Magajaja Dinosaurs/Unicorns (Michał Szewczyk)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
TomekMG
Posty: 17
Rejestracja: 16 lip 2021, 09:57
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Magajaja Dinosaurs/Unicorns (Michał Szewczyk)

Post autor: TomekMG »

Obrazek

Liczba graczy: 2-4
Czas gry: 20-30 minut
Wiek graczy: 6+

Magajaja poszukują drogi do swoich krain! Kto pomoże im trafić na miejsce? Zagrywajcie karty i przesuwajcie jajka po świecie dinozaurów. Kiedy dotrzecie do jednej z krain, jajka pokażą swoje prawdziwe oblicza i zaświecą kolorami. Czy zapamiętacie ich położenie i doprowadzicie je do odpowiednich miejsc? Jeśli Wam się to uda, zyskacie nagrodę – kartę Legendarnego Jajka. Gracz, który pierwszy zdobędzie 5 takich kart, zostanie zwycięzcą!

https://boardgamegeek.com/boardgame/367 ... -dinosaurs
kisiel365
Posty: 772
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 228 times
Been thanked: 275 times

Re: Magajaja Dinosaurs/Unicorns (Michał Szewczyk)

Post autor: kisiel365 »

Cudownie, już się bałem, że będę musiał zakładać temat na nową grę, a tak tylko mogę podzielić się opinią :D

Gra otrzymana w prezencie. Bardzo fajne do wprowadzenia dzieci w świat planszówek bez liter, cyfr czy skomplikowanej ikonografii. Proste zasady. Robi wrażenie pod względem wizualnym, bo jaja zaświecają się po dotarciu na miejsce (ciężko grać w pełnym słońcu na mały minus). Instrukcja fatalnie napisana. Wypociny Eklunda jestem w stanie przetrawić, a tu musiałem niektóre zdania 5x przeczytać, żeby zrozumieć o co chodzi.

Generalnie w swoim ruchu:
1. Zagrywasz 1-5 kart ruchu, które odpowiadają rodzajom dróg na planszy (kamień/błoto/woda) lub uniwersalną, która pozwala poruszyć się po dowolnym rodzaju drogi.
2. Wybierasz 1 jajo i przesuwasz je po drogach zgodnie z kartami, które zagrałeś aż dotrze na jedno z 4 miejsc docelowych. Jak postawisz jajo na miejscu docelowym to się zaświeci i poznajesz kolor.
3. Karty miejsc definiują jaki kolor w danym momencie jest pożądany (2 kolory pożądane na miejsce). Jak trafisz dobrze to zabierasz kartę miejsca, która na odwrocie jest punktem (złotym jajem), a następna karta tego miejsca definiuje jakie następne kolory są pożądane.
4. Niezależnie czy trafiłeś czy nie - przestawiasz jajo na 1 ze wskazanych miejsc.

Mechanicznie nieskomplikowane. Setup szybki. Tematyka trafia w gusta 4 latka. Wymaga trochę pamięci i śledzenia ruchów innych graczy i może odrobinę dedukcji (np. pamiętam, że to jajo jest żółte, żółte jest pożądane tu i tam, tam jest za daleko bo nie mam takich kart, które pozwolą mi dotrzeć jajem, itd.). Wśród dorosłych raczej nawet nie nadaje się na fillerek, chyba że dla takich co lubią TtR albo Osadników z Catanu.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
skibo
Posty: 93
Rejestracja: 18 paź 2021, 12:37
Has thanked: 54 times
Been thanked: 19 times

Re: Magajaja Dinosaurs/Unicorns (Michał Szewczyk)

Post autor: skibo »

Gra dotarła ostatnio w wersji z Jednorożcami :) zapłaciłem zawrotną kwotę 29zl :) po odliczeniu promek.

Dzieciaki mega zachwycone , partia idzie za partią :)
Takie szybkie memory , kodowanie gdzie co leży
Jednakże dorośli szybko się znudzą :)

Wykonanie jest nad wyraz dobre. Karty kolorowe , bardzo duża ilość. Plansza dość gruba z ładnym nadrukiem.
Jedyny mankament , po ustawieniu jajek na żetonach z magnesem nie zawsze świecą , trzeba szukać odpowiedniego miejsca .

Krótko mówiąc za te kwotę wydaną nie mam żadnych zastrzeżeń :)
Ostatnio zmieniony 19 lut 2024, 17:21 przez skibo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piskal
Posty: 150
Rejestracja: 11 lis 2015, 22:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 34 times

Re: Magajaja Dinosaurs/Unicorns (Michał Szewczyk)

Post autor: Piskal »

Pograłem trochę w weekend z córką, i była zachwycona. Zasady proste, gra szybka, a trochę kombinowania - zwłaszcza dla dzieciaka -jest :).
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
ODPOWIEDZ