Jaki Dungeon Crawler?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: Dazir »

Odradzam MD2, niestety. Na papierze czy nawet gameplayach na YT (sam kilka nagrałem) wygląda naprawdę super. Kości, masa kości, loot, wiele rodzajów potworów, asymetryczni bohaterowie, dużo bossów, sporo questów. Niby wszystko na miejscu. Jednak po 3-4 quescie nuda jak 150. Ciągle to samo. Jedyne co zostaje to zaczynać od nowa innymi bohaterami, bo ci naprawdę są fajnie zrobieni. Jarałem sie na walki z bossami, ale wyszedł z tego żart. Kiedy już dotrzesz do bossa to jestes tak dopakowany, że większość pada jak mucha. Szkoda kasy.
morthi
Posty: 295
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 42 times
Been thanked: 77 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: morthi »

Massive Darkness jest idealnym DC. Co do zasady zawsze wygrywasz, a przecież o to chodzi w grze co nie? Możesz dowolnie modyfikować zasady, tworzyć własne kampanię, a nawet pociągnąć to jako role play.
A jak nie ma ktoś kasy na droga zabawkę jaka jest massive darkness to faktycznie - trzeba racjonalizować zakup plastiku i papieru. I jeszcze marudzić, marudzić i marudzić.
A jak ktoś pisze, że po 3-4 grach MD jest mehh ,to jak dla mnie, nawet nie zagłębił się w to co ta gra oferuje.
MowMiStefan
Posty: 635
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: MowMiStefan »

Zombicide jest super, ale zdajesz sobie sprawe, ze grasz 6 ocalalymi nawet solo*? Czyli w 2 kazdy ma 3 itd. Nie kazdy lubi na kilka rak, a grajac z niwymi graczami dostaja 2-3x wiecej umiejetnosci i przedmiotow do kontrolowania.

* oczywiscie sa houserule/mody/pnp scenariusze do gry w mniejsza ilosc osob - ale na tej zasadzie mozna rowniez zmodowac MD2 i ja osobiscie jak juz przychylam sie do MD2 dla RPGowca.
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: Apos »

Dazir pisze: 29 paź 2022, 15:24 Odradzam MD2, niestety. Na papierze czy nawet gameplayach na YT (sam kilka nagrałem) wygląda naprawdę super. Kości, masa kości, loot, wiele rodzajów potworów, asymetryczni bohaterowie, dużo bossów, sporo questów. Niby wszystko na miejscu. Jednak po 3-4 quescie nuda jak 150. Ciągle to samo. Jedyne co zostaje to zaczynać od nowa innymi bohaterami, bo ci naprawdę są fajnie zrobieni. Jarałem sie na walki z bossami, ale wyszedł z tego żart. Kiedy już dotrzesz do bossa to jestes tak dopakowany, że większość pada jak mucha. Szkoda kasy.
morthi pisze: 30 paź 2022, 07:09 Massive Darkness jest idealnym DC. Co do zasady zawsze wygrywasz, a przecież o to chodzi w grze co nie? Możesz dowolnie modyfikować zasady, tworzyć własne kampanię, a nawet pociągnąć to jako role play.
A jak nie ma ktoś kasy na droga zabawkę jaka jest massive darkness to faktycznie - trzeba racjonalizować zakup plastiku i papieru. I jeszcze marudzić, marudzić i marudzić.
A jak ktoś pisze, że po 3-4 grach MD jest mehh ,to jak dla mnie, nawet nie zagłębił się w to co ta gra oferuje.
MowMiStefan pisze: 30 paź 2022, 07:56 Zombicide jest super, ale zdajesz sobie sprawe, ze grasz 6 ocalalymi nawet solo*? Czyli w 2 kazdy ma 3 itd. Nie kazdy lubi na kilka rak, a grajac z niwymi graczami dostaja 2-3x wiecej umiejetnosci i przedmiotow do kontrolowania.

