Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Yuri »

Mr_Fisq pisze: 22 sty 2023, 13:12
Yuri pisze: 22 sty 2023, 12:33
flissak pisze: 21 sty 2023, 18:07 ...Na jakich zasadach pomagacie sobie tutaj nawzajem z kupnem planszówek przez kogoś z dużym rabatem? Opiera się to całkowicie na zaufaniu?
Ja się już przyzwyczaiłem, że tutaj w planszówkowym świecie to po prostu normalne :)
Ja przestrzegłbym przed takim generalizowaniem. Może i na forum jest nieźle, ale na Facebooku na grupach sprzedażowych planszówek co i raz zdarzają się afery.
Może faktycznie nieprecyzyjnie się wyraziłem, bo "planszówkowy świat" to w znaczeniu to Forum. Większości nicków nie miałbym poru wysłać cokolwiek na powyższej zasadzie. Co do FB pełna zgoda. Tam raczej nie ma komfortu zaufania jak tutaj.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Nycte
Posty: 425
Rejestracja: 28 kwie 2012, 08:07
Lokalizacja: Słupsk/ Gdańsk
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Nycte »

Yuri pisze: 22 sty 2023, 13:19
Ja się już przyzwyczaiłem, że tutaj w planszówkowym świecie to po prostu normalne :)
No właśnie mam nadzieję, że pomożesz mi w zamówieniu z portalu ze zniżką :D ogólnie miałem nic nie kupować ale wyskoczyło tmb po polsku.
Porównując zniżkę z aleplansz (771 zł) vs portal (850 zł) to chyba lepiej dopłacić za monety i mapkę?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Yuri »

Nycte pisze: 22 sty 2023, 13:42 ...
Porównując zniżkę z aleplansz (771 zł) vs portal (850 zł) to chyba lepiej dopłacić za monety i mapkę?
Nie ma sprawy, już ich parę dziś ludziom zamawiałem :) Co do opłacalności to ja nie jestem zbytnio znawcą TMB, są tutaj więksi eksperci, co siedzą w temacie. Niemnie nawet dla mnie laika TMB to monety + mata OBSZYWANA po bokach za 70ziko to dobry deal.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Curiosity »

Proszę dalszą rozmowę o rabatach, zniżkach i zamówieniach grupowych, przenieść na priv.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: sliff »

Patrząc po cenach to niestety, dla osób z ulicy kóre chciałby wejść w TMB, a nie mają wybitych zniżek to oferta jest żadna.

Cena SCD w polsce większa niż u oryginalnego wydawcy. "Promocyjna" cena w aleplanszówkach 703,95 zł, "SCD" 849,95 zł.
Cena/SCD na stronie CTG €149.95x ~4,72 = 707,65. Wiadomo że trzeba doliczyć jeszcze wysyłkę, ale z drugiej strony nie ma ryzyka problemów z tłumaczeniem i przedwczesnej śmierci linii.

Także wydaje się sensownej dopłacić te kilka euro i mieć dostęp do wszystkich promek i dodatków niż teraz czekać rok, a potem czekać 'aż sprawdzimy czy gra się przyjmie' żeby dostać kolejne dodatki.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: seki »

Z tego co obserwuje to nie chodzi o cenę tylko o język Polski. Cześć graczy może zapłacić nawet więcej niż w sklepie CTG byle mieć po polsku. Mam w grupie współgraczy dwóch kolegów, którzy TMB kupili. Jeden złożył zamówienie na kampanii z Unbreakable i czeka. Wkurzył się, bo w sumie nie zagrał ani razu a wolał mieć po polsku mimo, że język dobrze ogarnia. Drugi kolega kupił podstawkę na Olx, spędził cały tydzień robiąc spolszczenie i gra. Nie zna angielskiego. Będzie wymieniał na wersję polską niezależnie od ceny bo potrzebuje mieć PL a gra stała się jego ulubioną. Co z tego, że Portal może nie kontynuować linii TMB skoro kolega i tak kupi tylko to co będzie po polsku lub co da się spolszczyć. Myślę, że takich osób jest sporo. Ja z angielskim sobie radzę, wolał bym mieć PL ale mam niemal wszystko więc raczej nic nie zmienię. Piszę raczej, bo jeśli Portal będzie wydawać dodatki a tłumaczenie będzie ok to przejdę na wersję polską. Nie dla siebie, tylko dla syna który jest dopiero na początku edukacji i jego angielski jest słaby. Problen z mieszaniem kart w różnych językach jest znikomy, i tak karta dnia jest tylko jedna na raz. Problem widzę jednak w słowach kluczowych. Jeśli gearlock czy przygoda będzie odnosic się do skilla złolców wtedy będzie bałagan mając te słowa w różnych językach. To jednak czysta teoria bo musiał bym to sobie skrupulatnie przeanalizować a ściąga z porównaniem skilli po angielsku i polsku też pewnie rozwiązała by problem.
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 190 times
Been thanked: 521 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: qreqorek »

