Zatoka kupców / Merchant's Cove - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
maciek-jagiel
Posty: 29
Rejestracja: 13 mar 2022, 16:30
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times

Zatoka kupców / Merchant's Cove - pytania i wątpliwości

Post autor: maciek-jagiel »

Pytanie do zasad. Podczas aktywacji zdolności mieszkańca "Półświatek - Natychmiast, jeszcze przed uzupełnieniem placu miejskiego, wykonaj akcję Zatrudnij/zastąp mieszkańca " rozumiem że za zatrudnienie tego dodatkowego mieszkańca trzeba ponownie zapłacić koszt (w czasie i ew.kartach zepsucia) czy też zatrudniamy go "za darmo" ?
Wydaje mi się że to pierwsze bo skoro mamy wykonać "akcję" to z definicji jest ona płatna no ale może się mylę..
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Zatoka kupców / Merchant's Cove - pytania i wątpliwości

Post autor: Apos »

maciek-jagiel pisze: 26 gru 2022, 21:33 Pytanie do zasad. Podczas aktywacji zdolności mieszkańca "Półświatek - Natychmiast, jeszcze przed uzupełnieniem placu miejskiego, wykonaj akcję Zatrudnij/zastąp mieszkańca " rozumiem że za zatrudnienie tego dodatkowego mieszkańca trzeba ponownie zapłacić koszt (w czasie i ew.kartach zepsucia) czy też zatrudniamy go "za darmo" ?
Wydaje mi się że to pierwsze bo skoro mamy wykonać "akcję" to z definicji jest ona płatna no ale może się mylę..
Hej,

na początku też tak sądziłem, ale znalazłem wątek na forum BGG, że jest to darmowa akcja. Zostało to potwierdzone przez projektanta gry.

Karta ta, mogła mieć dopisek "za darmo", aby rozwiać wątpliwości.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Zatoka kupców / Merchant's Cove (Jonny Pac, Carl Van Ostrand, Drake Villareal)

Post autor: Gizmoo »

Drodzy forumowicze, próbuje znaleźć gdzieś w sieci polskie instrukcje do wszystkich postaci. Posiadam wersję angielską, a przydałyby się jednak instrukcje w języku Mickiewicza, by poszerzyć grono współgraczy. I albo jestem gapa (prawdopodobne), albo oficjalnie/specjalnie Galakta nie zamieściła ich na swojej stronie.

Gdzieś da się to dorwać w PDF-ie do wydruku?
Zapallo
Posty: 52
Rejestracja: 07 mar 2021, 13:20
Has thanked: 34 times
Been thanked: 4 times

Re: Zatoka kupców / Merchant's Cove (Jonny Pac, Carl Van Ostrand, Drake Villareal)

Post autor: Zapallo »

Na stronie wydawnictwa Galakta są wszystkie.
http://galakta.pl/gry/gry-planszowe/zatoka-kupcow/

Zakładka „Do pobrania.”
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Zatoka kupców / Merchant's Cove (Jonny Pac, Carl Van Ostrand, Drake Villareal)

Post autor: Gizmoo »

Zapallo pisze: 17 kwie 2023, 00:39 Zakładka „Do pobrania.”
Dzięki wielkie! Nie wiem czemu, ale na telefonie mi się ta zakładka nie wyświetlała. Na kompie rzeczywiście jest i działa bez zarzutu. ;)
ODPOWIEDZ