Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
tomasz86
Posty: 103
Rejestracja: 23 sty 2016, 23:26
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: tomasz86 »

Karta Pogaduszki: Pozostali gracze plus jeden brzdek- rozpatrujemy za każdym razem kiedy wypada w tali po kupieniu?
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: Tringa »

Tak
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
tomasz86
Posty: 103
Rejestracja: 23 sty 2016, 23:26
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: tomasz86 »

Karta Mistrz Złodziei- Usuń kartę Włam ze swojego obszaru gry lub stosu kart odrzuconych- czyli za każdym razem jak pojawi się w obaszarze gry muszę usunąć kartę włam?
Awatar użytkownika
Montesque
Posty: 252
Rejestracja: 15 lip 2020, 18:26
Has thanked: 22 times
Been thanked: 71 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: Montesque »

tomasz86 pisze: 02 sty 2023, 23:04 Karta Mistrz Złodziei- Usuń kartę Włam ze swojego obszaru gry lub stosu kart odrzuconych- czyli za każdym razem jak pojawi się w obaszarze gry muszę usunąć kartę włam?
Tak, chcesz to robić.

W większości gier (jak nie wszystkich) opartych o mechanikę budowania talii CHCESZ szybko pozbyć się kart początkowych, bo wtedy częściej będziesz dociągać na rękę karty silniejsze - pozyskane z rynku (talii lochów).
nikdaw
Posty: 2
Rejestracja: 27 gru 2022, 00:03

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: nikdaw »

Tringa pisze: 27 gru 2022, 08:48 Tak,działa :)
Po zainstalowaniu apki u mnie nawet nie ma Brzdęka :(
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: Tringa »

nikdaw pisze: 06 sty 2023, 23:58
Tringa pisze: 27 gru 2022, 08:48 Tak,działa :)
Po zainstalowaniu apki u mnie nawet nie ma Brzdęka :(
A jaką instalujesz? Apka nazywa się Dire Wolf Gameroom
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
MaciekK5454
Posty: 353
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 167 times
Been thanked: 191 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: MaciekK5454 »

tomasz86 pisze: 02 sty 2023, 23:04 Karta Mistrz Złodziei- Usuń kartę Włam ze swojego obszaru gry lub stosu kart odrzuconych- czyli za każdym razem jak pojawi się w obaszarze gry muszę usunąć kartę włam?
tomasz86 pisze: 01 sty 2023, 01:33 Karta Pogaduszki: Pozostali gracze plus jeden brzdek- rozpatrujemy za każdym razem kiedy wypada w tali po kupieniu?
Ogólnie w Brzdęku musisz zagrać wszystkie karty z ręki (na raz lub pojedynczo) i jeżeli masz tylko możliwość to musisz odpalić to co na nich jest napisane za każdym razem jak je zagrywasz. Chyba, że jest tam słowo "możesz" to wtedy Ty decydujesz czy korzystasz z tego czy nie. Jeżeli, jakaś karta każe Ci odrzucić coś z ręki, a nie chcesz tego robić, to po prostu zagrywasz ją jako ostatnią jak nie masz już nic na ręce.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: grzeslaw90 »

MaciekK5454 pisze: 07 sty 2023, 08:37
tomasz86 pisze: 02 sty 2023, 23:04 Karta Mistrz Złodziei- Usuń kartę Włam ze swojego obszaru gry lub stosu kart odrzuconych- czyli za każdym razem jak pojawi się w obaszarze gry muszę usunąć kartę włam?
tomasz86 pisze: 01 sty 2023, 01:33 Karta Pogaduszki: Pozostali gracze plus jeden brzdek- rozpatrujemy za każdym razem kiedy wypada w tali po kupieniu?
Ogólnie w Brzdęku musisz zagrać wszystkie karty z ręki (na raz lub pojedynczo) i jeżeli masz tylko możliwość to musisz odpalić to co na nich jest napisane za każdym razem jak je zagrywasz. Chyba, że jest tam słowo "możesz" to wtedy Ty decydujesz czy korzystasz z tego czy nie. Jeżeli, jakaś karta każe Ci odrzucić coś z ręki, a nie chcesz tego robić, to po prostu zagrywasz ją jako ostatnią jak nie masz już nic na ręce.
Przy czym należy pamiętać jak nie możesz nic odrzucić dla efektu karty to reszty efektu tej karty, jeśli jest, to również nie możesz rozpatrywać.
MaciekK5454
Posty: 353
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 167 times
Been thanked: 191 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: MaciekK5454 »

