Board Game Arena

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Board Game Arena

Post autor: Witchma »

Pojawiła się Nova Luna w wersji alfa, każdy może dołączyć do testów.
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: Board Game Arena

Post autor: j_g »

Barrage wczoraj wszedł.
Zniwiarz86
Posty: 212
Rejestracja: 06 kwie 2016, 11:17
Has thanked: 2 times

Re: Board Game Arena

Post autor: Zniwiarz86 »

Nie ma ktoś ochoty zaprosić na It's a Wonderfull Wolrd aplha?
dannyking
Posty: 145
Rejestracja: 01 lut 2019, 18:59
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Board Game Arena

Post autor: dannyking »

Dzień dobry!

Ruszyliśmy z nową grupą na facebooku, aby ułatwić wam monitorowanie wszystkich wiadomości przeznaczonych (głównie) dla polskich graczy Board Game Arena. Dołącz teraz!

https://www.facebook.com/groups/boardgamearenapolska
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: Board Game Arena

Post autor: lacki2000 »

Z takich większych implementacji to pojawił się Wingspan / Na skrzydłach.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
kolosm
Posty: 301
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 452 times
Been thanked: 53 times

Re: Board Game Arena

Post autor: kolosm »

I działa całkiem sprawnie, aczkolwiek fantastycznej aplikacji na steam / telefon nic nie przebije! Nie mówiąc już o fenomenalnej Krystynie... :)
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Board Game Arena

Post autor: Witchma »

Pojawiła się wersja beta Obsession :D
pppieta
Posty: 34
Rejestracja: 10 kwie 2018, 13:59
Has thanked: 24 times
Been thanked: 1 time

Re: Board Game Arena

Post autor: pppieta »

I mam ochotę już tą grę kupić :P

Ale nie ma gdzie za bardzo albo wyjdzie majątek.
Na BGA już dwie partie mam zrobione prawie.
Witchma pisze: 05 paź 2022, 09:51 Pojawiła się wersja beta Obsession :D
RayTheBurbs
Posty: 6
Rejestracja: 14 maja 2021, 14:12
Has thanked: 16 times

Re: Board Game Arena

Post autor: RayTheBurbs »

Rozważam kupienie konta premium na BGA. Będę wdzięczny, jeśli podzielicie się swoimi doświadczeniami:
1. Czy większość gier w ofercie jest rzeczywiście grywalna (nie ma krytycznych błędów)?
2. Jak długo czeka się na znalezienie przeciwników?
3. Czy gry idą szybciej czy wolniej w stosunku do kartonowych oryginałów?
4. Czy dużo gier się kończy tym, że jeden z przeciwników się rozłącza/trolluje itp?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4405
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: Board Game Arena

Post autor: Hardkor »

RayTheBurbs pisze: 19 paź 2022, 12:53 Rozważam kupienie konta premium na BGA. Będę wdzięczny, jeśli podzielicie się swoimi doświadczeniami:
1. Czy większość gier w ofercie jest rzeczywiście grywalna (nie ma krytycznych błędów)?
2. Jak długo czeka się na znalezienie przeciwników?
3. Czy gry idą szybciej czy wolniej w stosunku do kartonowych oryginałów?
4. Czy dużo gier się kończy tym, że jeden z przeciwników się rozłącza/trolluje itp?
1. We wszystkie gry w które grałem nie spotkałem się z błędami. Chyba tylko raz miałem jakiś błąd, ale to była alfa.
2. Zależy od gry oraz tego czy masz premium. Najpopularniejsze gry + premium to do minuty szuka. Mniej popularne to kwestia minut. brak premium to przy najpopularniejszy od 1 do paru minut. Mniej popularne nie sprawdzałem. Wszystko zależy od tego w co i kiedy grasz :)
3. stanowczo szybciej, nawet parokrotnie, bo nie rozkładasz niczego, gra pilnuje zasad za Ciebie. Gracze tez NAJCZESCIEJ grają szybciej niż żywi przeciwnicy (ale to tez zależy od gry)
4. Bardzo rzadko, dodatkowo przy rozpoczynaniu gry widać reputacje gracza. Jak ktoś ma niska bo właśnie rozłącza się lub przeciąga tury to możesz po prostu odrzucić propozycje gry bez konsekwencji i z takim nie grać.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Fojtu
Posty: 3367
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1255 times

Re: Board Game Arena

Post autor: Fojtu »

