Nasze pomalowane figurki

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: arian »

Ja mam już mocno podniszczone Raphaele, uszkodzone metalicznymi farbami, nie mogę się zebrać, żeby zamówić nowe, a ostatnio wróciłem do Kozłowskiego. Kupionego zresztą na początku przygody z malowaniem.

Ale jednak do pewnych rzeczy brakuje mi precyzji, jaką dają dobre pędzle. To nie jest tak, że tanim i dobrym nie da się tego zrobić, ale czasami tym droższym i odrobinkę lepszym jest łatwiej. Ale, na poziomie malowania pod planszowki drogie pędzle to jest bardziej fanaberia niż konieczność.

Zresztą, ja teraz nawet czasem podkładuję pędzlem jak mi się nie chce rozkładać aerografu. Zajmuje to moment, a po pomalowaniu figurki efekty nakładania podkładu tą metodą są nie do odróżnienia.

https://youtube.com/shorts/2oGHX8w8ceY?feature=share

I efekt niewiele ponad 10 minut malowania "bazami" i washem.

Obrazek

I na tym etapie można zakończyć albo spędzić kolejnych kilka godzin na dodawaniu detali. Nie potrzeba żadnej farby w sprayu, robienia bałaganu. Do podkładowania użyty pędzel do makijażu za 10 zł (Rossman) i Kozłowski Kolinsky 1 za 16 zł do reszty. Podkład Vallejo z butli nakładany jak na filmie. Mam Contrasty, ale nie potrafię się do nich przekonać. Źle mi się tym maluje i nie podoba mi się efekt. Nie widzę kolorów podczas mieszania.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4655
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1419 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Mr_Fisq »

Naukę malowania na Czarnej Pladze czas zacząć :mrgreen:
Idziemy na łatwiznę:
Podkład: 73.600
Na to farby z zestawu SpeedPaint Starter Set:

Aparat: jakieś barachło z telefonu ;)
Zostało osadzenie na przezroczystej podstawce...
Spoiler:
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Lanzerath Ridge.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2073
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 427 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: tomp »

Mr_Fisq pisze: 27 gru 2022, 14:42
Spoiler:
Zostało osadzenie na przezroczystej podstawce...
Spoiler:
Przy Zombicide, to wg mnie "szkoda czasu".
Jak masz czas to, kto bogatemu zabroni :)
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4655
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1419 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Mr_Fisq »

tomp pisze: 27 gru 2022, 15:36 Przy Zombicide, to wg mnie "szkoda czasu".
Jak masz czas to, kto bogatemu zabroni :)
Na czymś trzeba popełnić wszystkie możliwe błędy ;)
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Lanzerath Ridge.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: KamradziejTomal »

Mało czasu poświęcam ostatnimi czasu na granie, malowanie, ogólnie na "hobby". Wróciłem jednak trochę do Warhammer Underworlds i pomalowałem bandę szkieletorków z tej gry która jest superaśna. Super fajne modele (jak zawsze do tej gry). Polatały już też trochę po stole. Bardzo fajne malowanie bez spiny ale z odrobiną eksperymentowania (TMM):
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 556
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 243 times
Been thanked: 290 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: andrzejstrzelba »

Podstawki super wyglądają... zresztą figurki też. Teren na podstawkach sam robiłeś czy już był taki ?
Cyel
Posty: 2571
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1424 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Cyel »

Świetne! Zmrożony miecz rządzi - sam to wymyśliłeś?

Podoba mi się, że same szkielety są na bazie szarości a nie ciepłych, kremowych kolorów jak to wiele osób robi. Nawet skórzane paski są takie wygaszone. Wszystko ma dzięki temu ten spójny, mroźny klimat
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: KamradziejTomal »

andrzejstrzelba pisze: 30 gru 2022, 08:22 Podstawki super wyglądają... zresztą figurki też. Teren na podstawkach sam robiłeś czy już był taki ?
Dzięki :) Do tej gry wszystkie figurki mają swoje sceniczne podstawki. Ja tylko ciapnąłem trochę śniegu po pomalowaniu.
Cyel pisze: 30 gru 2022, 09:10 Świetne! Zmrożony miecz rządzi - sam to wymyśliłeś?

...
Taaaaaa... musiałem się kreatywnie ratować z tym mieczem. Miało być: świecę-od-środka-i-krzepnę-na-krawędzi. Wyszła... no kupa no. Zupełnie mi się malowanie nie podobało i miałem twardą rozkminę czy nie zmyć miecza i nie pomalować po prostu jak całą resztę. W końcu zdecydowałem się pobawić się trochę śniegiem i żywicą UV i wyszło nawet nawet.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 386 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Gribbler »

Czwarty boss z Oathsworn: Into the Deepwood:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Yuri »

Ostatnio siedzę nad TG + wszelkie figurkowe dodatki, które były dostępne. Troszkę tego jest, ale prace idą naprzód i zostały mi już tylko figsy herosów w wersji pieszej i osiodłanej, oraz zwierzęcy towarzysze. Czyli w porównaniu z tym co już pomalowane, to tyle co nic :)
Spoiler:
NA zdjęciu jest też część pomalowana galeonu do "Skull Tales: Full Sail" i "S&S", oraz "Magia i Myszy: Opowieści z Mrocznej Kniei"

p.s. ktokolwiek sie orientuje jak należy pomalować Danse Macabre figsa z "Czerwonego Moru" ?
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Miszon »

Osz kurde, nie zdawałem sobie sprawy, że aż tyle tego jest!
Słabo widać - masz też Króla Artura?

