Nasze pomalowane figurki

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
MgK1989
Posty: 320
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 125 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: MgK1989 »

Dla zmiany klimatu-speed painting z terrorystami w roli głownej:)
Obrazek
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2755
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1254 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Yuri »

"Defenders of the Last Stand"
, czyli mechanika "Pandemica" w świecie post-apo i z rozbudową postaci i questami.

Na razie "tylko" 102 figsy potworzaków, zostało mi jeszcze 9 Rangerów (to wersja KS). Jestem baaardzo zadowolony, bo figurki marnej jakości, straszne "plastusie". No, ale teraz można grać w końcu :wink:

Komplet Złoli w Technikolorze:
Spoiler:
Road Riders:
Spoiler:
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2755
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1254 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Yuri »

"Defenders of the Last Stand"
, czyli mechanika "Pandemica" w świecie post-apo i z rozbudową postaci i questami.

Na razie "tylko" 102 figsy potworzaków, zostało mi jeszcze 9 Rangerów (to wersja KS). Jestem baaardzo zadowolony, bo figurki marnej jakości, straszne "plastusie", a cokolwiek dało się z nich wykrzesać. No i teraz można grać w końcu :wink:

Komplet Złoli w Technikolorze:
Spoiler:
Road Riders:
Spoiler:
Techies:
Spoiler:
Earthers:
Spoiler:
Monstrosities:
Spoiler:
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Sifron
Posty: 76
Rejestracja: 06 gru 2019, 12:02
Has thanked: 18 times
Been thanked: 30 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Sifron »

Cyel pisze: 13 sty 2023, 07:05 Super! Night Lords to taki trochę zapomniany legion, fajnie, że zdecydowałeś się tak ich pomalować :)
Jedyny zdradziecki legion, który szanuję. Banda edgelordów ale przynajmniej mają jakąś sensowną motywację. No i w wersji metalic z piorunami są super. Robię całe pudło pod Kill Team.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5205
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 1678 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

Yuri nie wiem czy to efekt aparatu czy jeszcze te figurki sa w trakcie malowania ale mam watpliwosci czy tak to mialo wygladac.
Wyglada to tak jakbys malowal farba olejna i figurke zalal. Brak cieni i glebi.....i sie do tego mega spieszyl. Ten projekt zdecydowanie ci nie wyszedl. :?
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 984
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 618 times
Been thanked: 541 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Irr3versible »

Nadal ATO, Persuer.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Labirinthauros w 99,9 % zrobiony, ale zamiast zachować jego prototypową formę z normalna głową twórcy poszli w maszkarę i rozwarstwiona głowa mi się nie podoba... więc nie wrzucam jeszcze zdjęcia :P
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2755
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1254 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Yuri »

BOLLO pisze: 15 sty 2023, 10:15 Yuri nie wiem czy to efekt aparatu czy jeszcze te figurki sa w trakcie malowania ale mam watpliwosci czy tak to mialo wygladac.
Wyglada to tak jakbys malowal farba olejna i figurke zalal. Brak cieni i glebi.....i sie do tego mega spieszyl. Ten projekt zdecydowanie ci nie wyszedl. :?
Faktycznie te zdjęcia do kitu wyglądają :( Ja niestety w zdjęcia nie umiem, zrobię przy innej okazji w relacji z partyjki :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Sifron
Posty: 76
Rejestracja: 06 gru 2019, 12:02
Has thanked: 18 times
Been thanked: 30 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Sifron »

Kolejny NL plus Dagon z odmętów na szybko, bo kolega nie chciał wodotrysków.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Kondzio167
Posty: 241
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:28
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Kondzio167 »

Postanowiłem zmotywowany waszymi pracami zacząć samemu zmalować figurki z swoich gier planszowych. Na pierwszy ogień poszło Destinies. Jedna sesja malowania i 3 figurki skończone :P

Efekty... raz lepiej raz gorzej :D Straszne malizny :D
Spoiler:
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 323
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 196 times
Been thanked: 242 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BasiekD »

Bardzo dobrze. Po to też był ten wątek :) Żeby inspirować i zachęcać innych.