grzeslaw90 pisze: 07 sty 2023, 09:39
MaciekK5454 pisze: 07 sty 2023, 08:37
tomasz86 pisze: 02 sty 2023, 23:04 Karta Mistrz Złodziei- Usuń kartę Włam ze swojego obszaru gry lub stosu kart odrzuconych- czyli za każdym razem jak pojawi się w obaszarze gry muszę usunąć kartę włam?
tomasz86 pisze: 01 sty 2023, 01:33 Karta Pogaduszki: Pozostali gracze plus jeden brzdek- rozpatrujemy za każdym razem kiedy wypada w tali po kupieniu?
Ogólnie w Brzdęku musisz zagrać wszystkie karty z ręki (na raz lub pojedynczo) i jeżeli masz tylko możliwość to musisz odpalić to co na nich jest napisane za każdym razem jak je zagrywasz. Chyba, że jest tam słowo "możesz" to wtedy Ty decydujesz czy korzystasz z tego czy nie. Jeżeli, jakaś karta każe Ci odrzucić coś z ręki, a nie chcesz tego robić, to po prostu zagrywasz ją jako ostatnią jak nie masz już nic na ręce.
Przy czym należy pamiętać jak nie możesz nic odrzucić dla efektu karty to reszty efektu tej karty, jeśli jest, to również nie możesz rozpatrywać.
W zasadzie to nieprecyzyjnie napisałem. W Brzdęku nie odpalasz efektu w momencie zagrania karty, ale w dowolnym momencie swojej tury po jej zagraniu. Niemniej odpalenie jest obowiązkowe.

Jest już tyle deckbuilderów na rynku i w każdym ta mechanika może się różnić szczegółami to może się pomieszać.
radarek
Posty: 135
Rejestracja: 02 cze 2019, 23:47
Has thanked: 16 times
Been thanked: 52 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: radarek »

MaciekK5454 pisze: 07 sty 2023, 10:32 W Brzdęku nie odpalasz efektu w momencie zagrania karty, ale w dowolnym momencie swojej tury po jej zagraniu. Niemniej odpalenie jest obowiązkowe.

Jest już tyle deckbuilderów na rynku i w każdym ta mechanika może się różnić szczegółami to może się pomieszać.
Wg mojego zrozumienia zasad tej gry, to nie jest prawda. Zagrywasz karty i rozpatrujesz efekt od razu. Karty takie jak buty, miecze i złoto dostarczają odpowiedni zasób do puli, z której już sobie wydajemy w trakcie tury kiedy i jak chcemy. Pozostałe karty są rozpatrywane od razu, z tym, że jest tutaj mały wyjątek opisany w instrukcji na str. 10:

Obrazek

I jeszcze na potwierdzenie, że rozpatrujemy w momencie zagrania, FAQ:
Playing Cards — A card provides everything on it each time you play it: Skill, Swords, Boots, and text.
Obrazek
MaciekK5454
Posty: 353
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 167 times
Been thanked: 191 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: MaciekK5454 »

