Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
azazelmo
Posty: 882
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 148 times
Been thanked: 273 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: azazelmo »

Hh453 pisze: 05 sty 2023, 16:04
azazelmo pisze: 05 sty 2023, 15:56 Ja w ogóle nie polecam aktualnego druku. Plansza się strasznie rysuje, a z żetonów się sypie. Nie wierzę, że wszystkie druki (angielski, ks itd.) tak mają, bo by była afera.
a jak sprawdzić jaki druk się ma? Mówisz o polskim druku, że się plansza rysuje czy angielskim?
Tak jak Vincentvega napisał - chodzi o aktualny druk, to wydanie z oznaczeniami nagród BGG i Gra Roku. W tym wątku inni też się na to skarżyli. Jak napisałem do Phalanxa, to odesłali mnie do Roxley. Roxley napisało, że to taka technologia.
Ja tam nie jestem jakimś wrażliwym estetą (mam kilka gier z ilustracjami K. Franza - sic!), ale te zarysowania widać jak cholera i zawsze przy grze szlag mnie trafia. Plansze rysują się momentalnie - moje miały rysy po wyciągnięciu z pudełka. Jak dla mnie, to wygląda jakby ostatnia warstwa lakieru nie była wystarczająco utwardzona. Ale co ja wiem? Może to taka technologia.
Żetony pewnie można pociągnąć po krawędziach klejem cyjanoakrylowym.
Miałem podobną sytuacje jedynie przy jednej grze Survive Escape from Atlantis, ale to prosta gra za 100ke, jeszcze ściągana z zagranicy. W Barssie to boli bardziej, bo gra kozak i pięknie ilustrowana.
akustyk
Posty: 24
Rejestracja: 04 sty 2019, 20:11
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: akustyk »

Informacja z pierwszej ręki: Phalanx napisał mi przed chwilą na messengerze - Jeszcze w tym tygodniu ogłosimy informacje dot. dodruku Brassów!
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 297
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 216 times
Been thanked: 83 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: scraber »

akustyk pisze: 11 sty 2023, 13:08 Informacja z pierwszej ręki: Phalanx napisał mi przed chwilą na messengerze - Jeszcze w tym tygodniu ogłosimy informacje dot. dodruku Brassów!
O super, bo się czaje non stop ale ~350 to nie dam :D
azazelmo
Posty: 882
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 148 times
Been thanked: 273 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: azazelmo »

„Jeszcze w tym tygodniu ogłosimy informacje dot. dodruku Brassów!”
Parę dni później: „Nie będzie dodruku, dziękujemy” Kurtyna!
Żarcik taki. Mam nadzieję, że poprawiła się technologia druku plansz.
bodi
Posty: 76
Rejestracja: 05 kwie 2013, 12:15
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: bodi »

Niedawno zareklamowałem swoją planszę z ostatniego druku gdzie miała małe przerwanie przy zgięciu z jednej strony. Dostałem odpowiedź że zostanie mi wysłana przy okazji najbliższego dodruku. W związku z błędami z ruską wersją planszy która była w polskiej wersji, wszystkie zapasowe planszy się skończyły.
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 449
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 808 times
Been thanked: 195 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: JollyRoger90 »

azazelmo pisze: 11 sty 2023, 15:56 „Jeszcze w tym tygodniu ogłosimy informacje dot. dodruku Brassów!”
Parę dni później: „Nie będzie dodruku, dziękujemy” Kurtyna!
Żarcik taki. Mam nadzieję, że poprawiła się technologia druku plansz.
chyba trafiłeś xd
info z ich FB

Z przykrością informujemy, że nasza licencja na produkowanie i wydawanie gier Brass: Birmingham i Brass: Lancashire wygasła i nie będziemy kontynuować dodruków obu tych gier. Bardzo się cieszymy, że tak długo mogliśmy wydawać te świetne, uważane za jedne z najlepszych na świecie, gry ekonomiczne. Dziękujemy także firmie Roxley Games za umożliwienie wydawania tych wyjątkowych gier na naszym rynku.