Co do Danse Macabre - znalazłem tylko taką wizję:
https://boardgamegeek.com/image/6641012 ... -expansion
(wg podpisu: "pomalowane przez Awaken Realms", ale nie wiem co to znaczy).
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Yuri »

Miszon pisze: 05 sty 2023, 11:20 Osz kurde, nie zdawałem sobie sprawy, że aż tyle tego jest!
Słabo widać - masz też Króla Artura?
Akurat jego nie zamawiałem, ani playmaty. Oba przemioty wydały mi się skrajnie niepraktyczne i bez wartości użytkowej w grze :)
W zdjęcia nie jestem najlepszy, ale tutaj chyba widać więcej:

https://ibb.co/album/W45ckN
Miszon pisze: 05 sty 2023, 11:20 Co do Danse Macabre - znalazłem tylko taką wizję:
...
Dzięki ! W zupełności mi to wystarcza do ukazania kierunku. Skoro tak dobrze nam z tym poszło to jak pomalować wierzchowce ? Też nie ma nigdzie ich schematu. Jeźdźcy okej, wezme z Kart Postaci, ale te zwydziwiane wierzchowce to nie mam pomysłu :)

Mam jeszcze jeden kłopot.... miałem 2 m-ce przerwy w malowaniu TG z powodu wyjazdu i.... no i zapomniałem jak mam z powrotem powkładać karty Spotkań z potworami do poszczególnych pudełek... Wiem, że miałem jakiś banalny system wtedy w głowie, no ale czas... pomożecie ? Jak widać na zdjęciu miałem karte pod konkretnym potworem.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Sifron
Posty: 76
Rejestracja: 06 gru 2019, 12:02
Has thanked: 18 times
Been thanked: 30 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Sifron »

Ja ostatnio zacząłem malować rzeczy do Kill Team i jestem zadowolony z efektów. Pomalowałem podstawkę (no może bez kilku terenów), dwa teamy i teraz maluję trzeci, który jest robiony w stylistyce VIII Legionu w wersji metalic.
Spoiler:
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Miszon »

Yuri pisze: 05 sty 2023, 11:56 Mam jeszcze jeden kłopot.... miałem 2 m-ce przerwy w malowaniu TG z powodu wyjazdu i.... no i zapomniałem jak mam z powrotem powkładać karty Spotkań z potworami do poszczególnych pudełek... Wiem, że miałem jakiś banalny system wtedy w głowie, no ale czas... pomożecie ? Jak widać na zdjęciu miałem karte pod konkretnym potworem.
karty mają symbol dodatku pod nazwą: hełm, jakiś grób (?), a Czerwonej Śmierci jeszcze nie rozpakowałem, ale też pewnie coś. Podstawka nic nie ma.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: 13thSON »

Yuri pisze: 05 sty 2023, 10:45 Ostatnio siedzę nad TG + wszelkie figurkowe dodatki, które były dostępne. Troszkę tego jest, ale prace idą naprzód i zostały mi już tylko figsy herosów w wersji pieszej i osiodłanej, oraz zwierzęcy towarzysze. Czyli w porównaniu z tym co już pomalowane, to tyle co nic :)
Spoiler:
NA zdjęciu jest też część pomalowana galeonu do "Skull Tales: Full Sail" i "S&S", oraz "Magia i Myszy: Opowieści z Mrocznej Kniei"

p.s. ktokolwiek sie orientuje jak należy pomalować Danse Macabre figsa z "Czerwonego Moru" ?
Myślałem, że tym statkiem figsy dopłyną do Avalonu :D
A tak serio to sporo malowania. Dla mnie trochę zbyt jaskrawe kolory biorąc pod uwagę klimat tej gry.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Yuri »

13thSON pisze: 05 sty 2023, 15:28 ...
Myślałem, że tym statkiem figsy dopłyną do Avalonu :D
A tak serio to sporo malowania. Dla mnie trochę zbyt jaskrawe kolory biorąc pod uwagę klimat tej gry.
Na tej krypie planuję splądrować Karaiby jak długie i szerokie :D Tylko szkutnik 3d coś się ociąga z samymi masztami, ale może pojutrze uda się odebrać i skompletować "Czarną Pierdłe", postrach wszelkich plansz kartonowych i mat pluszowych :)

Co do kolorystyki to nie chciałem by figurki były szarymi plamami, dla "rozbicia" musi być tam jakiś jaśniejszy kolor. Nawet sie zastanawiałem czy nie są jakieś zbytnio monochromatyczne, ale zadowolony jestem finalnie. Zresztą jak wieść gminna niesie, nie grzeją i tak za długo miejsca na planszy :mrgreen:
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Miszon »