Czytam, czytam i doszedłem do wniosku, że dodam coś od siebie.
Jestem współautorem tłumaczenia fanowskiego na PL. Obecnie jest cała podstawka przetłumaczona, sporo Gearloków i karty spotkań z dwóch dodatków do podstawki. Co uważam osobiście o wersjach językowych. Wolę grać na oryginalnym, angielskim wydaniu. Spolszczenie robię trochę dla znajomych, trochę dla sportu i kontaktu z językiem. Dlaczego tak? Wystarczy zerknąć na BGG. Forum Rules ma niemal 2000 postów. CTG ma na swojej stronie rozbudowane FAQ. To nie jest gra, dla której można przeczytać instrukcję i grać. Tu po każdej sesji nasuwają się pytania. Nawet po 50 rozgrywkach, bo na ogół zmieniamy Gearloków, widzimy nowe karty i nie zawsze jesteśmy pewni jak to interpretować. Oczywiście jest rzesza graczy, którzy nie przywiązują dużej wagi do trzymania się reguł i liczy się dla nich to, co dzieje się nad planszą. Ale chciałbym, aby potencjalni nabywcy zwrócili uwagę na ten fakt.
Wracając jeszcze do naszego fanowskiego tłumaczenia: my czasem na kartach dodawaliśmy coś od siebie, widząc, że zasady na karcie zawarte mają miejsce na interpretację. Dodawaliśmy to, co jest np. w FAQ. Karty po kilkakroć poprawialiśmy po testach przy stole, nawet po ponad roku były wprowadzane poprawki. Nieskromnie powiem: życzę Portalowi powodzenia ze spolszczaniem. Chciałbym wierzyć, że tłumacz najpier spędzi kilkadziesiąt godzin na graniu, a dopiero potem się weźmie za tłumaczenie. Nie mówiąc już o smaczkach i dwuznacznościach w tekstach oryginalnych. Niejednokrotnie nie dało się tego przetłumaczyć, gdyż jakieś słowo w EN ma dwa znaczenia, a u nas każde z tych znaczeń tłumaczy się inaczej. A motywy odnoszące się do filmów Monty Pythona, gier RPG i szerokiej popkultury końca XX wieku? Naprawdę trzeba mieć wiedzę i rozeznanie w temacie, aby nie utopić dowcipu zawartego na kartach.
Reasumując, fajnie że wyjdzie wersja PL. Ja chciałbym tylko tym, co to nie mieli styczności z tym tytułem wyjaśnić, że gra jest między innymi tak popularna, bo ma nie tylko fajną mechanikę i świetne komponenty, ale też specyficzny humor i budzi wspomnienia podszyte sentymentem z rzeczami i wydarzeniami z przeszłości. Komu na czym zależy, już indywidualna sprawa. Hype jest spory, ale zalecam rozwagę przy dokonywaniu wyboru między wersjami językowymi.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 869
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 254 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Dako »

Osobiście nie wyobrażam sobie sytuacji w której Portal nie skorzysta z Waszego doświadczenia i tłumaczenia.
Przy takiej cenie gry, przy takim poziomie dotychczasowych zakupów wersji oryginalnej to takie podjęcie ryzyka robienia czegoś od nowa (bo "wydawnictwo") mając gotowe tłumaczenia to prawie jak strzał w kolano i w głowę równocześnie (teoretycznie niemożliwe ale cóż...) :lol:
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Curiosity »

A ja mam wrażenie, że wydawcy spoglądają na fanowskie tłumaczenia z pobłażliwością i traktują je jak amatorskie. Ba, Trzewiczek może nawet nie zdawać sobie sprawy, że istniej polskie PORZĄDNE tłumaczenie zasad. Mają na etacie tłumacza to mu zapłacą i już. Nie mam złudzeń, że ktokolwiek zada sobie trud kontaktu z @qreqorkiem.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
khuba
Posty: 980
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: khuba »

