Wystrzałowe Katapulty (Kristian Fosh)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Wystrzałowe Katapulty (Kristian Fosh)

Post autor: Mendaks »

Wystrzałowe katapulty to gra zręcznościowa przeznaczona dla 2 graczy wydana w Polsce przez wydawnictwo FoxGames.

W grze na specjalnej planszy będziemy budować zamek ze specjalnych bloków. Po wybudowaniu stawiamy naszych rycerzy na murach lub na planszy wokół ich.

Gdy obaj gracze skończą budować swoje warownie, przystępujemy do atakowania siebie nawzajem, strzelając z katapult. Naszym zadaniem jest strącenie wszystkich rycerzy naszego przeciwnika, demolując przy tym jego zamek.

W grze każdy z graczy dysponuje talią składającą się z 6 kart. Kart możemy używać podczas rozgrywki, aby na różny sposób zaskoczyć naszego przeciwnika.

Zapraszam was na film.

https://youtu.be/_VlmVMORfCc
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 558
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 291 times

Re: Wystrzałowe Katapulty (Kristian Fosh)

Post autor: andrzejstrzelba »

Czy żeby grać w cztery osoby z dodatkiem poza dwoma podstawkami potrzebne są też dwa dodatki i wystarczy jeden ?
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Re: Wystrzałowe Katapulty (Kristian Fosh)

Post autor: Mendaks »

Żeby grać w 4 osoby wystarczy jedna gra podstawowa i dodatek :)
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Wystrzałowe Katapulty (Kristian Fosh)

Post autor: shuji »

gra ma 7+ na pudełku, ale wydaje mi się to być trochę przesada dyktowana ostrożnością przed pozwami o strzelenie sobie w oko przez gówniaka :) Zapytam więc osoby, które mają i grają - jaki realny wiek do gry z dorosłym ? 5+ ? 4+ ?
Arius
Posty: 1412
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Wystrzałowe Katapulty (Kristian Fosh)

Post autor: Arius »

shuji pisze: 10 paź 2023, 11:14 gra ma 7+ na pudełku, ale wydaje mi się to być trochę przesada dyktowana ostrożnością przed pozwami o strzelenie sobie w oko przez gówniaka :) Zapytam więc osoby, które mają i grają - jaki realny wiek do gry z dorosłym ? 5+ ? 4+ ?
Ja w to grałem z 3 i 6 latkiem.
Aczkolwiek nie do końca zgodnie z zasadami. Ale zabawę mieli przednią :)
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Wystrzałowe Katapulty (Kristian Fosh)

Post autor: tomuch »

Ja jeszcze nigdy nie grałem zgodnie z zasadami, tj. nie użyłem kart, więc się w sumie nie liczy ;) ale 5-latek latał i przynosił naboje, 7- i 9-latki grały (tj. układały, celowały i strzelały).
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Wystrzałowe Katapulty (Kristian Fosh)

Post autor: Dhel »

4+ spokojnie, młodsze może mieć problem z naciągnięciem katapulty i wystrzeleniem.

Też nie gram z kartami :D
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 984
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Wystrzałowe Katapulty (Kristian Fosh)

Post autor: Irr3versible »

Potwierdzam powyższe, z 3 latkiem bawimy się w destrukcję bez specjalnych zasad. Sam sobie buduję i następnie pomagam mu utrzymać katapultę na podłodze. Jako zabawkę można i wcześniej, z najmłodszym (19 miesięcy) też czasem postrzelamy ale to już w ogóle nie przypomina "gry".
Kartami to nawet mi się nie chciało grać z najstarszym synem (12 lat) bo samo budowanie i destrukcja jest satysfakcjonujące. Ale ja kupowałem katapulty jako powrót do młodości (tylko w wersji deluxe) - jak byłem brzdąkiem to na dywanie rozstawaliśmy mimiki, rzucaliśmy czy turlaliśmy piłeczką piłeczką kauczukową.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Wystrzałowe Katapulty (Kristian Fosh)

Post autor: mikeyoski »

Te karty to chyba tylko po to, żeby Wystrzałowe katapulty były nazywane grą a nie zabawką. Nie widzę żadnego powodu, żeby ich używać ;-)
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1477
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Wystrzałowe Katapulty (Kristian Fosh)

Post autor: arturmarek »

shuji pisze: 10 paź 2023, 11:14 gra ma 7+ na pudełku, ale wydaje mi się to być trochę przesada dyktowana ostrożnością przed pozwami o strzelenie sobie w oko przez gówniaka :) Zapytam więc osoby, które mają i grają - jaki realny wiek do gry z dorosłym ? 5+ ? 4+ ?
U mnie nawet wczoraj dzieci grały same: 9-latek z 4-latką. Grają na pewno zgodnie z podstawowymi zasadami (mój syn gdyby urodził się trochę wcześniej pracowałby w ZOMO).

Z kartami grałem ze starszym parę razy, ale dla mnie to niepotrzebne komplikowanie, nie dodaje żadnej wastwy strategicznej.

Może trochę przesadzam, ale mam wrażenie, że ta gra może pomóc dzieciom zdobyć podstawową intuicję geometryczno-fizyczną. Często pierwszy strzał jest chybiony i potem jest decyzja o ile przekręcić/przesunąć.

BTW. widzę na BGG, że są jakieś 2 dodatki wyglądające na większe, czy to u nas ma być wydane?
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 117 times
Been thanked: 174 times

Re: Wystrzałowe Katapulty (Kristian Fosh)

Post autor: Asurmar »

Fox Games wydało dodatek „Oblężenie”. Dodaje balisty (z których strzelanie jest o wiele trudniejsze niż z katapult) i elementy pozwalające zbudować większy zamek. Jeśli komuś podoba się podstawka, to myślę, że z dodatku będzie zachwycony.
ODPOWIEDZ