(Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: khuba »

rand pisze: 21 sty 2023, 13:22
Jakie Q&A? Było coś jeszcze live?
Leci teraz na youtube:
Spoiler:
(ma być poźniej skasowane)
Ostatnio zmieniony 21 sty 2023, 13:52 przez khuba, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 523 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Harun »

Xyhoo pisze: 21 sty 2023, 12:34 Czekałem tylko na Wayfarers i ich nie dostałem. Eurasów mało, Trickerion i Age of Steam będą za chore pieniądze. Nic dla mnie
Też tylko na to czekałem. Ciekawe, czy ktoś się podejmie wydania tej gry.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 969
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Bart Henry »

Mr_Fisq pisze: 21 sty 2023, 09:52 Zapowiedzi Portalu na 2023 (...)
Dzięki za świetne podsumowanie!

Wrzucę też swoje przemyślenia co do tych tytułów.


Na pewno kupię: brak

Mocni kandydaci do zakupu:
  • The Wolves - swego czasu wyrzuciłem z wishlisty na listę "want to play", ale z racji polskiej edycji wrzucam ją z powrotem. Mocnym punktem, oprócz wyglądu i ciekawej tematyki, jest to, że wg. BGG dobrze, a nawet najlepiej, chodzi w dwie osoby. No i gier z mocną negatywną interakcją mam w kolekcji stosunkowo mało, więc jest
  • Trickerion - cały czas się zastanawiam, czy w kolekcji mam jeszcze miejsce na jednego mózgożera z długą rozgrywką, który zyskuje najbardziej po pełnym poznaniu. Tematycznie leży mocno. Fajnie, że od razu edycja na grubo, chociaż pewnie swoje będzie kosztowała.

Gry które kiedyś rozważałem, do ponownego przemyślenia:
  • Mindbug - grałem raz i muszę przyznać, że całkiem sprytna gra, ale nie brałem na KS, bo nie wydawała się warta ok. 100 zł. Polska wersja wygląda sporo lepiej pod tym względem, więc może kiedyś dorzucę przy okazji do koszyka.
  • Age of Steam - brałem ją pod uwagę lata temu, nowsza edycja wygląda dużo bardziej atrakcyjnie. Może siąść, ale znowu - obawiam się o przesyt ciężkich gier w kolekcji. Chciałbym przynajmniej dać jej szansę i zagrać.

Gry, których nie brałem pod uwagę, ale mogą być ciekawe - do zaznajomienia się:
  • Crescent Moon - wygląda miodnie, ma świetną tematykę i trzyma się jej stylistycznie. Perełka pod tym względem. Jednak liczba graczy 4-5 spowoduje, że na pewno nie będzie lądowała często na stole. Chętnie spróbuję, ale niekoniecznie muszę mieć. Do zagrania, bo jeżeli siądzie, to jest potencjał na zakup żeby uzupełnić kolekcję o gry z negatywną interakcją. Prawie bym na to nie zwrócił uwagi po tym, jak Ignacy wrzucił to w ameritrashe, ale na szczęście posiadanie wydawnictwa nie musi iść w parze ze znajomością gatunków.
  • Ahoy - Root był ciekawy, ale totalna asymetria nie współgra z rzadkim wyciąganiem na stół, więc nie nabyłem swojej kopii. Tutaj jest podobno mniej asymetrycznie. Przeoczyłem z automatu, jak każdą grę od Leder Games. Przekonuje mnie połączenie pick-up and deliver z dice placementem. Szkoda, że według BGG best najlepsza jest w 3 osoby, bo rzadko grywam w tym składzie. Definitywnie do zagrania. Na szczęście, to też nie wygląda na ameritrash. Oj, panie Portal.
  • Listy z zaświatów - jako fani Decrypto pewnie nawet się po to schylimy. Niekoniecznie wpadnie na moją półeczkę, bo bardziej przekonało moją lubą. Tak samo jak Stranger Things, bo ona oglądała, a ja nie. ;)

Nie odmówię przynajmniej jednej partii: Brian Boru, Woodcraft

Too Many Bones oczywiście największym zaskoczeniem, ale chyba nie jestem targetem tego typu gier. Ogólnie szału nie ma, jest po prostu ok, kilku tytułom się przyjrzę. Od paru lat zazwyczaj nieco się mijam z katalogiem wydawniczym Portalu, ale bardzo lubię oglądać zapowiedzi. Mimo kłopotów technicznych, które stały się właściwie standardem. ;) Fajnie, że jest w końcu Trickerion, o którego tyle osób prosiło, że aż wyprosiło.
Awatar użytkownika
gath
Posty: 203
Rejestracja: 08 cze 2006, 21:47
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: gath »