Może być też problem ze strony papierkowej/prawnej - firma musi się pilnować żeby nie użyć czegoś do czego nie ma praw a to przy materiałach tworzonych przez społeczność nie jest oczywiste. Robiąc wszystko samemu nie mają tego problemu (ewentualnie zlecając to komuś kto przejmie tą odpowiedzialność).
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Mbr09
Posty: 13
Rejestracja: 11 lip 2022, 13:05
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Mbr09 »

@qreqorek robicie super robotę z tymi tłumaczeniami, mam nadzieję, że będzie to kontynuowane. Trzymam za Was kciuki!
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: maciej.kr »

Mbr09 pisze: 22 sty 2023, 22:13 @qreqorek robicie super robotę z tymi tłumaczeniami, mam nadzieję, że będzie to kontynuowane. Trzymam za Was kciuki!
Przyłączam się. Gdyby nie wy to dużo trudniej by się grało w TMB. Czekamy na kolejne tłumaczenia. Może Undertow? Wielkie dzięki za cały trud
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: RUNner »

Cieszę się, że wyjdzie polska wersja. Miałem grę na radarze, ale niechętnie kupuję angielskie wersje, chyba że pod rozgrywki solowe. W TMB wolałbym jednak zagrać z żoną i może córką, dlatego polonizacja to super wiadomość. Przedsprzedaż w Portalu to niezła oferta i jak wszyscy tutaj mam nadzieję, że wydawca nie zlekceważy tłumaczenia.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: flissak »

Może zatrudnią do tego Rysława, albo kogoś na podobnym poziome.
sewek79
Posty: 48
Rejestracja: 05 lip 2016, 10:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 5 times
Been thanked: 3 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: sewek79 »

Jestem w szoku, że Portal wyda TMB. Mam (prawie) całość TMB i w sumie wolałbym mieć po polsku, ale jakoś nie do końca wierzę że wszystko wyjdzie PL... więc na razie stand by...
monikadob
Posty: 6
Rejestracja: 16 sty 2020, 11:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: monikadob »

Czy ktoś może powiedzieć czy angielski jest tam do ogarnięcia przez osobę która zna jezyk ale nie jest tłumaczem, po prostu dla osoby z dobrym angielskim?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Curiosity »

monikadob pisze: 23 sty 2023, 17:36 Czy ktoś może powiedzieć czy angielski jest tam do ogarnięcia przez osobę która zna jezyk ale nie jest tłumaczem, po prostu dla osoby z dobrym angielskim?
Do pogrania - na luzie. Gorzej, jak byś chciał(a) iść na maksa w klimat i czytać wszystkie opisy z kart, to może być trudniej.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 962
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 232 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Moonday »

sewek79 pisze: 23 sty 2023, 15:14 Jestem w szoku, że Portal wyda TMB. Mam (prawie) całość TMB i w sumie wolałbym mieć po polsku, ale jakoś nie do końca wierzę że wszystko wyjdzie PL... więc na razie stand by...
Ja byłem w szoku, że nikt u nas do tej port tego nie wydał, patrząc na popularność za granicą. Teraz, spoglądając na cenę, zrozumiałem. Jedyne obawy jakie mam dotyczą tego, czy znajdzie się w Polsce tylu geeków (bo mam wrażenie, że to jest gra kierowana do geeków), którzy jeszcze nie mają tej gry i są w stanie sporo wydać żeby Portal mógł na tym zarobić. Jakby gra miała masę figurek i kosztowała tyle samo, to byłbym bardziej spokojny. Z drugiej strony mamy w Polsce np. dość mocną pozycję Horror w Arkham LCG, gdzie dysponujemy wyłącznie kartami, cena kompletu to jakiś kosmos, a i tak ludzie to kupują. Z drugiej strony Lovecraft to jednak popularne IP.
No nic, chyba jednak kupię. Jeżeli gra okaże się faktycznie taka dobra, ale jednak za droga i nie doczekamy się reszty, to przynajmniej zostanę z podstawką i większą gotówką w kieszeni.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Jiloo »

Moonday pisze: 23 sty 2023, 20:02 (…) No nic, chyba jednak kupię. Jeżeli gra okaże się faktycznie taka dobra, ale jednak za droga i nie doczekamy się reszty, to przynajmniej zostanę z podstawką i większą gotówką w kieszeni.
Ta, jasne. Jak Ci się konkretnie spodoba będziesz chciał mieć wszystko. Sprzedasz polską i kupisz angielską :mrgreen:
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Golfang »

