Zombicide - Undead or Alive : zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 861
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 283 times

Zombicide - Undead or Alive : zasady

Post autor: KOSHI »

Przeczytałem zasady i nie ogarniam zasady, która mówi, że znacznik hałasu z pola, gdzie dotarły zombie przesuwany jest na pole z bohaterami. To się dzieje na koniec fazy zombie, czy jak? Bo w trakcie nie miałoby to sensu...

ZOMBICIDE RULES • 17

"Whenever Zombies reach the Noise token’s Zone (see Zombie Phase, P 25), the Noise token is removed from its current location and set in the Zone with the most Survivors, on its Bang! side If several Zones are eligible, players choose."
Awatar użytkownika
hejcz
Posty: 131
Rejestracja: 07 lut 2020, 12:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 11 times

Re: Zombicide - Undead or Alive : zasady

Post autor: hejcz »

Ja to rozumiem tak że zombie robią move wszystkie na raz, a nie po kolei. Czyli może być tak że w 1 aktywacji zombie się ruszą i przesuną żeton hałasu na ocalałych i np. runner w 2 aktywacji pobiegnie już w nowym kierunku.
Awatar użytkownika
Prus
Posty: 85
Rejestracja: 01 sie 2019, 12:17
Has thanked: 29 times
Been thanked: 37 times

Re: Zombicide - Undead or Alive : zasady

Post autor: Prus »

Zakupiłem westernowego Zombicide i mam pewne wątpliwości:
1. Rewolwerowiec posiadając w „trzech” rękach rewolwery może trzykrotnie wykorzystać Szybkostrzelność – czy to nie robi z niego wunderwaffe?
2. Umiejętność Spec od broni podwójnej pozwala wykorzystać dodatkową akcję walki jeżeli posiada się w ręce jedną broń podwójną (tak sugerowałaby instrukcja PL) czy trzeba mieć do pary?
3. Wg instrukcji karta Abominacji oznacza pojawienie się Abominacji, jeżeli jej dotąd nie było lub dodatkową aktywację jeżeli ta już na planszy jest. To znaczy, że na planszy nie może być kilku Abominacji jednocześnie jak w CP i 2ed? Czy ktoś próbował tę zasadę (festiwal abominacji) wprowadzić? A może bez tego już jest wystarczająco trudno?
4. Blood Bull, gdy kogoś zobaczy, porusza się o trzy pola w jego kierunku i nie zmienia celu, ale owe trzy akcje dotyczą wyłącznie ruchu. Nie może zrobić ruchu lub dwóch a potem zaatakować. Gdy nikogo nie widzi ma tylko jeden ruch. Czy tak?
5. Bizon rani każdego w strefie w której się znajduje lub w strefie do której właśnie wszedł?
6. Texas… zaatakowanie go lub innego zombi w jego strefie wymaga dodatkowej akcji?
7. Miś mści się dodatkową akcją za bezskuteczny atak na niego lub jego strefę?
Z góry dziękuję za odpowiedzi. Wystarczą krótkie potwierdzenia, o ile to będą potwierdzenia.
ODPOWIEDZ