* oczywiscie sa houserule/mody/pnp scenariusze do gry w mniejsza ilosc osob - ale na tej zasadzie mozna rowniez zmodowac MD2 i ja osobiscie jak juz przychylam sie do MD2 dla RPGowca.
Dziękuję Wam za porady. Poczytałem i w końcu zdecydowałem się kupić...











...Czarną Plagę oraz Massive Darkness 2 :D

Ta pierwsza, będzie idealna to luźnego spotkania w pubie w większym gronie. Mam nadzieję na dodruk Wulfsburg. Tej drugiej, jako fan Grim Dawn, PoE czy Diablo, dam szansę i się przekonam czy to tylko na papierze jest fajna.
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: ScorpZero »

Spoiler:
Sam niedawno kupiłem Zombicide i jest naprawdę fajnie. Prosto, ciągle się coś dzieje. Myślę, że dobry wybór dla rozrywki jeżeli np. ktoś ma męcząca pracę umysłową. ;)

Jednocześnie z Twojego tematu przekonuje się do tego, żeby kiedyś też Massive Darkness 2 spróbować...
Podziel się wrażeniami jak zagrasz, bo Twój przypadek jest podobny do mojego. :D
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: Apos »

ScorpZero pisze: 03 lis 2022, 23:05
Spoiler:
Sam niedawno kupiłem Zombicide i jest naprawdę fajnie. Prosto, ciągle się coś dzieje. Myślę, że dobry wybór dla rozrywki jeżeli np. ktoś ma męcząca pracę umysłową. ;)

Jednocześnie z Twojego tematu przekonuje się do tego, żeby kiedyś też Massive Darkness 2 spróbować...
Podziel się wrażeniami jak zagrasz, bo Twój przypadek jest podobny do mojego. :D
Zdam relację 👍. Dzisiaj odbieram paczkę z grami i może już jutro uda zagrać w Zombicide :) . Tego będą zabierać na spotkania z początkującymi planszówkowiczami, a MD2 do zagrania w mniejszym, bardziej doświadczonym gronie.
Ls29
Posty: 22
Rejestracja: 06 lut 2022, 13:55
Has thanked: 8 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: Ls29 »

Apos pisze: 04 lis 2022, 07:43
ScorpZero pisze: 03 lis 2022, 23:05
Spoiler:
Sam niedawno kupiłem Zombicide i jest naprawdę fajnie. Prosto, ciągle się coś dzieje. Myślę, że dobry wybór dla rozrywki jeżeli np. ktoś ma męcząca pracę umysłową. ;)

Jednocześnie z Twojego tematu przekonuje się do tego, żeby kiedyś też Massive Darkness 2 spróbować...
Podziel się wrażeniami jak zagrasz, bo Twój przypadek jest podobny do mojego. :D
Zdam relację 👍. Dzisiaj odbieram paczkę z grami i może już jutro uda zagrać w Zombicide :) . Tego będą zabierać na spotkania z początkującymi planszówkowiczami, a MD2 do zagrania w mniejszym, bardziej doświadczonym gronie.
. I jak MD 2?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: Mr_Fisq »

Wrażeniami z Zombicide też się możesz podzielić ;)
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: Apos »

Ls29 pisze: 10 gru 2022, 21:48 . I jak MD 2?
Mr_Fisq pisze: 10 gru 2022, 22:19 Wrażeniami z Zombicide też się możesz podzielić ;)
Hej! Remont pokrzyżował mi wiele planów planszowych, ale w coś udało się zagrać :wink:.

Z tych dwóch gier, tylko jedna wylądowała na stole i było to Zombicide: Czarna Plaga. Zagraliśmy początkowy scenariusz na 6 osób, gdzie gracze znacząco różnili się doświadczeniem oraz znajomością gry. Byli casualowi gracze planszówkowicze, osoby które zagrały już kiedyś w tytuł z serii Zombicide oraz weterani euro.
Gra szybka do wytłumaczenia. Rozgrywka to dokładnie to czego się można spodziewać - młócka zombi z emocjami wypisanymi na twarzach graczy. Całość prosta, losowa i partyjka zamknęła się w godzinie. Bez downtime'ów oraz nudy. Każdy się świetnie bawił i prosił o więcej :D.

