Imagine Realm - plany 2017-2020

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10857
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3347 times
Been thanked: 3201 times

Re: Imagine Realm - plany 2018/2019

Post autor: japanczyk »

detrytusek pisze: 16 gru 2019, 08:22 Nie mam tam wjazdu ale czy to był post w stylu "skoro może komentować filmy to może też wydać grę. SHAME" ?
Dokładnie

https://forum.film.org.pl/search.php?ac ... 91d721f68c
Umknelo jednak uwadze sherlockom, ze od czerwca do września użytkownik nic nie napisał, a wczesniej udzielal sie jednak dosyc regularnie, ale wiadomo - dowody pod postawiona teze sa zawsze spoko ;-)

Ja wspolczuje zarowno wspierajacym, bo utopili kase, jak i tworcy na ktorego spuszczane sa pomyje (o ile oczywiscie informacja o zlym stanie zdrowia jest prawdziwa) i pozostaje mi zyczyc powodzenia
Ciezko jednak sie bedzie PRowo odkuc po czyms takim, a szkoda.
Ostatnio zmieniony 16 gru 2019, 08:31 przez japanczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Imagine Realm - plany 2018/2019

Post autor: Blue »

detrytusek pisze: 16 gru 2019, 08:22
mikeyoski pisze: 15 gru 2019, 19:51 Swoją drogą szerloki na FB wytropiły aktywność szefa wydawnictwa na jakimś forum filmowym podczas tej choroby :-/

O znalazłem posta
Nie mam tam wjazdu ale czy to był post w stylu "skoro może komentować filmy to może też wydać grę. SHAME" ?
Dokładnie. Ludzie ładnie jadą jak człowiek jest w dołku to jeszcze kopią żeby dołożyć kolejne problemy i bylo ciężej sie mentalnie z tego wszystkiego pozbierać.

Ręce opadają.

Autor posta się oburzył, że miały być aktualizacje/info jakieś, a nie było, jednak o filmach klepać siła była. Może być w takim stanie że ma dość tej nagonki i musi się od niej odciąć żeby się pozbierać mentalnie(a to nie jest proste jak nie dość że choroba, wtedy też możliwe że brak środków dla rodziny, bo tak mają mali przedsiębiorcy, a do tego kopanie przez wspierająćych) , patrząc na to jak ludzie potrafią się zacietrzewić o byle drobnostkę nie ma się co dziwić, ze się unika komunikacji tego typu szczególnie kiedy i nie można wszystkiego kontrolować i nie ma się sił potem walczyć z odpowiedziami które by się pewnie pojawiły w fali hejtu niezależnie od tego jak dobrze by sformułował posta.

Niestety Empanii i umiejetnosci postawienia się w butach takiej osoby w necie zdecydowanie brakuje :/.

Sam bym na miejscu kolesia się odciął i wrócił dopiero jakbym złapał trochę oddechu. Nie wspierajcie mnie na wspieraczkach! ;)
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Imagine Realm - plany 2018/2019

Post autor: polwac »

playerator pisze: 15 gru 2019, 19:29
polwac pisze: 15 gru 2019, 18:59 A ja zaczynam myśleć, że ten kiepski stan zdrowia to jest ściema i ktoś tu po prostu wpadł w spiralę zadłużenia.
Myśleć można co się chce, ale taki wpis na forum wymagałby słowa uzasadnienia.
Wystarczy zobaczyć dyskusje na forum tutaj i w dziale finansowanie społecznościowe.
Do tego zaglądnąć na https://wspieram.to/Junktech oraz poczytać sobie ten wpis na FB: https://m.facebook.com/groups/219681251 ... 25855&_rdr

Na początku współczułem Panu Jarkowi, ale zaczynam myśleć, że to jedna wielka ściema. Teraz milczy nawet nie starając się odzyskać zaufania wśród wspierających. Jego konto bankowe miało być odblokowane początkiem listopada(o ile w ogóle było zablokowane), więc oczekiwałbym aktualizacji początkiem listopada i od tej pory co tydzień-dwa informacji jak wygląda postęp prac...tymczasem ani słowem się nie odezwał od 10 października.
I jak teraz mu wierzyć skoro on nawet się nie stara utrzymywać z nami jakiegokolwiek kontaktu?
Szkoda gadać...
Blue pisze: 16 gru 2019, 08:29 Niestety Empanii i umiejetnosci postawienia się w butach takiej osoby w necie zdecydowanie brakuje :/.

