Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: maciej.kr »

Jaki macie patent na szybkie notowanie rozegranych gier. Jak czytam w podsumowaniu gry miesiąca i ktoś pisze że zagrał 63 partie w 25 różnych tytułów to zastanawia mnie gdzie szybko i łatwo to sobie zapisać.
Może jest jakaś aplikacja?
Awatar użytkownika
miker
Posty: 694
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 524 times
Been thanked: 416 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: miker »

maciej.kr pisze: 02 sty 2023, 22:21 Jaki macie patent na szybkie notowanie rozegranych gier. Jak czytam w podsumowaniu gry miesiąca i ktoś pisze że zagrał 63 partie w 25 różnych tytułów to zastanawia mnie gdzie szybko i łatwo to sobie zapisać.
Może jest jakaś aplikacja?
BG Stats. Możesz mierzyć czas rozgrywek, dodawać graczy, wpisywać punkty. Płatna, ale imho warto zapłacić za apkę i niekoniecznie za dodatkowe ficzery.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: Gromb »

BGG ma możliwość wpisywania logów w co grasz i uzupełnianiu o dodatkowe informacje. Później można to zgrabnie przefiltrować.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 659
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 240 times
Been thanked: 357 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: Otorek »

Darmowa, choć nieoficjalna apka BGG na Androida, gdzie można notować rozgrywki. Samo BGG ma też oficjalną, ale póki co tylko na urządzenia Apple.

https://boardgamegeek.com/guild/3543
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: seki »

Ja mam zarówno tą nieoficjalną darmową apke BGG jak i BG Status. Zdecydowanie polecam tę drugą bo ma dużo większe możliwości zbierania danych o rozgrywce i ich filtrowania i wykorzystywania w różny sposób.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 940
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 333 times
Been thanked: 720 times
Kontakt:

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: Apos »

maciej.kr pisze: 02 sty 2023, 22:21 Jaki macie patent na szybkie notowanie rozegranych gier. Jak czytam w podsumowaniu gry miesiąca i ktoś pisze że zagrał 63 partie w 25 różnych tytułów to zastanawia mnie gdzie szybko i łatwo to sobie zapisać.
Może jest jakaś aplikacja?
BG Stats, który zastąpił ScorePal kilka lat temu. Używam regularnie. Pomaga przy organizacji rozgrywek, notowaniu wyników, sprawdzaniu statystyk. Do tego automatycznie synchronizuje się z BGG oraz BGA.
rutra1992
Posty: 432
Rejestracja: 18 lis 2018, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 113 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: rutra1992 »

Co takiego fajnego pozwala robić bg stats? Kilka razy już się przymierzałem do tego żeby przejść na to z bgg catalog, ale nie znalazłem jakichś istotnych ficzerow, których nie ma w tej drugiej (a na dodatek darmowej!)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: seki »

Ja lubię zaglądać w statystyki partii, graczy, gier w dowolnym ujęciu czasu, miesiąc, rok, all. W konkretnych grach można filtrować statystyki po konkretnej ilości graczy, pięknie zapamiętuje rolę, także można łatwo i szybko wybierać frakcje która się grało, można sprawdzać statystyki nie tylko dla gracza, dla gry ale też dla wybranej frakcji. Jest gra ma dodatek i oznaczamy przy partii to można też i jego uwzględnić w analizie. Aplikacja może liczyć rlczas rozgrywki, może też wybierać pierwszego gracza. Zastrzegamy, że część parametrów może być dostępna dopiero po dokupieniu deep status bo to dokupiłem i nie pamiętam już co było dostępne bez tego.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1061 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: BOLLO »

maciej.kr pisze: 02 sty 2023, 22:21 Jaki macie patent na szybkie notowanie rozegranych gier. Jak czytam w podsumowaniu gry miesiąca i ktoś pisze że zagrał 63 partie w 25 różnych tytułów to zastanawia mnie gdzie szybko i łatwo to sobie zapisać.
Może jest jakaś aplikacja?
Darmowe na Androida BGG Catalog, My BGG
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 551
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 239 times
Been thanked: 289 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: andrzejstrzelba »

rutra1992 pisze: 02 sty 2023, 23:42 Co takiego fajnego pozwala robić bg stats? Kilka razy już się przymierzałem do tego żeby przejść na to z bgg catalog, ale nie znalazłem jakichś istotnych ficzerow, których nie ma w tej drugiej (a na dodatek darmowej!)
Można dosyć głęboko ustawiać parametry rozgrywki. Grając np. w Marvel Champions możesz sobie ustawić dodatki jakie dołączyłeś do rozgrywki, do każdego gracza przypisać bohatera którym grałeś, a nawet aspekt z którego korzystałeś. Oczywiście możesz też zaznaczyć wroga przeciwko któremu grałeś. Dodatkowo będziesz mógł zobaczyć ile razy i jak długo grałeś danym bohaterami czy ile razy i jak długo przeciwko konkretnemu wrogowi.