radarek pisze: 09 sty 2023, 20:54 Wg mojego zrozumienia zasad tej gry, to nie jest prawda. Zagrywasz karty i rozpatrujesz efekt od razu.
radarek pisze: 07 sty 2023, 10:32 Wg mojego zrozumienia zasad tej gry, to nie jest prawda. Zagrywasz karty i rozpatrujesz efekt od razu.
Miałem właśnie na myśli ten "niewielki" wyjątek, który wskazuje, że właśnie nie musimy akcji z kart odpalać od razu, tak przynajmniej zawsze interpretowałem to wyjaśnienie. Zrwóć uwagę, że podane tam karty to tylko przyklady, więc inne podobne karty też tak dzialają. Z resztą, może, nie jest to najlepszy argument, ale w wersji Legacy jest wprost napisane w instrukcji "Musisz zagrać wszystkie karty z ręki. Możesz jednak swobodnie wybrać kolejność zagrywania kart oraz wykonywania akcji. Musisz aktywować wszystkie efekty". Jako przykład jest też podana karta z efektem -2Brzdęk, który działa do końca tury od momentu zagrania. A ponieważ akurat sam sposób rozgrywki nie zmienił się w obu grach, przynajmniej ten punkt nie jest zaznaczony jako zmieniony w stosunku do pierwowzoru to zakładam, że tak też jest w zwykłym Brzdęku.

Z resztą, akurat w tej grze w praktyce nie ma to chyba wielkiego znaczenia, przynajmniej ja nie kojarzę kart gdzie by to jakoś diametralnie zmieniało to co możemy zrobić z kartami ;)
radarek
Posty: 135
Rejestracja: 02 cze 2019, 23:47
Has thanked: 16 times
Been thanked: 52 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: radarek »

MaciekK5454 pisze: 09 sty 2023, 22:45 Z resztą, akurat w tej grze w praktyce nie ma to chyba wielkiego znaczenia, przynajmniej ja nie kojarzę kart gdzie by to jakoś diametralnie zmieniało to co możemy zrobić z kartami ;)
Ja bym wolał, żeby nie zmieniało niczego :P. Jeśli tak jest, to autor z niewiadomego powodu przekombinował i skoro w legacy to zostało zmienione to pewnie faktycznie tak było.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1340
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 543 times
Been thanked: 280 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: Atamán »

radarek pisze: 09 sty 2023, 20:54
MaciekK5454 pisze: 07 sty 2023, 10:32 W Brzdęku nie odpalasz efektu w momencie zagrania karty, ale w dowolnym momencie swojej tury po jej zagraniu. Niemniej odpalenie jest obowiązkowe.

Jest już tyle deckbuilderów na rynku i w każdym ta mechanika może się różnić szczegółami to może się pomieszać.
Wg mojego zrozumienia zasad tej gry, to nie jest prawda. Zagrywasz karty i rozpatrujesz efekt od razu. Karty takie jak buty, miecze i złoto dostarczają odpowiedni zasób do puli, z której już sobie wydajemy w trakcie tury kiedy i jak chcemy. Pozostałe karty są rozpatrywane od razu, z tym, że jest tutaj mały wyjątek opisany w instrukcji na str. 10:

Obrazek

I jeszcze na potwierdzenie, że rozpatrujemy w momencie zagrania, FAQ:
Playing Cards — A card provides everything on it each time you play it: Skill, Swords, Boots, and text.
Obrazek
Przecież nawet te kwlejone przez Ciebie fragmenty instrukcji i FAQ przeczą temu, co piszesz.
Efekty rozpatrujesz w dowolnej kolejności niezależnie do tego, w jakiej kolejności zagrywasz karty. Jedynie jest wymagane, by wszystkie karty zagrać i wszystkie efekty rozpatrzeć.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: Tringa »

Kolejność zagrywania ma znaczenie tylko w przypadku kart z wymianą, np. Szybkie rączki - odrzuć kartę Z RĘKI, dobierz kartę. Jak nie będzie kart na ręce to nie możesz tego zrobić.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Tomek7
Posty: 11
Rejestracja: 04 mar 2023, 00:21

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: Tomek7 »

