Hostage Negotiator (A. J. Porfirio)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2266
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 392 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Hostage Negotiator (A. J. Porfirio)

Post autor: Leviathan »

Kolejna relacja z rozgrywki na Wojennik TV:

Ostatnio zmieniony 29 sty 2023, 20:20 przez Leviathan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2266
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 392 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Hostage Negotiator (A. J. Porfirio)

Post autor: Leviathan »

Jakiś czas temu otworzyłem pierwsze cztery rozszerzenia do HN, więc po rozegraniu kilkunastu kolejnych partii postanowiłem podzielić się swoimi przemyśleniami na tenat tych boosterów.

Ostatnio zmieniony 29 sty 2023, 19:57 przez Leviathan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 758
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 660 times
Been thanked: 771 times
Kontakt:

Re: Hostage Negotiator (A. J. Porfirio)

Post autor: anitroche »

właśnie siadam do rozpoczęcia kampanii Career i sobie pomyślałam, że pod wypraskę w pudełku Crime Wave wrzucę kartkę mówiącą o tym, jak poukładać komponenty w pudełku, bo już poukładałam i tylko wypada mi z pudełka jak wyciągam instrukcję. Podnoszę wypraskę, a tam niespodzianka! Nie będę zdradzała, co tam jest, napiszę tylko, że odłożyłam rozpoczęcie kampanii na kolejny wieczór ;).

Możliwe, że dla osób śledzących kampanię na KS, to żadna niespodzianka (nie wiem, bo ja nie śledziłam), ale ja sobie po prostu kupiłam Crime Wave ze sklepu i nie miałam pojęcia, że jest coś dorzucone pod wypraską :).
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
mikolajl
Posty: 411
Rejestracja: 17 sie 2011, 17:18
Lokalizacja: Piasseczno
Has thanked: 149 times
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Hostage Negotiator (A. J. Porfirio)

Post autor: mikolajl »

anitroche pisze: 09 sty 2023, 20:54 właśnie siadam do rozpoczęcia kampanii Career i sobie pomyślałam, że pod wypraskę w pudełku Crime Wave wrzucę kartkę mówiącą o tym, jak poukładać komponenty w pudełku, bo już poukładałam i tylko wypada mi z pudełka jak wyciągam instrukcję. Podnoszę wypraskę, a tam niespodzianka! Nie będę zdradzała, co tam jest, napiszę tylko, że odłożyłam rozpoczęcie kampanii na kolejny wieczór ;).

Możliwe, że dla osób śledzących kampanię na KS, to żadna niespodzianka (nie wiem, bo ja nie śledziłam), ale ja sobie po prostu kupiłam Crime Wave ze sklepu i nie miałam pojęcia, że jest coś dorzucone pod wypraską :).
Rozpoczynaj kampanię. Może w trakcie przyda się koperta ;)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4458
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1413 times
Been thanked: 1089 times

Re: Hostage Negotiator (A. J. Porfirio)

Post autor: garg »

Jak już wątek - czy wiecie coś na temat ewentualnej kontynuacji? Bo Final Girl już taką dostała i dostanie, ale co z oryginałem? :D
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Hostage Negotiator (A. J. Porfirio)

Post autor: feniks_ciapek »

Oryginał z tego co mi wiadomo stanowi zamkniętą całość.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1888
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 145 times
Been thanked: 170 times

Re: Hostage Negotiator (A. J. Porfirio)

Post autor: tomuch »

Career zaczynacie / zaczynaliście / zaczynałyście, otwierając wcześniej abductor paczki czy wszystko na świeżo szło w kampanii?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 758
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 660 times
Been thanked: 771 times
Kontakt:

Re: Hostage Negotiator (A. J. Porfirio)

Post autor: anitroche »

tomuch pisze: 10 sty 2023, 02:05 Career zaczynacie / zaczynaliście / zaczynałyście, otwierając wcześniej abductor paczki czy wszystko na świeżo szło w kampanii?
Ja jednego abductor packa grałam, a teraz jak zaczynam kampanię to nic nowego nie gram wcześniej dopóki kampania mi nie każe dodać, bo kampanię i tak startuje się z deckiem abductoròw zbudowanym tylko z postaci z podstawek. Z tego co wyczytałam w instrukcji, to przegrana z abductorem ma konsekwencje tylko takie, że można kampanię przegrać przed 10 rokiem, ale instrukcja sama pozwala nagiąć tę zasadę, jeśli będziemy chcieli grać dalej ;). Na rozwój naszej postaci przegrana/wygrana nie ma wpływu, bo karty eventów są zdaje się rozpatrywane osobno.