Jak na skalę i jakość figurek malowanie bardzo spoko.
Zawsze można próbować wyciągnąć trochę bardziej rozjaśnienia na wystających punktach, na mnichu mocniej zaakcentować pas. Można coś dać na podstawkę (klej PVA + piasek, ziemia itd) i jakiś krzaczek wkleić. Gdybyś chciał coś dopracować możesz też przed nałożeniem contrastów trochę popracować jeszcze biały drybrushem - jeszcze bardziej - masz bardzo głębokie cienie.
Awatar użytkownika
Kondzio167
Posty: 241
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:28
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Kondzio167 »

Spoiler:
Dzięki za rady! Jak zmaluje całość to grupowo zajmę się podstawkami :) Ale jak piasek nie jest problemem tak zrobienie jakiejś trawki w tej skali... nie mam pomysłów :D

Jak robiłem im drybrush to musze przyznać ze przez to jak są małe te figurki miałem problem żeby A) ich nie zalać i nie stracić tych niewielu szczegółów B) Nie wyłamać kilku modeli od podstawki :) Prawdopodobnie zostanę już przy tak głębokich cieniach żeby całość wyglądała na spójną. Natomiast przy kolejnych projektach i mam nadzieje większej skali zwrócę na to dużą uwagę żeby tych czarnych powierzchni było zdecydowanie mniej.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2816
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 839 times
Been thanked: 363 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Gromb »

Kondzio167 pisze: 16 sty 2023, 13:08
Spoiler:
Dzięki za rady! Jak zmaluje całość to grupowo zajmę się podstawkami :) Ale jak piasek nie jest problemem tak zrobienie jakiejś trawki w tej skali... nie mam pomysłów :D

Jak robiłem im drybrush to musze przyznać ze przez to jak są małe te figurki miałem problem...
Trawka antystaczna i drobne kamyczki z zoologicznego dadzą radę.

Do suchego, kup kilka pędzli do makijażu w Rossmannie albo innym kosmetycznym. Świetnie się nadają.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 323
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 196 times
Been thanked: 242 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BasiekD »

BOLLO pisze: 15 sty 2023, 10:15 Yuri nie wiem czy to efekt aparatu czy jeszcze te figurki sa w trakcie malowania ale mam watpliwosci czy tak to mialo wygladac.
Wyglada to tak jakbys malowal farba olejna i figurke zalal. Brak cieni i glebi.....i sie do tego mega spieszyl. Ten projekt zdecydowanie ci nie wyszedl. :?
A ja mam zupełnie inny na to obraz. Tyle figurek... na oko fatalnej jakości... a Yuri to wziął, zaparł się i pomalował. Skończył projekt. Szacun. Wyszło.
Awatar użytkownika
Kondzio167
Posty: 241
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:28
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Kondzio167 »

Dwa kolejne modele zmalowane :)

Mega wyciszające zajęcie :D
Spoiler:
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: arian »

U mnie dalej Rallyman Dirt. Tym razem najszybszy czerwony. :)

Obrazek
Cyel
Posty: 2567
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1218 times
Been thanked: 1422 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Cyel »

Cyel pisze: 19 gru 2022, 18:58
Spoiler:


Kontynuacja Massive Darkness z pewnym opóźnieniem, bo w międzyczasie wkradły się poboczne projekty.
Obrazek

MD2 zawiesiłem tymczasowo, żeby pomalować kolejny mały unit do Trollbloods z Warmachine...
Obrazek
...oraz trochę terenu do Kill Team:Octarius kumpla, z którym podzieliłem się malowaniem zestawu, żeby wreszcie wypróbować grę. To akurat był jednodniowy projekt, więc trudno go winić za opóźnienia, ale teraz wezmę na warsztat Ork Kommandos i to pewnie zajmie odrobinę dłużej (choć też nie planuję żadnych wymyślnych, czasożernych technik)
Obrazek
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: kelvar »

Pierwsze malowanie (kiedy jeden tytuł próbowałem, ale trochę źle podjęcie tam było).
Miałem się pozbywać Monster Slashera, ale że gra nie była droga pomyślałem, że jest idealna do poćwiczenia malowania (btw gra w mojej opinii całkiem dobra, podoba mi się wykonanie - zdecydowanie pięknej to wygląda, ale za dużo rozkładania + dużo zasad które warto ogarnąć żeby grać komplikuje tak naprawdę lekka i prosta grę - dla mnie gra w która zagram chętnie, ale nie ma z kim zazwyczaj bo jest dużo innych pozycji :D)... . Farbki głównie army painter (w większości speedpaint + kilka metalicznych) podkład użyty tutaj akurat skeleton bone (też AP).