RayTheBurbs pisze: 19 paź 2022, 12:53 Rozważam kupienie konta premium na BGA. Będę wdzięczny, jeśli podzielicie się swoimi doświadczeniami:
1. Czy większość gier w ofercie jest rzeczywiście grywalna (nie ma krytycznych błędów)?
2. Jak długo czeka się na znalezienie przeciwników?
3. Czy gry idą szybciej czy wolniej w stosunku do kartonowych oryginałów?
4. Czy dużo gier się kończy tym, że jeden z przeciwników się rozłącza/trolluje itp?
1. Ja błędów poza alfą chyba nie spotkałem, w becie nawet chyba nic nie widziałem
2. Zależy od gry. Popularne tytuły (i te szybsze) mają cały czas prawie jakieś stoliki. Mniej popularne trzeba poczekać dłużej. Zaznaczam, że mówię tutaj o grze real-time, inaczej nie grywam.
3. Rozgrywki (mówię tutaj o real-time oczywiście) są raczej szybsze niż kartonowe. Chyba w sumie nie spotkałem się, żeby mi coś się grało dłużej niż przy stole. W skrajnych przypadkach różnica jest gigantyczna (np. Cywilizacja, którą na BGA w 2 osoby można zagrać w 45 min).
4. Bardzo rzadko, można też chyba dać filtr graczy (ale ja nigdy nie potrzebowałem).

Ogólnie to polecam popróbować po prostu pograć i ewentualnie potem kupić premium. Ja przez długi czas premium nie miałem i grałem po prostu w to co było dostępne + dołączałem do stolików premium.
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: Board Game Arena

Post autor: Miszon »

RayTheBurbs pisze: 19 paź 2022, 12:53 Rozważam kupienie konta premium na BGA. Będę wdzięczny, jeśli podzielicie się swoimi doświadczeniami:
1. Czy większość gier w ofercie jest rzeczywiście grywalna (nie ma krytycznych błędów)?
2. Jak długo czeka się na znalezienie przeciwników?
3. Czy gry idą szybciej czy wolniej w stosunku do kartonowych oryginałów?
4. Czy dużo gier się kończy tym, że jeden z przeciwników się rozłącza/trolluje itp?
1. Bardzo rzadko. Czasem jak są jakieś błędy, to zwykle szybko są kasowane.
2. w zasadzie w ogóle, od razu sięgra. Ale mniej popularne tytuły kilka minut, może max 10.
3. DUUUŻO szybciej
4. bardzo rzadko. Ale wtedy dostaje karne punkty i można ustawić filtr przy zakładaniu gry, żeby nie wpuszczało ludzi z niskimi ocenami.

Dodam, że błędy są częste przy grze z użyciem głosu na więcej niż kilka osób. Często jest tak, że ktoś nie słyszy reszty, albo reszta jego, albo słyszą się tylko 2 osoby, a reszta nie, itp. Trzeba wtedy odświeżać stronę i czasem zadziała, czasem nie. Co do samych gier - błędy są rzadkie (chyba że alfa lub beta).
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2049
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 271 times
Been thanked: 422 times

Re: Board Game Arena

Post autor: tomp »

Dodam, że można wypróbować serwis na darmowym koncie.
Przy opłaceniu z góry za rok, to opłata 2€/miesiąc (10-11 zł) to mniej niż paczka papierosów lub 1-2 kraftowe napoje.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1469
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 254 times
Been thanked: 713 times

Re: Board Game Arena

Post autor: arturmarek »

RayTheBurbs pisze: 19 paź 2022, 12:53 Rozważam kupienie konta premium na BGA. Będę wdzięczny, jeśli podzielicie się swoimi doświadczeniami:
1. Czy większość gier w ofercie jest rzeczywiście grywalna (nie ma krytycznych błędów)?
2. Jak długo czeka się na znalezienie przeciwników?
3. Czy gry idą szybciej czy wolniej w stosunku do kartonowych oryginałów?
4. Czy dużo gier się kończy tym, że jeden z przeciwników się rozłącza/trolluje itp?
1. Są jakieś mikro błędy, ale nie wpływające na rozgrywkę, bardziej w wyświetlanych informacjach.
2. Jak chcesz pograć "w cokolwiek" to mega szybko. Jeśli jednak chciałbyś spróbować czegoś konkretnego, co nie jest w topie popularności, to ciężko znaleźć przeciwników. Mam też wrażenie, że w dłuższe gry większość graczy gra w formacie turowym.
3. Zdecydowanie szybciej. Bez porównania.
4. Zależy co rozumiesz przez "dużo". Zdarza się, ale to nie jest plaga.
Haisenberg83
Posty: 123
Rejestracja: 12 wrz 2021, 20:36
Has thanked: 141 times
Been thanked: 27 times

