Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Jilwah
Posty: 21
Rejestracja: 04 lut 2018, 20:39
Has thanked: 9 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: Jilwah »

hej
mam trzy pytania:
1. Jeden z bosów ma następujący atak:
Spoiler:
Przykład mam 2 łowców ( 'A' i 'B') na jednym polu razem z bosem. Jest faza ataku łowcy 'A'. Łowca A atakuje, dla bosa zostaje wylosowana powyższa karta, łowca A używa uniku. Pytanie co się dzieje z łowcą B? Otrzymuje obrażenia zgodnie z powyższą kartą? Ma możliwość wykonania uniku (przypominam cały czas jest tura łowcy A)?

2. Zaczynamy misję wglądu
Spoiler:
. Na danym kaflu pojawia się potwór
Spoiler:
("mini boss"). Kafel zostaje otoczony mgłą. Potwór zostaje zabity. Po pokonaniu potwora na planszy należy umieścić żeton ocalałego, który trzeba dostarczyć na inny kafel (żeton zostanie podniesiony, jeżeli hunter opuszcza to pole)
Pytanie. Co się powinno zadziać w sytuacji, gdy po zabiciu potwora hunter kończy swoją rundę i ma miejsce Ponowne Przygotowanie Mapy? Na karcie misji jest napisane, że mini boss odradza się na tym kaflu podczas Ponowne Przygotowanie Mapy (żeton ocalalego znika?) i znowu trzeba walczyć? Z drugiej strony boss został pokonany, ale misja się nie zakończyła bo żeton ocalałego nie został dostarczony do punktu docelowego?
Dodatkowo ale to chyba błąd podczas misji nie ma mowy o usunięciu bramy mgły co oznaczałoby, że nie można tego obszaru opuścić, dostarczyć żetony ocalałego i zakończyć misji - wprowadziliśmy home rule, że mgła opada jak pokonamy mini bossa.

3. Karta z atakiem bosa
Spoiler:
Czy można ten atak zachwiać i spowodować
Spoiler:
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: DarkSide »

Upgrade'owana karta Statystyki: "Skoczny"

+1 Obrażenia oraz Możesz wykonać akcję Ruchu przed użyciem tej karty do Ataku

W jaki sposób mam się ruszyć skoro atakuję? Przecież żeby użyć tej karty w czasie ataku, to muszę być na polu z wrogiem. A gdy zastosuję ją zgodnie z opisem, to przestanę być na polu z wrogiem (bo się ruszę), zatem jak mogę nadal atakować? Zapewne coś mi umyka w interpretacji. :roll:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 419
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 177 times
Been thanked: 144 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: aduko »

DarkSide pisze: 26 lis 2022, 20:09 Upgrade'owana karta Statystyki: "Skoczny"

+1 Obrażenia oraz Możesz wykonać akcję Ruchu przed użyciem tej karty do Ataku

W jaki sposób mam się ruszyć skoro atakuję? Przecież żeby użyć tej karty w czasie ataku, to muszę być na polu z wrogiem. A gdy zastosuję ją zgodnie z opisem, to przestanę być na polu z wrogiem (bo się ruszę), zatem jak mogę nadal atakować? Zapewne coś mi umyka w interpretacji. :roll:
Jesteś dwa pola od wroga, chcesz do zaatakować. Normalnie musiał byś zagrać kartę, za akcję ruchu. A tak to deklarujesz, że będziesz go atakować za pomocą karty Skoczny, podchodzisz i zagrywasz kartę.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: DarkSide »

aduko pisze: 26 lis 2022, 21:01
DarkSide pisze: 26 lis 2022, 20:09 .
Jesteś dwa pola od wroga, chcesz do zaatakować. Normalnie musiał byś zagrać kartę, za akcję ruchu. A tak to deklarujesz, że będziesz go atakować za pomocą karty Skoczny, podchodzisz i zagrywasz kartę.
Aaaaa...OK. Dzięki. :D Mylące na tej karcie jest to, że ona dodaje jeszcze +1 do obrażeń i ten symbol jest PRZED opisem na tej karcie, co mi sugerowało że mam tekst rozpatrzeć po ataku. :roll: Gdyby ten symbol obrażeń był PO całym tekście, to jednak łatwiej byłoby się domyślić, że to o to chodzi.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
akasha_wl
Posty: 168
Rejestracja: 08 sie 2019, 23:10
Has thanked: 23 times
Been thanked: 19 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: akasha_wl »