Roxley Games obiecuje dostarczyć nam poprawne plansze na wymianę, dla osób, które zgłosiły nam błędne plansze w zakupionych egzemplarzach.
Void
Posty: 208
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 10 times
Been thanked: 80 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: Void »

No to juz za chwilę ceny na rynku wtórnym X2 :wink:
mineralen
Posty: 951
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 558 times
Been thanked: 638 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: mineralen »

akustyk pisze: 11 sty 2023, 13:08 Informacja z pierwszej ręki: Phalanx napisał mi przed chwilą na messengerze - Jeszcze w tym tygodniu ogłosimy informacje dot. dodruku Brassów!

Jestem w drodze do #RoxleyGames.
Mam dobre informacje.
Szczegóły o 12.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1006
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 419 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: karmazynowy »

Void pisze: 12 sty 2023, 16:16 No to juz za chwilę ceny na rynku wtórnym X2 :wink:
Czyli takie, jakie zawsze są gdy Brassy się pokończą w sklepach. Na pewno ktoś to przejmie, może Lucky Duck Games? Współpracują z Roxley.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Torquemada666
Posty: 770
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 247 times
Been thanked: 126 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: Torquemada666 »

Ktoś wie o co chodzi z planszami i którego Brass to dotyczy? Kupiłem niedawno Birmingham i jeszcze nie rozpakowałem, a może warto, żeby sprawdzić planszę.
azazelmo
Posty: 882
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 148 times
Been thanked: 273 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: azazelmo »

JollyRoger90 pisze: 12 sty 2023, 16:09
azazelmo pisze: 11 sty 2023, 15:56 „Jeszcze w tym tygodniu ogłosimy informacje dot. dodruku Brassów!”
Parę dni później: „Nie będzie dodruku, dziękujemy” Kurtyna!
Żarcik taki. Mam nadzieję, że poprawiła się technologia druku plansz.
chyba trafiłeś xd
info z ich FB
Spoiler:
Szok i niedowierzanie. A ja właśnie sprzedałem swojego Brass B i czaiłem się na Brass L.
Ale właściwie to i angielską wersję można brać.
bodi
Posty: 76
Rejestracja: 05 kwie 2013, 12:15
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: bodi »

Torquemada666 pisze: 12 sty 2023, 16:37 Ktoś wie o co chodzi z planszami i którego Brass to dotyczy? Kupiłem niedawno Birmingham i jeszcze nie rozpakowałem, a może warto, żeby sprawdzić planszę.
Ja kupiłem pod koniec listopada ale zagrałem po Świętach. Problem był że w pewnych partiach była ruska wersja planszy tj. pisana cyrylicą. U mnie z kolei było małe naderwanie przy zgięciu po jednej stronie planszy (ciemnej). Na szczęście dostałem potwierdzenie z supportu że dodano mnie do listy oczekującej na planszę bo jak się okazało nie wszystkim starczył zapas plansz.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: seki »

To w sumie nie jest bezpośrednio związane z aktualnymi problemami z planszą ale myślę, że fajną ciekawostką. Fabryka, w której Roxley drukuje plansze ma chyba problemy z jakością już od dawna. 4 lata temu tj. w 2018 roku gdy otrzymałem swój egzemplarz z KSa również miałem naderwaną planszę na zgięciu. Wtedy Roxley też bez żadnego gadania przyjęła reklamacje a swoją planszę dostałem przesyłką aż z Kanady. Widocznie nie mieli wtedy europejskiej dystrybucji. Planszę dostałem z niespodzianką czyli kartką z autografem Martina Wallace.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2786
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 347 times
Been thanked: 623 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: bogas »