Sam bym na miejscu kolesia się odciął i wrócił dopiero jakbym złapał trochę oddechu. Nie wspierajcie mnie na wspieraczkach! ;)
Jak mówiłem, na początku współczułem...ale z każdym dniem bez aktualizacji z jego strony mam coraz większe wrażenie, że ktoś tu wspierających robi w konia. Tym bardziej, że już dawno pojawiła się informacja o niezapłaconej fakturze za Strażników Xobos, więc nie zdziwiłbym się gdyby kasa z tej gry poszła na spłatę wcześniejszej.

Wcale mnie nie dziwi, że ludziom puszczają nerwy, jak gość nawet się nie stara utrzymywać kontaktu i zacząć być transparentnym. Najgorsza prawda jest lepsza od milczenia. Tyle w temacie.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Imagine Realm - plany 2018/2019

Post autor: mikeyoski »

@Blue rozumiem Twoją empatię. Najgorszą dla mnie rzeczą jeśli chodzi o CF jest milczenie, olewanie wspierających. Dla mnie lepszy jest gów...y komunikat niż żaden. Imagine Realm to chyba nie jest jednoosobowa działalność i w zastępstwie Pana Jarka można było sklecić kilka słów do wspierających, gdy ten walczył o zdrowie. A tak pozostają niedopowiedzenia, śledztwa szerloków i ponowne milczenie, które wywołuje kolejne domysły. Osobiście nie wiem, co o tym sądzić. Mam totalnie mieszane uczucia.
Awatar użytkownika
CentrumGierPegaz
Posty: 115
Rejestracja: 17 wrz 2014, 23:11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Imagine Realm - plany 2018/2019

Post autor: CentrumGierPegaz »

up coś wiadomo więcej? Środowisko kilkadziesiąt tysięcy ludzi, wiele osób zna się osobiści - niemożliwe, że nikt nie ma informacji z pierwszej ręki ;/
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10857
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3347 times
Been thanked: 3201 times

Re: Imagine Realm - plany 2018/2019

Post autor: japanczyk »

