Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: Probe9 »

Nawet nie tyle, że ich pozbawiono ale zwyczajnie wygasła i jej nie przedłużono. Więc jedną z opcji jest to, że ktoś im zaproponował na tę licencję lepszą ofertę. Przecież wydawcy globalnemu się nie opłaca nie dawać nikomu licencji skoro gra była popularna i się sprzedawała. Obstawiam, że nowy licencjobiorca jest już znany - zaryzykuje stwierdzenia, że nie podejmowaliby decyzji o nieprzedłużaniu licencji Phalanx gdyby już nie byli dogadani.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
azazelmo
Posty: 895
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 280 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: azazelmo »

Hardkor pisze: 14 sty 2023, 01:53
Spoiler:
Bo to są pieniądze do podniesienia. Zresztą, niech nikt nie wyda. Zaraz ktoś wrzuci skany instrukcji na chomika, a w sklepach będzie tylko Roxley. Może zresztą taki jest ich plan? Roxley Games, w sensie. "Po co płacić pośrednikowi? Zróbmy sami tłumaczenie instrukcji (albo i nie) i sprzedawajmy nasze produkty bezpośrednio". Ja bym tak zrobił.
Przy czym osobiście chciałbym, żeby jednak prowadziła to polska firma. Żal mi Phalanx'a, bo to moim zdaniem świetne wydawnictwo, które bardzo często trafia w mój gust (Europe Divided, Zimna, Auztralia, Droga do Renu, Pratchett - same cudeńka).
bodi
Posty: 77
Rejestracja: 05 kwie 2013, 12:15
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: bodi »

Ale czemu mieli by robić wyjątek dka Polski skoro w innych krajach gdzie językiem urzędowym jest inny niż angielski wydawcą jest wydawca lokalny.

Co do instrukcji to ja wpierw poznawałem zasady gry z angiekskiej wersji i jest bardzo dobrze i jasno opisana. W polskiej z kolei znalazłem pewną niejasność gdzie w angielskiej wersji wszystko było zrozumiane.
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: Hrosskar »

Widziałem na grupie gier planszowych, że Rubico anulując komuś zamówienie odpisało, że licencję przejmie inne polskie wydawnictwo, więc wystarczy poczekać trochę i gra znów będzie dostępna. Nie zdradzili, jakie to wydawnictwo niestety.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 500 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: rav126 »

azazelmo pisze: 14 sty 2023, 01:50 Są filmy i skrót zasad, których nie ma tak znowu dużo i są względnie proste. To nie Robinson...
A czy ja się do tego w jakikolwiek sposób odnoszę? Podniosłeś kwestię tego czy BB jest niezależny językowo, no to napisałem, że instrukcji PL nie pobierzesz. Są osoby dla których jest to bariera i takiej gry wtedy nie kupią. A nie każdy wie, że Phalanx jej nie udostępnił.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: miker »

rav126 pisze: 14 sty 2023, 12:08 A czy ja się do tego w jakikolwiek sposób odnoszę? Podniosłeś kwestię tego czy BB jest niezależny językowo, no to napisałem, że instrukcji PL nie pobierzesz. Są osoby dla których jest to bariera i takiej gry wtedy nie kupią. A nie każdy wie, że Phalanx jej nie udostępnił.
Dokładnie, Phalanx nie udostępnił polskiej instrukcji. Więc pierwszą rzeczą jaką zrobiłem po kupieniu od nich gry, były zdjęcia polskiej instrukcji. Ja czytam instrukcje elektronicznie i wkurza mnie ich brak… Minus taki, że wyszukiwanie nie działa, ale cóż…

Może nowy wydawca skuma, że gry z zagranicy są droższe i udostępnienie instrukcji to nie strzał w kolano, ale ukłon w stronę kupujących. Ja się cieszę, że Phalanx już tego nie wyda. Bo po ich wtopach z Toskanią, Brassem B. właśnie jakoś zacząłem omijać ich produkty.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3357
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: seki »

Dyskusje w temacie wydawnictwa prowadźcie proszę w dedykowanym wątku.
kubaf7
Posty: 51
Rejestracja: 17 sty 2022, 19:16
Has thanked: 60 times
Been thanked: 22 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: kubaf7 »

