Sabotażysta: Pojedynek - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Sabotażysta: Pojedynek - pytania i wątpliwości

Post autor: bobule »

Jak rozpatrywać kartę trolla? Czy po postawieniu karty trolla, mogę za trollem dalej budować labirynt, czy muszę uiścić opłatę w złocie? Czy mogę budować, a złoto płacę dopiero wówczas gdy dojdę do złota?

W instrukcji widnieje to jako "Troll blokuje drogę znajdującą się za nim. Jeśli gracze chcą przejść, muszą przekupić go jedną bryłką złota." i dalej "Troll raz przekupiony, nie blokuje drogi żadnemu graczowi".
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Sabotażysta: pojedynek

Post autor: RaYell »

Troll blokuje przejście dopóki nie zostanie opłacony, a więc nie można ani zebrać złota które się za nim znajduje ani budować tunelu w ścieżce którą blokuje (chyba, że jest do tego miejsca dojście z innej strony). Jedynym wyjątkiem jest karta drabiny, która można położyć za trollem. W momencie gdy ktokolwiek opłaci trolla natychmiast obaj gracze mają dostęp do ścieżki, którą blokował.
MarcinMak
Posty: 1
Rejestracja: 02 cze 2020, 21:25

Sabotażysta pojedynek

Post autor: MarcinMak »

Cześć, mam pytanie. Kupiłem wczoraj Sabotarzystę pojedynek i nasunęło mi się kilka pytań. Jak ktoś może zna odpowiedź prosiłbym o podzielenie się nią. Z góry dziękuję.
1. Czy żetony kopaczy są wspólne czy każdy gracz ma po 4?
2. Czy jest możliwość dołożenia np. karty trola do tunelu przeciwnika pomimo że nie ma się z jego tunelem połączenia?
3. W instrukcji jest napisane „ Po odkryciu karty celu może się zdarzyć że nie da się jej dopasować do sąsiadujących kart tunelu. Tylko w takiej sytuacji można dołożyć kartę celu” To znaczy że mam sobie wziąć ze stosu kart celu jakąkolwiek kartę i ją dołożyć do tej niepasującej???
4. Czy jest obowiązek zebrania złota w momencie w którym postawi się tunel w którym znajduje się złoto?
Z góry dzięki za każdą pomoc!
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Sabotażysta pojedynek

Post autor: bobule »

MarcinMak pisze: 04 cze 2020, 19:59 Cześć, mam pytanie. Kupiłem wczoraj Sabotarzystę pojedynek i nasunęło mi się kilka pytań. Jak ktoś może zna odpowiedź prosiłbym o podzielenie się nią. Z góry dziękuję.
1. Czy żetony kopaczy są wspólne czy każdy gracz ma po 4?
2. Czy jest możliwość dołożenia np. karty trola do tunelu przeciwnika pomimo że nie ma się z jego tunelem połączenia?
3. W instrukcji jest napisane „ Po odkryciu karty celu może się zdarzyć że nie da się jej dopasować do sąsiadujących kart tunelu. Tylko w takiej sytuacji można dołożyć kartę celu” To znaczy że mam sobie wziąć ze stosu kart celu jakąkolwiek kartę i ją dołożyć do tej niepasującej???
4. Czy jest obowiązek zebrania złota w momencie w którym postawi się tunel w którym znajduje się złoto?
Z góry dzięki za każdą pomoc!
1. znaczniki kopaczy są po 4 na gracza. jeden 4 zielone, drugi 4 niebieskie. Znaczniki używasz, gdy korzystasz z karty z trollem / zdobywasz złoto
2. zgodnie z instrukcją
Uwaga: Gdy gracz dokłada nową kartę tunelu, w momencie wyłożenia musi ona mieć nieprzerwane połączenie z jego kartą startu."
Czyli jeżeli nie masz połączenia z tunelem przeciwnika, to nie możesz.
3.Tu chyba nie zrozumiałeś. Na rundę masz 6 kart celu leżących na stole (to te zakryte). Gdy już do którejś z nich się "dokopiesz" to ją odkrywasz, czyli bierzesz do ręki, odwracasz i na odwrocie jest tunel w jakimś kształcie. Kartę celu musisz odłożyć na stół tak by pasowała do istniejącego tunelu (odkładasz na to samo miejsce z którego tą kartę celu wziąłeś), ale może dojść do sytuacji, że karta celu nie będzie pasować (bo będą jakieś inne karty nad nią, pod nią), wtedy po prostu ją odkładasz byle jak :P
4. Złoto zdobywasz pod koniec rundy
Zabezpieczanie złota
Jeżeli gracz utworzy nieprzerwany tunel od swojej karty startu do karty z bryłką złota, bierze znacznik i swoim kolorem
do góry kładzie go na złocie. Otrzyma je dopiero na koniec rundy, nawet jeśli do tego czasu połączenie zostanie przerwane.
Uwaga: Jeżeli gracz w swojej turze utworzy nieprzerwany tunel nie od swojej karty startu, a od karty startu przeciwnika do karty z bryłką złota, przeciwnik od razu kładzie swój znacznik na złocie
Po to są znaczniki, żebyście wiedzieli, że w danej rundzie zdobyliście złoto, bo sytuacja na stole może się zmienić, a złoto zdobywa się dopiero na koniec rundy.

Miłego grania ;)
Mce
Posty: 10
Rejestracja: 23 gru 2014, 12:21
Has thanked: 2 times

Re: Sabotażysta pojedynek

Post autor: Mce »

bobule pisze: 06 cze 2020, 01:18 1. znaczniki kopaczy są po 4 na gracza. jeden 4 zielone, drugi 4 niebieskie. Znaczniki używasz, gdy korzystasz z karty z trollem / zdobywasz złoto
Raczej jednak sa wszystkie wspolne. Gdyby byly 4 na gracza to by nie bylo 8 dwustronnych identycznych. W instrukcji tez nic nie ma o tym, zeby rozdawac po 4 na gracza na poczatku rozgrywki.
patrickkrf
Posty: 1
Rejestracja: 07 sty 2023, 20:29

Sabotażysta: Pojedynek - pytania o zasady

Post autor: patrickkrf »

Witam! Mam zagwozdkę jeśli chodzi o grę w tytule. Czy podczas jednego ruchu podczas naszej tury np. dołożenie tunelu, ruszamy się naszym pionkiem aby zebrać złoto? W jaki sposób przechodzimy przez drzwi aby zebrać złoto? Czy mój przeciwnik może zebrać złoto z tunelu który ja dołożyłem? Dwóch graczy ma dwa odmienne zdanie i potrzebujemy odpowiedzi jak dobrze grać w tę grę. Proszę również o pomoc w rozstrzygnięciu sprawy na zdjęciu. Czy gracz niebieski może wziąć złoto które ja dołożyłem? Ponieważ mi blokują je drzwi.
Obrazek
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 926
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Sabotażysta - Pojedynek, czy poruszamy się pionkami?

Post autor: sliff »

Polecam jeszcze raz przeczytać instrukcję. W ten sposób nawet nie można dokładać kart :(
ODPOWIEDZ