Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 356
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 33 times
Been thanked: 100 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: Grellenort »

Przepraszam jeśli temat był już wspominany, ale czy przewidziana jest sprzedaż jakiegoś "upgrade kitu" odpicowanych elementów z nadchodzącej polskiej wersji dla posiadaczy oryginału? Nie uważam, żeby wersja GMT wyglądała źle na stole, ale fajnie by było mieć te animeeple :)
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 458 times
Been thanked: 53 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: kolosm »

Jakby ktoś miał chęci na ver online:
https://boardgamefiesta.com/
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: adrturz »

Grellenort pisze: 06 sie 2022, 16:08 Przepraszam jeśli temat był już wspominany, ale czy przewidziana jest sprzedaż jakiegoś "upgrade kitu" odpicowanych elementów z nadchodzącej polskiej wersji dla posiadaczy oryginału? Nie uważam, żeby wersja GMT wyglądała źle na stole, ale fajnie by było mieć te animeeple :)
W tym momencie nie mamy takich planów.
Awatar użytkownika
Valhalla
Posty: 32
Rejestracja: 12 lip 2022, 18:08
Has thanked: 34 times
Been thanked: 5 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: Valhalla »

Wiadomo już kiedy spodziewać się wysyłki preorderów?
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4502
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1663 times
Been thanked: 2085 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: PytonZCatanu »

Valhalla pisze: 24 wrz 2022, 08:04 Wiadomo już kiedy spodziewać się wysyłki preorderów?
Z rozmów w innym wątku wynika, że grudzień raczej.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4502
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1663 times
Been thanked: 2085 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: PytonZCatanu »

Z przykrością informujemy, że mimo naszych starań, Dominant Spieces: Władcy Ziemi nie ukażą się w tym roku. 😞 Wiemy, jak wiele Was czeka na tę grę, ale ze względów logistycznych części komponentów musimy przesunąć jej premierę na styczeń. Bardzo przepraszamy i dziękujemy za cierpliwość.
Facebook


Uff, budżet na gry w tym roku mi się zepnie 😉
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: detrytusek »

Szkoda, że grubo ponad rok to wciąż za mało czasu.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4502
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1663 times
Been thanked: 2085 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: PytonZCatanu »

Co tu taka cisza?

Oficjalna premiera 31.01.2023 !

🙂
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: adrturz »

Cześć,

na stronie możecie znaleźć już polską instrukcję i kartę pomocy do gry Dominant Species: Władcy Ziemi

https://phalanxgames.pl/project/dominan ... a_download
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4631
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1939 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: warlock »

adrturz pisze: 17 sty 2023, 14:03 Cześć,

na stronie możecie znaleźć już polską instrukcję i kartę pomocy do gry Dominant Species: Władcy Ziemi

https://phalanxgames.pl/project/dominan ... a_download
[narzekacz] Kurczę, jedna rzecz mi nie leży w tym wydaniu - ja rozumiem, że kolorowa plansza ładnie wygląda na zdjęciach i miło się patrzy na taki obrazek, ale tematycznie jest to strasznie dziwne: tło planszy głównej to jakieś łąki/mokradła, na które gracze będą nakładali kafelki gór, mórz, pustyni. Poplątanie z pomieszaniem. Edycja GMT miała jednolite szare tło, ale to gracze tworzyli świat gry z eksplorowanych kafli terenów. To co się dzieje w polskiej wersji jest dziwne... ;). [/narzekacz]
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: detrytusek »

a w starej wersji też kolor był przypisany do typu?
Bo jak nie to ja tu włączam swój tryb narzekacza.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4631
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1939 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: warlock »

detrytusek pisze: 17 sty 2023, 14:40 a w starej wersji też kolor był przypisany do typu?
Bo jak nie to ja tu włączam swój tryb narzekacza.
W starej żetony kolejności były dwustronne: mogłeś grać na stronie neutralnej z symbolem zwierzęcia i wtedy można było dowolnie łączyć kolory kosteczek i zwierząt ALBO można było wybrać żeton kolejności z kolorowym tłem i wtedy kosteczki były z góry przypisane ;). Był wybór.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4502
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1663 times
Been thanked: 2085 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: PytonZCatanu »

Przypisanie koloru jest konieczne, jeśli zamiast stożków chcemy mieć meeple zwierząt 🙂
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4631
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1939 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: warlock »

Widzę mały błąd na karcie PRZETRWANIA. Tabela na planszy nazywa się tabelą punktów bonusowych. W instrukcji przy opisie Przetrwania jest odniesienie do tabeli punktów bonusowych. A karta PRZETRWANIA mówi:
"W Fazie przygotowania zdobywasz tyle dodatkowych PZ, na ilu kaflach z tundrą znajdują się gatunki twojej gromady."
Powinno być "bonusowych", bo dodatkowe wcale nie sugerują spojrzenia na tabelę punktów bonusowych ;). Już widzę graczy, którzy po prostu biorą tyle PZ na ilu kaflach tundry są ich kostki ;).
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 51 times
Been thanked: 89 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: AnlAir »

Ja znalazłem taki błąd w instrukcji,

Strona 7, obliczanie/sprawdzanie poziomu przystosowania, tekst i rys. przykładowy.
Na sawanie zostały umieszczone czarne znaczniki ssaków czyli w org wersji gady.
Powinny być żółte ze znacznikiem dominacji żółtym czyli gadów, nowy kolor.
W innym przypadku tekst nie ma sensu, usunięcie słońca na sawanie nie wpłwywa na gady bo ich tam nie ma :lol:
Z tego samego powodu nie mogą migrować na pustynię.

