Terrors of London- pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
feniks_ciapek
Posty: 2289
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 930 times

Re: Terrors of London- pytania o zasady

Post autor: feniks_ciapek »

qazmarwsx pisze: 09 wrz 2022, 09:57 1.W przypadku jeżeli potwór ma żeton nawiedzenia, to zostaje do następnej tury a później trafia na stos kart odrzuconych. Jeżeli ten sam potwór jest użyty w hordzie, to zostaje do następnej rundy czy żeton nawiedzenia nie ma znaczenia i od razu trafia do kart odrzuconych?
Potwór z hauntem użyty w hordzie w momencie wystawienia nie dostaje żetonu Haunt.

Potwora z żetonem Haunt w drugiej rundzie nie można użyć w hordzie.

(niestety jestem na wakacjach i nie mogę zacytować instrukcji)
qazmarwsx pisze: 09 wrz 2022, 09:57 2. Zdolnosc postaci Elżbieta -potwor zyskuje nawiedzenie, można dołożyć żeton nawiedzenia do potwora którego używam w hordzie i zostanie on na następną rundę? Czy tylko do potwora który nie jest zaangażowany w hordę?
Patrząc na powyższe zasady, to tylko do potwora nie będącego częścią hordy.
qazmarwsx
Posty: 27
Rejestracja: 14 maja 2020, 14:02
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Terrors of London- pytania o zasady

Post autor: qazmarwsx »

feniks_ciapek pisze: 10 wrz 2022, 21:56
qazmarwsx pisze: 09 wrz 2022, 09:57 1.W przypadku jeżeli potwór ma żeton nawiedzenia, to zostaje do następnej tury a później trafia na stos kart odrzuconych. Jeżeli ten sam potwór jest użyty w hordzie, to zostaje do następnej rundy czy żeton nawiedzenia nie ma znaczenia i od razu trafia do kart odrzuconych?
Potwór z hauntem użyty w hordzie w momencie wystawienia nie dostaje żetonu Haunt.

Potwora z żetonem Haunt w drugiej rundzie nie można użyć w hordzie.

(niestety jestem na wakacjach i nie mogę zacytować instrukcji)
qazmarwsx pisze: 09 wrz 2022, 09:57 2. Zdolnosc postaci Elżbieta -potwor zyskuje nawiedzenie, można dołożyć żeton nawiedzenia do potwora którego używam w hordzie i zostanie on na następną rundę? Czy tylko do potwora który nie jest zaangażowany w hordę?
Patrząc na powyższe zasady, to tylko do potwora nie będącego częścią hordy.
Dzięki, do końca nie rozwiało to moich wątpliwości, i że potwora który został z poprzedniej rundy ze znacznikiem nawiedzenia nie można użyć do hordy, muszę doczytać to w instrukcji jak są takie zapisy.
Awatar użytkownika
daro69
Posty: 118
Rejestracja: 02 gru 2015, 01:07
Has thanked: 93 times
Been thanked: 10 times

Re: Terrors of London- pytania o zasady

Post autor: daro69 »

Potwora z żetonem Haunt w drugiej rundzie nie można użyć w hordzie.
a to ciekawe :) bo nigdzie nie ma tego napisane... z pierwszą częścią wypowiedzi jak najbardziej się zgadzam. niestety druga część to nadinterpretacja zasad raczej..
feniks_ciapek
Posty: 2289
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 930 times

Re: Terrors of London- pytania o zasady

Post autor: feniks_ciapek »

daro69 pisze: 12 wrz 2022, 08:39 Potwora z żetonem Haunt w drugiej rundzie nie można użyć w hordzie.
a to ciekawe :) bo nigdzie nie ma tego napisane... z pierwszą częścią wypowiedzi jak najbardziej się zgadzam. niestety druga część to nadinterpretacja zasad raczej..
A, racja. Twórca gry mnie poprawił:

https://boardgamegeek.com/thread/223080 ... -questions

"A monster with HAUNT can be part of a horde like a normal monster, but is required to flip its HAUNT token to its dismiss side and thus be discarded at the end of the turn. However, if the monster's HAUNT token is already on its dismiss side there is no negative effect to adding it to a horde.
Awatar użytkownika
Overseer
Posty: 104
Rejestracja: 16 sty 2015, 12:41
Has thanked: 3 times

Re: Terrors of London- pytania o zasady

Post autor: Overseer »

Mam kilka pytania o zasady.
  • Jak wygląda temat reliktów?
    Scenariusz jest następujący. Relikt ma tarcze i jest w moim obszarze gry. Czy tarcza działa cały czas? Czyli jak skończy się moja tura i przeciwnik w swojej turze zada mi obrażenia, to tarcza to zniweluje?
  • Jak działa zdolność Fenrisa?
    Zagrywam karty, zadaje obrażenia, robie zakupy itd. Po tym wszystkim mogę jeszcze odpalić Fenrisa, zliczyć pieniądzę/dmg i kupić dodatkowo kartę do 4złota?
  • Jak działa Okultystka?
    Kara daje 2 golda, 1 obrażenie i ma zdolność "Kup Potwora o koszcie mniejszym niż 4 i daj mu wezwanie. Czyli mogę kupić dowolną kartę o koszcie mniejszym niż 4 nawet gdy nie mam już golda?
Wherever the Overseers go, common folk tremble, and brother accuses brother.
feniks_ciapek
Posty: 2289
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 930 times

Re: Terrors of London- pytania o zasady

Post autor: feniks_ciapek »

Tarcze są zawsze aktywne, inaczej nie miałyby sensu.