Re: Board Game Arena

Post autor: Haisenberg83 »

Postanowiłem spróbować i się zarejestrowałem. Na razie bez premium, bo muszę chwilę pograć żeby zdecydować czy zagoszczę na dłużej. Widzę że są różnego rodzaju grupy więc mam pytanie czy jest jakaś grupa w której są użytkownicy tego forum?
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: Board Game Arena

Post autor: lacki2000 »

Haisenberg83 pisze: 24 paź 2022, 12:35 Postanowiłem spróbować i się zarejestrowałem. Na razie bez premium, bo muszę chwilę pograć żeby zdecydować czy zagoszczę na dłużej. Widzę że są różnego rodzaju grupy więc mam pytanie czy jest jakaś grupa w której są użytkownicy tego forum?
Jest taka grupa forumowa https://boardgamearena.com/group?id=1070159
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Haisenberg83
Posty: 123
Rejestracja: 12 wrz 2021, 20:36
Has thanked: 141 times
Been thanked: 27 times

Re: Board Game Arena

Post autor: Haisenberg83 »

No jest :D
Dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Panoramix
Posty: 116
Rejestracja: 08 lip 2019, 19:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 3 times

Re: Board Game Arena

Post autor: Panoramix »

W sekcji gier beta pojawiła się słynna Kawerna Uwego: https://boardgamearena.com/gamepanel?game=caverna :D
pzremek
Posty: 309
Rejestracja: 20 kwie 2020, 17:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Board Game Arena

Post autor: pzremek »

Hej,
Jako że mistrzostwa w kopanej za progiem może kogoś zainteresuje udział w turniejach turowych na BGA. Użytkownik Messier założył ponad 20 turniejów pod szyldem World Cup 2023 z kategorii:
Family Games (4 gry)
Sport Games (5 gier)
Strategic Games (15 gier)
Najlepiej wejść w profil: https://boardgamearena.com/player?id=84 ... ion=recent i wybrać turniej. Rejestracja z limitem ELO 100 ale wystarczy napisać prośbę o zaproszenie do organizatora i da się to ominąć.
Powodzenia ;)
Haisenberg83
Posty: 123
Rejestracja: 12 wrz 2021, 20:36
Has thanked: 141 times
Been thanked: 27 times

Re: Board Game Arena

Post autor: Haisenberg83 »

Hej.
Jak to jest z tymi turniejami i pkt XP?
Dlaczego niektóre mają zero a inne np 300? Jak można założyć turniej z jakąś wartością XP do zdobycia?
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Board Game Arena

Post autor: bobule »

Haisenberg83 pisze: 30 gru 2022, 09:35 Jak to jest z tymi turniejami i pkt XP?
To zależy od tego ile osób startuje w danym turnieju, jeżeli jest dużo graczy z wysokim skillem, to wtedy jest do zdobycia 300XP (max), a gdy np. będzie to turniej jedynie na kilka osób to wtedy tych punktów XP będzie mniej, albo nawet 0.
Wosho
Posty: 1433
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 175 times
Been thanked: 140 times

Re: Board Game Arena

Post autor: Wosho »

Czy moge podejrzec liste osob ktore zaznaczylem ze nie chce z nimi grac?
Chyba zrobila sie za duza bo dlugo mi znajduje gry..
Barolek
Posty: 88
Rejestracja: 29 lip 2013, 20:22
Has thanked: 67 times
Been thanked: 71 times

Re: Board Game Arena

Post autor: Barolek »

Na BGA właśnie wskoczyła beta Anachrony! Jak ktoś nie zna to bardzo polecam sprawdzić tytuł
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1527
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 197 times

Re: Board Game Arena

Post autor: Furan »

Gdyby ktoś był chętny potestować nowe dziecko Cathali - Lumen na BGA, to jestem otwarty (nick taki sam, jak na forum). :)
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum; Mundus Novus, Montana
Awatar użytkownika
Zawaterniok
Posty: 113
Rejestracja: 12 kwie 2022, 14:29
Has thanked: 51 times
Been thanked: 19 times

Re: Board Game Arena

Post autor: Zawaterniok »

A czy są na stronce jakieś gry, które dobrze śmigają na telefonie? Mam na myśli głównie widoczność. Domyślam się, że wszystkie z większą planszą odpadają :roll:
ODPOWIEDZ