W instrukcji do Career na początku autor dodał notkę, że to pudło zamyka serię HN i że więcej nie będzie.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Hostage Negotiator (A. J. Porfirio)

Post autor: Yuri »

Dodaj do puli wszystko co masz. Ja tak grałem i doświadczenie było nomen omen bombowe.

Co do kontynuacji to p.A.J. jasno określił, że "Career" to zwienczenie cyklu.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2266
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 392 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Hostage Negotiator (A. J. Porfirio)

Post autor: Leviathan »

Jeżeli ktoś jest zainteresowany obejrzeniem zawartości boosterów # 5-8, to zapraszam:

Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Hostage Negotiator (A. J. Porfirio)

Post autor: Yuri »

Wszyscy tylko "Final Girl", "Final Girl", a przodek leciutko zapomniany :) Otóż autor gry, imć pan A.J Porfirio w wątku gry na BGG 24 stycznia wspomniał, że szykuje się dodruk tego tytułu. Jeżeli ktoś się nie załapał to szczerze polecam z trybem kariery. Bombowa - nomen omen - gra jak dla mnie.

Po cichu liczę też na jakiś nowy kontent, choć zapowiadali pierwotnie, że to zamknięta linia.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1215
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 470 times
Been thanked: 442 times

Re: Hostage Negotiator (A. J. Porfirio)

Post autor: Shodan »

Dodam, że dla mnie subiektywnie temat policyjnego negocjatora jest bliższy niż laski zmagającej się z psychopatą w estetyce slashera.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Hostage Negotiator (A. J. Porfirio)

Post autor: Yuri »

Shodan pisze: 28 sty 2024, 11:08 Dodam, że dla mnie subiektywnie temat policyjnego negocjatora jest bliższy niż laski zmagającej się z psychopatą w estetyce slashera.
+1. Uwieeeelbiam ten tytuł i mam do niego wszystko-wszyściutko, zaś w kwestii "Final Girl"..... no kompletnie ta pozycja do mnie nie przemawia, choć w teorii jest uszyta jak na miarę. Wprost uwielbiam wszelkie horrory, a te z lat 80-tych to bezwzględnie....no, ale nie kliknęło między nami.

Tym niemniej bardziej polecam ten tytuł i sam czekam z wypiekami na twarzy co nam dorzucą w nowej iteracji tejże gry na KS.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1888
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 145 times
Been thanked: 170 times

Re: Hostage Negotiator (A. J. Porfirio)

Post autor: tomuch »

A linia już nie miała zostać zamknięta? Jeszcze jednak będą jakieś dodatki?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Hostage Negotiator (A. J. Porfirio)

Post autor: Yuri »

tomuch pisze: 28 sty 2024, 12:33 A linia już nie miała zostać zamknięta? Jeszcze jednak będą jakieś dodatki?
Tak, tak. Miała być. Niemniej coś mi mówi, że skoro ma być nowa kampania to dorzuca choćby kilka Abductor packow, żeby podbić kampanie.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1888
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 145 times
Been thanked: 170 times

Re: Hostage Negotiator (A. J. Porfirio)

Post autor: tomuch »

To w takim razie muszę wziąć na radar. Ostatnią kampanię przegapiłem i chociaż że wszystko, co się dało kupiłem w sklepach, to kilku promosek mi brakuje, np. Year 0. Może będzie też do dobrania...
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Hostage Negotiator (A. J. Porfirio)

Post autor: feniks_ciapek »

Yuri pisze: 28 sty 2024, 12:54 Tak, tak. Miała być. Niemniej coś mi mówi, że skoro ma być nowa kampania to dorzuca choćby kilka Abductor packow, żeby podbić kampanie.
Oby nie. Już teraz się ledwo mieści w tym pudełku ;)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Hostage Negotiator (A. J. Porfirio)

Post autor: Yuri »

feniks_ciapek pisze: 28 sty 2024, 16:26
Yuri pisze: 28 sty 2024, 12:54 Tak, tak. Miała być. Niemniej coś mi mówi, że skoro ma być nowa kampania to dorzuca choćby kilka Abductor packow, żeby podbić kampanie.
Oby nie. Już teraz się ledwo mieści w tym pudełku ;)
Jak nie koszulkujesz to miejsce się znajdzie ;)
W kwestii jeszcze pudełka, pan A.J. powiedział że samego konceptu pudełka zmieniać nie będą, będzie to co jest.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Pandzisko
Posty: 31
Rejestracja: 03 sty 2023, 16:35
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Hostage Negotiator (A. J. Porfirio)

Post autor: Pandzisko »

Sądzę, że jednak coś zmienić muszą, bo nie widzę sensu wpychania tam małych pudeł, więc choćby tylko z tego powodu warto przeprojektować insert, żeby karty z kariery nie latały. Zresztą na fali popularności Final Girl, lepiej to sprzedawać w nowym pudle o wymiarach pudła FG, jako Ultimate Hostage Negotiator Box.