Trochę z innej beczki, ale jakie polecacie gry w stylu Brassa? Z zbieraniem zasobów, budowaniem budynków, interakcją z innymi graczami? Bonusowe punkty jeżeli gra to ni będzie engine builder pokroju TM albo Osadników, ani kolejny worker placement.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3357
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: seki »

kubaf7 pisze: 14 sty 2023, 22:28 Trochę z innej beczki, ale jakie polecacie gry w stylu Brassa? Z zbieraniem zasobów, budowaniem budynków, interakcją z innymi graczami? Bonusowe punkty jeżeli gra to ni będzie engine builder pokroju TM albo Osadników, ani kolejny worker placement.
Zerknij na Carnegie. Powinien być strzałem w 10. Nie budujesz sieci przedsiębiorstwa jak w Brassie ale działy wewnątrz firmy i realizujesz projekty na wspólnej mapie gdzie z innymi graczami rywalizujesz o połączenia między miastami. Dla mnie to podobna kategoria co Brass. Daje poczucie rozwoju firmy i ma fajną interakcje z innymi graczami choć nieco w innych miejscach co Brass.
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 401
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 589 times
Been thanked: 384 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: kuleczka91 »

Ja również od siebie polecam Carnegie. Bardzo udana gra ubiegłego roku. Z innych propozycji u mnie o oczko wyżej od Brassa Birmingham jest Barrage. Z innych przemysłowych polecam jeszcze Pipeline, ale ta gra ma bardzo krótką kołderkę, nie każdemu to pasuje ;)
Pompa85
Posty: 163
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: Pompa85 »

Myślicie że faktycznie ktoś przejął licencję do Brassa? We wczorajszym board news padła informacja jedynie o zakończeniu wydania wersji polskiej. Asia nie mówiła o wydaniu jej przez inne wydawnictwo. Mam nadzieję że brass pl nie skończy jak Gaia Projekt w wersji pl. Od 2 lat słyszę o przejęciu licencji do tej gry przez tajemniczego wydawcę i ponownego wydania wersji pl.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1618
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: nidhog »

Pompa85 pisze: 16 sty 2023, 12:53 Myślicie że faktycznie ktoś przejął licencję do Brassa? We wczorajszym board news padła informacja jedynie o zakończeniu wydania wersji polskiej. Asia nie mówiła o wydaniu jej przez inne wydawnictwo. Mam nadzieję że brass pl nie skończy jak Gaia Projekt w wersji pl. Od 2 lat słyszę o przejęciu licencji do tej gry przez tajemniczego wydawcę i ponownego wydania wersji pl.
Asia z Board News nie jest wyrocznia :)
A brassa w zasadzie można kupić w dowolnym języku i wydrukować sobie instrukcję.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1177
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 252 times
Been thanked: 274 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: siepu »

kubaf7 pisze: 14 sty 2023, 22:28 Trochę z innej beczki, ale jakie polecacie gry w stylu Brassa? Z zbieraniem zasobów, budowaniem budynków, interakcją z innymi graczami? Bonusowe punkty jeżeli gra to ni będzie engine builder pokroju TM albo Osadników, ani kolejny worker placement.
Budowanie wspólnej planszy i rywalizacja o te same zasoby na niej, w miarę znane gry posortowane od najbliższego skojarzenia:

Age of steam
Barrage
Food chain magnate
The great Zimbabwe
Imperial steam
Great Western trail
Tramways
Caylus

Carnegie to fajne euro ale IMHO zdecydowana większość gry toczy się na twojej planszetce a nie na wspólnej planszy.
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: Hrosskar »

Pompa85 pisze: 16 sty 2023, 12:53 Myślicie że faktycznie ktoś przejął licencję do Brassa? We wczorajszym board news padła informacja jedynie o zakończeniu wydania wersji polskiej. Asia nie mówiła o wydaniu jej przez inne wydawnictwo. Mam nadzieję że brass pl nie skończy jak Gaia Projekt w wersji pl. Od 2 lat słyszę o przejęciu licencji do tej gry przez tajemniczego wydawcę i ponownego wydania wersji pl.
Hrosskar pisze: 14 sty 2023, 08:04 Widziałem na grupie gier planszowych, że Rubico anulując komuś zamówienie odpisało, że licencję przejmie inne polskie wydawnictwo, więc wystarczy poczekać trochę i gra znów będzie dostępna. Nie zdradzili, jakie to wydawnictwo niestety.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1520
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 638 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: EsperanzaDMV »