Na takie spotkania "przy piwku", Zombicide sprawdza się świetnie ze względu na swoją przystępność. Zapewne powróci na nasze eventy, bo miałem w sumie 10 chętnych osób do gry tego wieczora.


MD2 - będzie musiało jeszcze trochę zaczekać na rozgrywkę.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: KOSHI »

Mendziliście tak o tym MD2 tak, żem zakupił.To moje ostatnie podejście do DC. Descenta 2 odpuściłem, bo ceny zaporowe. 3 cz. tez bo jakoś apka plus 3 d sceneria mi się nie widzi. Władca podróże leży rozfoliowany i kwili w kącie. Obejrzałem te figurki i jakaś taka bieda... Obejrzałem karty i jakoś jestem na nie. Nic mnie w tej grze nie rusza gdzieś. Chcę sieczkę, fanty, chwałę, piękne kobiety i (tu można wpisać cokolwiek). Chyba bliżej mi do klimatów Zombicide niż do jakiś przygód wesołej drużyny...
tomwro
Posty: 338
Rejestracja: 12 kwie 2021, 07:47
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: tomwro »

KOSHI pisze: 11 gru 2022, 21:55 Mendziliście tak o tym MD2 tak, żem zakupił.To moje ostatnie podejście do DC. Descenta 2 odpuściłem, bo ceny zaporowe. 3 cz. tez bo jakoś apka plus 3 d sceneria mi się nie widzi. Władca podróże leży rozfoliowany i kwili w kącie. Obejrzałem te figurki i jakaś taka bieda... Obejrzałem karty i jakoś jestem na nie. Nic mnie w tej grze nie rusza gdzieś. Chcę sieczkę, fanty, chwałę, piękne kobiety i (tu można wpisać cokolwiek). Chyba bliżej mi do klimatów Zombicide niż do jakiś przygód wesołej drużyny...
To zdjęć i jakiegoś gameplaya na jutubach nie wydział przed zakupem, że tak marudzi?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: RUNner »

KOSHI pisze: 11 gru 2022, 21:55 Mendziliście tak o tym MD2 tak, żem zakupił.To moje ostatnie podejście do DC. Descenta 2 odpuściłem, bo ceny zaporowe. 3 cz. tez bo jakoś apka plus 3 d sceneria mi się nie widzi. Władca podróże leży rozfoliowany i kwili w kącie. Obejrzałem te figurki i jakaś taka bieda... Obejrzałem karty i jakoś jestem na nie. Nic mnie w tej grze nie rusza gdzieś. Chcę sieczkę, fanty, chwałę, piękne kobiety i (tu można wpisać cokolwiek). Chyba bliżej mi do klimatów Zombicide niż do jakiś przygód wesołej drużyny...
Mam wrażenie że szukasz ideału, a im szybciej sobie uświadomisz, że takowego nie ma, tym lepiej dla Ciebie i Twojego portfela. Wszystkie wymienione w tym temacie propozycje, to gry przeciętne lub w porywach częściowo dobre. Ot można zagrać, ale generalnie szybko wylądują w szafie lub zmienią właściciela. Do tego większość z nich wymaga do pełnej frajdy większej liczby osób, a Ty zdaje się najczęściej grasz solo lub w mniejszym gronie? Jeśli nie wadzi Ci konieczność sterowania kilkoma postaciami to luz. Ja akurat nie lubię tego rozwiązania. Dlatego dla mnie w roli dungeon crawlera występuje Mage Knight i robi to całkiem nieźle :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: KOSHI »

Coś tam widział, ale tyle tego było, że stwierdziłem, że zaufam polecającym na forum. Generalnie nie przeszkadza mi granie kilkoma bohaterami. Tak gram w Zombicide czy CDMD. Traktuję ich jak drużynę.
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: salaba »