Wi, że szału nie ma i raczej bardziej kiepskie niż nawet średnie malowanie, zdecydowanie "speed painting", ale lepiej to wygląda niż jednobarwne :-)
Podstawki robione "na leniwo" z testem gadżetów od army painter. Chociaż też wydaje mi się, że wygląda to spoko.
Co więcej dzieci też chcą malować (3 i 4 latka) - więc na kolejną sesję już im szykuje figurki specjalnie dla nich kupione + jakieś zwykle farby akrylowe:D

Młody wampir:
Spoiler:
Mama kosmita:
Spoiler:
Wilkołaki:
Spoiler:
Pan mumia:
Spoiler:
Na razie 4 rodzinki skończone praktycznie + kolejna (Zombiaki) już dosuszaja się...
Awatar użytkownika
Sifron
Posty: 76
Rejestracja: 06 gru 2019, 12:02
Has thanked: 18 times
Been thanked: 30 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Sifron »

Kolejny
Spoiler:
kirauu
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2023, 22:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: kirauu »

cześć wszystkim, trochę słabo się orientuję w forach:) Mam 11 lat i maluję figurki od jakiegoś roku i doskonale wiem że nie robię tego na dobrym poziomie hehe, przynajmniej znam się na samym graniu, no bo runewars, forbidden stars, eclipse, gwt, i wiele innych na różnych poziomach już grałem i gram.
mam nadzieję że ktoś mi coś powie co poprawić i coś się dowiem, no i przepraszam jak umieszczam post w miejscu gdzie nie powinienem ale słabo się tutaj orientuję. Mam nadzieję że nie dostanę bana od moderatorów.
miałem konto z 2 lat temu, ale założyłem nowe na którym coś powrzucam. itp to post dotyczący malowania figurek więc jeszcze raz pytam o to czy ktoś mi da jakieś rady co do malowania...


Obrazek

Obrazek

Obrazek
no siema ludziska
słabo malujem figurki ale dobrze gram w planszówki
Asystent kosci
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 533
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 384 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Gribbler »

Piąty boss z Oathsworn: Into the Deepwood
Spoiler:
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 323
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 196 times
Been thanked: 242 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BasiekD »

Walka z backlogiem trwa.
Ostatnio mocno przycisnąłem i kończę stare projekty.

W końcu sfotografowana porządnie banda do WH:Underworlds.
Kolejna w kolekcji pomalowanych.

Spoiler:
Probe9
Posty: 2450
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 641 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Probe9 »

Zacząłem przygodę z malowaniem od A Song of Ice and Fire i poniżej 3 pierwsze jednostki :) Proszę wybaczyć jakość zdjęć ;)

Spoiler:
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 323
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 196 times
Been thanked: 242 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BasiekD »

Probe9. Kolory bazowe położone pięknie, ale te jednostki wołają o więcej definicji. Minimum nałóż wash na każdą (nuln oil, strong tone od AP).
Probe9
Posty: 2450
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 641 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Probe9 »

BasiekD pisze: 23 sty 2023, 11:51 Probe9. Kolory bazowe położone pięknie, ale te jednostki wołają o więcej definicji. Minimum nałóż wash na każdą (nuln oil, strong tone od AP).
Wiem, plan jest taki, że najpierw robie na poziomie minimum armię, żeby było czym grać a potem wash i highlighty. Samego washa nie będę na szybko robił bo imo wash bez highlightów tylko psuje efekt. Ogólnie jakoś do washy się jeszcze nie przekonałem :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 323
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 196 times
Been thanked: 242 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BasiekD »

U mnie czeka armia Starków i Lannisterów (Starter) ale sobie jeszcze poczekają. Na razie ogarniam zaległości WH:Underworlds.
Ciekawę czy zdążę zanim ludzie przestaną grać...
ODPOWIEDZ