Sprzedaż gier

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5210
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Sprzedaż gier

Post autor: BOLLO »

fitzroy pisze: 17 sty 2023, 19:59 Nie jest nowy. Jakby był to nie byłoby różnicy w cenie miedzy samochodem ze stycznia 2022 a stycznia 2023 nawet gdyby oba nie miały przebiegu.
Nie zgodzę się. Weźmy na przykład tekstylia i buty. W sklepie są mierzone, często w domu ponownie...oddajesz je i produkt jest nowy.
Z innej beczki kolekcja z jakiegoś tam sezonu jest obniżona bo już nie modna ale nadal jest to produkt nowy.

Gra nie grana w 100% kompletna ale nie posiadająca folii na pudle dlaczego nie jest grą nową?

Jak sama nazwa wskazuje produkt używany jest wówczas jeżeli doszło do jego użycia. Jeżeli gry leżą na regale i nie są używane to są jakie......nowe :mrgreen:

Nowe nie równa się - gra najnowsza, aktualna, świeżynka....nowe oznacza nie używane/nie rozegrane.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: Sprzedaż gier

Post autor: PytonZCatanu »

Folia jest jedyną gwarancja, że gra na pewno nie była użyta. Inaczej to tylko słowa. 🙂
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4464
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1099 times

Re: Sprzedaż gier

Post autor: garg »

PytonZCatanu pisze: 18 sty 2023, 18:43 Folia jest jedyną gwarancja, że gra na pewno nie była użyta. Inaczej to tylko słowa. 🙂
Chyba, że ktoś ma foliarkę w domu :mrgreen:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2106
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 69 times

Re: Sprzedaż gier

Post autor: pabula »

no ja jak kupię grę to nie nie mogę się oprzeć jej otwarcia - rozfoliowania.
też się dziwię jak ludzie wytrzymują tę presję zajrzenia do pudełka.
a ostatnio to więcej bym sprzedał niż kupił.
brak miejsca na półkach :(
chyba muszę się wreszcie zmusić i porobić zdjęcia i wrzucić na forum co tam leży na półce na sprzedaż.
wajwa
Posty: 2222
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 251 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Sprzedaż gier

Post autor: wajwa »

pabula pisze: 18 sty 2023, 19:45
a ostatnio to więcej bym sprzedał niż kupił.
brak miejsca na półkach :(
chyba muszę się wreszcie zmusić i porobić zdjęcia i wrzucić na forum co tam leży na półce na sprzedaż.
Ło , nie wiem czy forum to jest dobre miejsce na handel ...
Długo kisiłem w swoim wątku sprzedażowym tytuły przeznaczone do sprzedania , od wielkiego dzwonu coś tam się sprzedało , pomimo obniżek , promocji etc.
Nolens volens zmusiłem się do założenia konta na olx i pstryk w jeden miesiąc sprzedałem milion niepotrzebnych pudełek , na ten moment wyczyściłem się z wszystkiego co mi zalegało ostatnimi laty na półce , co polecam ;-) (założenie konta i wyprzedaż ;-) )
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 343 times

Re: Sprzedaż gier

Post autor: itsthisguyagain »

BOLLO pisze: 18 sty 2023, 12:53
fitzroy pisze: 17 sty 2023, 19:59 Nie jest nowy. Jakby był to nie byłoby różnicy w cenie miedzy samochodem ze stycznia 2022 a stycznia 2023 nawet gdyby oba nie miały przebiegu.
Nie zgodzę się. Weźmy na przykład tekstylia i buty. W sklepie są mierzone, często w domu ponownie...oddajesz je i produkt jest nowy.
Z innej beczki kolekcja z jakiegoś tam sezonu jest obniżona bo już nie modna ale nadal jest to produkt nowy.

Gra nie grana w 100% kompletna ale nie posiadająca folii na pudle dlaczego nie jest grą nową?

Jak sama nazwa wskazuje produkt używany jest wówczas jeżeli doszło do jego użycia. Jeżeli gry leżą na regale i nie są używane to są jakie......nowe :mrgreen:

Nowe nie równa się - gra najnowsza, aktualna, świeżynka....nowe oznacza nie używane/nie rozegrane.
Znam gościówę, która kupiła mieszkanie w stanie deweloperskim czyli takim jak zbudował je deweloper. Musiała zapłacić od tego podatek bo kupiła mieszkanie nie od dewelopera/partnera (w świetle prawa kupiła używane)

Nie wkładaj logiki tam gdzie nie jest potrzebna. Na chłopski rozum, kupujesz grę bez paragonu = kupujesz używaną.
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1340
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 123 times
Been thanked: 84 times