Przyznam, nie przeczytałam całego wątku, ale czy Runebound 3 ed. nie może być traktowana jako taki DC? Świetna gra solo (jak nie przeszkadza granie kilkoma bohaterami), karty zdarzeń imitują odkrywanie lochów, jest główny boss, loot, wyścig z czasem i z dodatkami można mieć nawet PvP.
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: trx89 »

salaba pisze: 13 gru 2022, 17:42 Przyznam, nie przeczytałam całego wątku, ale czy Runebound 3 ed. nie może być traktowana jako taki DC? Świetna gra solo (jak nie przeszkadza granie kilkoma bohaterami), karty zdarzeń imitują odkrywanie lochów, jest główny boss, loot, wyścig z czasem i z dodatkami można mieć nawet PvP.
Z zasady DC są korytarzowe, a w Runebound masz otwarty świat, który eksplorujesz. Jest to moim zdaniem świetna gra przygodowa z elementami RPG (nawet jedna z moich ulubionych) ale raczej nie jest to dungeon crawler.
sdasdasda
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2022, 15:45

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: sdasdasda »

Siema,
poszukuję gry typu dungeon crawler do rodzinnych rozgrywek, 5 osób.
Często spędzamy wieczory na rozgrywkach w wszelakie planszówki, jednak nie mieliśmy nigdy styczności z grą dungeon crawler (bądź zbliżony tytuł do dungeon crawler'ów).
Przeczytałem ten wątek i podpatrzyłem kilka już wcześniej rozpisanych propozycji i nie mogę się za cholerę zdecydować. (Jeśli macie inne ciekawe propozycje dla 5 graczy to podajcie proszę)
(Niestety planszówki muszą być w języku polskim oraz super jakby to nie była mroczna tematyka typu allien, Cthulhu)

- sword and sorcery (słyszałem iż jest bardzo skomplikowana a dla 5 graczy może być spory chaos)
- cała seria D&D (fajny klimat, ale czy dla graczy nie rozumiejących angielskiego będzie problem?)
- Heroquest (czytałem trochę negatywnych recenzji iż system jest nieco przestarzały)
- Zombicide (podobno super przy większej ilości graczy, i tu pytanie lepsze zombicide najeźdźca czy podstawowe np. czarna plaga?)
- władca pierścieni podróże przez śródziemnie
- mansions of madness 2ed
- massive darnkess 2
- descent: wędrówki w mroku (z tego co szukałem ciężko kupić tytuł po polsku w dobrej cenie)

Dzięki wszystkim z góry za opinie czy podanie jakiś innych ciekawych propozycji :D !
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 393
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: Fyei »

sdasdasda pisze: 13 sty 2023, 09:05 Siema,
poszukuję gry typu dungeon crawler do rodzinnych rozgrywek, 5 osób.
Często spędzamy wieczory na rozgrywkach w wszelakie planszówki, jednak nie mieliśmy nigdy styczności z grą dungeon crawler (bądź zbliżony tytuł do dungeon crawler'ów).
Przeczytałem ten wątek i podpatrzyłem kilka już wcześniej rozpisanych propozycji i nie mogę się za cholerę zdecydować. (Jeśli macie inne ciekawe propozycje dla 5 graczy to podajcie proszę)
(Niestety planszówki muszą być w języku polskim oraz super jakby to nie była mroczna tematyka typu allien, Cthulhu)

- sword and sorcery (słyszałem iż jest bardzo skomplikowana a dla 5 graczy może być spory chaos)
- cała seria D&D (fajny klimat, ale czy dla graczy nie rozumiejących angielskiego będzie problem?)
- Heroquest (czytałem trochę negatywnych recenzji iż system jest nieco przestarzały)
- Zombicide (podobno super przy większej ilości graczy, i tu pytanie lepsze zombicide najeźdźca czy podstawowe np. czarna plaga?)
- władca pierścieni podróże przez śródziemnie
- mansions of madness 2ed
- massive darnkess 2
- descent: wędrówki w mroku (z tego co szukałem ciężko kupić tytuł po polsku w dobrej cenie)