azazelmo pisze: 11 sty 2023, 15:56 „Jeszcze w tym tygodniu ogłosimy informacje dot. dodruku Brassów!”
Parę dni później: „Nie będzie dodruku, dziękujemy” Kurtyna!
Żarcik taki. Mam nadzieję, że poprawiła się technologia druku plansz.
Chyba powinieneś odwiedzić kolekturę Lotto
8)
Nie wygląda to dobrze i Phalanx są chyba na dobrej drodze żeby podzielić los Lacerty. Może teraz będą sprzedawać polską instrukcję tym co kupią wersję EN albo DE? W końcu zapłacili za jej tłumaczenie, więc im się należy.
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: fitzroy »

bogas pisze: 12 sty 2023, 19:26
azazelmo pisze: 11 sty 2023, 15:56 „Jeszcze w tym tygodniu ogłosimy informacje dot. dodruku Brassów!”
Parę dni później: „Nie będzie dodruku, dziękujemy” Kurtyna!
Żarcik taki. Mam nadzieję, że poprawiła się technologia druku plansz.
Chyba powinieneś odwiedzić kolekturę Lotto
8)
Nie wygląda to dobrze i Phalanx są chyba na dobrej drodze żeby podzielić los Lacerty. Może teraz będą sprzedawać polską instrukcję tym co kupią wersję EN albo DE? W końcu zapłacili za jej tłumaczenie, więc im się należy.
Tez się zastanawiam nad tym co dzieje się u Phalanxów. Widzieliście ile gier wydali w zeszłym roku w Polsce? Słabiutki rok.
jajakobyly
Posty: 25
Rejestracja: 23 sty 2022, 13:05
Been thanked: 7 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: jajakobyly »

scraber pisze: 11 sty 2023, 15:46
akustyk pisze: 11 sty 2023, 13:08 Informacja z pierwszej ręki: Phalanx napisał mi przed chwilą na messengerze - Jeszcze w tym tygodniu ogłosimy informacje dot. dodruku Brassów!
O super, bo się czaje non stop ale ~350 to nie dam :D
Gdzieś na wiosnę zeszłego roku w wątku o wycenie Uczcie dla Odyna ktoś pisał że 3 stówek za używkę nie da i poczeka, aż spadnie poniżej tego progu, dziś najtańsza oferta to prawie 6 stówek więc ja już wole więcej się nie zarzekać
fitzroy pisze: 12 sty 2023, 19:48
Tez się zastanawiam nad tym co dzieje się u Phalanxów. Widzieliście ile gier wydali w zeszłym roku w Polsce? Słabiutki rok.
az strach sie pytać o dodruk Scythe :lol:
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 297
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 216 times
Been thanked: 83 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: scraber »

fitzroy pisze: 12 sty 2023, 19:48 Tez się zastanawiam nad tym co dzieje się u Phalanxów. Widzieliście ile gier wydali w zeszłym roku w Polsce? Słabiutki rok.
Do tego Red Rising, Tortuga i Rocketmen na wyprzedażach, anulowany projekt, a z drugiej strony kampania Huanga
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 510 times
Been thanked: 153 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: gregoff »

Stawiam na to, że lucky duck games będą miały ciekawe ogłoszenie na dniach...??
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1591
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: nidhog »

jajakobyly pisze: 12 sty 2023, 20:34
scraber pisze: 11 sty 2023, 15:46
akustyk pisze: 11 sty 2023, 13:08 Informacja z pierwszej ręki: Phalanx napisał mi przed chwilą na messengerze - Jeszcze w tym tygodniu ogłosimy informacje dot. dodruku Brassów!
O super, bo się czaje non stop ale ~350 to nie dam :D
Gdzieś na wiosnę zeszłego roku w wątku o wycenie Uczcie dla Odyna ktoś pisał że 3 stówek za używkę nie da i poczeka, aż spadnie poniżej tego progu, dziś najtańsza oferta to prawie 6 stówek więc ja już wole więcej się nie zarzekać
Przesada gruba. Za 450 Można miec deluxe z iron clayami. Jedyna różnica - instrukcja po angielsku ;)
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Pluck
Posty: 145
Rejestracja: 01 sty 2017, 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 90 times
Been thanked: 36 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: Pluck »

Ten deluxe to prawie 500 juz jest po dodaniu shipping, taxes etc.