Czy w grze wieloosobowej jeśli otrzymujemy przedmiot, który trzeba gdzieś zanieść, to trafia on do wirtualnej wspólnej puli i każdy tropiciel może go dostarczyć we wskazane miejsce czy tylko ten który otrzymał/zdobył przedmiot?
akasha_wl
Posty: 168
Rejestracja: 08 sie 2019, 23:10
Has thanked: 23 times
Been thanked: 19 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: akasha_wl »

Nikt nie pomoże?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3190 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: japanczyk »

akasha_wl pisze: 28 gru 2022, 14:09 Czy w grze wieloosobowej jeśli otrzymujemy przedmiot, który trzeba gdzieś zanieść, to trafia on do wirtualnej wspólnej puli i każdy tropiciel może go dostarczyć we wskazane miejsce czy tylko ten który otrzymał/zdobył przedmiot?
Z tego co pamietam to osoba, ktora zdobyla przedmiot
Nie ma zadnej akcji, ktora pozwala przekazywac sobie rpzedmioty - jedynie nagrody jesli ma sie 2 i dobierze sie 3.
Awatar użytkownika
Grzeg0rz
Posty: 82
Rejestracja: 19 lut 2019, 10:36
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: Grzeg0rz »

japanczyk pisze: 20 sty 2023, 14:40
akasha_wl pisze: 28 gru 2022, 14:09 Czy w grze wieloosobowej jeśli otrzymujemy przedmiot, który trzeba gdzieś zanieść, to trafia on do wirtualnej wspólnej puli i każdy tropiciel może go dostarczyć we wskazane miejsce czy tylko ten który otrzymał/zdobył przedmiot?
Z tego co pamietam to osoba, ktora zdobyla przedmiot
Nie ma zadnej akcji, ktora pozwala przekazywac sobie rpzedmioty - jedynie nagrody jesli ma sie 2 i dobierze sie 3.
Na pewno można się wymieniać wszystkim oprócz broni przypisanej do postaci między rozdziałami scenariusza.
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 419
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 177 times
Been thanked: 144 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: aduko »

Grzeg0rz pisze: 20 sty 2023, 18:28
japanczyk pisze: 20 sty 2023, 14:40
akasha_wl pisze: 28 gru 2022, 14:09 Czy w grze wieloosobowej jeśli otrzymujemy przedmiot, który trzeba gdzieś zanieść, to trafia on do wirtualnej wspólnej puli i każdy tropiciel może go dostarczyć we wskazane miejsce czy tylko ten który otrzymał/zdobył przedmiot?

Z tego co pamietam to osoba, ktora zdobyla przedmiot
Nie ma zadnej akcji, ktora pozwala przekazywac sobie rpzedmioty - jedynie nagrody jesli ma sie 2 i dobierze sie 3.
Na pewno można się wymieniać wszystkim oprócz broni przypisanej do postaci między rozdziałami scenariusza.

Przedmiotami można wymieniać się pomiędzy rozdziałami. W tym zdobytymi broniami. Instrukcja strona 25.


