Diuna Planeta Intryg i Konfliktów - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
betavulga
Posty: 10
Rejestracja: 21 lut 2021, 15:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Diuna Planeta Intryg i Konfliktów - pytania i wątpliwości

Post autor: betavulga »

Faza transportu i ruchu oddziałów. W instrukcji jest napisane:
Jeśli w którejś warowni przebywają już oddziały z 2 różnych frakcji, oddziały kolejnego gracza nie mają do niej dostępu.
Podobnie jak w przypadku transportowania oddziałów, oddziały nie mogą wejść do warowni ani przez nią przejść, jeśli znajdują się w niej oddziały 2 innych graczy.
1. Mogę transportować czyli "dokładać" oddziały do swoich, będących wcześniej w warowni?
2. W fazie transportu i ruchu dany gracz może RAZ transportować oddziały na planszę. Ile razy może wykonać RUCH w tej fazie? Czy tylko RAZ wybraną grupą (jeden ruch w fazie) czy dowolna ilość ruchów (przesuwam wybrane grupy).
. Oddziały muszą się przemieszczać grupami. Nie można zostawiać ani zbierać pojedynczych oddziałów na terytoriach, przez które przechodzi grupa.
3. To, że nie mogę zbierać ani zostawiać oddziałów podczas ruchu to jasne. Ale czy mogę wziąć dowolną liczbę oddziałów z terytorium, jako grupę i wykonać nią ruch czy muszę ruszyć WSZYSTKIMI oddziałami z danego terytorium? Np. Mam osiem oddziałów na polu, mogę wziąć cztery i ruszyć nimi (jako grupą) o 3 pola?
dannte
Posty: 723
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 415 times

Re: Diuna Planeta Intryg i Konfliktów - pytania i wątpliwości

Post autor: dannte »

betavulga pisze: 12 sty 2023, 12:071. Mogę transportować czyli "dokładać" oddziały do swoich, będących wcześniej w warowni?
Tak.
betavulga pisze: 12 sty 2023, 12:072. W fazie transportu i ruchu dany gracz może RAZ transportować oddziały na planszę. Ile razy może wykonać RUCH w tej fazie? Czy tylko RAZ wybraną grupą (jeden ruch w fazie) czy dowolna ilość ruchów (przesuwam wybrane grupy).
Jeden raz: wybierasz terytorium i tylko oddziały z tego terytorium możesz przesunąć.
betavulga pisze: 12 sty 2023, 12:073. To, że nie mogę zbierać ani zostawiać oddziałów podczas ruchu to jasne. Ale czy mogę wziąć dowolną liczbę oddziałów z terytorium, jako grupę i wykonać nią ruch czy muszę ruszyć WSZYSTKIMI oddziałami z danego terytorium? Np. Mam osiem oddziałów na polu, mogę wziąć cztery i ruszyć nimi (jako grupą) o 3 pola?
Możesz ruszyć dowolną liczbą, nie musisz wszystkimi.
betavulga
Posty: 10
Rejestracja: 21 lut 2021, 15:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Diuna Planeta Intryg i Konfliktów - pytania i wątpliwości

Post autor: betavulga »

Przewaga bitewna - Pierwszy gracz ma przewagę bitewną, która następnie przechodzi na kolejnego gracza zgodnie z kierunkiem gry i tak aż do końca fazy bitwy.
Może to ktoś sprecyzować? Przewaga bitewna przechodzi na kolejnego gracza w fazie bitwy?
dannte
Posty: 723
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 415 times

Re: Diuna Planeta Intryg i Konfliktów - pytania i wątpliwości

Post autor: dannte »

betavulga pisze: 14 sty 2023, 13:29
Przewaga bitewna - Pierwszy gracz ma przewagę bitewną, która następnie przechodzi na kolejnego gracza zgodnie z kierunkiem gry i tak aż do końca fazy bitwy.
Może to ktoś sprecyzować? Przewaga bitewna przechodzi na kolejnego gracza w fazie bitwy?
Ta przewaga to nic innego jak inicjatywa (+ rozstrzyganie remisów na twoją korzyść). Najpierw pierwszy gracz rozpatruje bitwy (w wybranej przez siebie kolejności) i wygrywa remisy, potem kolejny gracz rozpatruje swoje bitwy (jeśli w jakichś uczestniczy), itd. Faza bitwy to czas, gdy wszyscy gracze po kolei rozpatrują swoje bitwy.

Czyli np. jeśli w fazie bitwy walczy P1 i P2 w jednym terytorium, P1 i P3 w drugim terytorium oraz P3 i P4 w trzecim terytorium, to najpierw "przewagę" ma P1 i decyduje, którą z walk rozpatruje pierwszą (przeciwko P2 albo P3) - po rozstrzygnięciu obu walk (w których P1 wygrywa też remisy), "przewaga" przechodzi na P2. Nie ma on żadnych walk do rozstrzygnięcia, więc ta przewaga przechodzi na P3 - rozstrzyga walkę przeciwko P4 (i wygrywa remisy). Na koniec P4 nie ma już żadnych walk do rozstrzygnięcia i faza walki się kończy.

Jeśli w jednym terytorium walczą P1, P2 i P3, to najpierw P1 decyduje w kim walczy - jeśli wygra, to walczy z pozostałym graczem (nadal zachowując "przewagę"), a jeśli przegra, to P2 zyskuje tę przewagę i rozstrzyga starcie z P3.
ODPOWIEDZ