Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Alextasha
Posty: 265
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Alextasha »

No i teraz mam problem bo gra zniknęła z mojego radaru ze względu na sprowadzanie z zagranicy albo zabawa w zbiórkę więc sobie odpuściłam bo cena była zaporowa. Cena dalej nie jest jakaś powalająco niska ale przynajmniej byłoby na miejscu więc w ramach ewentualnej reklamacji teoretycznie mniej problemów :lol: problem mam natomiast taki żeby mi się FOMO nie włączyło jeżeli gra mi siadzie i pytanie czy będą wydawać resztę. No i jak będzie z tłumaczeniem...
SPRZEDAM >> *click*
Pitersz73
Posty: 20
Rejestracja: 13 wrz 2022, 14:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Pitersz73 »

Jak ktoś zaczeka do końca roku (wysyłka Q4). Mimo wszystko fajnie, że bedzie PL wersja. Choć jak ktoś ma już ENG (a do podstawki jest wygodne spolszczenie), to nie wiem czy bedzie się na to napinał. Niemniej, brawa dla Portalu.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 869
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Dako »

Osobiście pewnie kupię.
Choć mam większość (brakuje mi już tylko Splice & Dice, Dart, Lab Rats i skrzynia).
I to nawet mimo tego , że mam to co zostało przetłumaczone wydrukowane w porządnej wersji PL to fajnie by było aby jednak wyszło to wszystko po polsku i każdy z graczy w Polsce mógł sobie kupić. TMB jest tego warte ;)
Swoją angielskojęzyczną wersję w bardzo dobrym stanie i tak później bez problemu z niewielką stratą sukcesywnie sprzedam zagranicę.
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 64 times
Been thanked: 118 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: loaru »

Z pewnością jeśli ktoś zamierza iść w polską wersję, to powinien kupować wszystko w pierwszym rzucie, bo niewiadomo czy kiedykolwiek dodrukują dodatki. Ja tak zostałem z samą podstawką Bloodborne the card game :(
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Curiosity »

Jak tak czytam, to chyba to jest jakaś specjalna edycja, a nie to samo co oferuje wydawca. Jakaś wersja "light", bo Portal pisze, że rozgrywka potrwa 60-120 minut :lol: Nie wiem co tam biorą w wydawnictwie, ale niech zaczną brać połowę.

Żarty żartami, mam nadzieję, że gra się będzie sprzedawać wyśmienicie, bo to otworzy drogę do wydawania kolejnych tytułów. Dużo bym dał za polski podręcznik np. do Burncycle.

Galakta się wystraszyła, Kaczki się wystraszyły, oby Portal pokazał, że to była doskonała decyzja biznesowa.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4080
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: brazylianwisnia »

Ktoś pamięta ile płaciliśmy w poprzednich zniżkach bo kojarzy mi się że było to 480zl za podstawkę i 110zl za postać czy źle mi się kojarzy?
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Probe9 »

Curiosity pisze: 21 sty 2023, 11:25 Jak tak czytam, to chyba to jest jakaś specjalna edycja, a nie to samo co oferuje wydawca. Jakaś wersja "light", bo Portal pisze, że rozgrywka potrwa 60-120 minut :lol: Nie wiem co tam biorą w wydawnictwie, ale niech zaczną brać połowę.
Większość moich rozgrywek zamykała się w 120 minutach z tego co kojarze, więc jakoś bardzo to się nie pomylili imo...
brazylianwisnia pisze: 21 sty 2023, 11:27 Ktoś pamięta ile płaciliśmy w poprzednich zniżkach bo kojarzy mi się że było to 480zl za podstawkę i 110zl za postać czy źle mi się kojarzy?
U Curiosity w 1 zbiórce za Portalowy zestaw wychodziło nieco ponad 500 PLN. Niecałe 340 PLN za podstawkę i niecałe 65 PLN za dodatki.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2023, 11:30 przez Probe9, łącznie zmieniany 2 razy.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Curiosity »

brazylianwisnia pisze: 21 sty 2023, 11:27 Ktoś pamięta ile płaciliśmy w poprzednich zniżkach bo kojarzy mi się że było to 480zl za podstawkę i 110zl za postać czy źle mi się kojarzy?
W pierwszej zbiórce za podstawkę wychodziło jakieś 90$ 8) Kurs dolara był oczywiście niższy niż obecnie, coś mi świta, że na złotówki to było jakieś 360zł.
Probe9 pisze: 21 sty 2023, 11:28 Większość moich rozgrywek zamykała się w 120 minutach z tego co kojarze, więc jakoś bardzo to się nie pomylili imo...
Ja liczę minimum godzinę-półtorej na osobę, oczywiście zależnie od scenariusza. Dłuższe przygody na 4 osoby kończyliśmy w 6 godzin.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: flissak »