Obrazek

:wink:
Ostatnio zmieniony 20 sty 2023, 22:46 przez aduko, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Grzeg0rz
Posty: 82
Rejestracja: 19 lut 2019, 10:36
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: Grzeg0rz »

Wybacz ale się nie zgodzę. Instrukcja, strona siedemnasta, na samym dole pochyłym pismem zapisane 😉. Początkowa broń palna tropicieli nie może być użyta przez innego tropiciela.
akasha_wl
Posty: 168
Rejestracja: 08 sie 2019, 23:10
Has thanked: 23 times
Been thanked: 19 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: akasha_wl »

Inna kwestia, że pytam o przedmioty fabularne. Zdobywam np. książkę reprezentowaną przez token insight) i mam ją zanieść do biblioteki. Czy tak książka jest przypisana do huntera, który ją teoretycznie otrzymał czy może trafia do wspólnej puli. To samo, jeśli otrzymam zadaniem, że mam iść i zakończyć ruch na konkretnym kaflu, to musi zrobić tu hunter, który otrzymał zadanie, czy dowolny?
Awatar użytkownika
Grzeg0rz
Posty: 82
Rejestracja: 19 lut 2019, 10:36
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: Grzeg0rz »

Nie mam teraz gry pod ręką. Z tego co pamiętam wszelkie postępowanie z żetonami czy przedmiotami potrzebnymi do ukończenia misji wglądu jest zapisane na kartach tych misji...
PawelGal83
Posty: 75
Rejestracja: 13 lut 2020, 20:02
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: PawelGal83 »

Cześć dopiero zaczynam przygodę z tą grą. 2 pytania:
1) Kiedy deklaruję chęć użycia pistoletu tropiciela? (Kiedy wróg wykonuje atak podstawowy: ten wróg zostaje automatycznie zachwiany) Czy w momencie włożenia karty statystyki, czy po dociągnięciu karty akcji wroga i spełnieniu warunku, że wróg atakuje atakiem podstawowym?

2) Czy użycie pistoletu tropiciela jest to też atak? Zdolność Rozpruwacza mówi: "Ataki z zachwianiem zadają +1 obrażenia". Czy gdy używam pistoletu, który powoduje automatyczne zachwianie zadaję nim 1 dodatkowe obrażenie?

3) Gdy włożę w puste gniazdo ataku kartę podstawową uniku, czy uniknę ataku który dopiero nastąpi? Czy unik tylko działa gdy zagramy go po dobranej karcie akcji wroga?
Aleplanszówki 5%, Planszostrefa 10 %, Mepel 3%
PawelGal83
Posty: 75
Rejestracja: 13 lut 2020, 20:02
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: PawelGal83 »

Jeszcze jedno pytanie
4) Zostałem zaatakowany i nie mam już kart akcji na ręce, ale mam pistolet i używam go. Wróg wykonuje atak podstawowy. Treść na karcie pistoletu mówi:
"Kiedy wróg wykonuje atak podstawowy: ten wróg zostaje automatycznie zachwiany"
Moje pytanie czy automatyczne zachwianie zawsze działa, bez względu czy użyłem karty statystyki (spełniam warunek większej prędkości) czy nie użyłem w ogóle karty (prędkość ataku 0?)
Inaczej mówiąc czy "automatyczne zachwianie" różni się tym od "zachwiania" że nie musi być spełniony warunek prędkości by zadziałało?
Aleplanszówki 5%, Planszostrefa 10 %, Mepel 3%
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 419
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 177 times
Been thanked: 144 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: aduko »

