Najciekawsze podcasty planszówkowe (ankieta)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.

Najciekawsze podcasty planszówkowe (2 opcje)

2 Pionki
35
10%
Dobry, Zły i Ostatni
49
13%
Geek Factor - podcast 16+
11
3%
Gra warta świeczki
11
3%
Gradanie
208
57%
Kawa, rozmówki i planszówki
16
4%
Poranny Troll
6
2%
Przystanek Planszówka
6
2%
Rozmowy ZnadPlanszy
26
7%
 
Liczba głosów: 368

Awatar użytkownika
wildatheart
Posty: 76
Rejestracja: 03 lut 2021, 14:07
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Zbieram podcasty, żeby zrobić nową, aktualną ankietę

Post autor: wildatheart »

Ok, zrobię nowy wątek do zbierania podcastów :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Najciekawsze podcasty planszówkowe (ankieta)

Post autor: BOLLO »

wildatheart pisze: 26 mar 2021, 17:32 Dla mnie podcast WWG jest wielkim nieobecnym na tej liście - bardzo dobrze mi się ich słucha. A tak to z polskich słucham czasem Gradania i Dobry, Zły i Ostatni (chociaż kanał, na którym ten podcast funkcjonował chyba podumiera).
Czy dobrze rozumiem że jesteś współzałożycielką kanału WWG?
Awatar użytkownika
wildatheart
Posty: 76
Rejestracja: 03 lut 2021, 14:07
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Najciekawsze podcasty planszówkowe (ankieta)

Post autor: wildatheart »

BOLLO pisze: 30 mar 2021, 11:17
wildatheart pisze: 26 mar 2021, 17:32 Dla mnie podcast WWG jest wielkim nieobecnym na tej liście - bardzo dobrze mi się ich słucha. A tak to z polskich słucham czasem Gradania i Dobry, Zły i Ostatni (chociaż kanał, na którym ten podcast funkcjonował chyba podumiera).
Czy dobrze rozumiem że jesteś współzałożycielką kanału WWG?
Nie, skąd taki wniosek? To aż tak dziwne, że ten podcast (i ogólnie kanał też) mi się podoba i zagłosowałabym na niego gdyby była taka opcja? :roll:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Najciekawsze podcasty planszówkowe (ankieta)

Post autor: BOLLO »

wildatheart pisze: 30 mar 2021, 12:41
BOLLO pisze: 30 mar 2021, 11:17
wildatheart pisze: 26 mar 2021, 17:32 Dla mnie podcast WWG jest wielkim nieobecnym na tej liście - bardzo dobrze mi się ich słucha. A tak to z polskich słucham czasem Gradania i Dobry, Zły i Ostatni (chociaż kanał, na którym ten podcast funkcjonował chyba podumiera).
Czy dobrze rozumiem że jesteś współzałożycielką kanału WWG?
Nie, skąd taki wniosek? To aż tak dziwne, że ten podcast (i ogólnie kanał też) mi się podoba i zagłosowałabym na niego gdyby była taka opcja? :roll:
Tak jakoś mi się skojarzyło bo sporo piszesz o tym kanale....nic personalnego. Jak dla mnie to wciąż się jeszcze nie otwarli ale do mnie niestety nie trafiają. Wolę merytoryczne tłumaczenie innych kanałów niż teatrzyk WWG. Ale to oczywiście tylko moja subiektywna opinia.
Awatar użytkownika
wildatheart
Posty: 76
Rejestracja: 03 lut 2021, 14:07
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Najciekawsze podcasty planszówkowe (ankieta)

Post autor: wildatheart »

BOLLO pisze: 30 mar 2021, 13:05 Tak jakoś mi się skojarzyło bo sporo piszesz o tym kanale....nic personalnego. Jak dla mnie to wciąż się jeszcze nie otwarli ale do mnie niestety nie trafiają. Wolę merytoryczne tłumaczenie innych kanałów niż teatrzyk WWG. Ale to oczywiście tylko moja subiektywna opinia.
Jak się pewnie domyślasz ja nie uważam ich recenzji za mało merytoryczne. Wręcz przeciwnie - podoba mi się, że zwykle mówią jasno o wadach gier, nawet tych, które polecają - i w drugą stronę, pokazują też to co dobre w tych, które im się nie spodobały. Za to niektóre kanały, które miałam okazję oglądać (nie chcę pokazywać palcami bo i po co) robią strasznie rozwleczone filmy, z których nic nie wynika, albo ewidentnie krępują się powiedzieć cokolwiek co może urazić fanów albo wydawcę gry i wtedy czuję się trochę niezręcznie - jakbym oglądała telewizję publiczną gdy przychodzi jakiś rządowy oficjel :lol:

