Wysokie Napięcie / Power Grid (Friedemann Friese)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Torquemada666
Posty: 786
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Wysokie Napięcie / Power Grid (Friedemann Friese)

Post autor: Torquemada666 »

Wracając niedawno do gry po wielu latach, tak się znowu wkręciłem po kilku grach (jedna z moich ulubionych gier), że skompletowałem już chyba wszystkie dodatkowe mapy 😁
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Wysokie Napięcie / Power Grid (Friedemann Friese)

Post autor: WRS »

Uporządkowałem w bardziej ergonomiczny - moim zdaniem - zestaw zasad do wersji Doładowanej i dodałem do zasobów BGG (https://boardgamegeek.com/filepage/238422).
Niektóre mapy jeszcze nie mają opublikowanej wersji Doładowanej, będę się starał na bieżąco aktualizować plik.
Nie ma też oficjalnej wykładni jak grać Talią #2 z innymi mapami.
W opisie mapy Europy są skreślone fragmenty, aby zaznaczyć różnicę względem wydania deluxe.

Mam nadzieję, że ren sposób prezentacji zasad okaże się czytelny także dla Was.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Marbel
Posty: 219
Rejestracja: 13 sie 2021, 08:03
Has thanked: 101 times
Been thanked: 29 times

Re: Wysokie Napięcie / Power Grid (Friedemann Friese)

Post autor: Marbel »

Zagraliśmy ostatnio pierwszy raz i bardzo spodobało się mojej ekipie. Od razu by chcieli zagrać w Polsce... Niestety mapy się już wszędzie wyprzedały. Czy ktoś brał może jakąś Niemiecką wersję? Czy opisy polskich miast są też po Niemiecku? A może po angielsku, albo każdy kraj ma w swoim języku? Oryginale niemieckie miasta są chyba po niemiecku.
Czy może ktoś zamawiał może coś z Niemiec z jakiegoś sklepu? Czy to w ogóle możliwe albo ktoś ma na zbyciu za rozsądną cenę?
Torquemada666
Posty: 786
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Wysokie Napięcie / Power Grid (Friedemann Friese)

Post autor: Torquemada666 »

Na Planszeo jest taki opis:

Dodatek do gry Wysokie Napięcie zawiera dwustronną planszę z mapą krajów Europy Centralnej oraz mapą krajów Beneluksu. Przygotowane zostały specjalne zasady dla każdej z map oraz nowe tabele uzupełniania rynku surowców. Polska edycja jest identyczna z niemieckim i angielskim wydaniem. W grze można używać dodatków z różnych edycji językowych.

W tym sklepie rzeczy kiedyś zamawiałem, mieli nawet rozsądne ceny wysyłki do Polski
https://www.fantasywelt.de/Funkenschlag ... uropa-DE_1
Torquemada666
Posty: 786
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Wysokie Napięcie / Power Grid (Friedemann Friese)

Post autor: Torquemada666 »

Ktoś grał w dodatkowe mapy i jest w stanie polecić jakąś dla 6 graczy?
Marbel
Posty: 219
Rejestracja: 13 sie 2021, 08:03
Has thanked: 101 times
Been thanked: 29 times

Re: Wysokie Napięcie / Power Grid (Friedemann Friese)

Post autor: Marbel »

Torquemada666 pisze: 03 wrz 2023, 13:08 Ktoś grał w dodatkowe mapy i jest w stanie polecić jakąś dla 6 graczy?
My graliśmy chyba w 5 w Europę Centralną i było bardzo spoko.
ODPOWIEDZ