Zombicide: Invader (Najeźdźca) - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1561 times
Been thanked: 252 times

Zombicide: Invader (Najeźdźca) - pytania i wątpliwości

Post autor: suibeom »

w trakcie jednej z partii pojawił się problem z którym nie wiem jak sobie poradzić. W pewnym momencie mieliśmy na planszy dwie Gnijące Abominacje i jednego Xenium Xorror i brakło nam znaczników pleśni :-) Czy jest jakaś zasada, która mówi co wtedy robić? Zwłaszcza z Xenosami, które mają być namnażane z pleśni? Czy z łączeniem dwóch stref pleśni?
feniks_ciapek
Posty: 2308
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1615 times
Been thanked: 941 times

Re: Zombicide Najeźdźca

Post autor: feniks_ciapek »

Jesteś pewien, że nie przegraliście już przez połączenie dwóch spawn pointów pleśnią? I czy pamiętaliście, że pleśń pojawia się tylko w pomieszczeniach, a nie na zewnątrz?
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1561 times
Been thanked: 252 times

Re: Zombicide Najeźdźca

Post autor: suibeom »

Spoiler:
graliśmy zgodnie z zasadami. Taka sytuacja pojawiła nam się dwa razy w misji 3 i raz w misji 5.
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1561 times
Been thanked: 252 times

Re: Zombicide Najeźdźca

Post autor: suibeom »

Pytanie już nieaktualne. O ile translator przetłumaczył poprawnie, to na bgg znalazłem odpowiedź na moje pytanie :-)
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1561 times
Been thanked: 252 times

Re: Zombicide Najeźdźca

Post autor: suibeom »

czy grał ktoś z forumowiczów Xenium Horror Abomination? Czy namnażając pleśń, namnaża tylko dwa pola przed sobą? Czy też pole na którym stoi + 2 pola przed sobą? I czy namnaża zawsze, gdy skończy ruch, czy tylko za pierwszym razem, gdy pojawi się na planszy?
blo
Posty: 6
Rejestracja: 27 gru 2008, 14:29

Zombicide: Invader/Najeźdźca

Post autor: blo »

Mam problem ze specjalnymi zasadami misji 7. W instrukcji jest napisane:

Fioletowa Strefa Namnażania aktywuje się za każdym razem, gdy fioletowy Cel zostanie zdobyty LUB gdy fioletowe drzwi zostaną usunięte lub zniszczone.

1. Należy to rozumieć, że strefa aktywuje się tylko dwa razy na grę, czy że aktywuje się na stałe w momencie spełnienia jednego z dwóch powyższych warunków?
2. Aktywacja strefy oznacza że natychmiast (w czasie fazy graczy) należy pociągnąć kartę xenosów dla aktywowanej strefy namnażania czy poczekać z tym do fazy xenosów?
andwis
Posty: 7
Rejestracja: 24 mar 2021, 00:52

Zombi, wszędzie zombi.to Zombicide Najeźdzca

Post autor: andwis »

Czy ktoś, cokolwiek wie, na temat 2-osobowej rozgrywki w Zombicide?
Czy można wystrzelać kosmiczną, zombiańską chołotę za pomocą, tylko dwóch bohaterów?
Czy gra ma jakieś polskie dodatkowe misje?
Te i inne pytania zaczęły mi doskwierać po zakupie w/w tytułu...a miało być super
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 233
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Zombicide: Invader (Najeźdźca) - pytania i wątpliwości

Post autor: anonim »

Nie mam co prawda Invadera ale z doświadczenia z wcześniejszych sezonów powiem że powinieneś grać z minimum 4 postaciami (tryb trudny) a najlepiej 6 (tryb normalny).
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
andwis
Posty: 7
Rejestracja: 24 mar 2021, 00:52

Zombicide Najeźdźca

Post autor: andwis »

Hej.
Mam pytanie odnośnie pola widzenia postaci...
Na jednym z filmików instruktażowych na YT, facet mówi, że postać widzi w poziomie i w pionie przez wszystkie strefy otwarte (nie zależnie czy jest to pokój czy korytarz) .
Czy można tak grać, czy pole widzenia ogranicza się jednak tylko, do jednej strefy z pokojem?
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1561 times
Been thanked: 252 times

Re: Zombicide Najeźdźca

Post autor: suibeom »

andwis pisze: 22 kwie 2021, 09:11 Hej.
Mam pytanie odnośnie pola widzenia postaci...
Na jednym z filmików instruktażowych na YT, facet mówi, że postać widzi w poziomie i w pionie przez wszystkie strefy otwarte (nie zależnie czy jest to pokój czy korytarz) .
Czy można tak grać, czy pole widzenia ogranicza się jednak tylko, do jednej strefy z pokojem?
Nie można. Pole widzenia jest ograniczone do jednego sąsiedniego pomieszczenia - patrz instrukcja str.12 - oczywiście o ile mówimy o pokojach, bo jeśli chodzi o korytarze, jak najbardziej można - patrz instrukcja str. 12
Ragathol
Posty: 51
Rejestracja: 08 lip 2016, 13:27
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide: Invader (Najeźdźca) - pytania i wątpliwości

Post autor: Ragathol »

Czy mogę zamknąć drzwi śluzy prowadzącej na obrzar zewnętrzny? Między pomieszczeniami to oczywiste ale nigdzie nie ma napisane czy moge je zamknąć na zewnątrz, żeby mi odrazu do kompleksu nie weśli :D
ODPOWIEDZ