Ale są oczywiście różne kanały i podcasty, które mi się podobają, te drugie nawet wymieniłam w zacytowanym przez Ciebie poście, więc to nie jest takie czarno białe. W mojej nie tak znowu długiej przygodzie planszówkowej nawet zdarzało mi się już, że kanał, który uznałam za beznadziejny bardzo pozytywnie mnie zaskoczył gdy dałam mu drugą szansę po jakimś czasie (skoro to pozytywne to chyba mogę powiedzieć, że chodzi tu o PoGraMy)

Ale tak jak mówisz - co kto lubi ;)
Ostatnio zmieniony 30 mar 2021, 13:20 przez wildatheart, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Najciekawsze podcasty planszówkowe (ankieta)

Post autor: kwiatosz »

Wielki nieobecny to duże określenie podcastu z 4 odcinkami, obstawiam że stąd Bollo mógł się zastanawiać.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
wildatheart
Posty: 76
Rejestracja: 03 lut 2021, 14:07
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Najciekawsze podcasty planszówkowe (ankieta)

Post autor: wildatheart »

kwiatosz pisze: 30 mar 2021, 13:19 Wielki nieobecny to duże określenie podcastu z 4 odcinkami, obstawiam że stąd Bollo mógł się zastanawiać.
Ok, może niejasno się wyraziłam. Chodziło mi o to, że "dla mnie jest wielkim nieobecnym" - to znaczy, że ja subiektywnie odczułam niemożliwość zagłosowania na nich, bo zrobili na mnie dobre wrażenie, a od względnie niedawna słucham podcastów o planszówkach, więc nie odczułam aż tak tego, że są krócej niż reszta :wink: Zatem podcast WWG jest dla mnie jakimś nieobecnym, a tych nieobecnych, którzy niedawno zaczęli, ale od razu zyskali sympatyków jak widać po tym wątku jest na szczęście więcej :)
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Najciekawsze podcasty planszówkowe (ankieta)

Post autor: jakmis83 »

BOLLO pisze: 30 mar 2021, 11:17
wildatheart pisze: 26 mar 2021, 17:32 Dla mnie podcast WWG jest wielkim nieobecnym na tej liście - bardzo dobrze mi się ich słucha. A tak to z polskich słucham czasem Gradania i Dobry, Zły i Ostatni (chociaż kanał, na którym ten podcast funkcjonował chyba podumiera).
Czy dobrze rozumiem że jesteś współzałożycielką kanału WWG?
Też mi się wydaje, że albo założyła WWG albo z nimi współpracuje, ponieważ jej gusta pokrywają się z gustami założyciela WWG. Ale kto im zabroni lubić tak beznadziejny kanał, jakim jest Pogram(tak, to jest moja subiektywna opinia).
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Najciekawsze podcasty planszówkowe (ankieta)

Post autor: Mr_Fisq »

jakmis83 pisze: 30 mar 2021, 13:33 Też mi się wydaje, że albo założyła WWG albo z nimi współpracuje, ponieważ jej gusta pokrywają się z gustami założyciela WWG.
Mój gust pokrywa się z gustem założyciela kanału => Współpracuję z założycielem kanału
:thinking:
Twój tok rozumowania wydaje się pozbawiony sensu.

Dużo logiczniejsze wydaje mi się po prostu:
Mój gust pokrywa się z gustem założyciela kanału (a co za tym idzie zgadzam się z treściami tam zawartymi) => Podoba mi się ten kanał (bo jest zgodny z moją bańką informacyjną, moją wizją świata).
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Najciekawsze podcasty planszówkowe (ankieta)

Post autor: jakmis83 »

Mr_Fisq pisze: 30 mar 2021, 13:54
jakmis83 pisze: 30 mar 2021, 13:33 Też mi się wydaje, że albo założyła WWG albo z nimi współpracuje, ponieważ jej gusta pokrywają się z gustami założyciela WWG.
Mój gust pokrywa się z gustem założyciela kanału => Współpracuję z założycielem kanału
:thinking:
Twój tok rozumowania wydaje się pozbawiony sensu.