No właśnie, wychodzi trochę drogo. Liczyłem, że za taką kwotę dadzą dodatek Undertow w pakiecie.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Probe9 »

flissak pisze: 21 sty 2023, 11:32 No właśnie, wychodzi trochę drogo. Liczyłem, że za taką kwotę dadzą dodatek Undertow w pakiecie.
Nie no cena jest bardzo dobra. Nie ma co patrzeć na to co było 2 lata temu bo zarówno kurs dolara jak i koszty produkcji były niższe. Tamte ceny już nie wrócą.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Curiosity »

flissak pisze: 21 sty 2023, 11:32 Liczyłem, że za taką kwotę dadzą dodatek Undertow w pakiecie.
Podstawka - 150 euro
Undertow - 100 euro

Kurs waluty to 4,50zł. Nierealne...
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: ScorpZero »

Cena ogólnie nie jest jakaś powalająca w porównaniu do tego, co teraz jest w zbiórce Raidena. Dlatego ja nadal wolę wejść prawie all-in po ENG.

Plus... po tym co było z Oath to jakoś tak trochę mam wątpliwości co do jakości tłumaczenia i błędów, a Wy nie? ;⁠-⁠)
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 869
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Dako »

ScorpZero pisze: 21 sty 2023, 11:37 Plus... po tym co było z Oath to jakoś tak trochę mam wątpliwości co do jakości tłumaczenia i błędów, a Wy nie? ;⁠-⁠)
Bardzo dobrej jakości tłumaczenie już jest gotowe.
Mam nadzieję, że Portal "nie będzie odkrywał koła na nowo" i dogada się z autorami którzy je udostępnili na tym forum...
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4080
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: brazylianwisnia »

Curiosity pisze: 21 sty 2023, 11:29
brazylianwisnia pisze: 21 sty 2023, 11:27 Ktoś pamięta ile płaciliśmy w poprzednich zniżkach bo kojarzy mi się że było to 480zl za podstawkę i 110zl za postać czy źle mi się kojarzy?
W pierwszej zbiórce za podstawkę wychodziło jakieś 90$ 8) Kurs dolara był oczywiście niższy niż obecnie, coś mi świta, że na złotówki to było jakieś 360zł.
Probe9 pisze: 21 sty 2023, 11:28 Większość moich rozgrywek zamykała się w 120 minutach z tego co kojarze, więc jakoś bardzo to się nie pomylili imo...
Ja liczę minimum godzinę-półtorej na osobę, oczywiście zależnie od scenariusza. Dłuższe przygody na 4 osoby kończyliśmy w 6 godzin.
Ja brałem jak pierwszy raz była nowa wersja podstawki. Kojarzy mi się że to było 120USD -25% +VAT. Ciekawe jaka będzie cena w sklepach ale i tak chyba sporo drożej.
Wiadomo że minęły dwa lata, świat się zmienia ale człowiek się lepiej czuje jak kupił taniej ;⁠-⁠)
Mam nadzieję że to oznacza też wejście Portalu w Elder Scrolls.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: flissak »

Myślicie, że w retailu potem nie zobaczymy ceny 15-20% niższej? Przy takiej cenie to byłaby spora kwota.
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: ScorpZero »

Spoiler:
Jasne, my tutaj to wszystko wiemy, że jest tłumaczenie i jest dobre. Ale jest spora szansa, że jak to w przypadku fanowskiej roboty wydawca po prostu zatrudni tłumacza i zrobi po swojemu. :?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4080
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: brazylianwisnia »

flissak pisze: 21 sty 2023, 11:43 Myślicie, że w retailu potem nie zobaczymy ceny 15-20% niższej? Przy takiej cenie to byłaby spora kwota.
Nie śledzę sklepiku Portalu ale Weather machine najtaniej wychodziło właśnie w sklepie Portalu więc przynajmniej nie zawsze jest to prawda. Gola podstawka pewne będzie taniej niż u Portalu ale czy caly zestaw będzie taniej niż u nich ze zniżką to nie jestem pewien.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 869
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Dako »

Cały promocyjny zestaw ("FOMO cena" 999,95 vs 1169,85) być może/raczej? nie będzie po za Portalem dostępny...
A te tzw. "bonusowe" sztony życia (w odróżnieniu od tych z pudła) są naprawdę fajne ;)
Świetny gearlok Ghillie na plus, mapka to wizualny gadżet sam dokupiłem ją na końcu bo fajniejsze imho są tacki do kości...