Mam swoja PL wersje ale domowilem same iron clays 100. Drogo ale warte ceny dla konesera ;-)
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1591
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: nidhog »

Pluck pisze: 13 sty 2023, 14:31 Ten deluxe to prawie 500 juz jest po dodaniu shipping, taxes etc.

Mam swoja PL wersje ale domowilem same iron clays 100. Drogo ale warte ceny dla konesera ;-)
Jeśli ktoś chce i zdąży - można za 139 dolarów kanadyjskich ( okolo 450 pl) nabyc w mojej zbiórce kampanii Skyrise. Nie wiem ile jest czasu, ponieważ mieli zamykać PM 10 stycznia, a wciąż jest otwarty.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
azazelmo
Posty: 882
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 148 times
Been thanked: 273 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: azazelmo »

bogas pisze: 12 sty 2023, 19:26
azazelmo pisze: 11 sty 2023, 15:56 „Jeszcze w tym tygodniu ogłosimy informacje dot. dodruku Brassów!”
Parę dni później: „Nie będzie dodruku, dziękujemy” Kurtyna!
Żarcik taki. Mam nadzieję, że poprawiła się technologia druku plansz.
Chyba powinieneś odwiedzić kolekturę Lotto
8)
(…)
Ano, zanim ogłoszono te rewelacje sprzedałem Brassa B (280 - wstyd, bo dużo, ale to i tak była najniższa oferta), a kupiłem Brassa L (160 wersja EN).
Ale mnie umyka jakoś sens tego zamieszania, bo to pewne, że ktoś to przejmie (to nie jak z FFG i Warhammerem) wyda w Polsce, a dodatkowo gra jest do kupienia za granicą w rozsądnych kwotach i (chyba) ciągle drukowana, więc nasze sklepy zaczną ściągać i rozprowadzać w normalnych cenach, bo gra jest całkowicie niezależna językowo. Czy może się mylę?
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 794
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 398 times
Been thanked: 500 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: rav126 »

Z wyjątkiem instrukcji, która nie jest dostępna online w j. polskim
azazelmo
Posty: 882
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 148 times
Been thanked: 273 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: azazelmo »

Są filmy i skrót zasad, których nie ma tak znowu dużo i są względnie proste. To nie Robinson...
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4405
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: Hardkor »

azazelmo pisze: 14 sty 2023, 00:53
bogas pisze: 12 sty 2023, 19:26
azazelmo pisze: 11 sty 2023, 15:56 „Jeszcze w tym tygodniu ogłosimy informacje dot. dodruku Brassów!”
Parę dni później: „Nie będzie dodruku, dziękujemy” Kurtyna!
Żarcik taki. Mam nadzieję, że poprawiła się technologia druku plansz.
Chyba powinieneś odwiedzić kolekturę Lotto
8)
(…)
Ano, zanim ogłoszono te rewelacje sprzedałem Brassa B (280 - wstyd, bo dużo, ale to i tak była najniższa oferta), a kupiłem Brassa L (160 wersja EN).
Ale mnie umyka jakoś sens tego zamieszania, bo to pewne, że ktoś to przejmie (to nie jak z FFG i Warhammerem) wyda w Polsce, a dodatkowo gra jest do kupienia za granicą w rozsądnych kwotach i (chyba) ciągle drukowana, więc nasze sklepy zaczną ściągać i rozprowadzać w normalnych cenach, bo gra jest całkowicie niezależna językowo. Czy może się mylę?
Skąd pewność, że ktoś to przejmie? Z tego co zrozumiałem to nie Phalanx zrezygnował tylko pozbawiono ich licencji. Dla mnie brzmi podobnie jak Galakta i Talisman.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
ODPOWIEDZ