CentrumGierPegaz pisze: 16 sty 2020, 00:16 up coś wiadomo więcej? Środowisko kilkadziesiąt tysięcy ludzi, wiele osób zna się osobiści - niemożliwe, że nikt nie ma informacji z pierwszej ręki ;/
pojawił sie wczoraj komentarz w.to w sprawie Junktech
Cześć Parę wątków do wyjaśnienia.
1. Sytuacja z ImagineRealm, reakcja wspieram.to Ponieważ historię wcześniejszych wydarzeń autor sam opisał w tej aktualizacji odniosę się jedynie do wydarzeń od 10.10.2019: nie mamy z autorem żadnego kontaktu, Jarek nie odpisuje na prywatne wiadomości, nie odbiera telefonu, nie oddzwania. Pomimo bardzo pozytywnej i dającej wiarę na pozytywne zakończenie sprawy ostatniej mojej rozmowy z Jarkiem (początek października) obecna zdecydowanie za długa cisza zmusza nas do podjęcia ostatecznych kroków jakie możemy podjąć w ramach funkcjonowania wspieram.to czyli zbanowania i zablokowania konta użytkownika, a także jak większość się domyśla rezygnacje z jakiejkolwiek współpracy w przyszłości. Jest to obecnie 3 taka sytuacja w historii wspieram.to
2. Zwrot środków, rezygnacja ze wsparcia Wspieram.to środków z kampanii zakończonych sukcesem zwrócić nie może, bo po prostu ich nie posiada. Środki z kampanii zostały przelane bezpośrednio na konto wydawnictwa. Proszę pamiętać, że wspieram.to jest pośrednikiem pomiędzy wspierającym (kupującym), a sprzedającym (autorem kampanii) i udostępnia przestrzeń serwisu do prowadzenia kampanii CF. Środki, które wpłacacie na kampanie nie są księgowane ani "trzymane" na kontach wspieram.to, a u pośrednika płatności (t.pay) i prawnie należą do autora kampanii, a serwis ma obowiązek je wypłacić jeżeli kampania odnosi sukces - tak działają wszystkie serwisy CF w Polsce, bez wyjątków choćby nie wiem jak chciał to przedstawić inaczej w swoim PR. Jeżeli kampania kończy się sukcesem zlecamy przelanie ich do autora kampanii, jeżeli nie wracają na salda. Każdy wspierający wspierając dokonuje zakupu (w świetle polskiego prawa jest to umowa kupna-sprzedaży) i taki zakup/wsparcie obowiązują te same prawa co najnormalniejszy zakup w internecie. Wspierający ma prawo do rezygnacji z zakupu, ale jest zobowiązany do złożenia wypowiedzenia umowy kupna-sprzedaży. Czasami wystarczy napisać maila "nie chce gry, proszę o zwrot" a czasami trzeba napisać oficjalne pismo. I do tego ostatniego wszystkich chcących zrezygnować zachęcamy.
3. Wsparcie portali CF w takich sytuacjach Portale CF w Polsce będąc pośrednikiem nie za bardzo mogą występować w Waszym imieniu ponieważ nie są stroną postępowania. Nie mogę w Waszym imieniu "iść na policje" bo poszkodowanym jesteście Wy (oczywiście my również ale taka sprawa dotyczyła by szkód na wizerunku wspieram.to i w tej sprawie Wy wówczas byście nie byli stroną). Zatem jeżeli chcecie, aby sprawa nabrała oficjalnego tonu należy jako poszkodowany zgłosić taką sprawę, wspieram to na tyle na ile pozwoli prawo będzie Was wspierać. "Czyli, co wspieram.to nic nie może?" Przede wszystkim wspieram.to stara się nie dopuszczać do takich sytuacji poprzez wcześniejszą weryfikację. Zanim projekt u nas wystartuje autor/lub firma jest przez nas weryfikowana, a zanim dojdzie do przelewu otrzymujemy pełne dane - to naprawdę pomaga uniknąć takich przypadków (czasami już prośba o poprawki do projektu odcina lwią część potencjalnych oszustów). Na 26 tys zgłoszonych do nas projektów gdzie autor nie wywiązuje się obietnic lub/i zapada się pod ziemię i nie zwraca środków nie byłbym w stanie wymienić więcej niż 6-7 Imagerealm nie było wydawnictwem, które startowało pierwszy raz, miało za sobą udaną kampanię u nas, na innym portalu CF, startowali na KS. Gry z CF wcześniej były wydane.
4. Kontakt ze wspieram.to W sprawach związanych z plnaszówkami bardzo proszę pisać bezpośrednio do mnie na kamil@wspieram.to. Może się zdarzyć ze na kilkadziesiąt maili dziennie jakie otrzymuje ktoś nie otrzymał odpowiedzi za co bardzo przepraszamy i proszę w tak ważnych sprawach zawsze kontaktować się ze mną bezpośrednio 5. Usuwanie komentarzy Usuwamy tylko komentarze, które brzmią mniej więcej tak "chu* ja pier*** gdzie są kur*** nikt nic ochu**** uuu uuu" Trzymajmy się proszę tej piękniejszej wersji języka polskiego.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1369
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Imagine Realm - plany 2017-2020

Post autor: Emil_1 »

Wiadomo jak się to skończyło ?
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Imagine Realm - plany 2017-2020

Post autor: polwac »

Gość się rozpłynął w powietrzu z naszymi pieniędzmi. Tak to się skończyło :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1369
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Imagine Realm - plany 2017-2020

Post autor: Emil_1 »

A jakaś sprawa sądowa/coś? Jestem ciekaw:)
Akurat ktoś wrzucił promo xobosów na grupie to zaciekawiła mnie zbieżność bazy wydawnictw z Awaken Realms i na takie kwiatki trafiłem.
Miłego dnia! :)
ODPOWIEDZ