nidhog pisze: 16 sty 2023, 13:11Asia z Board News nie jest wyrocznia :)
A brassa w zasadzie można kupić w dowolnym języku i wydrukować sobie instrukcję.
A skąd niby można wziąć taką instrukcję? ;)
akustyk
Posty: 24
Rejestracja: 04 sty 2019, 20:11
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: akustyk »

antonio3333
Posty: 698
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: antonio3333 »

W ogóle jest sens kupować edycję deluxe obu Brass'ów? Oprócz Iron Clays i wypraski to czymś się różni od wersji sklepowej?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4630
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1939 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: warlock »

antonio3333 pisze: 18 sty 2023, 03:15 W ogóle jest sens kupować edycję deluxe obu Brass'ów? Oprócz Iron Clays i wypraski to czymś się różni od wersji sklepowej?
Szczerze? Jak nie chcesz Iron Claysów to bierz sklepową. Mam kickstarterowego Birmingham i sklepowego Lancashire i nie ma co się napinać na deluxe (przy czym Iron Claysy są FANTASTYCZNE). Jak masz jakieś fajne metalowe monety to spokojnie idź w sklepową.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: miker »

EsperanzaDMV pisze: 18 sty 2023, 00:36
nidhog pisze: 16 sty 2023, 13:11Asia z Board News nie jest wyrocznia :)
A brassa w zasadzie można kupić w dowolnym języku i wydrukować sobie instrukcję.
A skąd niby można wziąć taką instrukcję? ;)
Przeczytać ostatnich kilka stron tego wątka ;)
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: eveni »

Dziś o 12.00 na kanale On table ma być live z właścicielem (chyba) wydawnictwa Phalanx. M.in. ma być rozmowa o Brassie, może ktoś ma czas i ochotę obejrzeć :wink:
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1520
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 638 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: EsperanzaDMV »

miker pisze: 18 sty 2023, 08:36
EsperanzaDMV pisze: 18 sty 2023, 00:36
nidhog pisze: 16 sty 2023, 13:11Asia z Board News nie jest wyrocznia :)
A brassa w zasadzie można kupić w dowolnym języku i wydrukować sobie instrukcję.
A skąd niby można wziąć taką instrukcję? ;)
Przeczytać ostatnich kilka stron tego wątka ;)
Właśnie jestem świeżo po lekturze i stąd moje pytanie, bo nigdzie nie ma w necie polskiej wersji instrukcji do Brassa...
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: miker »

EsperanzaDMV pisze: 18 sty 2023, 10:19 Właśnie jestem świeżo po lekturze i stąd moje pytanie, bo nigdzie nie ma w necie polskiej wersji instrukcji do Brassa...
Nie ma, ale mnie drażni brak elektronicznej wersji, więc po kupnie gry porobiłem zdjęcia instrukcji.
azazelmo
Posty: 895
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 280 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: azazelmo »

Hm, a był może ktoś tak zapobiegawczy i obfotografował instrukcję do Brass Lancashire chciałby się ze mną skontaktować w celu wymiany, ekhem, poglądów w kwestii technik fotografiki?
Co do tematu fotografowania instrukcji, to pragnę zauważyć, że technika rozpoznawania pisma przez software mocno wyewoluowała od czasu gdy byłem na studiach i można łatwo przerobić zdjęcie na pdf z możliwością wyszukiwania, co przydaje się podczas gry. Dajcie mi chwilę, to podpytam kolegę w temacie konkretnych programów.
Pluck
Posty: 145
Rejestracja: 01 sty 2017, 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 90 times
Been thanked: 36 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: Pluck »

Obecny iOS ma OCR zintegrowany wiec zadnego dodatkowego softu nie trzeba by tekst ze zdjecia skopiowac.

Ja mam birminghama i moge pl wersje w txt podeslac.
_leigam_
Posty: 943
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: _leigam_ »

A może tak Phalanx udostępni, już mu przecież nie zmniejszy to sprzedaży.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
ODPOWIEDZ