Yu-Gi-Oh - customowy zestaw kart

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Awatar użytkownika
Wojco

Yu-Gi-Oh - customowy zestaw kart

Post autor: Wojco »

Cześć.

Od zawsze podobała mi się koncepcja gry Yu-Gi-Oh, ale przez swoją cenę oraz poziom zaawansowania kart, który mocno odstraszył moich znajomych, nigdy nie miałem okazji wkręcić się porządnie w tą grę. Dlatego postawiłem stworzyć swój własny zestaw zawierający ponad 200 różnych kart, z których można tworzyć talie o różnych mechanikach lub używać do draftu. Karty były wielokrotnie testowane zanim przybrały swoją aktualną formę i starałem się zachować jak największy balans między kartami. Zestaw stworzyłem głównie na własne potrzeby, ale być może znalazłby się ktoś również, kto chciałby wejść w nieco uproszony świat Yu-Gi-Oh bez konieczności wydawania fortuny, dlatego umieściłem link do pliku pdf z kartami. Plik został przygotowany pod druk w MBprint. Na potrzeb tego zestawu część zasad została minimalnie zmieniona - gdyby ktoś chciał się dowiedzieć więcej szczegółów, piszcie na priv :)

https://megawrzuta.pl/download/d91affa7 ... e3b0f.html
sailehhh
Has thanked: 7 times

Re: Yu-Gi-Oh - customowy zestaw kart

Post autor: sailehhh »

Cześć,

Dwie kwestie:
1. Jeśli chodzi o koszt kart i skomplikowanie mechaniki, szczerze mówiąc jest coś, co wydaje się odpowiadać na Twoje potrzeby - Yu-Gi-Oh! Speed Duel.
Relatywnie nowy format, który początkowo był wydawany w trybie pół-kolekcjonerskiej gry karcianej, ale od czasu Battle City Boxa zmienił się styl wydawniczy i teraz jest to coś w rodzaju żywej gry karcianej (LCG, Living Card Game), czyli kupujesz box za 100 zł (są też mniejsze tańsze boxy) i tam masz zestaw 200 kart, który jest zawsze taki sam i nie musisz się martwić o to, czy wyciągniesz karty takie, jakie trzeba.
Patrz też np. polskojęzyczna grupa na facebooku:
https://www.facebook.com/groups/1719741611745322
I filmik z zasadami:

2. Co do samych kart, nie wspomniałeś, że dodatkowo przetłumaczyłeś je na polski i dałeś grafiki w nieco innym stylu. Ciekawe.
Czy masz gdzieś instrukcję, której używasz?
Czy myślałeś o jakimś gotowym podzieleniu tych kart na talie?
Co to jest "synchronizacja"?
ODPOWIEDZ