Cześć, nie jestem pewien, czy ktoś już nie poruszył tego prolemu, ale mam pytania o wszystkie karty typu, jeżeli spełnisz jakieś warunki to dostajesz jakąś nagrodę np. Karta
Ciemne interesy "wydaj 7 monet, aby pozyskać 2 Tajemnicze woluminy", Karta Różdżka alokacji "jeżeli posiadasz artefakt, teleportuj się do sąsiedniej komnaty". Czy jeżeli wielokrotnie spełniam w tej samej turze określone warunki, czy mogę wielokrotnie odebrać nagrodę. Jeżeli zagram kartę ciemne interesy, czy mogę wtedy zapłacić 14 monet i odebrać 4 Tajemincze woluminy w tej samej turze? Jeżeli zagram kartę Różdżka alokacji i posiadam 3 artefakty (bo mam 2 plecaki) to czy mogę się 3 krotnie teleportować do sąsiednich komnat, w tej samej turze?
Dodatkowo zastanawia mnie karta
Łowca skarbów "zastąp wybraną kartę w puli kart lochów losowa kartą z tali lochów" Czy muszę zastąpić, czy mogę? Czy losowa karta to pierwsza od góry z tali lochów, czy mogę wybrać dowolną, ale w ciemno?
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: Tringa »

Tomek7 pisze: 28 maja 2023, 23:01 Cześć, nie jestem pewien, czy ktoś już nie poruszył tego prolemu, ale mam pytania o wszystkie karty typu, jeżeli spełnisz jakieś warunki to dostajesz jakąś nagrodę np. Karta
Ciemne interesy "wydaj 7 monet, aby pozyskać 2 Tajemnicze woluminy", Karta Różdżka alokacji "jeżeli posiadasz artefakt, teleportuj się do sąsiedniej komnaty". Czy jeżeli wielokrotnie spełniam w tej samej turze określone warunki, czy mogę wielokrotnie odebrać nagrodę. Jeżeli zagram kartę ciemne interesy, czy mogę wtedy zapłacić 14 monet i odebrać 4 Tajemincze woluminy w tej samej turze? Jeżeli zagram kartę Różdżka alokacji i posiadam 3 artefakty (bo mam 2 plecaki) to czy mogę się 3 krotnie teleportować do sąsiednich komnat, w tej samej turze?
Nie, możesz skorzystać tylko w momencie jak masz kartę na ręcę. Przy kolejnym razie jak wpadnie na twoją rękę to możesz skorzystać z niej jeszcze raz. Przy przykładzie Różdżki - możesz teleportować się tylko jeden raz w turze.
Dodatkowo zastanawia mnie karta
Łowca skarbów "zastąp wybraną kartę w puli kart lochów losowa kartą z tali lochów" Czy muszę zastąpić, czy mogę? Czy losowa karta to pierwsza od góry z tali lochów, czy mogę wybrać dowolną, ale w ciemno?
My zawsze graliśmy tak, że gracz z Łowcą Skarbów wybiera dowolną kartę z puli kart lochów, usuwa ją z gry i w zamian za nią przychodzi pierwsza karta z talii lochów (z tej kupki, z której się odkrywają kolejne karty w puli lochów).
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1390 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: Leser »

Tomek7 pisze: 28 maja 2023, 23:01 Łowca skarbów "zastąp wybraną kartę w puli kart lochów losowa kartą z tali lochów" Czy muszę zastąpić, czy mogę? Czy losowa karta to pierwsza od góry z tali lochów, czy mogę wybrać dowolną, ale w ciemno?
W założeniu chodzi o wierzchnią kartę z talii. Natomiast jeżeli z jakiegoś powodu chcesz wyciągnąć kartę ze środka talii, to czemu nie? Nie ma to najmniejszego wpływu na rozgrywkę - i w pierwszej, i w drugiej sytuacji do puli trafi przypadkowa karta.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Tomek7
Posty: 11
Rejestracja: 04 mar 2023, 00:21

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: Tomek7 »