Jak wpiszesz cenę za ile grę kupiłeś to później możesz zobaczyć ile kosztowała Cię jedna rozgrywka czy ile kosztowała jedna godzina gry. Podobnie z dołączonymi do gry głównej dodatkami.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 296 times
Kontakt:

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: Grzdyll »

Apos pisze: 02 sty 2023, 22:57 BG Stats, który zastąpił ScorePal kilka lat temu.
Delikatnie zauważę, że u mnie ScorePal działa wciąż jak zawsze, może po prostu nikt mu nie powiedział, że "został zastąpiony kilka lat temu" :wink:

Gdyby jednak mój ScorePal się o tym jakoś dowiedział to czy ktoś wie, czy da się (sensownie i możliwie łatwo) zmigrować bazę danych ze ScorPala do BG Stats? Niby jest opcja eksportu ale chyba we własnym formacie i nie mogę nigdzie znaleźć czy w BG Stats da się to zaimportować?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: seki »

Grzdyll pisze: 03 sty 2023, 20:10
Apos pisze: 02 sty 2023, 22:57 BG Stats, który zastąpił ScorePal kilka lat temu.
Delikatnie zauważę, że u mnie ScorePal działa wciąż jak zawsze, może po prostu nikt mu nie powiedział, że "został zastąpiony kilka lat temu" :wink:

Gdyby jednak mój ScorePal się o tym jakoś dowiedział to czy ktoś wie, czy da się (sensownie i możliwie łatwo) zmigrować bazę danych ze ScorPala do BG Stats? Niby jest opcja eksportu ale chyba we własnym formacie i nie mogę nigdzie znaleźć czy w BG Stats da się to zaimportować?
A ScorePal nie posiada synchronizacji z BGG? Jeśli ma to nie widzę problemu bo BG Stats synchronizuje się z BGG więc zaimportujesz do aplikacji rozgrywki z BGG, które uprzednio wysłałeś ze Score Pala.
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: maciej.kr »

Dzięki wielkie wszystkim. Nie miałem świadomości że tyle aplikacji jest dostępnych.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 296 times
Kontakt:

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: Grzdyll »

seki pisze: 03 sty 2023, 21:17 A ScorePal nie posiada synchronizacji z BGG? Jeśli ma to nie widzę problemu bo BG Stats synchronizuje się z BGG więc zaimportujesz do aplikacji rozgrywki z BGG, które uprzednio wysłałeś ze Score Pala.
No tak, nie doprecyzowałem że mam tylko darmową wersję, która mi w zupełności wystarcza ale właśnie brak jej synchronizacji z BGG. Zatem chcąc przejść na BGG Stats musiałbym pewnie wykupić pełną wersję, żeby zmigrować swoje zapisy. Póki co sobie daruję, bo 'offline' ScorePal mi wystarcza, a chcąc mieć tę samą funkcjonalność online musiałbym jeszcze dokupić BGG Stats...
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 953
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 653 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: Bart Henry »

Korzystałem kiedyś że ScorePala i nieco brakuje mi w BG Stats rozgrywek z tych kilku lat. Ktoś już eksportował rozgrywki że ScorePala i może powiedzieć, czy po włączeniu synchronizacji również w BG Stats, widać w apce stare rozgrywki?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: seki »

Bart Henry pisze: 04 sty 2023, 14:58 Korzystałem kiedyś że ScorePala i nieco brakuje mi w BG Stats rozgrywek z tych kilku lat. Ktoś już eksportował rozgrywki że ScorePala i może powiedzieć, czy po włączeniu synchronizacji również w BG Stats, widać w apce stare rozgrywki?
Ja ScorePala nie używałem ale używałem kiedyś innej aplikacji a potem całość zaimportowalem z bgg do BG Stats i nie było żadnego problemu. Jedynie nie uwzględniał, że któryś tytuł był dla mnie nowy.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: PytonZCatanu »

BG Stats łączy się z naszym kontem BGG.

Jeśli jakaś inna aplikacja wprowadza zmiany na BGG, to BGG Stats łącząc się z BGG te dane pobierze.

Uwielbiam statystyki, więc dla mnie BG Stats to świetna aplikacja.
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 385
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 55 times
Been thanked: 162 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: Fyei »

Bart Henry pisze: 04 sty 2023, 14:58 Korzystałem kiedyś że ScorePala i nieco brakuje mi w BG Stats rozgrywek z tych kilku lat. Ktoś już eksportował rozgrywki że ScorePala i może powiedzieć, czy po włączeniu synchronizacji również w BG Stats, widać w apce stare rozgrywki?
Ja się przerzuciłam jakieś kilka lat temu ze ScorePal na BG Stats. Nie było z tym żadnych problemów.
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 297
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 216 times
Been thanked: 84 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: scraber »

Cały poprzedni rok korzystałem z BGG Catalog, ale po takich zachwytach, zarówno tutaj jak i na reddicie - dam szansę BG Stats.