Final Girl uwielbiam, więc na takie pudło z całym HN pewnie bym się skusił.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Hostage Negotiator (A. J. Porfirio)

Post autor: Yuri »

Rzecz o którą pytasz padła na bgg. Jasno A.J. odpisał, że pudełko pozostanie to które było, tzn. to duże od dodatku Career. Mieści wszystko bardzo ładnie.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Pandzisko
Posty: 31
Rejestracja: 03 sty 2023, 16:35
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Hostage Negotiator (A. J. Porfirio)

Post autor: Pandzisko »

Jego odpowiedź raczej nie wyklucza możliwości nowego pudła na all-in. Zresztą coś musi się zmienić choćby po to, żeby napisać na pudle all-in, czy jakkolwiek to nazwą. I nie wyobrażam sobie, żeby do dużego pudła (Crime Wave) wrzucali te dwa mniejsze pudełka z oryginału i Career, prościej zaprojektować nowy insert niż wrzucać dwa niepotrzebne pudła.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1505
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 176 times
Been thanked: 533 times

Re: Hostage Negotiator (A. J. Porfirio)

Post autor: Ayaram »

Mówimy o all-in, tylko że w pudle takim jak Crime-Wave, tzn... chyba :lol:

link tutaj

Tak czy siak, w jakim pudle by nie było - takiego zamkniętego HN w jednym pudle za diabła nie potrzebuje, ale z chęcią kupię 8)
Pandzisko
Posty: 31
Rejestracja: 03 sty 2023, 16:35
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Hostage Negotiator (A. J. Porfirio)

Post autor: Pandzisko »

Odpowiedziałem w tamtym temacie, więc wiem o czym mówimy :wink:

Skoro Yuri może liczyć na nowe dodatki, mimo że nie ma nawet najmniejszej sugestie o czymkolwiek nowym, to czemu chcecie zabić moje marzenia o jednym pudle o wymiarach ultimate boxa FG? :D
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Hostage Negotiator (A. J. Porfirio)

Post autor: Yuri »

Faktycznie... To box z CrimeWave, a nie Career był!

I podpisuje się pod apelem o miłosierne obchodzenie się z naszymi kartonowymi marzeniami :d Ja nadal liczy cichcem na Abductor Packi;)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Hostage Negotiator (A. J. Porfirio)

Post autor: DarkSide »

Jako weteran wszystkich KS'owych kampanii HN oraz posiadacz polskiego 1 sezonu Final Girl (Licze, że na fali hype'u i ogólnego rozgłosu kolejne sezony w polskiej wersji to tylko formalność :roll: ) też się wypowiem:

Ma takie poczucie, że o ile A.J. nie wymyśli jakiegoś dobrego Legacy w uniwersum HN to jednak ta marka raczej pozostanie zamknięta (ew. dodruków nie liczę). Bo co tu jeszcze można dorzucić? Kolejne Abductor Packi? To już tylko tacy jak ja skażeni FOMO rzucą się na to :wink:
Podejrzewam, że 3 sezon Final Girl też może być ostatnim sezonem, bo ile można wymyślać nowych sensownych złoli i lokalizacji. Prędzej spodziewałbym się, że jak tylko A.J. upora się z tą kampanią i trochę zejdą im stany magazynowe, to światło dzienne ujrzy jakieś nowe uniwersum z ponownie zmodyfikowaną mechaniką (acz sam core będzie zachowany) - tak jak to się miało z FG w stosunku do HN.

Wszak ostatnio jest moda na kosmos (Mars, Diuna, Galaktyki) oraz wszelkie superbohaterskie klimaty ze stajni DC i Marvela. A może gra z wariantem nie tylko solo ale np 1vs1 albo 2 przeciwko grze? Ot, takie tam luźne spekulacje. :wink:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
ODPOWIEDZ