PS
Jeśli ktoś z posiadaczy TMB chciałby "bieda wersję wydruków wersji PL" coś jak alfa/beta na zwykłej drukarce atramentowej Brother i tanim papierze (koszulkowanie kart konieczne bo są tylko "fronty") to po opłaceniu paczkomatu mogę wysłać.
Po szczegóły co tam wydrukowałem zapraszam na PW.
Choć tyle razy miałem wyrzucić ale może jednak komuś się przyda?
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 446
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 221 times
Been thanked: 207 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: wrojka »

Too little, too late, too risky

Gdyby dali chociaż Undertow / 2-3 Extra Gearlocki to może.
Gdyby to pojawiło się w trakcie kampanii Unbreakable to może.
Gdyby ostatnie tłumaczenie Oath nie wyszło z tyloma babolami to może.

Fajnie, że otwierają jakąś furtkę, ale jeśli ktoś nie ma TMB i planuje zakup to nie brałbym przedsprzedaży.
Poczekać aż wyjdzie, zobaczyć jak z tłumaczeniem. Ewentualnie poczekać jeszcze trochę i zobaczyć jak pójdzie im sprzedaż podstawki i czy pójdą w dodatki. Gra jednak swoje kosztuje a pula krejzolów w Polsce gotowych to kupić już się raczej zadowoliła wersją angielską.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Emil_1 »

Zgadzam się z przedmówcą! Sam nie kupię w przedsprzedaży ale poczekam aż paczki dotrą do chętnych i aż się spora część odbije.
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: trixon »

flissak pisze: 21 sty 2023, 11:43 Myślicie, że w retailu potem nie zobaczymy ceny 15-20% niższej? Przy takiej cenie to byłaby spora kwota.
Proponuję posłużyć się analogią z Weather Machine. Jak ktoś brał w sklepie portalu ze zniżką lojalnościową, to do tej pory nie było lepszej ceny. Podstawka + dodatek + zębatki wyszły 680.
Awatar użytkownika
szafaaaa
Posty: 248
Rejestracja: 07 paź 2011, 17:42
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 21 times
Been thanked: 32 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: szafaaaa »

na aleplanszówki cena 696 czyli 20% taniej niż w sklepie Portalu. Cena bez zniżek u CTG - 150 eur czyli na ten moment 675. Do tego przesyłka.

także GENIALNA cena jak na obecne warunki (nie ma co porównywać do zbiórki sprzed 2 lat)
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1533
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 184 times
Been thanked: 564 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Ayaram »

No właśnie nie powiem, że się nie cieszę, ale też mnie troszkę dziwi.

Sam miałem teraz brać po ang tylko z tego względu że to gra "którą chciałbym mieć w pl, ale tak bardzo nie wierzę w wersje pl, że wezmę ang" a tu niespodzianka ;) i strzelam, że dużo osób zamówiło wersje ang z podobnymi myślami ;)

Gdybym wiedział, że są zapowiedziane wszystkie dodatki to bym brał od razu. A tak to jeszcze się waham trochę...
ArtIO
Posty: 537
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 34 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: ArtIO »

Retail wersja bez dodatków przedsprzedażowych w cenie 670 zł jest tego warta?

Fajnie że wyjdzie wersja PL ale jestem ciekaw czy została dobrze przetłumaczona.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2023, 13:56 przez ArtIO, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Yuri »

szafaaaa pisze: 21 sty 2023, 13:43 na aleplanszówki cena 696 czyli 20% taniej niż w sklepie Portalu. Cena bez zniżek u CTG - 150 eur czyli na ten moment 675. Do tego przesyłka.

także GENIALNA cena jak na obecne warunki (nie ma co porównywać do zbiórki sprzed 2 lat)
Ale aleplanszówki chyba nie dają tokenów ozdobnych i maty, nie tak ? Bo nie widze u nich. Co do ceny sprzed 2 lat to pełna zgoda :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
ODPOWIEDZ