PawelGal83 pisze: 29 sty 2023, 22:59 1) Kiedy deklaruję chęć użycia pistoletu tropiciela? (Kiedy wróg wykonuje atak podstawowy: ten wróg zostaje automatycznie zachwiany) Czy w momencie włożenia karty statystyki, czy po dociągnięciu karty akcji wroga i spełnieniu warunku, że wróg atakuje atakiem podstawowym?
Po odkryciu karty akcji wroga.
2) Czy użycie pistoletu tropiciela jest to też atak? Zdolność Rozpruwacza mówi: "Ataki z zachwianiem zadają +1 obrażenia". Czy gdy używam pistoletu, który powoduje automatyczne zachwianie zadaję nim 1 dodatkowe obrażenie?
Nie, w tym przypadku zdolność rozpruwacza dotyczy zagranych kart na sloty zdradliwej broni.
3) Gdy włożę w puste gniazdo ataku kartę podstawową uniku, czy uniknę ataku który dopiero nastąpi? Czy unik tylko działa gdy zagramy go po dobranej karcie akcji wroga?
Zagrywając kartę uniku przed odkryciem karty akcji wroga, traktowane jest jako zagranie ataku - nie uknikesz ran. Unik zagrywasz w odpowiedzi na odkrytą kartę akcji wroga.
PawelGal83 pisze: 30 sty 2023, 00:01 Jeszcze jedno pytanie
4) Zostałem zaatakowany i nie mam już kart akcji na ręce, ale mam pistolet i używam go. Wróg wykonuje atak podstawowy. Treść na karcie pistoletu mówi:
"Kiedy wróg wykonuje atak podstawowy: ten wróg zostaje automatycznie zachwiany"
Moje pytanie czy automatyczne zachwianie zawsze działa, bez względu czy użyłem karty statystyki (spełniam warunek większej prędkości) czy nie użyłem w ogóle karty (prędkość ataku 0?)
Inaczej mówiąc czy "automatyczne zachwianie" różni się tym od "zachwiania" że nie musi być spełniony warunek prędkości by zadziałało?
Pistolet zadziała niezależnie od prędkości ataku wroga i również zadziała, jak nie zagrasz karty ataku/uniku.
Kurzynsky
Posty: 137
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 50 times
Been thanked: 26 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: Kurzynsky »

Hej,
Zasiadłem do polskiej wersji i zacząłem wczoraj pierwsza partyjkę no i oczywiście pojawiły się wątpliwości przeważnie do akcji walki ale nie tylko…

Pytanie 1 (zasadnicze..)
w jakiej kolejności wykonujemy ruch (na przykładzie 2 graczy)?
W turze tropiciela:
Gracz 1, Gracz 2 (lub odwrotnie) nastepnie przechodzimy do „aktywacji wrogów” ?
Czy Gracz 1, aktywacja wrogów, Gracz 2, aktywacja wrogów ?

Logicznym dla mnie było to, ze wszyscy gracze najpierw wykonują wszystkie możliwe akcje nastepnie przechodzimy do fazy wrogów, lecz zastanowiło mnie to, że w akcji wroga - atakuje on aktywnego gracza..
Jak z tym jest ?

Pytanie 2:

Jak na poniższym obrazku:
Zaatakowałem potwora, któremu wylosowałem zdolność „atak barkiem” który ma prędkość 1 (nawet 0 bo kafelek na którym walczyliśmy spowalnia potwory o 1) natomiast opis zdolności zaczyna się od słów „przed atakiem tropiciela”. Jak mam to rozumieć ? Rozpatruje prędkość akatku bo jest na karcie symbol czy pomijam bo jest napis ze atakuje przede mną ?



Będę wdzięczny za pomoc
Pozdrawiam

Obrazek
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 419
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 177 times
Been thanked: 144 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: aduko »

Kurzynsky pisze: 14 lut 2023, 13:14 Hej,
Zasiadłem do polskiej wersji i zacząłem wczoraj pierwsza partyjkę no i oczywiście pojawiły się wątpliwości przeważnie do akcji walki ale nie tylko…

Pytanie 1 (zasadnicze..)
w jakiej kolejności wykonujemy ruch (na przykładzie 2 graczy)?
W turze tropiciela:
Gracz 1, Gracz 2 (lub odwrotnie) nastepnie przechodzimy do „aktywacji wrogów” ?
Czy Gracz 1, aktywacja wrogów, Gracz 2, aktywacja wrogów ?

Logicznym dla mnie było to, ze wszyscy gracze najpierw wykonują wszystkie możliwe akcje nastepnie przechodzimy do fazy wrogów, lecz zastanowiło mnie to, że w akcji wroga - atakuje on aktywnego gracza..
Jak z tym jest ?