Co do pozostałych, to musiałbym sprawdzić.
Awatar użytkownika
daro69
Posty: 118
Rejestracja: 02 gru 2015, 01:07
Has thanked: 93 times
Been thanked: 10 times

Re: Terrors of London- pytania o zasady

Post autor: daro69 »

Overseer pisze: 15 paź 2022, 11:07 Mam kilka pytania o zasady.
  • Jak wygląda temat reliktów?
    Scenariusz jest następujący. Relikt ma tarcze i jest w moim obszarze gry. Czy tarcza działa cały czas? Czyli jak skończy się moja tura i przeciwnik w swojej turze zada mi obrażenia, to tarcza to zniweluje?
  • Jak działa zdolność Fenrisa?
    Zagrywam karty, zadaje obrażenia, robie zakupy itd. Po tym wszystkim mogę jeszcze odpalić Fenrisa, zliczyć pieniądzę/dmg i kupić dodatkowo kartę do 4złota?
  • Jak działa Okultystka?
    Kara daje 2 golda, 1 obrażenie i ma zdolność "Kup Potwora o koszcie mniejszym niż 4 i daj mu wezwanie. Czyli mogę kupić dowolną kartę o koszcie mniejszym niż 4 nawet gdy nie mam już golda?
- relikty - tArcze - jak kolega napisał - zawsze działają
-fenris -za bardzo kombinujesz - jasno jest to napisane - on dodaje dmg do puli zakupów - w grze ogolnie gromadzisz pule -dmg i złota ..i potem z nich korzystasz - więc jak skorzystasz np z 3pkt dmg i uzyjesz mocy Fenrisa to juz ich nie masz w puli i nie zadasz nimi obrażeń przeciwnikowi - ogólnie moc fenrisa jest jedną ze słabszych...
Adalbert16
Posty: 2
Rejestracja: 31 paź 2022, 10:37

Re: Terrors of London- pytania o zasady

Post autor: Adalbert16 »

Jak to wygląda z poświęceniem napisane jest tak:
Gracz zyskuje 1 mocy za KAŻDĄ kartę usunięta z gry w ten sposób. i teraz pytanie

A. Czy w takim wypadku z każdym poświęceniem mam wiecej mocy np. poświęcę jedną kartę dodaje mi jeden mocy w następnej turze poświęcę jedną to już będę miał 2 usunięte w ten sposób karty z gry więc dodaje mi 2 poświęcę 15 to doda mi piętnaście i tak w nieskończoność? Jeśli tak to działa to czy nie jest to za silne? Na dodatek azazel który może poświęcać co turę ma najwięcej zdrowia coś jest tu nie tak moim zdaniem

B. Jeśli działa to tak jak opisałem wyżej to czy poświęcone karty przeciwnika i moje liczą się do jednej puli czy ja mam swoje poświęcenia a przeciwnik swoje

Wydaje mi się że takie skalowanie się jest bardzo silne a może nawet za silne zwłaszcza gdy zdolnością bohatera azazel jest poświęcanie karty z ręki co turę co sprawia że z każdą turą mozna zadac o jeden obrażeń więcej. Dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Terrors of London- pytania o zasady

Post autor: Helga »

My gramy tak, że jeżeli poświęcam kartę, to otrzymuję 1 pkt mocy i tym punktem zadaje 1 obrażenie przeciwnikowi. Jeśli później w rozgrywce znów poświęcam kartę, to za nią dostaję 1 pkt mocy i zadaję ponownie 1 obrażenie przeciwnikowi.
Czyli za każdą kartę zawsze 1 pkt, który od razu wydaję.
Adalbert16
Posty: 2
Rejestracja: 31 paź 2022, 10:37

Re: Terrors of London- pytania o zasady

Post autor: Adalbert16 »

Teoretycznie z opisem zasad się to nie zgadza ale też tak grałem i jest to bardziej zbalansowane choć taka skalująca się umiejętność dobrze z balansowana np co dwie albo tezy poświęcone karty zyskujesz 1 mocy przy poświęceniu No ale ta instrukcja to masakra..
feniks_ciapek
Posty: 2289
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 930 times

Re: Terrors of London- pytania o zasady

Post autor: feniks_ciapek »