Catalog
+ darmowy
+ przejrzysty widok kalendarza i rozgrywek z danego dnia
+? bardziej przejrzysty widok kolekcji gier oraz filtrów (aczkolwiek może to być zasługa rocznego obycia z apką)

BG stats
+ sporo wykresów
+ możliwość losowania pierwszego gracza
+ możliwość oznaczenia kto zaczynał, kto gra pierwszy raz.
- sporo funkcji za paywallem, a apka sama w sobie tania nie jest
Ostatnio zmieniony 04 sty 2023, 21:58 przez scraber, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2486
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 422 times
Been thanked: 124 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: Coen »

scraber pisze: 04 sty 2023, 21:54 Cały poprzedni rok korzystałem z BGG Catalog, ale po takich zachwytach, zarówno tutaj jak i na reddicie - dam szansę BG Stats.

- Na plus z tego co zauważyłem, to sporo wykresów + możliwość losowania pierwszego gracza i oznaczenia kto zaczynał, kto gra pierwszy raz.
- Na minus - sporo funkcji za paywallem, a apka sama w sobie tania nie jest, w przeciwieństwie do darmowego BGG Catalog
Nie jest tania, ale jest warta swojej ceny. Korzystam od kilku lat, mam wykupione te wszystkie minidodatki i jestem bardzo zadowolony.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 176 times
Been thanked: 125 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: litk »

Ja prowadzę wszelkie statystyki w arkuszu kalkulacyjnym. Pełna elastyczność w ustalaniu to co chcę śledzić dla każdej gry z osobna filtrowanie, formuły itp. no wszystko to co arkusz oferuje, nie widzę najmniejszego sensu używania jakiś zewnętrznych aplikacji, czy serwisów i jeszcze za to płacić.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 551
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 239 times
Been thanked: 289 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: andrzejstrzelba »

litk pisze: 04 sty 2023, 22:11 Ja prowadzę wszelkie statystyki w arkuszu kalkulacyjnym. Pełna elastyczność w ustalaniu to co chcę śledzić dla każdej gry z osobna filtrowanie, formuły itp. no wszystko to co arkusz oferuje, nie widzę najmniejszego sensu używania jakiś zewnętrznych aplikacji, czy serwisów i jeszcze za to płacić.
Robisz to w czymś na wzór excel ? Dobrze zrozumiałem ?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: seki »

Też miałem fazę excela parę lat temu jak jeszcze grałem w parę gier na krzyż. To zdecydowanie nie nadaje się do dużej kolekcji, grania z wieloma graczami i szybkiego notowania rozgrywek. Obsługa takiego arkusza wymaga czasu a polapanie się w czymś takim na telefonie to koszmar. Zdecydowanie wolę aplikacje która jest zwyczajnie wygodniejsza w użyciu a dodawanie gier, graczy, rozgrywek i obrazowanie tego w różnych ujęciach robi dużo prościej, szybciej i czytelniej od arkusza. Oczywiście, w arkuszu możemy wszystkie dane na dowolny sposób analizować, a w aplikacji "skazani" jesteśmy na funkcjonalność proponowana przez autora programu. Szczerze mówiąc, mi w niej niczego nie brakuje i nie wyobrażam sobie co jeszcze moglbym analizować a wygodą użytkowania wygrywa dla mnie z każdym arkuszem kalkulacyjnym. Krytyczna jest dla mnie też kwestia synchronizacji z bgg. Żaden arkusz tego nie zrobi.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: PytonZCatanu »

Coen pisze: 04 sty 2023, 21:57
scraber pisze: 04 sty 2023, 21:54 Cały poprzedni rok korzystałem z BGG Catalog, ale po takich zachwytach, zarówno tutaj jak i na reddicie - dam szansę BG Stats.

- Na plus z tego co zauważyłem, to sporo wykresów + możliwość losowania pierwszego gracza i oznaczenia kto zaczynał, kto gra pierwszy raz.
- Na minus - sporo funkcji za paywallem, a apka sama w sobie tania nie jest, w przeciwieństwie do darmowego BGG Catalog
Nie jest tania, ale jest warta swojej ceny. Korzystam od kilku lat, mam wykupione te wszystkie minidodatki i jestem bardzo zadowolony.
Od lat mam płatna wersję więc nawet nie wiem - "nie jest tania" oznacza, że ile teraz kosztuje dostęp do dodatkowych modułów? 15 zł? Cena 1 piwa na mieście? 🙂
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 176 times
Been thanked: 125 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: litk »

Robisz to w czymś na wzór excel ? Dobrze zrozumiałem ?
No Excel to arkusz kalkulacyjny.
szybkiego notowania rozgrywek.
No ja wolę to robić dokładnie niż szybko.
Zdecydowanie wolę aplikacje która jest zwyczajnie wygodniejsza w użyciu
W użyciu a w funkcjonalności? A co jak nie będziesz już mógł używać tej aplikacji, bo np. nie będzie działać już na nowym telefonie, z nowym androidem, albo nie będziesz już mógł pobrać z google play, bo ktoś stwierdzi, że mu nie pasuje i usunie, albo autor zniknie itp. co z twoimi tysiącami statystyk? Dla mnie to taka subskrypcja.
ODPOWIEDZ