Osobiście bym Too Many Bones nie ruszał patykiem. Zostaniecie z samą podstawką bo Portalowi przestanie się opłacać.
Awatar użytkownika
kci83
Posty: 405
Rejestracja: 24 kwie 2020, 23:45
Has thanked: 76 times
Been thanked: 76 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: kci83 »

Dla mnie miłym zaskoczeniem jest Shards of Infinity i to jeszcze z dodatkiem pod solo (Relics of the Future).
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: eveni »

khuba pisze: 21 sty 2023, 13:10 Champions of Midgard też Portal wydaje (w wersji z dodatkami) - info z Q&A
Jeszcze jakieś dodatkowe newsy?
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: khuba »

eveni pisze: 21 sty 2023, 14:05
khuba pisze: 21 sty 2023, 13:10 Champions of Midgard też Portal wydaje (w wersji z dodatkami) - info z Q&A
Jeszcze jakieś dodatkowe newsy?
Z tego co mi utkwiło:
Mają wydać jeszcze 8-12 gier których nie było na głównej prezentacji
Race for the Galaxy - ostatecznie zrezygnowali
Nie wydadzą : Lacrimosa, Revive
Jeśli chodzi o dodatki to w rozdawanych na portalconie broszurkach jest więcej info - te broszurki będą dodawane do zamówień w ich sklepie w lutym (pewnie ktoś umieści skany w sieci)
Planet Unknown - będzie wydane podobnie do Suburbi(?) -> goła podstawka w wersji retail i opcjonalnie pudełko z dodatkami/bajerami
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: menelobej »

Race for the Galaxy jednak nie wydadzą, bo z RGG chemii nie mają.
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: itsthisguyagain »

Prawdopodobnie będzie dodruk dodatku do podwodnych miast
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Gizmoo »

Dla mnie fenomenalne zapowiedzi!

Co prawda Planet Unknown już mam i na pewno nie wymienię na polską wersję, ale Cresent Moon, Ahoy!, Wilki i Mindbug to tytuły, w które MUSZĘ zagrać i pewnie coś z tego ma szanse trafić na listę zakupową. Cresent Moon pewnie ma największe na to szanse, ale i do Ahoy! też mnie mocno ciągnie.

Podsumowując - dla mnie Portal pozamiatał! 8)
Sajmonella
Posty: 112
Rejestracja: 03 mar 2022, 15:02
Has thanked: 30 times
Been thanked: 11 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Sajmonella »

Wiadomo coś, kiedy ma się pojawić Trickerion ?
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: karmazynowy »

Fajna prezentacja niektórych tytułów, w tym Trickerion.

Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: eveni »

Sajmonella pisze: 21 sty 2023, 14:33 Wiadomo coś, kiedy ma się pojawić Trickerion ?
IV kwartał tego roku
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 624
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Michito »

Spoiler:
Jeszcze dodam - bo to zapowiedź, na którą bardzo czekałem - że będzie to Jarl's Edition (razem z dodatkami). Czyli jednak kupię coś od Portalu w 2023 :)
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Shodan »

khuba pisze: 21 sty 2023, 13:10 (podobno w rozdawanym katalogu są informacje o jeszcze innych tytułach które mają zostać wydane)
Fajnie jakby ktoś wrzucił tutaj listę tych pozostałych tytułów.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Shodan »

Mr_Fisq pisze: 21 sty 2023, 12:37 Nie będzie nawet żadnej własnej wspieraczki.
Będzie Thorgal
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 109 times
Been thanked: 41 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: ixi24 »

Kto ma ten katalog gier rozdawany na Portalkonie? Podzielcie się co tam jeszcze zapowiadają ;)
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Mr_Fisq »

Jakby ktoś podzielił się fotką katalogu, to chętnie dopiszę tytuły do pierwszego posta :)
(na razie dorzuciłem Thorgala i Imperial Miners)

PS. Planszowe Newsy potwierdziły, że Portal odpuścił Race for the Galaxy.