Dzięki wszystkim z góry za opinie czy podanie jakiś innych ciekawych propozycji :D !
S&S nie nadaje się do lekkich, rodzinnych rozgrywek. W tym zestawieniu to najcięższy tytuł ze sporą ilością zasad, ale jeżeli poziom skomplikowania nie ma dla Was znaczenia, to S&S dostarczy sporo naprawdę dobrej zabawy. Tutaj również wystarczy, że jedna osoba ogarnia wszystkie zasady, podstawy do wytłumacznia przed pierwszą grą i można zaczynać.

D&D zdecydowanie zapewnią lekkie wejście w świat dungeon crawler'ów. Na kartach jednak występuje trochę tekstu, który trzeba będzie tłumaczyć osobom bez znajomości języka. Do pogrania przy piwie sprawdza się całkiem dobrze.

Posiadłość Szaleństwa 2ed poprowadzi Was za rękę, wystarczy ogarnąć kilka podstawowych zasad. Większość gry odbywa się w aplikacji, która powinna robić niesamowity klimat. Mnie to jednkaże w ogóle nie kupiło, za dużo tutaj klikania na ekranie. Na plus na pewno sporo ilość scenariuszy.

Podróże przez Śródziemie to przede wszystkim wyścig z czasem. Nie będzie tutaj miejsca na sprawdzenie każdego zakamarka na planszy, gra będzie nieustannie Was poganiała. Patent z kartami umiejętności jest ciekawy, lecz czasem w wyniku złego dociągu nie będziesz w stanie zrobić tego co zamierzałeś.
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: Emil_1 »

Nie powiem, że zjadłem zęby na Dungeon Crawlerach, ale troszkę je połamałem i muszę przyznać, że z wszystkich które miałem ( miałem też wszystkie, które wymieniłeś) to w kolekcji zostało tylko Death may die. Idealny stosunek czasu gry do ilości turlania, proste mechaniki, dużo kombinowania ale też jest pełen "tych momentów" ( typu moja postać przed popadnięciem w obłęd poderżnęła gardło Przedwiecznemu po tym jak w szale przebiegła kawałek planszy mijając wściekłych kultystów).
Odobiście też bardzo lubiłem Podróże przez śródziemie, ale po przejściu sprzedałem bo to (podobnie jak protoplasta w świecie Lovecrafta czyli mom2) jednorazówka.
S&s to przekombinowana nuda, Heroquest to staroć sprzed 20 lat, zombicide wymaga zawsze 6 postaci (meh), descent 2 mega podatny na powergaming i gracza alfa a massive darkness to dwugodzinna turlanka- męczybuła.
Roast me:D
Ostatnio zmieniony 14 sty 2023, 19:38 przez Emil_1, łącznie zmieniany 4 razy.
Miłego dnia! :)
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: Dazir »

To ja znowu dodam od siebie:
D&D board games - łatwe, proste i super wciągające zwłaszcza jak dodasz rozszerzenia fanowskie - loot, potwory, scenariusze, bohaterów, zdarzenia, kampanie... ostatni znalazłem też hexcrawl tego samego autora co do Shadows of Brimstone
WHQ - wszystkie - tak to GW, tak kosztuje sporo, tak daje super zabawę, frajdę i możliwości rozbudowy gry o bohaterów, przeciwników, kampanie...
Folklore - no troche naciągam tutaj, bo to nie jest czysty DC, ale gra fenomenalna, która zawiera w sobie dużo DC
Dark souls - klimat, wykonanie, możliwość modyfikacji, nowe zasady, świetne mechaniki walki z bossami
Ls29
Posty: 22
Rejestracja: 06 lut 2022, 13:55
Has thanked: 8 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: Ls29 »

