D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Post autor: tomb »

Wydawca nowej edycji ma problem z dopięciem kampanii. Nie wdawałem się w szczegóły, ale nie wszystko i nie do wszystkich jeszcze dotarło. Nie wiadomo w ogóle kiedy i czy dotrze. Od niemal roku cisza w temacie.

Jeszcze na etapie rozsyłania pierwszych paczek do kickstarterowców wydawca przeprowadzał unboxingi i w jednym z nich wspomniał o planach wydania, anonsowanego już przy pierwszej edycji, rozszerzenia Pacyfik. Jednak jakiś czas później napisał, że z powodów finansowych zamierza jedynie wywiązać się z zobowiązań z pierwszej kampanii i zamyka działalność firmy.

Co prawda niedawno przy okazji innego tytułu WordForgeGames ktoś na bgg wspomniał o planowanej kampanii, ale wydawca się do tego nie odniósł i raczej płonne nadzieje, że ten Feniks powstanie z popiołów.

Nie ma ta gra szczęścia.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Post autor: tomuch »

tomb pisze: 08 paź 2021, 15:56 Co prawda niedawno przy okazji innego tytułu WordForgeGames ktoś na bgg wspomniał o planowanej kampanii, ale wydawca się do tego nie odniósł i raczej płonne nadzieje, że ten Feniks powstanie z popiołów.
Faktycznie ktoś wspominał, zbierał pomysły na tytuł dodatku, a później został wprowadzony update:
Scott Allen Czysz pisze:Based on news I received today, I am guessing this Kickstarter campaign will be on hold indefinitely, unfortunately. The youngest daughter of Mark (Mark runs Word Forge Games) was in a very bad accident and is in critical condition. That is all the information I have, and of course, I am not going to be pushing Mark on this game anytime soon.
źródło
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Post autor: Wosho »

A czy opcja gra pvp jest sensownie zrobiona i fajnie sie gra czy to tylko dodatek i to glownie solo/coop?
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Post autor: tomb »

Kurza twarz, projekt chyba ciągle żyje - https://boardgamegeek.com/thread/291415 ... 6#40600236

Autor twierdzi, że wydawca działa i mają plany na mały dodatek, szybką kampanię na KS z nowymi kartami, a potem... Pacyfik, którego zapowiedź widniała już na pudełku pierwszej edycji.

Nadzieja umiera ostatnia?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Post autor: tomuch »

tomb pisze: 23 sie 2022, 02:09 Kurza twarz, projekt chyba ciągle żyje - https://boardgamegeek.com/thread/291415 ... 6#40600236

Autor twierdzi, że wydawca działa i mają plany na mały dodatek, szybką kampanię na KS z nowymi kartami, a potem... Pacyfik, którego zapowiedź widniała już na pudełku pierwszej edycji.
No no, tam chyba była kwestia jakiegoś wypadku córki, przez co wszystko się posypało...
Fajnie, może podczas kampanii uda mi się zaopatrzyć w Overlord, bo w polskich sklepach się tego nie uświadczy.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Pitas
Posty: 59
Rejestracja: 23 maja 2017, 13:53
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Post autor: Pitas »

Powiedzcie mi kilka zdań nt. dodatku Atlatikwall.
Czy z tym dodatkiem można grać konfrontacyjnie i czy rozgrywka w Waszej ocenie jest ciekawa skoro nie poruszam się jednostkami Osi?
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Post autor: mauserem »

Pitas pisze: 25 sie 2022, 14:50 Powiedzcie mi kilka zdań nt. dodatku Atlatikwall.
Czy z tym dodatkiem można grać konfrontacyjnie i czy rozgrywka w Waszej ocenie jest ciekawa skoro nie poruszam się jednostkami Osi?
Dość trudno poruszać się bunkrem :mrgreen:
Tak, dodatek jest jak najbardziej konfrontacyjny - gracz grający niemiecką obroną bierze na siebie to co w normalnej grze dzieje się z niejako automatycznie/losowo z mapy.
Niemcy normalnie wykonują rzuty, zdobywają zasoby kupują za nie specjalistów - sam miód

Ja ze swojej strony czekam i czekam na Pacyfik - bo tam będzie (mam nadzieję) chyba trochę inny rodzaj zabawy
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Post autor: wirusman »

To co można już się na zbiórkę zapisywać:) ?
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Post autor: tomuch »

W najnowszej aktualizacji do SAS jest info o kampanii na KS z nowym dodatkiem 24 lutego. I to tego roku :wink:
Czy ktoś planuje wspierać?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Post autor: tomb »

Ha, a wczoraj przeglądałem bgg, czy jakichś nowych wieści nie ma. Ja wesprę na pewno, chociaż nie powiem, ryzyko jest.

Ps. Mam godzinę do wejścia do pracy i właśnie siadam do partyjki. I love this game!

