty: 976
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 308 times
Been thanked: 430 times

Re: Aeon's End - pytania i wątpliwości

Post autor: aeiou871 »

Spoiler:
Ad 1. W każdej bitwie odtwarzacie początkową talię każdego z magów, ale od bitwy nr 2 w początkowej talii jedna z kart jest zastępowana wybraną kartą skarbu poziomu 1.
Ad 3(2?). Możecie dowolnie zmieniać postacie
Ad 4. Po bitwie możecie wymienić dowolne stosy zasobów na nowo odkryte, a te, które wymieniliście są wykluczone do końca ekspedycji. Po zakończeniu ekspedycji otrzymacie jednak informacje na temat wiarantu "duże kieszenie", dzięki któremu wymieniane stosy nie są wykluczane z ekspedycji, a wracają do koszar (baraków?).
Anel86
Posty: 9
Rejestracja: 04 lut 2023, 07:19
Has thanked: 10 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Anel86 »

Cześć :) mam pytanie dotyczące Aeon’s End nowy początek. Stoczona pierwsza bitwa, czas na kolejnego nemezis i pytanie czy znów bierzemy bazowy zestaw kart, układamy rynek i uzdrawiam magów i Gravehold czy lecimy od momentu w jakim skończyliśmy poprzednia bitwę? To moje pierwsze doświadczenia z Aeon’s więc z góry przepraszam ale w tej kwestii jestem Noobem 😁 ps. Oczywiście jestem na etapie rozgrywania Ekspedycji.
memlak
Posty: 12
Rejestracja: 03 lis 2020, 11:13
Has thanked: 111 times
Been thanked: 7 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: memlak »

Anel86 pisze: 03 mar 2023, 08:32 Cześć :) mam pytanie dotyczące Aeon’s End nowy początek. Stoczona pierwsza bitwa, czas na kolejnego nemezis i pytanie czy znów bierzemy bazowy zestaw kart, układamy rynek i uzdrawiam magów i Gravehold czy lecimy od momentu w jakim skończyliśmy poprzednia bitwę? To moje pierwsze doświadczenia z Aeon’s więc z góry przepraszam ale w tej kwestii jestem Noobem 😁 ps. Oczywiście jestem na etapie rozgrywania Ekspedycji.
Resetujesz wszystko, i układasz grę od nowa (to co się zmienia względem pierwszej rozgrywki to dokładasz skarby do swojej talii i z innych kart nemesis korzystasz).
zaklinaczkokosow
Posty: 9
Rejestracja: 27 lut 2023, 13:26
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Aeon's End - pytania i wątpliwości

Post autor: zaklinaczkokosow »

Miał być Nowy Początek a moja na wstępie zrobiła mi awanturę...o Claudię. Troche ma racji bo pałam do niej, a dokładnie do jej zdolności miłością :D. Tylko nie wiem czy interpretuje je dobrze, "Następnym razem, gdy w tej turze sojusznik zdobędzie kartę ze stosu zasobów, otrzymasz kopię tej karty ze stosu zasobów." Mamy np. na ręce 11 eteru, możemy wziąć zaklęcie za 5 i do tego 2 zaklęcia za 3. Czy wybiera się kopię którą się otrzymuje czy dostaje się kopie każdej z kart? Ja jestem za tą drugą opcja więc stoimy w rozgrywce na razie.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 990 times
Been thanked: 433 times

Re: Aeon's End - pytania i wątpliwości

Post autor: KurikDeVolay »

Jedną kartę. Każdy zakup to osobna akcja.
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 466
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 834 times
Been thanked: 200 times

Re: Aeon's End - pytania i wątpliwości

Post autor: JollyRoger90 »

Jedną kartę. Każdy zakup to osobna akcja.
Też mi się tak wydaje. Jakby to dotyczyło większej ilości kart to było by napisane karty (wiela), a nie kartę (1 szt).
Cielu
Posty: 26
Rejestracja: 30 cze 2022, 13:26
Has thanked: 18 times

Re: Aeon's End - pytania i wątpliwości

Post autor: Cielu »

Jedną kartę.
Następnym razem gdy sojusznik weźmie kartę ze stosu zasobów.

Następnym razem = jeden raz
Weźmie kartę = weźmie jedną kartę.

Każdy zakup to osobna akcja, nawet fizycznie nie jest możliwe pobranie dwóch kart.
Jest to też istotne ze względu na kolejność odkładania zakupionych kart na discard (pierwsza kupiona idzie pierwsza na discard), aczkolwiek że to coop to Zazwyczaj kolejność zakupu nie miala nigdy znaczenia w praktyce
miraclemerlin
Posty: 1
Rejestracja: 18 kwie 2022, 22:28

Re: Aeon's End - pytania i wątpliwości

Post autor: miraclemerlin »

Cześć, przeglądałem wątek ale nie rozwiałem wątpliwości. Pytanie dotyczy podstawowej wersji Aeons End. Mamy karty z zapisem 'dodatkowe' obrażenia, np. Arka chaosu oraz te z napisem 'po' x obrażeń jak Mroczny Płomień czy zmysł wymiarów. Czy zapis po oznacza możliwość rozdzielenia obrażeń? Jeśli nie to jest to jedynie niekonsekwencja w zapisie? Dzięki za pomoc ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