Możliwe,że zmiana kolorów zwierząt spowodowała podobne błędy ale przejrzałem tylko przelotnie.

Szary kolor ssaków troszkę słabo się odznacza, to nie hejt, gra wygląda ładnie i kibicuję wydawnictwu w tym projekcie.
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 244 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: salaba »

Skoro jest już instrukcja to zakładam, że to jest ta "sprawdzona" i "zatwierdzona" wersja, która poszła już do druku razem z grą... Co znaczy, że właśnie to znajdę w pudełku, które kupiłam w przedstrzedaży... Smutno się robi, skoro gra i tak została opóźniona i można było udostępnić instrukcję na tyle wcześnie by jeszcze móc poprawić zanim pójdzie do druku... W ten magiczny sposób sytuacja taka sama jak z preorderami gier cyfrowych - omijać szerokim łukiem. Jedyne co mnie cieszy, to że 2-3 dni po opłaceniu mojego zakupu gra podrożała o jakieś 50 zł na stronie sklepu, w którym zamówiłam...
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4502
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1663 times
Been thanked: 2085 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: PytonZCatanu »

Na razie tragedii nie ma, bez przesady.

To czego można się bać to karty (ich w większości nie widać w instrukcji), ale na pewno będzie w dobrze.


Ja mam grę w przedsprzedaży taniej o 65 zł od aktualnej ceny 🙂
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: Bartoszeg02 »

Właśnie wrzuciłem DS do koszyka i miałem przechodzić do kasy ale pomyslałem "aaa zobacze co na forum pisza"... serio??? ... teraz to już nie wiem czy przechodzić dalej czy nie :P ...bo zapewne wydawca nie pokusi się o podesłanie poprawionych komponentów bo po co :P ....
A zdradzicie ile + - kosztowała gra kiedy ją kupowaliście? koło 200 zł? Teraz oferty opiewają na 260-280 z czego widzę :)
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: Fojtu »

Bartoszeg02 pisze: 17 sty 2023, 21:07 Właśnie wrzuciłem DS do koszyka i miałem przechodzić do kasy ale pomyslałem "aaa zobacze co na forum pisza"... serio??? ... teraz to już nie wiem czy przechodzić dalej czy nie :P ...bo zapewne wydawca nie pokusi się o podesłanie poprawionych komponentów bo po co :P ....
A zdradzicie ile + - kosztowała gra kiedy ją kupowaliście? koło 200 zł? Teraz oferty opiewają na 260-280 z czego widzę :)
Ja zamawiałem przy 200, to chyba było minimum.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4502
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1663 times
Been thanked: 2085 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: PytonZCatanu »

Chyba, że ktoś miał jakiś rabacik, to parę % urwał z tych 200 🙂
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 244 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: salaba »

Ja się późno zorientowałam, ale z rabatem wyszło mi 214 zł Serio, takie zmiany w cenach w tak krótkim czasie na własne oczy to pierwszy raz widzę...
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 244 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: salaba »

A jeszcze odnośnie wersji Marine (na bank nazwą Władcy Mórz / Oceanów), to moim zdaniem strzał w kolano z wydaniem po Władcach Ziemi. Wiadomo, próba naciągnięcia na zakup obu gier, ale jak się noga powinie to może być problem. Inna sprawa, że na BGG wersja Marine ma lepsze oceny i jeśli są osoby co wolą Marine a nie chcą mieć obu gier, to sprzedaż pierwszej gry może nie być tak wysoka i wracamy do punktu wyjścia, czyli zagrożonego wydania Marine...
bourbon
Posty: 108
Rejestracja: 17 maja 2019, 10:26
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 32 times
Been thanked: 23 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: bourbon »

salaba pisze: 17 sty 2023, 23:44 A jeszcze odnośnie wersji Marine (na bank nazwą Władcy Mórz / Oceanów), to moim zdaniem strzał w kolano z wydaniem po Władcach Ziemi. Wiadomo, próba naciągnięcia na zakup obu gier, ale jak się noga powinie to może być problem. Inna sprawa, że na BGG wersja Marine ma lepsze oceny i jeśli są osoby co wolą Marine a nie chcą mieć obu gier, to sprzedaż pierwszej gry może nie być tak wysoka i wracamy do punktu wyjścia, czyli zagrożonego wydania Marine...
mysle ze jest dokladnie odwrotnie, cena rosnie wiec pewnie popyt spory
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 244 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: salaba »

Ale cena rośnie u partnerów, nie u wydawcy... Zresztą ceny wszystkiego rosną... Niemniej czekam na Marine nawet bardziej niż na Władców Ziemi, ale najpierw niech to wyjdzie i nie rozczaruje. Wtedy Marine może nawet będzie jeszcze większym hitem.
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: staniach21 »

salaba pisze: 18 sty 2023, 00:30 Ale cena rośnie u partnerów, nie u wydawcy... Zresztą ceny wszystkiego rosną... Niemniej czekam na Marine nawet bardziej niż na Władców Ziemi, ale najpierw niech to wyjdzie i nie rozczaruje. Wtedy Marine może nawet będzie jeszcze większym hitem.
Tu na forum raczej przeważa opinia, że Marine to jakiś nieudany twist i każdy woli właśnie klasyczny DS, więc czy ja wiem czy ta kolejność jest taka zła? Możliwe, że Marine przystępniejszy, ale raczej grupa docelowa obu tytułów to nerdy z tego forum także klasyczny DS powinien ich bardziej zadowolić ;) Zanim się ktoś oburzy również zaliczam sie do wspomnianej grupy ;)
ODPOWIEDZ