Edycja: teraz dopiero przeczytałem tę aktualizację - to chyba będzie tylko możliwość kupienia już wydanych pudeł wraz z minidodatkiem. Dobrze rozumiem?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Post autor: tomuch »

A ja już myślałem, że Pacific na horyzoncie... Może jak Overlord będzie, to będę się zastanawiał nad wsparciem...
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Post autor: DarkSide »

Warto śledzić ten temat: https://boardgamegeek.com/thread/301054 ... ing-feb-23
Dopiero się rozkręca, ale tutaj będą zapewne najświeższe wieści. Wychodzi na to, że najnowszy KS to będzie póki co dodatek.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Post autor: tomb »

Nowa kampania na kickstarterze ma dotyczyć minidodatkiu Reinforcements (https://boardgamegeek.com/thread/301212 ... 8#41561008), który będzie zawierał 10 legendarnych jednostek. Do tego mają być stretchgoale i brakujące karty specjalistów z dodatków z poprzedniej kampanii (pewnie nie wszyscy wiedzą, ale armie wprowadzone w dodatkach nie miały wydrukowanych kompletów specjalistów, co nie przeszkadza w grze, bo można użyć kart innej frakcji, ale błąd był).
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Post autor: tomuch »

Chyba toto jakieś strasznie drogie nie będzie... Czy się mylę? :roll:
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Post autor: tomb »

Ruszyła zbiórka:


Nowy materiał to dodatek zawierający 10 legendarnych jednostek i jedna karta War Story (15 funtów) oraz dwa minidodatki (za 10 funtów). Plus koszt wysyłki.

Mają być stretchgoale. Można kupić podstawkę i wcześniej wydane dodatki.

Planowana wysyłka to listopad, czyli w tym roku raczej nie będzie.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1619
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Post autor: nidhog »

tomb pisze: 23 lut 2023, 19:16 Ruszyła zbiórka:


Nowy materiał to dodatek zawierający 10 legendarnych jednostek i jedna karta War Story (15 funtów) oraz dwa minidodatki (za 10 funtów). Plus koszt wysyłki.

Mają być stretchgoale. Można kupić podstawkę i wcześniej wydane dodatki.

Planowana wysyłka to listopad, czyli w tym roku raczej nie będzie.
Ja tylko dodam, że z racji zbiórki na Sas rogue sami mnie zagadali o warunki - pierwszy raz to wydawca gry mnie o zbiorówkę pyta :P
Jutro mam mieć, a już w kampanii sas mam 3 osoby chętne na bundle. Zobaczymy jaka cena i dam znać chętnym ;)
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 470
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Post autor: sopel82 »

nidhog pisze: 23 lut 2023, 19:48 Ja tylko dodam, że z racji zbiórki na Sas rogue sami mnie zagadali o warunki - pierwszy raz to wydawca gry mnie o zbiorówkę pyta :P
To znak, że może czas zacząć myśleć o własnym wydawnictwie. Pierwszego partnera już masz ;-)
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Post autor: tomuch »

nidhog pisze: 23 lut 2023, 19:48
Spoiler:
Ja tylko dodam, że z racji zbiórki na Sas rogue sami mnie zagadali o warunki - pierwszy raz to wydawca gry mnie o zbiorówkę pyta :P
Jutro mam mieć, a już w kampanii sas mam 3 osoby chętne na bundle. Zobaczymy jaka cena i dam znać chętnym ;)
To ja się pewnie podłączę na te wszystkie małe pierdółki.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Johnny731
Posty: 140
Rejestracja: 13 gru 2011, 19:00
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 21 times
Been thanked: 8 times

Re: D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Post autor: Johnny731 »

Też chętnie się podłączę na zbiórkę.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Post autor: wirusman »

Pewnie też będę osoba na nowe dodatki
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 306
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Post autor: Usul »

Ale to chyba zakończona zbiórka ? Bo mam samą podstawką, a chętnie bym dokupił "coś" ;)

Swoją drogą które dodatki uważacie za najlepsze, a które lepiej są słabsze ?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Post autor: wirusman »

Panie jest nowa zbiórka na wszystko + nowe dodatki. Ktoś się szykuje na większe zamówienie?
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1619
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Post autor: nidhog »

Jesli chodzi o same dodatki - mozna się podpiąc tu
viewtopic.php?p=1525593#p1525593
Bo będzie wspólna wysyłka z SAS
Jeśli chodzi o limitowane pledge - to ustalam jak to zrobic - bo nie jestem w stanie wziac kilka naraz :)
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Post autor: tomb »

I po zbiórce. Autor od razu wrzucił plany na przyszłość, a te są naprawdę rozległe. Ciekawe, ile z nich doczeka się realizacji. Na pierwszy ogień ma pójść zbiorcza księga zasad z wieloma bonusami, a potem Pacyfik, a potem...itd.itd.

W spojlerze przetłumaczony googletranslatorem tekst z ostatniej aktualizacji:
Spoiler:
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Olesław
Posty: 194
Rejestracja: 06 paź 2021, 13:57
Lokalizacja: Ruda Śląska
Has thanked: 24 times
Been thanked: 8 times

Re: D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Post autor: Olesław »

tomb pisze: 23 mar 2023, 15:57 I po zbiórce. Autor od razu wrzucił plany na przyszłość, a te są naprawdę rozległe. Ciekawe, ile z nich doczeka się realizacji. Na pierwszy ogień ma pójść zbiorcza księga zasad z wieloma bonusami, a potem Pacyfik, a potem...itd.itd.
...
Na pewno optymizmem napawa informacja o postępach prac. Wszystko jest już praktycznie gotowe lub do zatwierdzenia. Termin dostarczenia w tym roku wydaje się nawet realny.
Z drugiej strony ta kampania jest powiązana z SAS i gry będą produkowane oraz wysyłane razem, więc tutaj może być problem z ewentualnym opóźnieniem. W każdym razie czekam z niecierpliwością na obie gry.
Kampania chyba zdecydowanie przerosła oczekiwania twórców co pewnie też ma związek z dużym sukcesem grudniowej wspieraczki SAS.
ODPOWIEDZ