Warhammer Warcry - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Arithar
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2023, 12:25

Warhammer Warcry - pytania o zasady

Post autor: Arithar »

Witam
Jedna rozgrywka za mną dopiero. Może coś przeoczyłem w instrukcji.
Na platformie stoi Ork (nikt tam się więcej nie zmieści). Wszyscy przeciwnicy maja zasięg ataku jeden cal. Licząc od podstawki do podstawki każdy ma do niego po około dwa cale. Co w tym przypadku. Jest poza zasięgiem i nic nie można zrobić? Czy np. można rozbić wejście na drabinę + atak + zejście.
Obrazek
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4653
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1418 times

Re: Warhammer Warcry - pytania o zasady

Post autor: Mr_Fisq »

Mówimy o drugiej edycji?
Jeśli tak, to strona 9 - Climbing:

Obrazek

Moim zdaniem możesz wspiąć się, zaatakować, i spaść na koniec aktywacji.

Edit: Jeśli miałbyś jakąś bonusową akcję to mógłbyś wrócić po ataku.
Edit2: Warto też wspomnieć, że w tej sytuacji przeciwnik jest pewnie 0.5'' od krawędzi, więc rzuca falling test, jeśli go zaatakujesz.

Ogólnie bardzo polecam oficjalny darmowy PDF z zasadami;
https://www.warhammer-community.com/wp- ... ebDukF.pdf
Źródło: https://www.warhammer-community.com/202 ... -download/
Wygodnie się go przeszukuje.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Arithar
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2023, 12:25

Re: Warhammer Warcry - pytania o zasady

Post autor: Arithar »

Instrukcja Red Havest + Core Book (czerwone). Kolega ma drugą edycje. Różnice są wiec trzymał się będę podesłanego PDF-a. Dzięki wielkie za niego.

Przypomniała mi się jeszcze jedna sytuacja. Warband Tarantulos Brood, tam są grupy małych pająków. Przyjmujemy ze jeśli coś się mieści pod to może przejść? Czy stosuje się zasadę przeszkody (ponad cal), po której przechodzą jak reszta warbandu?
Obrazek
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4653
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1418 times

Re: Warhammer Warcry - pytania o zasady

Post autor: Mr_Fisq »

Arithar pisze: 18 sty 2023, 19:28 Instrukcja Red Havest + Core Book (czerwone). Kolega ma drugą edycje. Różnice są wiec trzymał się będę podesłanego PDF-a. Dzięki wielkie za niego.
Jeśli grasz na nowych zasadach, to warto też korzystać ze zaktualizowanych statystyk postaci - są pod tym samym linkiem co podręcznik.
Edit: Ja ściągnąłem wszystko co GW udostępniło na tej stronie, jakby się później mieli rozmyślić.
Arithar pisze: 18 sty 2023, 19:28 Przypomniała mi się jeszcze jedna sytuacja. Warband Tarantulos Brood, tam są grupy małych pająków. Przyjmujemy ze jeśli coś się mieści pod to może przejść? Czy stosuje się zasadę przeszkody (ponad cal), po której przechodzą jak reszta warbandu?
Obrazek
Jeśli przeszkoda ma poniżej cala, to nie ma różnicy, czy przechodzimy pod czy nad (bo dla niskich przeszkód nie liczy się ruchu w pionie do ruchu).
Jeśli ma powyżej cala to zakładałbym, że model musi się zmieścić pod, przeszkodą, albo wspiąć się na nią (o ile jest taka możliwość). W przypadku niskich przeszkód - między 1 a 3 cale, pod którymi się nie mieścimy, najbardziej pewnie się opłaca wspiąć na przeszkodę, a następnie skoczyć (spadek po skoku nie wlicza się do zasięgu ruchu).
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ODPOWIEDZ