Tringa pisze: 28 maja 2023, 23:18
Tomek7 pisze: 28 maja 2023, 23:01 Cześć, nie jestem pewien, czy ktoś już nie poruszył tego prolemu, ale mam pytania o wszystkie karty typu, jeżeli spełnisz jakieś warunki to dostajesz jakąś nagrodę np. Karta
Ciemne interesy "wydaj 7 monet, aby pozyskać 2 Tajemnicze woluminy", Karta Różdżka alokacji "jeżeli posiadasz artefakt, teleportuj się do sąsiedniej komnaty". Czy jeżeli wielokrotnie spełniam w tej samej turze określone warunki, czy mogę wielokrotnie odebrać nagrodę. Jeżeli zagram kartę ciemne interesy, czy mogę wtedy zapłacić 14 monet i odebrać 4 Tajemincze woluminy w tej samej turze? Jeżeli zagram kartę Różdżka alokacji i posiadam 3 artefakty (bo mam 2 plecaki) to czy mogę się 3 krotnie teleportować do sąsiednich komnat, w tej samej turze?
Nie, możesz skorzystać tylko w momencie jak masz kartę na ręcę. Przy kolejnym razie jak wpadnie na twoją rękę to możesz skorzystać z niej jeszcze raz. Przy przykładzie Różdżki - możesz teleportować się tylko jeden raz w turze.
Czyli analogicznie Karta Zwiadowca Rebeliant „Jeżeli posiadasz w obszarze gry innego towarzysza, dobierz 1 kartę.”, pozwala na dobranie tylko jedynej karty niezależnie od ilości posiadanych towarzyszy w obszarze gry? W jakimś filmiku na YT z tej gry widziałem jak grają na zasadzie: 1 towarzysz to 1 dobrana karta, 2 towarzyszy to 2 dobrane karty itd.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 794
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 398 times
Been thanked: 500 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: rav126 »

Tylko jedną. Gdyby było "za każdego towarzysza" albo "tyle kart ilu masz towarzyszy" to mógłbyś to zwielokrotnić, ale to byłoby OP.
Tomek7
Posty: 11
Rejestracja: 04 mar 2023, 00:21

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: Tomek7 »

Rozumiem i dziękuję za wyjaśnienia. Mam jeszcze jedno pytanie. Jeżeli np. mam z kart 4 buty i kartę do teleportacji. Stoję przed kryształową komnatą. Czy w takiej sytuacji mogę użyć 1 buta do wejścia do kryształowej komnaty, następnie teleportować się z niej do zwykłego pomieszczenia i już z niego kontynuować poruszanie się przy pomocy pozostałych 3 butów?
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: Tringa »

Nie, w momencie wejścia do kryształowej komnaty tracisz wszystkie niewykorzystane buty. Dotyczy to również teleportacji. Ale możesz teleportować się z kryształowej komnaty
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
mementomoris
Posty: 145
Rejestracja: 21 wrz 2020, 12:09
Has thanked: 66 times
Been thanked: 41 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: mementomoris »

Tringa pisze: 29 maja 2023, 11:23 Nie, w momencie wejścia do kryształowej komnaty tracisz wszystkie niewykorzystane buty. Dotyczy to również teleportacji. Ale możesz teleportować się z kryształowej komnaty
Nie do końca - tak dokładniej to tracisz możliwość używania butów do zakończenia tury. Inaczej można by było skorzystać z eliksiru z butami już po wejściu do groty, a nie jest to dozwolone.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: Tringa »

Dokładnie to miałam na myśli, ale źle opisałam. :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
dago120
Posty: 6
Rejestracja: 29 sty 2022, 11:50

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: dago120 »

Hej,

Czy karty z -2 brzdęk niwelują ewentualne brzdęki z danej tury czy kostki w polu brzdęk również?

Pzdr
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: Tringa »

Tak, niwelują w obu przypadkach.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
ODPOWIEDZ