Yuri pisze: 05 sty 2023, 16:15 . Zresztą jak wieść gminna niesie, nie grzeją i tak za długo miejsca na planszy :mrgreen:
to prawda. W ostatniej, 8-godzinnej rozgrywce (5h, przerwa, 3h), pomijając Pierwszego, to Strażnik pojawił mi się na planszy raz, na 20 minut (drugi dosłownie na kilkanaście sekund, to nie liczę ;) ).
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 984
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 618 times
Been thanked: 541 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Irr3versible »

Zrobiłem sobie przerwę od Massive Darkness 2, dokończyłem wieże frakcji z Cloudspire i zacząłem Aeon Trespass Odyssey

Cloudspire (zapomniałem dodać jednej figurki na grupowym zdjęciu, w spoilerze już wszystkie)

Obrazek
Spoiler:
ATO wrzucam statek, acz pracę nad Hekatonem, Labirinthaurosem, ?? oraz Tytanami już blisko końca.
Obrazek
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: 13thSON »

Irr3versible pisze: 11 sty 2023, 15:48 Zrobiłem sobie przerwę od Massive Darkness 2, dokończyłem wieże frakcji z Cloudspire i zacząłem Aeon Trespass Odyssey
Bardzo mi się podoba, szczególnie portal robi robotę. Jak zrobiłeś te niebieskie (lodowe?) skały ?
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 984
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 618 times
Been thanked: 541 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Irr3versible »

13thSON pisze: 12 sty 2023, 08:08
Irr3versible pisze: 11 sty 2023, 15:48 Zrobiłem sobie przerwę od Massive Darkness 2, dokończyłem wieże frakcji z Cloudspire i zacząłem Aeon Trespass Odyssey
Bardzo mi się podoba, szczególnie portal robi robotę. Jak zrobiłeś te niebieskie (lodowe?) skały ?
A widzisz, dla mnie to była jedna z nudniejszych wież :) Trochę widać po kompletnym braku wykończenia brązowych słupów... 3 farby, ciemno niebieska baza, rozjaśniana na kolejne warstwy białą oraz turkusowy. Sporo techniką drybrush (ale szczególnie w pierwszym etapie pędzel był lekko zwilżony aby oddawał więcej farby - pokrył więcej niż tylko krawędzie). Startowałem ciemnym niebieskim, więc stopniowo budowałem przejścia mixem z innymi kolorami - ale dość szybko, takie rzeczy to jednak "brudna praca", a detale dopiero jak zostają Ci siły po "papraniu" :P
Gdybyś potrzebował podpowiedzi, to farby następujące: Dead white vallejo - bo najbielsza z białych jaką mam; ciemny niebieski Kantor Blue od CItadel - mam ją już 3 lata i jak mogę to staram się ją zużyć a kolor pasował idealnie; a turkusowych mam kilka (Scalecolor caribbean blue, citadel Baharroth blue, ink FW czy contrast itp) - tu nie pamiętam dokładnie czego, ale możliwe że też starałem się wypchnąć starą Citadele.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5210
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

Jak dla mnie to małe dzieła sztuki...jedne z lepszych mazideł jakie widziałem. Kurcze chciałbym tak umieć malować bez tych wszystkich lat praktyk... :roll:
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: arian »

Obrazek

Maluję figu... samochodziki do Rallyman: Dirt. Podoba mi się jak jest wydana ta gra, na pewno zostaje w kolekcji, jako świetna, klimatyczna rajdówka i gra wyścigowa. Każdy model auta jest inny, ale jednocześnie okazało się, że odpowiedzialny za nie był chyba ktoś nierozpoznający kolorów, bo czerwone i zielone modele są zamienione. Dla mnie to nie problem, skoro i tak przykryje to farba, ale jak ktoś nie maluje, a ma wzrok wystarczająco dobry, żeby to dostrzec, to ostrzegam. :)

Skala jest malutka, więc o lepsze odwzorowanie naklejek reklamowych się nie pokuszę, bo zajęłoby to za dużo czasu nie dając poprawy jakości, która byłaby warta zachodu. Na żywo prezentują się na szczęście wystarczająco dobrze. Teoretycznie tego typu figurki możnaby potraktować aerografem i wtedy przejścia byłyby pewnie ładniejsze. Ale pomijając już moją niechęć do malowania aero, to zależało mi na takim nieco "brudnym" wyglądzie, uwidaczniajacym pociągnięcia pędzla, żeby miniaturki lepiej pasowały do kafelków.
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 323
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 196 times
Been thanked: 242 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BasiekD »

Robię większy projekt z modelem Lumimark of Hysh. Na wozach są magowie. Nie chciałem się na nich skupiać, więc zrobiłem super szybki speed painting (max 20 minut na model). Przy okazji potestowałem sobie speedpainty od AP.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Sifron
Posty: 76
Rejestracja: 06 gru 2019, 12:02
Has thanked: 18 times
Been thanked: 30 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Sifron »

Kolejny do kolekcji
Spoiler:
Cyel
Posty: 2571
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1424 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Cyel »

Super! Night Lords to taki trochę zapomniany legion, fajnie, że zdecydowałeś się tak ich pomalować :)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
ODPOWIEDZ