Mnie cena powaliła 800 zł na aleplanszowki w przedsprzedaży - masakra....
Ostatnio zmieniony 25 sty 2023, 10:38 przez Golfang, łącznie zmieniany 2 razy.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4460
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1350 times
Been thanked: 845 times
Kontakt:

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Hardkor »

Golfang pisze: 25 sty 2023, 10:30 Mnie cena powaliła 800 zł na aleplanszowki w przedsprzedaży - masakra....
Co xD Chyba SCD. Ja mam z 5% rabatem 680 zł chyba, a z weekendowym rabatem 650
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Golfang »

Hardkor pisze: 25 sty 2023, 10:34
Golfang pisze: 25 sty 2023, 10:30 Mnie cena powaliła 800 zł na aleplanszowki w przedsprzedaży - masakra....
Co xD Chyba SCD. Ja mam z 5% rabatem 680 zł chyba, a z weekendowym rabatem 650
tak masz rację pomyliłem 800 z 700... nadal cena powalająca
----------------
10% flamberg.com.pl
gogovsky
Posty: 2208
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: gogovsky »

Golfang pisze: 25 sty 2023, 10:35
Hardkor pisze: 25 sty 2023, 10:34
Golfang pisze: 25 sty 2023, 10:30 Mnie cena powaliła 800 zł na aleplanszowki w przedsprzedaży - masakra....
Co xD Chyba SCD. Ja mam z 5% rabatem 680 zł chyba, a z weekendowym rabatem 650
tak masz rację pomyliłem 800 z 700... nadal cena powalająca
Gra kosztuje 160 euro? Więc ile powinna kosztować ?:p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Golfang »

gogovsky pisze: 25 sty 2023, 10:51
Golfang pisze: 25 sty 2023, 10:35
Hardkor pisze: 25 sty 2023, 10:34

Co xD Chyba SCD. Ja mam z 5% rabatem 680 zł chyba, a z weekendowym rabatem 650
tak masz rację pomyliłem 800 z 700... nadal cena powalająca
Gra kosztuje 160 euro? Więc ile powinna kosztować ?:p
Nie można przeliczać tego w ten sposób - że tam 160Euro to u nas * 4,7. Zawsze ceny gier są dostosowywane do rynku - dlatego np w Rosji wszystko jest taniej, u nas terż było taniej niż na zachodzie dotychczas. A tutaj proszę SCD dali wyższe niż na zachodzie (bo SCD chyba 850 jest?)
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Irr3versible »

Dragoneye.pl ma 650 podstawkę, jakby nie patrzeć 40 złotych więcej niż ostatnie oferty na forum. Nie ma tragedii, gra jest globalnie droga wiec nie jest to cena specyficzna dla naszego rynku.

To co mnie dziwi, to brak chęci wprowadzenia pakietu polonizacyjnego. Przypomnę, że ctg zrobiło ukłon w stronę graczy niemieckojęzycznych - co było dość problematyczne, bo sami zajmują się wydaniem lokalnym po niemiecku. Mając lokalnego partnera, sądzę że nie tworzyliby problemów Portalowi - to Portal zajmie się dystrybucją. A tu sklepik online byłby wystarczający by sprzedać pakiety w liczbie 150-200, myślę że spokojnie by tyle zeszło. Gdyby zaszła możliwość zakupienia osobno polskiego pakietu ja bym rozważył - choćby dla łatwości wprowadzenia młodszych graczy. Core box (czy Undertow, Unbreakable) jest problematyczny, bo mówimy o naklejkach (pełnych sztonów nie ma sensu sprzedawać), wszystkie inne produkty w linii byłyby bardzo, łatwe w przygotowaniu - nie trzeba nawet drogiego opakowania.
Prawie każdy gearlock jako addon to strona "instrukcji" nie trzeba drukować polskich mat bo tam słów jak na lekarstwo. Rozszerzenia z kartami przygód mógłby kupić każdy, to nawrt nie byłby osobny & produkt w katalogu.

Niezależnie, trzymam kciuki za polskie wydanie i życzę im aby się przyjęło - oby mogli wydać całą linię, choć w splice and dice nie wierzę :P Ten produkt średnio się przyjął i mam wrażenie, że jest częście kupowany jako ciekawostka czy chęć posiadania kompletu niż do gry.
ODPOWIEDZ