Przejrzałem BGG, żeby zobaczyć, czy nie ma jakichś wyjaśnień, bo już wcześniej byłem zaskoczony tłumaczeniem niektórych zasad, ale nie znalazłem nic, co by sugerowało, że te punkty się kumulują między turami. Zawsze grałem tak, jak Helga - każda karta to jednorazowy dodatkowy punkt mocy do wydania. Sama możliwość usunięcia karty jest już dużym bonusem, więc tego rodzaju kumulacja byłaby wyjątkowo przegięta.
Agagin
Posty: 2
Rejestracja: 08 sty 2023, 16:54

Re: Terrors of London- pytania o zasady

Post autor: Agagin »

Dzień dobry wszystkim:)
Nowa jestem to się przywitam - zakupiłam ToL, przeczytałam instrukcję i się załamałam...ale czytając Wasze posty pocieszam się, że to nie do końca moja wina, że nie załapałam o co chodzi.
Problem chyba mam też taki, że to pierwsza nasza gra tego typu (do tej pory Agricola i Catan)- chyba nie łapiemy o co chodzi w tym całym odrzucaniu kart,co się gdzie rzuca,co się kiedy miesza... także proszę trzymać kciuki - mąż mi kazał się dowiedzieć o co chodzi i go nauczyć:D
Awatar użytkownika
daro69
Posty: 118
Rejestracja: 02 gru 2015, 01:07
Has thanked: 93 times
Been thanked: 10 times

Re: Terrors of London- pytania o zasady

Post autor: daro69 »

Obejrzcie koniecznie jakies gameplaye na youtubie .. gra jest dosyc prosta w mechanikach swoich ..sugeruje też instrukcję po angielsku sobie ściągnąć by porównac tłumaczenia tych niepewnych dla Was zwrotów/definicji po polsku ..
Agagin
Posty: 2
Rejestracja: 08 sty 2023, 16:54

Re: Terrors of London- pytania o zasady

Post autor: Agagin »

Ja mam instrukcję po niemiecku (jeszcze gorzej niż polska,bo trzeba się domyślać która frakcja jest która, nigdzie to nie jest opisane).
No właśnie trochę szkoda, że trzeba grzebać przez pół internetu, żeby się dowiedzieć jak grac (chociaż jak mówię, może to kwestia tego, że to nasza pierwsza tego typu gra, więc ogólnie nie do końca wiemy o co chodzi:).
Wczoraj była pierwsza próba,ale mąż się szybko zniechęcił,bo mu za mało dokładnie wytłumaczyłam:D
Awatar użytkownika
Overseer
Posty: 104
Rejestracja: 16 sty 2015, 12:41
Has thanked: 3 times

Re: Terrors of London- pytania o zasady

Post autor: Overseer »

Szybkie pytanie odnośnie poświęcenia.
Jeżeli wykładam kartę która ma 1 moc słowo kluczowe poświęcenie, to czy tracę ten 1 moc po tym jak ja poświęce?
Czy raczej robie po kolei? Zdobywam 1 moc, Poświęcam i za o dostaje kolejne 1 moc w sumie 2mocy.
Wherever the Overseers go, common folk tremble, and brother accuses brother.
feniks_ciapek
Posty: 2289
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 930 times

Re: Terrors of London- pytania o zasady

Post autor: feniks_ciapek »

Najpierw możesz kartę zagrać, a dopiero potem ją poświęcasz. Zyskujesz benefity z zagrania oraz dodatkowo 1 punkt mocy.
Kubon112
Posty: 4
Rejestracja: 02 sty 2023, 13:14

Re: Terrors of London- pytania o zasady

Post autor: Kubon112 »

Mam pytanie odnośnie artefaktu maska proroka :zdolność zawołaj ,jest jednorazowa czy co turę jeśli chodzi o ten artefakt??
feniks_ciapek
Posty: 2289
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 930 times

Re: Terrors of London- pytania o zasady

Post autor: feniks_ciapek »

Wszystkie artefakty raz na turę, a czasem i więcej, jeśli mamy odpowiednie karty.
Kubon112
Posty: 4
Rejestracja: 02 sty 2023, 13:14

Re: Terrors of London- pytania o zasady

Post autor: Kubon112 »

Czyli za pomocą tego artefaktu,mogę sobie gromadzić zetony- zawołaj co turę po jednym ?chyba że mam inną kartę która mówi ,że mogę użyć artefaktu więcej niż raz
feniks_ciapek
Posty: 2289
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 930 times

Re: Terrors of London- pytania o zasady

Post autor: feniks_ciapek »

O ile pamiętam, to te żetony są zawsze na bieżąco zużywane przy dociąganiu kart, więc nie da się ich gromadzić na następne rundy. Mam angielską wersję, zakładam że chodzi o żetony Muster.
Kubon112
Posty: 4
Rejestracja: 02 sty 2023, 13:14

Re: Terrors of London- pytania o zasady

Post autor: Kubon112 »

Tak chodzi o ten żeton
ODPOWIEDZ