Re: Sprzedaż gier

Post autor: nahar »

Ja sprzedaje teraz na BGG market. Wrzucilem 6 miesiecy temu tak do 10 tyrulow i jakos tam schodza. Plus najpierw na swojej grupie na fb wrzucilem, co by koledzy mogli kupic. I nawet schodza z tego BGG gry. Ale ja mam bardzo duzo tytulow ENG wiec to ulatwia sprawe. Np Wielka Petla eng od razu sie sprzedala.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: Sprzedaż gier

Post autor: PytonZCatanu »

nahar pisze: 19 sty 2023, 09:36 Ja sprzedaje teraz na BGG market. Wrzucilem 6 miesiecy temu tak do 10 tyrulow i jakos tam schodza. Plus najpierw na swojej grupie na fb wrzucilem, co by koledzy mogli kupic. I nawet schodza z tego BGG gry. Ale ja mam bardzo duzo tytulow ENG wiec to ulatwia sprawe. Np Wielka Petla eng od razu sie sprzedala.
A jak robisz z wysyłką za granicę? Kupujący nie mają problemu z pokryciem tych kosztów?
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1340
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 123 times
Been thanked: 84 times

Re: Sprzedaż gier

Post autor: nahar »

Nie maja. Pierwsza gre na BGG sprzedalem 10 lat temu zdaje sie. Do Francji. La Poste gdzie ja zgubila ale potem sie znalazla.

Na razie nie wysylalem poza UE. W UE to poczta polska jest bezkonkurencyjna. Ostatnio FAB Sicili polecial do Mediolanu. Gra 30€, wysylka paczka ekonomiczna rejestrowana 14€. Doszla w tydzien. Klient zachwycony. Plus do 2 kg poczta przyjmuje listy. Tylko nie do kazdego kraju list jest tanszy niz paczka. Wiec sprawdzan wybieram najtansza i pisze ile. Nikt sie nie skarzyl na razie. Poza tym im drozsza gra tym mniej boli te 14 euro. Bardziej boli przyjmowanie platnosci PayPalem. Maja oplaty chorej wysokosci w porownaniu nawet do przelewu zwyklego.
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Sprzedaż gier

Post autor: maciej.kr »

Ja ostatnio zainstalowałem sobie aplikację BGG catalog żeby wprowadzać rozegrane partie i musiałem zaktualizować moje gry na BGG. Okazało się że tytułów na pólkach mam ponad 150 i to tylko dużych. Nie wprowadzałem małych gier dodatków gier dla dzieci które są w innych pokojach , gier imprezowych itp.

I zdałem sobie sprawę że gram max w 15-20 tytułów w miesiącu. trochę gier mam w folii bo kupiłem i myślałem że zagram szybko a leżą i się kurzą.
Praktykuję zbieractwo połączone z zakupoholizmem . I kiedy przejdę detoks i uświadomię sobie moje uzależnienie to wystawiam kilka gier na sprzedaż .

Niestety jak to bywa w nałogu później wracam ze zdwojoną siłą ...... I znowu wystawiam na sprzedaż.

Stąd u mnie w wątku sprzedażowym gry w folii albo raz grane bez folii.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5210
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Sprzedaż gier

Post autor: BOLLO »

maciej.kr pisze: 20 sty 2023, 10:41 Ja ostatnio zainstalowałem sobie aplikację BGG catalog żeby wprowadzać rozegrane partie i musiałem zaktualizować moje gry na BGG. Okazało się że tytułów na pólkach mam ponad 150 i to tylko dużych. Nie wprowadzałem małych gier dodatków gier dla dzieci które są w innych pokojach , gier imprezowych itp.

I zdałem sobie sprawę że gram max w 15-20 tytułów w miesiącu. trochę gier mam w folii bo kupiłem i myślałem że zagram szybko a leżą i się kurzą.
Praktykuję zbieractwo połączone z zakupoholizmem . I kiedy przejdę detoks i uświadomię sobie moje uzależnienie to wystawiam kilka gier na sprzedaż .

Niestety jak to bywa w nałogu później wracam ze zdwojoną siłą ...... I znowu wystawiam na sprzedaż.

Stąd u mnie w wątku sprzedażowym gry w folii albo raz grane bez folii.
Mam podobnie tyle tylko że gry w folii trzymane na półce są tytułami w które naprawdę chcę zagrać i były kupione z myślą o epickich rozgrywkach. Tyle że czasu na wszystko nie ma a w kolejce pojawiają się następne i następne i.......nastepne i następne...
ODPOWIEDZ