Dazir pisze: 14 sty 2023, 19:25 To ja znowu dodam od siebie:
D&D board games - łatwe, proste i super wciągające zwłaszcza jak dodasz rozszerzenia fanowskie - loot, potwory, scenariusze, bohaterów, zdarzenia, kampanie... ostatni znalazłem też hexcrawl tego samego autora co do Shadows of Brimstone
WHQ - wszystkie - tak to GW, tak kosztuje sporo, tak daje super zabawę, frajdę i możliwości rozbudowy gry o bohaterów, przeciwników, kampanie...
Folklore - no troche naciągam tutaj, bo to nie jest czysty DC, ale gra fenomenalna, która zawiera w sobie dużo DC
Dark souls - klimat, wykonanie, możliwość modyfikacji, nowe zasady, świetne mechaniki walki z bossami
Co to za WHq?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: Mr_Fisq »

Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: Dazir »

Ls29 pisze: 06 sty 2024, 18:19
Dazir pisze: 14 sty 2023, 19:25 To ja znowu dodam od siebie:
D&D board games - łatwe, proste i super wciągające zwłaszcza jak dodasz rozszerzenia fanowskie - loot, potwory, scenariusze, bohaterów, zdarzenia, kampanie... ostatni znalazłem też hexcrawl tego samego autora co do Shadows of Brimstone
WHQ - wszystkie - tak to GW, tak kosztuje sporo, tak daje super zabawę, frajdę i możliwości rozbudowy gry o bohaterów, przeciwników, kampanie...
Folklore - no troche naciągam tutaj, bo to nie jest czysty DC, ale gra fenomenalna, która zawiera w sobie dużo DC
Dark souls - klimat, wykonanie, możliwość modyfikacji, nowe zasady, świetne mechaniki walki z bossami
Co to za WHq?
Warhammer Quest - właściwie wszystkie "najnowsze" edycje od Silver Tower, przez Blackstone fortress, do Cursed City - Klimat, świat, łatwość modyfikacji, zatrzęsienie fanowskiego contentu (bardzo dobrej jakości). Jedyny minus to wszystko jest out of print - ot taka przypadłość Games Workshop.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: Mr_Fisq »

Dazir pisze: 06 sty 2024, 18:26 Warhammer Quest - właściwie wszystkie "najnowsze" edycje od Silver Tower, przez Blackstone fortress, do Cursed City - Klimat, świat, łatwość modyfikacji, zatrzęsienie fanowskiego contentu (bardzo dobrej jakości). Jedyny minus to wszystko jest out of print - ot taka przypadłość Games Workshop.
Nie jest tak, źle, podstawki do CC i BF są do kupienia nawet w Polsce:
https://i-szop.pl/szukaj:warhammer+ques ... :cena.html
gorzej z dodatkami.

Z tych dwóch lepsze recenzje zbiera BF (mam, ale jeszcze nie grałem).
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
bobiaczek
Posty: 413
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 131 times
Been thanked: 110 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: bobiaczek »

Jeśli ktoś jest potencjalnie zainteresowany Blackstone Fortress to warto zerknąć na allegro, gdzie za psie pieniądze (20 zeta) można kupić pełen zestaw bez figurek i pudełka. Do figurek wystarczy zrobić proxy figurek i można grać. Kiedyś takie proxy dobry człowiek z forum mi nawet odpalił, ale niestety wcięło je przy padzie dysku i do tematu nie wróciłem.
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: Sloth »

bobiaczek pisze: 07 sty 2024, 00:09 Jeśli ktoś jest potencjalnie zainteresowany Blackstone Fortress to warto zerknąć na allegro, gdzie za psie pieniądze (20 zeta) można kupić pełen zestaw bez figurek i pudełka. Do figurek wystarczy zrobić proxy figurek i można grać. Kiedyś takie proxy dobry człowiek z forum mi nawet odpalił, ale niestety wcięło je przy padzie dysku i do tematu nie wróciłem.
Oj chyba te kwoty to sprzed Pandemii. Teraz to od 100 wzwyż co nie jest również zła ceną jak ktoś nie potrzebuje figsów. Jednakże w WH to właśnie figsy robią lwią część klimatu jak dla mnie.
ODPOWIEDZ