Pytanie 2:

Jak na poniższym obrazku:
Zaatakowałem potwora, któremu wylosowałem zdolność „atak barkiem” który ma prędkość 1 (nawet 0 bo kafelek na którym walczyliśmy spowalnia potwory o 1) natomiast opis zdolności zaczyna się od słów „przed atakiem tropiciela”. Jak mam to rozumieć ? Rozpatruje prędkość akatku bo jest na karcie symbol czy pomijam bo jest napis ze atakuje przede mną ?
1. Każdy gracz rozpatruje swoją turę samemu. Gracz 1,atak wrogów, gracz 2, atak wrogów itd.

2. Zdolności nie mają prędkości (nie można ich uniknąć lub zachwiać, chyba że zdolności dopuszcza). W tym przypadku, gdybyś zagrał wolny atak, to zdolności wchodzi pierwsza i później rozpatrujesz swój atak. Ten dopisek na karcie jest dla tego, że ataki o tej samej prędkości rozpatrywane są równocześnie.
Kurzynsky
Posty: 137
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 50 times
Been thanked: 26 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: Kurzynsky »

aduko pisze: 14 lut 2023, 15:45
2. Zdolności nie mają prędkości (nie można ich uniknąć lub zachwiać, chyba że zdolności dopuszcza). W tym przypadku, gdybyś zagrał wolny atak, to zdolności wchodzi pierwsza i później rozpatrujesz swój atak. Ten dopisek na karcie jest dla tego, że ataki o tej samej prędkości rozpatrywane są równocześnie.
Nie rozumiem tego :/ co za różnica jaki zagrywam atak skoro jest dopisek „przed atakiem tropiciela” - rozumiem, ze zawsze będzie atakował przede mną :/

Dzięki za wytłumaczenie
Pitersz73
Posty: 20
Rejestracja: 13 wrz 2022, 14:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: Pitersz73 »

Ten dopisek jest dla podanej, wolnej prędkości ataku. Jeśli twój atak jest szybszy, ta fraza „przed atakiem…” jest ignorowana.
Kurzynsky
Posty: 137
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 50 times
Been thanked: 26 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: Kurzynsky »

Czyli w tym wypadku gdzie moja prędkość ataku jest >> jego cała zdolność jest ignorowana ? Czy tylko powoduje to ze mam szanse zadać cios jako pierwszy (i może zabić wroga) ?
Pitersz73
Posty: 20
Rejestracja: 13 wrz 2022, 14:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: Pitersz73 »

Zasady w Bloodbornie są często interpretowane na kilka sposobów nawet po zweryfikowaniu FAQ czy po wyjaśnieniach autora gry. Niemniej najczęściej przewija się w tym przypadku ta druga opcja, czyli atakujesz pierwszy i masz szansę zabić wroga - wtedy zdolność nie zadziała. W przeciwnym razie zdolność się aktywuje jeśli bydle przeżyje. Przy szybszym ataku ignorowanie zdolności byłoby chyba zbyt proste, a to gra mająca dawać w d... (zasada Intelligent and Cruel).
Todei
Posty: 15
Rejestracja: 04 kwie 2021, 14:34

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: Todei »

Witam. Mam pytanie odnośnie przebiegu kampanii.
Czy rozwój postaci przechodzi z kampanii na kampanię?
Awatar użytkownika
Grzeg0rz
Posty: 82
Rejestracja: 19 lut 2019, 10:36
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: Grzeg0rz »

Todei pisze: 12 kwie 2023, 20:08 Witam. Mam pytanie odnośnie przebiegu kampanii.
Czy rozwój postaci przechodzi z kampanii na kampanię?
Nie. To nie jest kampania tylko pojedyncze scenariusze.
Zodd_immortal
Posty: 7
Rejestracja: 18 kwie 2023, 09:24

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: Zodd_immortal »

Cześć! Jestem po pierwszej rozgrywce i takie nasunęły mi się wątpliwości:

Czy dobrze myśle, ze zasadne jest nie atakowanie wroga pierwszy, bo wtedy muszę wrzucić jakąś kartę w gniazdo jako pierwszy, i moge zle trafic np użyć zachwiania, a pozniej atak potwora okazuje się tak samo szybki i to nie działa? I czy dobrze rozumiem, ze jeśli dam się aktywować wrogowi i on mnie zaatakuje, to on pierwszy losuje kartę akcji i moge się do niej dostosować?