Źródło: FB Planszowych Newsów
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 454
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 225 times
Been thanked: 208 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: wrojka »

khuba pisze: 21 sty 2023, 14:11 Jeśli chodzi o dodatki to w rozdawanych na portalconie broszurkach jest więcej info - te broszurki będą dodawane do zamówień w ich sklepie w lutym (pewnie ktoś umieści skany w sieci)
Planet Unknown - będzie wydane podobnie do Suburbi(?) -> goła podstawka w wersji retail i opcjonalnie pudełko z dodatkami/bajerami
Mnie bardzo zastanowiło to że 'z dodatkiem będzie prawie jak edycja KS'
Ktoś potrafi wskazać czego w tym nie będzie z KS'a? :D
IrasArgor
Posty: 372
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 121 times
Been thanked: 69 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: IrasArgor »

Pokrótce bo jadę autobusem :lol:

Nowe dodatki do Roota, Aeons End, Wicehrabiów i Architektów, Chaos Order, Czerwonej Katedry, Zombiecide 2 edycji, Massive Darkness, Bloodborne

Do tego Wojownicy Midgardu

To tak dla zabicia pierwszej ciekawości 8)
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 24 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Portal Games »

Cześć! Czytamy Wasze pierwsze wrażenia po Gali Ogłoszeń i... chyba Was zaskoczyliśmy! Cieszy nas to niezmiernie :) Pamiętajcie, że na PortalConie nie ogłaszamy dodatków, ale to nie znaczy, że o nich zapomnieliśmy.

Jeżeli jakimś cudem przegapiliście transmisję to całość podejrzyjcie pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=iIW5xljCRis&t=10s

Natomiast tutaj znajdziecie live, gdzie pod ostrzałem Waszych pytań w specjalnym Q&A był Ignacy oraz Grzegorz: https://www.youtube.com/watch?v=Iq1bKm-aGgM

PS. Przypominamy, że PortalCon to dopiero początek... mamy jeszcze więcej tytułów w zanadrzu :)
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Deem »

Jestem jeszcze przed obejrzeniem live, więc sorki jeśli tam padają odpowiedzi, ale wiadomo z grubsza jakie są przewidywane terminy wydania dzisiejszych zapowiedzi?
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: sliff »

Mindbug zamówione, od dawna plułem sobie w brodę że przegapiłem KS.

Poza tym, mam nadzieje że dotrzymają obietnicy z czatu i trikerion będzie na święta. Żal race for the galaxy tyle czekania i nic z tego.
Pozostałe gry też dobrze wyglądają i coś z tego pewnie wpadnie 1 albo 2 pudełka do Aeon's end, darwin, wilki.

Zastanawia mnie tylko nieznana planeta na na live BN planszetki wyglądały jak banany, a to może być tylko jakiś demo-sampel ale pewnie poczekam do unboxingów. Zobaczymy
MarioWiśnia
Posty: 15
Rejestracja: 22 paź 2020, 22:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 18 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: MarioWiśnia »

Moim skromnym zdaniem zapowiedzi ciekawsze niż rok temu.
Na mojej liście Thorgal, Stranger Things i Dead by Daylight wysuwają na się na czoło. Tak, wszystkie trzy tytuły są pewnymi niewiadomymi i dlatego na pewno wstrzymam się z kupnem, aby poznać dokładniej te tytuły.
Ciekawy też jestem Wilków i Niezbadana Planeta.
Generalnie chyba każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.
PS
Śmieszy mnie narzekanie, że prezentacja zapowiedzi trwała tylko 50 minut. Jakie to ma znaczenie, czy trwała 30, 50, czy 150 minut?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 243
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Arcziwald »

Jeszcze przed ogłoszeniem Trickeriona zawsze powtarzałem sobie, że biore go w ciemno jeśli kiedykolwiek wyjdzie po polsku. W ostatnim roku jednak mocno ograniczyłem zakupy zamykając się w dwóch podstawkach. Po tym jak kolekcja rozrosła się do 50 tytułów zdałem sobie sprawę że nie ogram na tyle na ile bym chciał kolejnej dużej gry i tutaj idealnie wchodzi Imperial Miners, myślę że to znowu będzie jedna z 1-2 gier które kupię w tym roku. Taka karcianke o wiele łatwiej i szybciej wyciąga się na stół, mam nadzieję że będzie trzymała podobny poziom co podstawowi Osadnicy pomimo tego, że autor gry jest inny.
Zablokowany