Dużo logiczniejsze wydaje mi się po prostu:
Mój gust pokrywa się z gustem założyciela kanału (a co za tym idzie zgadzam się z treściami tam zawartymi) => Podoba mi się ten kanał (bo jest zgodny z moją bańką informacyjną, moją wizją świata).
Włożyłeś do jednego worka gusta z treścią co też jest pozbawione sensu, bo to są dwie różne sprawy.
Poza tym bywa również tak, że osoby mający zbliżone gusta robią coś wspólnie.
Bynajmniej nie jest to regułą.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
2lip
Posty: 44
Rejestracja: 03 paź 2018, 09:30
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 120 times
Been thanked: 16 times

Re: Najciekawsze podcasty planszówkowe (ankieta)

Post autor: 2lip »

mat_eyo pisze: 29 mar 2021, 14:45 Rozmowy znad planszy są nieaktywne i ciężko powiedzieć, czy wrócą. Kuba robi ze mną teraz Ćwierć tony planszówek.
Czy jest szansa żebyście byli wyszukiwalni przez apkę Podcast Addict?
Sprzedam: SKULL • 7 samurajów • ICECOOL • Paperback PL • Paryż: Miasto świateł • Ostatnie chwile... i inne
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Najciekawsze podcasty planszówkowe (ankieta)

Post autor: mat_eyo »

2lip pisze: 30 mar 2021, 15:24
mat_eyo pisze: 29 mar 2021, 14:45 Rozmowy znad planszy są nieaktywne i ciężko powiedzieć, czy wrócą. Kuba robi ze mną teraz Ćwierć tony planszówek.
Czy jest szansa żebyście byli wyszukiwalni przez apkę Podcast Addict?
Zgłosiłem link do playlisty z naszymi odcinkami, powinna pojawić się w apce za max. 24 godziny.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Najciekawsze podcasty planszówkowe (ankieta)

Post autor: mat_eyo »

2lip pisze: 30 mar 2021, 15:24
mat_eyo pisze: 29 mar 2021, 14:45 Rozmowy znad planszy są nieaktywne i ciężko powiedzieć, czy wrócą. Kuba robi ze mną teraz Ćwierć tony planszówek.
Czy jest szansa żebyście byli wyszukiwalni przez apkę Podcast Addict?
Dodam tylko, że jesteśmy już w Podcast Addict oraz Spotify. Naprawiłem też problem ze znikaniem starszych odcinków po publikacji nowych. W feedzie dostępne jest teraz wszystko, łącznie z najnowszym, wczorajszym odcinkiem ;)
alex_dp88
Posty: 85
Rejestracja: 15 paź 2021, 19:08
Lokalizacja: Racibórz
Has thanked: 70 times
Been thanked: 81 times

Re: Najciekawsze podcasty planszówkowe (ankieta)

Post autor: alex_dp88 »

mat_eyo pisze: 13 maja 2022, 13:48
2lip pisze: 30 mar 2021, 15:24
mat_eyo pisze: 29 mar 2021, 14:45 Rozmowy znad planszy są nieaktywne i ciężko powiedzieć, czy wrócą. Kuba robi ze mną teraz Ćwierć tony planszówek.
Czy jest szansa żebyście byli wyszukiwalni przez apkę Podcast Addict?
Dodam tylko, że jesteśmy już w Podcast Addict oraz Spotify. Naprawiłem też problem ze znikaniem starszych odcinków po publikacji nowych. W feedzie dostępne jest teraz wszystko, łącznie z najnowszym, wczorajszym odcinkiem ;)
Przyznam, że szybko dolączyliście do listy topów słuchania. Ogromna wiedza, niewymuszony luz i róźnorodność tytułów robią robotę. 3mam kciuki by cykl comiesięczny udało się zachować jak najdłużej.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1477
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Najciekawsze podcasty planszówkowe (ankieta)

Post autor: arturmarek »

Może by powtórzyć ankietę i zobaczyć jak zmieniła się scena podcastowa w ostatnich 5 latach?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Najciekawsze podcasty planszówkowe (ankieta)

Post autor: BOLLO »

arturmarek pisze: 16 sty 2023, 14:03 Może by powtórzyć ankietę i zobaczyć jak zmieniła się scena podcastowa w ostatnich 5 latach?
Ktoś dojdzie ..ktoś odpadnie.....Gradanie nadal będzie nr 1 :mrgreen:
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Najciekawsze podcasty planszówkowe (ankieta)

Post autor: Mr_Fisq »

Trzeba by tylko ogarnąć jedną z dwóch rzeczy:
- Zorganizować wstępny nabór kanałów do ankiety (bo dodawanie/usuwanie w trakcie rozjedzie nam ankietę), i dopiero w drugim rzucie uruchomić ankietę.
- Głosowanie w formie otwartej, tylko tu żeby nie narobić się przy liczeniu można by spróbować automatycznie zliczać głosy, co wymagałoby sztywnego formatu oddawania głosów + zgody administracji na ogarnięcie tego botem. (przy dobrym wietrze bota można by użyć ponownie do zliczania głosów w innych topkach).
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ODPOWIEDZ