Druga kwestia - czy jeden potwór może w jednej rundzie aktywować się dwa razy, uderzając dwóch graczy po turze każdego z nich?
Konkretna sytuacja - wszedłem na kafelek, pojawiła się bestia i bramy mgły. Po moim ruchu aktywowała się, wymieniliśmy się atakami, po czym grająca ze mną partnerka teleportowala się ze snu tropiciela do nas przez lampe. Nie chciała atakować, bo za turę byłaby czerwona pełnia i bestia by się odrodziła (to była misja, kiedy bestia ma znacznik wglądu - dwa życia), wiec karta statystyki i punkty życia by się zmarnowały. Zamiast tego po pojawieniu się spasowała, żeby przewinąć tą turę. Czy bestia, która w tej rundzie już się aktywowała po moim ruchu, powinna aktywować się drugi raz?

I trzecie pytanie - czy moge podczas walki, mając ostatnią kartę i widząc, ze nie zadam śmiertelnego ciosu przeciwnikowi, uciec do snu tropiciela? Wydawałoby się, przekładając to na realia gry też mogłem zadać cios, odejść na bok i uciec do snu.

Z góry dziękuje za pomoc!
akasha_wl
Posty: 168
Rejestracja: 08 sie 2019, 23:10
Has thanked: 23 times
Been thanked: 19 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: akasha_wl »

Zodd_immortal pisze: 18 kwie 2023, 09:28 Cześć! Jestem po pierwszej rozgrywce i takie nasunęły mi się wątpliwości:

Czy dobrze myśle, ze zasadne jest nie atakowanie wroga pierwszy, bo wtedy muszę wrzucić jakąś kartę w gniazdo jako pierwszy, i moge zle trafic np użyć zachwiania, a pozniej atak potwora okazuje się tak samo szybki i to nie działa? I czy dobrze rozumiem, ze jeśli dam się aktywować wrogowi i on mnie zaatakuje, to on pierwszy losuje kartę akcji i moge się do niej dostosować?

Druga kwestia - czy jeden potwór może w jednej rundzie aktywować się dwa razy, uderzając dwóch graczy po turze każdego z nich?
Konkretna sytuacja - wszedłem na kafelek, pojawiła się bestia i bramy mgły. Po moim ruchu aktywowała się, wymieniliśmy się atakami, po czym grająca ze mną partnerka teleportowala się ze snu tropiciela do nas przez lampe. Nie chciała atakować, bo za turę byłaby czerwona pełnia i bestia by się odrodziła (to była misja, kiedy bestia ma znacznik wglądu - dwa życia), wiec karta statystyki i punkty życia by się zmarnowały. Zamiast tego po pojawieniu się spasowała, żeby przewinąć tą turę. Czy bestia, która w tej rundzie już się aktywowała po moim ruchu, powinna aktywować się drugi raz?

I trzecie pytanie - czy moge podczas walki, mając ostatnią kartę i widząc, ze nie zadam śmiertelnego ciosu przeciwnikowi, uciec do snu tropiciela? Wydawałoby się, przekładając to na realia gry też mogłem zadać cios, odejść na bok i uciec do snu.

Z góry dziękuje za pomoc!
W pierwszym przypadku źle rozumujesz, bo gracz zawsze zagrywa kartę ataku pierwszy (w ciemno) przed odkryciem karty przeciwnika, nawet jeśli jest to faza aktywacji wrogów.

W drugim przypadku, tak przeciwnik może aktywować się dwa (a nawet więcej razy) na rundę.

Trzecia sprawa, tak możesz uciec do snu kiedy chcesz, o ile masz kartę, by wykonać taką akcję.
ODPOWIEDZ